Hindi Cumhuriyeti Değiliz!

Hindi Cumhuriyeti Değiliz! Bu konuda Birşeyler Yapılmalı .

• Ankete Katılan
    261
bende yolladığım maillerin altına özellikle destek ve önerilerinizi bekliyoruz diye yazmıştım.daha başka kime yollayalım inanın bende bilmiyorum.beklemedeyimkötükedihüso

günaydın arkadaşlar.İki gündür rahatsızım pek mesaj yazmıyorum ama maillerimi göndermeye devam ediyorum tabiki.Kızlar hepinize katılıyorum başka bir yol bulmalıyız.Düşünüyorum ama etkili bir yol bulamadım.Kızlar şimdilik hoşçakalın .Ve Cumanız mübarek olsun.

arkadaşlar şu anda yolladğım lmit dolmuş
sayfa 15 kadar yolladım
diğerinide halledeceğim hepinizin emeklerine sağlık

arkadaşlar bunlar geri geldi

Undelivered Mail Returned to Sender‏
Kimden: Mail Delivery System (MAILER-DAEMON@gazi.edu.tr
Delivery Status Notification (Failure)‏
Kimden: postmaster@mail.hotmail.com
Undelivered Mail Returned to Sender‏
Kimden: Mail Delivery System (MAILER-DAEMON@telnet.com.tr)
Delivery Status Notification (Failure)‏
Kimden: postmaster@mail.hotmail.com
failure notice‏
Kimden: POSTMASTER@kordon.adm.deu.edu.tr

hayırlı cumlar arkadaşlar
tüm adreslere gönderdim bir kısmı geri geldi malesef
diğerlerindende cevapyok
galiba zamanlama hatası yaptık
ülke gündemi şuan başka konularda
çok meşgulken bu konu gümbürtüye gitti galiba malesef:KK43:((((((((

ÜLKEMİZİN ADI TÜRKİYE OLMALIDIR

Bilindiği gibi ülkemizin adı ;
Osmanlı imparatorluğunun son zamanlarında ilk defa ingiliz kaynaklarında , kelimenin iticiliği ve ülkemizi ne şekilde ifade edeceği düşünülmeden adeta alay ifade ederek kullanılmıştır.

''Turkey'' kelimesi biz Kadınlar Kulubünü rahatsız etmektedir.
Amacımız Türkiye’nin diğer ülkeler arasında saygınlıgının ne olması ve gereken itibarının değeriyle anlaşılması için kampanyamız başlatılmıstır.
Ülke ismi bir kimliktir.
Bizler ,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak; ülkemizin (Hindi Cumhuriyeti) olarak anılmasından rahatsızlık duymaktayız.
Türkiye kelimesi başka ülkede başka anlama gelebilir. Varsın ingilizler TURKEY demeye devam etsin .
Turciha, Turkia gibi değişik şekillerde söyleyenler de var.Onlarda devam etsinler.
Bu önemli değil.
Örneğin Hindistan ..
Siz hiç uluslararası bir toplantıda Hindistan diye bir kelime gördünüz mü?
Hindistan bu ülkede sadece Türklerin verdiği bir isimdir.
Uluslararası bir isim değildir.

Türkiyenin uluslararası toplantılarda adı yoktur.
İngilizlerin söylediği TURKEY olarak geçiyor.
Diyorlar ki Türkiye kelimesinde yazan '' Ü '' harfi Avrupa dillerinde yokmuş bu nedenle sorun oluyormuş.Avrupa birliği toplantısında Türkiye delegesinin önünde TURKEY=HİNDİ yazarken ,Yunanistan delegesinin önünde bırakın Latin harflerini Yunan alfabesi ile ELLAS yazıyor.
Habeşistan bir açıklama yaparak , bir (1) yıllık geçiş süresi sonunda yazılı hiç bir posta'nın kabul edilmeyeceğini dünyaya açıklayarak ETİYOPYA olmuştur.
Bakınız bazilari tutturmus,
-"Ee ne olmuş yani,bizde hindistan diyoruz."
Öyle değil efendim , biz onlara bildiğimiz kümes hayvanı hindi demiyoruz.
"Hind ülkesi"anlamina gelen Hind-istan diyoruz.
Yani yunan-istan,kirgiz-istan,bulgar- istan,türkmen-istan,ermen-istan vs,vs,,,,,,,,,,

