Hidrosalpenk, tek tüp ve tek yumurtalıkla nasıl hamile kaldım? İşte umut verici hikayem!

2 kez çektirdiğim için rahim filminde çıktı MR da da çıktı. uç kısmı tıkalı sanırım
Umudunuzu yitirmeyin şuan hastane odasındayım kanseri yendim rahim ağzı yok hamile kalamuyorum diye film çektiler rahim yapışmış ve ameliyata aldılar açmak için o esnada sol tüpüm şişmiş onuda aldılar doktorun bana tek dediği o tüp hamile kalmana engel ölü tüptü ve şuan %90 doğal yolla hamile kalırsın dedi umut önemli 2 yıl içinde yaşadım tüm bunları hpv16,cin3,iki kanser tümörü,rahim ağzı kaybı,rahim yapışması ve sol tüp kaybı halada umudum var tüm çabayı gösterdim geriside rabbimden o ol derse olurr(unutmayın umut hep var)☺️

Umudunuzu yitirmeyin şuan hastane odasındayım kanseri yendim rahim ağzı yok hamile kalamuyorum diye film çektiler rahim yapışmış ve ameliyata aldılar açmak için o esnada sol tüpüm şişmiş onuda aldılar doktorun bana tek dediği o tüp hamile kalmana engel ölü tüptü ve şuan %90 doğal yolla hamile kalırsın dedi umut önemli 2 yıl içinde yaşadım tüm bunları hpv16,cin3,iki kanser tümörü,rahim ağzı kaybı,rahim yapışması ve sol tüp kaybı halada umudum var tüm çabayı gösterdim geriside rabbimden o ol derse olurr(unutmayın umut hep var)☺️
Çok çok geçmiş olsun. Aynı şekilde düşünüyorum umut hep var hep. Ben hep dualara inandım en zor zamanlarımı hep o dualar iyileştirdi. İnşallah siz de bir an önce sağlıklı bir şekilde hamile kalıp yavrunuzu kucağınıza alırsınız

Sizin adınıza o kadar sevindim ki. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Benim de iki tüpümde hidrosalpinks saptandı. Doktor ya tüpler alınacak ya da bağlanacak dedi. Sonradan bir kere daja hsg filmimi inceleyip alınması iyi olmaz çünkü yumurtalıklara yakın dendi. Ben de laporoskopi olmadan önce bir tüp bebek denemesi yapmak istedim. Sonrasında eğer tüplerden rahime bir sıvı akışı olursa ve embriyo tutunamazsa o zaman laporoskopi ile tüpleri bağlatacağım. Allah herkesin yardımcısı olsun. 🌼
Merhaba Bende de benzer bir sey var sag tupte hidrosalpenks olabılır ama net degil dendi laparaskopi önerildi sizin tüp bebek tutumu ne durumdasınız

Merhaba Bende de benzer bir sey var sag tupte hidrosalpenks olabılır ama net degil dendi laparaskopi önerildi sizin tüp bebek tutumu ne durumdasınız
2 tüpümde şişmiş ve doktorum almayı uygun gördü. Tüpler alınmadan bir deneme yaptık tüp bebek. Tutamadı haliyle. Temmuzda tekrar transfer olacağım

Hsg ile görüldü. Bir dış gebelik bir de kimyasal gebelik geçmişim var. Muğla Eah de tüp bebek için Eren Akbaba ile görüştüm. Kendisi hsg sonucunda tüplerin şiş olduğunu söyledi ve sağlıklı bir gebelik yaşamamın zor olduğunu belirtti ki zaten öncesinde bir çok kez denedik olmadı. Laporoskopi ile bakılması gerekir dedi. Sonuç olarak alınmasını uygun g ördü. Şimdi kafam çok rahat teömuz ortası 2 Dondurulmuş embriyom var transfer edilecek

Hsg ile görüldü. Bir dış gebelik bir de kimyasal gebelik geçmişim var. Muğla Eah de tüp bebek için Eren Akbaba ile görüştüm. Kendisi hsg sonucunda tüplerin şiş olduğunu söyledi ve sağlıklı bir gebelik yaşamamın zor olduğunu belirtti ki zaten öncesinde bir çok kez denedik olmadı. Laporoskopi ile bakılması gerekir dedi. Sonuç olarak alınmasını uygun g ördü. Şimdi kafam çok rahat teömuz ortası 2 Dondurulmuş embriyom var transfer edilecek
merhabalar.İnşallah sağlıcakla tutunur embriyolarınız.Eren beyden memnun musunuz.bizde ona başladık; 2 kimyasal gebeliğim var biri geçen oldu.bayramdan sonra görüşelim dedi.devlette olduğu için ilk aşılama yapıyorlar sanırım.ben zaman kaybı açısından direk tüp bebek istiyordum ama sizde süreç nasıl işledi acaba

merhabalar.İnşallah sağlıcakla tutunur embriyolarınız.Eren beyden memnun musunuz.bizde ona başladık; 2 kimyasal gebeliğim var biri geçen oldu.bayramdan sonra görüşelim dedi.devlette olduğu için ilk aşılama yapıyorlar sanırım.ben zaman kaybı açısından direk tüp bebek istiyordum ama sizde süreç nasıl işledi acaba
Çok memnunum. Çok ilgili ve kibar biri. Çok detaylı bir şekilde süreci en ince ayrıntısına kadar anlattı. İlla doğrudan aşılama diye bir şart yok sizin durumunuza göre aşılama mı yoksa tüp bebek mi karar verir. Bana doğrudan tüp bebek uygun gördü. Laporoskopi ile tüplerimin alınması gerekti üzerinden 2 adet geçince gel dedi. Bakalım nasıl olacak

