Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Hipotiroit ve Saç Dökülmesi Problemi Yaşayanlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Bluebutterfly34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2020
2
0
36
Merhaba Kızlar,
Yaklaşık sekiz aydır yoğun saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Pandemi dolayısıyla doktora ancak iki ay önce gidebildim. Saç dökülme sebebim hipotiroitten dolayıyımış. 2 aydır levotiron 50 mg ilaç ve yanında destekleyici vitaminler alıyorum. Saçımın üst bölgesinde ve yanlarda çok açılmalar var ve saçımın yarıdan fazlasını bu süreçte kaybettim. Henüz yeni saç oluşumu gözlemlemedim ve az da olsa dökülmeye devam ediyor. Benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlarım dökülen saçlarınızın yerine yeni saç oluşumu oluyor mu? Siz ne gibi takviyeler alıyorsunuz?

Merhabalar öncelikle hipotiroit sıkıntınızı çözmeniz gerekiyor sanırım doktor kontrolündesiniz kilo probleminiz varsa kilo vermeniz gerekiyor ve beslenme düzeninizi değiştirmeniz gerekiyor ( glutensiz rafine şekersiz ) bunun için ayrıcana fonksiyonel tıp sağlık koçlarınada başvurabilirsiniz reklam olarak algılanmasın ben şu an bunun eğitimini alıyorum instangram hesabımdanda bu tarz tarifler bilgilendirici içerikler paylaşıyorum henüz yeni başladım takip etmek isteyen olursa @onganemel hesabım bu

Merhabalar öncelikle hipotiroit sıkıntınızı çözmeniz gerekiyor sanırım doktor kontrolündesiniz kilo probleminiz varsa kilo vermeniz gerekiyor ve beslenme düzeninizi değiştirmeniz gerekiyor ( glutensiz rafine şekersiz ) bunun için ayrıcana fonksiyonel tıp sağlık koçlarınada başvurabilirsiniz reklam olarak algılanmasın ben şu an bunun eğitimini alıyorum instangram hesabımdanda bu tarz tarifler bilgilendirici içerikler paylaşıyorum henüz yeni başladım takip etmek isteyen olursa @onganemel hesabım bu
Genel olarak sağlıklı beslenen bir insanım ve normal kilodayım. Ama elbette glutensiz besleniyorum diyemem. Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. En kısa sürede hesabınızı takibe alacağım.

X