Histeroskopi ameliyatı

isimsizbiriiyim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2023
63
7
24
Merhaba kızlar Histeroskopi ameliyatı oldum bugün 14. Günün kanamam iki üç gündür regl kanaması gibi bu normal mi sizce bilenler lütfen cevap verebilir mi ? Reglime 6 gün var henüz

Merhaba aslında adet oldun bende böyle ona geldi adetim bozuldu düzeni bende doktora gitmiştim demişti adetsin suan

Merhaba kızlar Histeroskopi ameliyatı oldum bugün 14. Günün kanamam iki üç gündür regl kanaması gibi bu normal mi sizce bilenler lütfen cevap verebilir mi ? Reglime 6 gün var henüz
Bence adet olmussunuz. Histeroskopiyi ne için oldunuz ? Perde miyom polip vs mi vardı? Bende oldum geçen ay günümde adet oldum miyomlarım varmıs onlar alındı

Bence de adet olmuşsunuz ve bu iyi bir şey çünkü ben de aralığın 22sinde histeroskopi oldum ve bat 3 gün geçti hala adet olamadım olacakmış gibi de hissetmiyorum. Olsam bir an önce muayene olup bu ay ilk kez çatlatma iğnesi deneyeceğiz. Belki de bir mucize olur bir umut adetlerimiz hep sancısız geçecektir bundan sonra amin 🙏😂

Bence de adet olmuşsunuz ve bu iyi bir şey çünkü ben de aralığın 22sinde histeroskopi oldum ve bat 3 gün geçti hala adet olamadım olacakmış gibi de hissetmiyorum. Olsam bir an önce muayene olup bu ay ilk kez çatlatma iğnesi deneyeceğiz. Belki de bir mucize olur bir umut adetlerimiz hep sancısız geçecektir bundan sonra amin 🙏😂
Rabbim hepimize bi yavru nasip etsin inşallah hayırlı ile şu mübarek günde 🙏🏻

Sizin de kanamanız oldu mu ameliyattan sonrana için olmuştunuz ameliyatı

Sizin de kanamanız oldu mu ameliyattan sonrana için olmuştunuz ameliyatı
Rahim duvarında kalınlaşma ve polip görüldü o nedenle oldum ben. Gebe kalamamıştım 11 ay boyunca 12. ayda bu çıktı şimdi ne olacak merak içerisinde bekliyoruz. Ameliyattan ilk çıktığımda da çok ağrım ve bir miktar kanamam olmuştu sonra da bir hafta devam etti ve bitti. Açık kırmızı renkte sulu bir kandı ama çok akışkandı adet kanaması gibi koyu renkli kıvamlı değildi. Hatta ilk iki gün az oldu üçüncü günü sabah birden çok oldu ağrım oldu falan. Sonra öyle öyle azaldı canım. Bence valla şükret adet gördüğüne döngün başlayacak en azından bizim durum daha can sıkıcı elimizi kolumuzu bağladı bekliyoruz ha bugün ha yarın diye 😏😞

Rahim duvarında kalınlaşma ve polip görüldü o nedenle oldum ben. Gebe kalamamıştım 11 ay boyunca 12. ayda bu çıktı şimdi ne olacak merak içerisinde bekliyoruz. Ameliyattan ilk çıktığımda da çok ağrım ve bir miktar kanamam olmuştu sonra da bir hafta devam etti ve bitti. Açık kırmızı renkte sulu bir kandı ama çok akışkandı adet kanaması gibi koyu renkli kıvamlı değildi. Hatta ilk iki gün az oldu üçüncü günü sabah birden çok oldu ağrım oldu falan. Sonra öyle öyle azaldı canım. Bence valla şükret adet gördüğüne döngün başlayacak en azından bizim durum daha can sıkıcı elimizi kolumuzu bağladı bekliyoruz ha bugün ha yarın diye 😏😞
Geçmiş olsun canım sana da bende ağrı felan olmadı hiç o yüzden kanamaları da çok anlayamadım 2 gün önce regl günümde normalde ama erken oldum büyük ihtimalle bende yumurtlamamı kaçırmış olmaktan korkuyorum 😀 hayırlısı olsun inşallah bakalım histeroskopi sonrası kendiliğinden gebe kalanlarda oluyormuş araştırdığım kadarıyla doktoruma sorduğumda biraz normal yolla denememi söylemişti

