Hırkalarım yıkanınca çocuk hırkası gibi oldu:(

PembeDantel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2007
199
21
2 tane çok sevdiğim saf yün hırkam vardı herzaman yaptığım gibi makinede 30 derecede yıkadım bir çıkardım çocuk hırkası gibi küçülmüşsenağlama ...bunun dönüşü yokmudur acaba:uhm:

Malesef canım, bildiğim kadaruıyla çaresi yok. Ama bol yumuşatıcı ve saç kremi karışımında bekletip asarsan biraz genişleyebiliyor.
Matik deterjanlar yerine yün şampuanları kullanmak bu riski azaltıyor, haberiniz olsun...

sıkmadan bir leğenin içine açarak serersen belki biraz genişleyebilir.yünleri sıcak suyla yıkadığımızda sonucu maalesef bu oluyor.ben risk almamak için elde yıkıyorum yün deterjanıyla veya şampuanla.eğer illa makinada yıkayacağım dersen makinada yünlü programında yıka birdahaki sefere canım.

canım malesef geri dönüşümü yok.yazık olmuş hırkalara bundan sonra aklında olsun düşük ayarda da olsa atma makinaya ben hiç atmam hep elimde yıkarım öyle bozulabilecek şeyleri..

Ben de bütün yünlülerimi makinada yünlü ayarında 30 derecede yıkarım ve hiçbirşey olmaz..Sen de neden böyle oldu acaba yazık olmuş ama dönüşü yok malesef, bir çocuğa hediye et artık...

daha öncede makinada yıkamıştım hiçbişey olmamıştı sebebini bende anlayamadım...önerilerinizi uygulayacağım bakalım belki yararı olur olmazsa yeğenime vericem artık..herkese çok teşekküra.s.

benim de en sevdiğim hırkalarımdan biri aynı akibete uğradı :KK43: annem bi ütü tanıtımında görmüş markasını unuttum ama bu küçülen kıyafetleri ütüleyince eski haline geliyomuş, ben de bekletiyorum şimdi belki bigün o ütüden edinirim diye :))

benim de en sevdiğim hırkalarımdan biri aynı akibete uğradı :KK43: annem bi ütü tanıtımında görmüş markasını unuttum ama bu küçülen kıyafetleri ütüleyince eski haline geliyomuş, ben de bekletiyorum şimdi belki bigün o ütüden edinirim diye :))

o ütüyü nerden bulabiliriz acaba:uhm:

valla izmirde kipada tanıtımını görmüş annem markasını falan bilmiyomm baya bi pahalıydı sanırım markasını öğrenirsem yazarımm

canım kazaklar gitti canım geri dönüşü olmaz ben trikocuyum zaten o ütü olsada hlı nasıl alacan aslında yun yıkama pragramları var makinelerde ben yılardır kulanırım100%kuzu yununden zamanında cok kazak cektirdik

ya ben çok üzüldüm hırkama saklıyorum işte kullanan biri de varmış o ütüden tam bilemiyorum ama saklıyorum hırkayı :KK43:(

X