Hindi Cumhuriyeti Değiliz!

Hindi Cumhuriyeti Değiliz! Bu konuda Birşeyler Yapılmalı .

• Ankete Katılan
    261
good-morning-164.gif

herkese günaydıınnnn.ev hanımı canm bayıldım yazıya çok güsel valla.herkes güsel bi cevap olurdu gerçekten.süpersin

Kral Nemrud İbrahim peygamber’in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydan yere odunlardan büyük bir yığın yapılmış. Odunları tutuşturmuşlar sonra. Alevler o kadar yükselmiş ki bulutların tutuşacağını sanmış çocuklar. Korkmuş kaçmış bütün hayvanlar. İbrahim peygamber’i mancınıkla ateşin tam orta yerine atacaklarmış askerler. Atacaklarmış ki Nemrud’un ne güçlü bir kral olduğunu anlasın, görsün; bir daha ona karşı gelmesin İbrahim peygamber.

Bu sırada bir karınca ağzında küçücük bir damla su ile koşa koşa gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennemi ateşe doğru. Gökte uçan ve gagasında ateşe atmak üzere bir dal parçası taşıyan bir kartal onun bu telaşını görüp sormuş hemen yanına yanaşıp: “Bu acelen niye? Nereye böyle?”

Ağzında bir damla su taşıyan karınca o bir damlayı ellerinin arasına alıp, “Duymadın mı” demiş. “Nemrud, İbrahim peygamber’i ateşte yakacakmış. İşte ateşin olduğu yere su götürüyorum.”

Bu sözleri duyan kartal kendini tutamayarak uluorta kahkahalarla gülmeye başlamış. “Sen şu ateşe dönüp yüzünü hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?”

Su taşıyan karınca, “olsun” demiş. “Hiç olmazsa safımız belli olur.”__________________Şeniz
insanlar başaklara benzer..içleri boşken başları havadadır,içleri doldukça eğilirler!!​

ablam benım yaa :1hug: Şeniz
yazmıs oldugun yazın okadar guzelki... çok duygulandım senağlama senağlama
bu yazı benım yenıden toparlanmamı sagladı süprizzzzz süprizzzzz
tesekkur edıyorum a.s. :nazar: :enbuyukkk:

merhaba kızlarrrr... :lepi:
iyi hafta sonları dılıyorum...

TÜRKİYEEEE...TÜRKİYEEE..TÜRKİYE... a.s.

bende varim kizlarrrr
benim guzel turkiyeme kim hindi cumhuriyrti diyormud bakiimmm!!!!!!!!!!!!!!!!!

ne güzel aramiza katilanlar olmus...
hosgeldiniz kizlar...
desteginiz icin cok tesekkür ediyorum... a.s.

nasıl gidiyor kızlar.
ev hanımının yazısı çok güzeldi gercekten
safımızı belirtelim arkadaşlar.

Re: ‏
Kimden: ndemir@baskent.edu.tr
Gönderme tarihi: 22 Ocak 2009 Perşembe 17:KK19:40
Kime: ......

Bu duyuru sıktı. Niye sürekli adresime gönderiliyor anlamış da değilim.Ben vermedim ki bu adı. İlgili birimlere gönderin. Hem almanın ingilizinne dediğinden bana ne. Ben İngiltereye England, Almanya'ya Deutschland,Fransaya Frans mı diyorum. Vesüphanallah yani.

Ben de bu saatten sonra açıkça tedirgin olmaya bapşladım.İnsanlardan yalnızca destek istemek yeterli olur sanırım.Tarih dersi gibi algılıyorlar metinimizi.Belki de haklılar.Bir de onların penceresinden bakmak lazım.Bu dava haksız bir dava demiyorum.Sonuna kadar.Noktasına virgülüne kadar katılıyorum.Ama adresleri dikkatli seçmek gerekiyor.Doğrusu bu tarz maillere alışık değilim.

Canım,aynı kişiden banada gelmiş.Fakat,sanırım zat-ı muhterem bende artık patlamış.:eek:a.s.

arkadaşlar
kesinlikle katılıyorum size
ülkemizin ismi belli cismi belli
kimsenin başka bi şekilde telaffuz etmeye hakkı yok

bakın Atamız ne demiş.. :

Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar.

Günaydın kızlar yerimseniben
Hafta sonu bütün arkadaşlarımla konuya ilgili baya konuştuk fikir aldık birbirimizden ve konuşma sırasında şöyle bir fikir geldi aklımıza bu maili biraz daha değiştirerek ihracatcı firmalara da gönderebiliriz .
Dikkat ederseniz bazı malların arkasında made in turkey yazar bunu değiştirmelerini istiyebiliriz mesela made in turkiye yapmalarını istemek bir yerlerden başlamak olur gerçi bunun ihracatta herhangi bir problem çıkarıp çıkarmadığını bilmiyorum araştırma yapmak gerek siz ne düşünüyorsunuz

meraba herkese.eylülcüm cnm bence çok güsel bi fikir ve gayette mantıklı.eğer dediin gibi bu firmalara yollarsak daha başarılı oluruz tabi onlarda destek verirse.bunun için elimizden ne geliosa araştırıp yapalım.

dag cicegimm çok guzell soyledın haklısın bir kişi bile bizim için çok kıymetlı olacak , özelıkle ev-hanımı ablamın hıkayaesınden sonra anladımkı moralımızı ne olursa olsun hep yuksek tutmak..
bu aralar moral olarak kotuydum kamyamız için yapılan yorumları okudukca :KK43:((
sizler benı yenıden ayakta tuttunuz sizlere nasıl hakkımı odeyecegım bılmıyorum gercekten..
bana yenıden mucadele etme enerjısı verdınız a.s.
hepimize ayrı ayrı tesekkur edıyorum a.s.

fıstıgımmm çok guzel bir fikir... arastırmaya baslayalım bakalım ne yapmak gerekıyor die..
bu kampanyada benı bir basıma bırakmadıgınız için çok çokkkk sağolun a.s. Şeniz Şeniz

tunaydınnn kamyamızın güzeell hanımları... a.s.

X