Türkiye Cumhuriyeti, Kurtuluş Savaşı vermiş bir milletin kurduğu , aziz bir ülkedir ve adı da uluslararası alanda hak ettiği şekilde anılmalıdır. Uluslararası toplantılarda Cumhurbaşkanı veya Başbakan konuşma yaparken, önünde (Turkey) yazıyor. Ne bizi yönetenler hindi, ne bu ülke hindi cumhuriyetidir.
Turkey, bizi temsil etmiyor.
Uluslararası bir toplantıda ülkemizin adı bizim söylediğimiz şekilde TÜRKİYE olarak geçmelidir.

Sonuç olarak "Republic of Türkiye" olmali

Yolladığımız metnimizde bu a.s.

Günaydınlar Şeniz
herkesin ellerine sağlık dün 2 sayfa gönderdim ama yazılanları okuduktan sonra ara verdim biraz aramı versek acaba yada yeter artık anladık diyorlar ya üniversiteleri bölüşsek mi diyorum hepmizden aynı mail gelince haklı olarak böyle cevap veriyorlar kafam çok karıştı:uhm:

cuma26520065cvld4.jpg

Günaydınlar Şeniz
herkesin ellerine sağlık dün 2 sayfa gönderdim ama yazılanları okuduktan sonra ara verdim biraz aramı versek acaba yada yeter artık anladık diyorlar ya üniversiteleri bölüşsek mi diyorum hepmizden aynı mail gelince haklı olarak böyle cevap veriyorlar kafam çok karıştı:uhm:

cnm bende katılıorum sana.daha etkili bi yol bulmak gerek ama ne.düşünelim bakalım.gerçekten artık ya hiç cevap gelmio yada cevap olarak yeter artık anladık diolar.siz nedersiniz kıslar göndermeye devamm edelimmi gerçi ben nredeyse hepsine gönderdimde.bundan sonra ne yapalım canım arkadaşlarım.

Re: ‏
Kimden: ndemir@baskent.edu.tr
Gönderme tarihi: 22 Ocak 2009 Perşembe 17:KK19:40
Kime: ......

Bu duyuru sıktı. Niye sürekli adresime gönderiliyor anlamış da değilim.Ben vermedim ki bu adı. İlgili birimlere gönderin. Hem almanın ingilizinne dediğinden bana ne. Ben İngiltereye England, Almanya'ya Deutschland,Fransaya Frans mı diyorum. Vesüphanallah yani.

Ben de bu saatten sonra açıkça tedirgin olmaya bapşladım.İnsanlardan yalnızca destek istemek yeterli olur sanırım.Tarih dersi gibi algılıyorlar metinimizi.Belki de haklılar.Bir de onların penceresinden bakmak lazım.Bu dava haksız bir dava demiyorum.Sonuna kadar.Noktasına virgülüne kadar katılıyorum.Ama adresleri dikkatli seçmek gerekiyor.Doğrusu bu tarz maillere alışık değilim.

akadaşlar yazmak zorundayım çok saçma mailler geliyo
arkadaşin bir yazmiş sizi tanımıyorum niye bana yoluyosunuz diyo
şaşirdim ne cevap vereceğim bu kadarmi duyarsızsınız ya anlamıyorum
arkadaşlar biraz ara verelim yada başka yollar aarayalım
zaten çoğu geri geliyo
tabıkı bu bizi yldıramaz ama zaman kaybı olyo
beli başka şekilede dikkatlerini çekeriz diye düşünüyorum
hepinize sevgilerimi yolluyorum