Çok memnunum. Çok ilgili ve kibar biri. Çok detaylı bir şekilde süreci en ince ayrıntısına kadar anlattı. İlla doğrudan aşılama diye bir şart yok sizin durumunuza göre aşılama mı yoksa tüp bebek mi karar verir. Bana doğrudan tüp bebek uygun gördü. Laporoskopi ile tüplerimin alınması gerekti üzerinden 2 adet geçince gel dedi. Bakalım nasıl olacak
süreciniz çok güzel geçer inşallah.bizde sevdik doktoru çok ilgili sağ olsun ama bize kendiliğinden olur dedi ve 2 ay daha beklememizi istedi.bizim bütün testlerimiz normal ama sebepsiz infertilite denildi.bakalım ne yapacağız

süreciniz çok güzel geçer inşallah.bizde sevdik doktoru çok ilgili sağ olsun ama bize kendiliğinden olur dedi ve 2 ay daha beklememizi istedi.bizim bütün testlerimiz normal ama sebepsiz infertilite denildi.bakalım ne yapacağız
Anladım, umarım her şey dilediğiniz gibi olur🌼

Bu hikayemle gerçekten umudu kalmamış insanlara umut olmak istiyorum. Çünkü ben de kimilerine göre oldukça umutsuz vakaydım. Ama şimdi 7 haftalık hamileyim ❤️hikayem oldukça uzun, ama umuda ihtiyacı olan kişilerin üşenmeden okuyacağına eminim. 2013 yılında sağ yumurtalığımdaki kist, apse yapmıştı ve oldukça büyük bir kitle oluşmuştu o tarafta. Bu nedenle sağ yumurtalık ve tüpümü ameliyatla aldılar. Ancak ne yazık ki karın içi yapışıklıklar mevcuttu ve yapışıklıkla bağırsağıma kadar yapışmıştı ve bu yüzden yumurtalık, tüpüm alınırken bağırsağım zedelendi. Ve ikinci ameliyata aldılar hemen . Bu ameliyatta bağırsağımı karnımdan dışarı dikip bir torbaya bağladılar. Bu uygulamanın ismi tıp dilinde kolostomiydi ve bağırsağım bir süre böyle dinlendikten sonra geri içeri dikilecekti. Neyse 4 aylık bir süreç sonrası tekrar ameliyat oldum ve bağırsağımı içeri aldılar. Sağlığıma kavuşmuştum. Tabi bu süre içerisinde gerçekten çok zor zamanlar geçirmiştim. Bir türlü düzene girmeyen değerlerim.,aylarca hastanede yatmam ve bazen karaciğerime sıçrayan enfeksiyon nedeniyle nefes bile alamamam. Sonra geçti bitti. Sağlığıma kavuştum. Derken 2022 Eylül ayında evlendim. Yaş da 32 olunca biran önce çocuk sahibi olmak istedik. Ve kontrole gidelim kalan yumurtalık ne durumda, tüp ne durumda diye. Muayene sonrası doktorumuz rahim filmine yönlendirdi ve film sonucu hidrosalpenk teşhisi koydular. Evet bilgi dağarcığıma yeni bir terim eklenmişti HİDROSALPENK! Tam 3 profesör değerlendirdi ve durumu şöyle özetledi. ‘Normal yolla gebelik mümkün değil, ya direkt tüp bebek onun tutma şansı da şu durumda yüzde 50. Ya da ameliyat olup o hidrosalpenkli tüpü de alıp tüp bebek. Ancak ameliyatta riskli nedeni; yine karın içi yapışıklıklar, ve geçmişteki ameliyatlardan dolayı karın içi anatomisinin değişmesi. Peki ben ne yapacaktım benim seçeneğim yoktu. Eve gittim ağladım çok ağladım. Sonra dua ettim gerçekten içten bi şekilde ve dedim ki Allahım sen ol dersen olur, sen istersen her şey mümkün ne olur nasip et dedim. Tek aktivitem bu sorunumu arastırmak ve dua etmekti. Sonra ne oldu biliyor musunuz? 10 gün geçti ve benim reglim 2 gün geçmişti. Kan testi verdim ve bi baktım hamileyim. Ama sevinemedik o an çünkü bize olursa gebelik ancak dış gebelik denilmişti. Ertesi günü bekledik ultrasonagirmiştim, ama dış gebelik değildi. Bebeğimin kesesi olması gereken yerdeydi. İnanamıyorduk, bu nasıl bir mucizeydi hem de bu kadar erken. Anlatmak istediğim şu hayatta her şey mümkün yeter ki isyan etmeyin, ve inancınızı kaybetmeyin. Ben hiç kaybetmedim benim sınavım buymuş Allahım dedim. Allahım beni en güzel şekilde ödüllendirdi. Lütfen siz de inancınızı kaybetmeyin ve sadece ona sığının o hep biizmle bunu bilin❤️
♥️🥹 bugün dışgebeliktem dolayı ameliyt oldum sağ tübüm alındı. Ümit oldunuz bana...

X