Geçmiş olsun canım sana da bende ağrı felan olmadı hiç o yüzden kanamaları da çok anlayamadım 2 gün önce regl günümde normalde ama erken oldum büyük ihtimalle bende yumurtlamamı kaçırmış olmaktan korkuyorum 😀 hayırlısı olsun inşallah bakalım histeroskopi sonrası kendiliğinden gebe kalanlarda oluyormuş araştırdığım kadarıyla doktoruma sorduğumda biraz normal yolla denememi söylemişti
Bana da iki ay içinde doğal yoldan gebe kalırsın dedi doktor kalamazsan gel öyle konuşalım dedi de ben adet olamıyorum ki o aşamaya geçelim 😂 Cidden çatlama çıldırma geliyor yani olamadıkça bir daha şikayet etmeyeceğim adet olmaktan söz 🙏😂 Yumurtlama bizde de kaçmıştır diye düşünüyoruz işlemden sonra 5 gün korunma verdi zaten adetimin 11. günü yaptı işlemi ben o arada yumurtlamışımdır bence. Yeni ayı yakalayabilmek için bir an evvel adet olmam lazım 😂😂

Bana da iki ay içinde doğal yoldan gebe kalırsın dedi doktor kalamazsan gel öyle konuşalım dedi de ben adet olamıyorum ki o aşamaya geçelim 😂 Cidden çatlama çıldırma geliyor yani olamadıkça bir daha şikayet etmeyeceğim adet olmaktan söz 🙏😂 Yumurtlama bizde de kaçmıştır diye düşünüyoruz işlemden sonra 5 gün korunma verdi zaten adetimin 11. günü yaptı işlemi ben o arada yumurtlamışımdır bence. Yeni ayı yakalayabilmek için bir an evvel adet olmam lazım 😂😂
Bana da bir ay korunma vermişti bu ay denk getirebildik mi bilemiyorum adet ne zaman olduğumu bilemediğim için hayırlısı olsun rabbim en kısa zamanda nasip etsin bizlere

Bana da bir ay korunma vermişti bu ay denk getirebildik mi bilemiyorum adet ne zaman olduğumu bilemediğim için hayırlısı olsun rabbim en kısa zamanda nasip etsin bizlere
Bende Histeroskopi sonrası ilk adetimde gonalf kullandım ve ovitrelle yaptım 7 ocakta beklemedeyim çok heyecanlıyım çünkü doktorum bana da doğal yoldan olmaması icin bir sebep kalmadı dedi🥹

Ben de cuma akşamı adet oldum çok şükür canım bakalım 2 ay doğal yollardan deneyeceğiz şansımızı. Amin inşallah 🙏

I isimsizbiriiyim , outoffit outoffit , AnneveBebek0 AnneveBebek0
Merhaba kızlar öncelikle hepinize geçmiş olsun. Rabbim evlat isteyen herkese nasip etsin inşallah. 🙏 Durumlarınız nasıl iyi misiniz?
Hsg sonucuda göre bende Parsiyel Septalı Uterus yazıyordu. Rahimde perde varmış Y şeklinde duruyor filmde. Operatif histeroskopi olmam gerektiğini söyledi doktor. 7-8 aydır korunmuyorduk bu sebepten de gebe kalamamış olabilirsin dedi tutunamayıp düşebilir dedi. Ameliyat için önümüzdeki aya planlıyorduk hem regli sonrası 1 hafta içinde olması gerekiyormuş o zamana denk gelmeyecekti hem de başka doktorlara, başkalarına sorup bilgi edinebilmek istedik.
Vajinal yoldan bu işlem oluyormuş oradaki perdeki alıp birde oraya bir jel uygulayacakmış sizlerde böyle bir durum oldu mu ? Ameliyatınız nasıl oldu? Hangi hastanede oldunuz?
Ayrıca amh değerim 0,87 çıkmıştı 2 yumurtalıklarda toplam 5 tane folikül saymıştı Femara vermişti tekrar kontrole gittiğide 2 tanesi kalmış biri 14mm biri 8mm olmuş ilaca devam et dedi bu ay ameliyat olmayacaksa bu ayı boş geçmeyelim deneyelim dedi hamile kalırsan düşmemesi için elimizden geleni yaparız ilaç kullanırız, rahmi dikeriz dedi. Perde varken bu riske girilmeli mi? Sizler nasıl bir yol izliyorsunuz? Uzun bir yazı oldu kusura bakmayın hakkınızı helal edin. 🙏

X