merhaba arkadaşlar ...
anladığım kadarıyla okullara mail atlmaya çalışılmış ve gelen cevaplar destekler yönde olmamış.
olmazda zaten... neden mi? şöyle açıklayayım hocalar böyle şeyleri pek tamaz eğerki edebiyatçı
tarihçi falan değillerse... he öyle bile olsalar yine de takmayabilirler hatta 100 tane aynı mailden gelirse
uf sıktınız da derler. bu onların işi değil bu durumu düzeltecek olanlar bürokratik yazışmalarda bulunan
devlet kurumları başbakanlık cumhurbaşkanlığı gibi yüksek merciler. onlar he demedikten sonra Turkey
yerine Türkiye yazmadıktan sonra dışarısı bizi yine Turkey bilir yine Turkey bilir...

Kral Nemrud İbrahim peygamber’in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydan yere odunlardan büyük bir yığın yapılmış. Odunları tutuşturmuşlar sonra. Alevler o kadar yükselmiş ki bulutların tutuşacağını sanmış çocuklar. Korkmuş kaçmış bütün hayvanlar. İbrahim peygamber’i mancınıkla ateşin tam orta yerine atacaklarmış askerler. Atacaklarmış ki Nemrud’un ne güçlü bir kral olduğunu anlasın, görsün; bir daha ona karşı gelmesin İbrahim peygamber.

Bu sırada bir karınca ağzında küçücük bir damla su ile koşa koşa gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennemi ateşe doğru. Gökte uçan ve gagasında ateşe atmak üzere bir dal parçası taşıyan bir kartal onun bu telaşını görüp sormuş hemen yanına yanaşıp: “Bu acelen niye? Nereye böyle?”

Ağzında bir damla su taşıyan karınca o bir damlayı ellerinin arasına alıp, “Duymadın mı” demiş. “Nemrud, İbrahim peygamber’i ateşte yakacakmış. İşte ateşin olduğu yere su götürüyorum.”

Bu sözleri duyan kartal kendini tutamayarak uluorta kahkahalarla gülmeye başlamış. “Sen şu ateşe dönüp yüzünü hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?”

Su taşıyan karınca, “olsun” demiş. “Hiç olmazsa safımız belli olur.”__________________Şeniz
insanlar başaklara benzer..içleri boşken başları havadadır,içleri doldukça eğilirler!!​

Kral Nemrud İbrahim peygamber’in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydan yere odunlardan büyük bir yığın yapılmış. Odunları tutuşturmuşlar sonra. Alevler o kadar yükselmiş ki bulutların tutuşacağını sanmış çocuklar. Korkmuş kaçmış bütün hayvanlar. İbrahim peygamber’i mancınıkla ateşin tam orta yerine atacaklarmış askerler. Atacaklarmış ki Nemrud’un ne güçlü bir kral olduğunu anlasın, görsün; bir daha ona karşı gelmesin İbrahim peygamber.

Bu sırada bir karınca ağzında küçücük bir damla su ile koşa koşa gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennemi ateşe doğru. Gökte uçan ve gagasında ateşe atmak üzere bir dal parçası taşıyan bir kartal onun bu telaşını görüp sormuş hemen yanına yanaşıp: “Bu acelen niye? Nereye böyle?”

Ağzında bir damla su taşıyan karınca o bir damlayı ellerinin arasına alıp, “Duymadın mı” demiş. “Nemrud, İbrahim peygamber’i ateşte yakacakmış. İşte ateşin olduğu yere su götürüyorum.”

Bu sözleri duyan kartal kendini tutamayarak uluorta kahkahalarla gülmeye başlamış. “Sen şu ateşe dönüp yüzünü hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?”

Su taşıyan karınca, “olsun” demiş. “Hiç olmazsa safımız belli olur.”__________________Şeniz
insanlar başaklara benzer..içleri boşken başları havadadır,içleri doldukça eğilirler!!​

Çok güzel gerçekten bayıldım.gelen aksi mail lere çok güzel bi cevap gerçekten.a.s.:1hug::nazar:

X