Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Hızlı ve Etkili saç bakımı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Dalinnn_42

Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2018
36
21
Saçlarım 2 haftadır çok dökülüyor kökten dökülme değil de yarısından itibaren kopuyor buda çok kötü bir görüntü yaratıyor tiftik tiftik oldu. Saçımı tararken de aynı şekilde saç teli sanki lastik gibi sünüyor ve öyle kopuyor uçları da çok cansız. Hiç böyle bu kadar yıpranmamıştı saçlarım zaten yağlı bir yapıya sahip kendi yağı ile besleniyor du parlak düz oluyor du.Bir de 2 hafatdır elma sirkesi ile su karışımı sıkıyor dum duştan sonra diplere son saç kurutma makinası ile kurutuyordum saçım çok yağlı olduğu için gün aşırı yıkayıp bunu yaptım. Hiçbir fön maşa düzleşitirici kullanmadım sadece bu ay bir kere maşa yaptım başka yapmadım. Sizce ne yapmalıyım basit maskeler uygun fiyatlı ürünler önerebilirmisiniz hanımlar.? Haziran a kadar bu saçı toparlamam lazım kestirmek istemiyorum.

Son düzenleme:
Merhaba, aslında ilk önce dökülme nedenini bulman lazım. Boyatmadıysan durup dururken böyle kırılıp kopması ilginç. Beslenmende bir değisiklik oldu mu ya da stresli bir dönem mi yaşıyorsun? Elma sirkesi mi yaramadı acaba bir süre kullanmayı bırak bakalım

Bakım olarak da yoğurt yumurta ve yağ karışımı çok faydalı oluyor. Saçın yağlı olduğu icin yumurtanın sadece akını koy. Yağ zeytinyağı ya da hint yağı elinde hangisi varsa olur. 40 dk bekletip yıkayabilirsin.

Toni&Guy Reconstruction Mask bu ürünü biraz araştırdım ve benim sorunlarıma çare olacak gibi gözüküyor kullanmayı düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz bu ürün hakkında?
Saçı mı muhtemelen bu hale sirke getirdi çünkü her banyo dan sonra yarı yarıya sulandırdığım sirkeli suyu diplere sıkıyor dum çünkü yağlı bir saçın var ve iyi geleceği söyleniyor du.

Bu ürünü kullanmadım ama internette bulduğum içerik fotoğrafında 3. sırada dimethicone maddesi vardı. Yani yoğun olarak katılmıştır. Bir tip silikon, çoğu saç ürününde rastlıyoruz saç tellerini sarıp daha dolgun ve pürüzsüz gösteriyor. Ama aynı zamanda saçın nem almasını ve beslenmesini olumsuz etkileyebilir, ayrıca kir toz vs. de daha iyi tutunur saç tellerine. Böylece saç daha hızlı kirleniyor ve yağlı görünüyor. Tabi saç köklerin de tıkanmaya neden olabilir.

Daha önce lee staffordun hair growth maskesini kullanmıştım. Mükemmel bakımlı, yumuşacık yapmıştı ama kullanmayı bıraktığımda o etki de gitti. Simdi aklıma geldi baktım içeriğine zamanında hiç bakmamıştım. Toni &Guy maskesiyle benzer maddeler var artı parabenler falan:bicak:

Çok uzattım ama sonuçta tercih meselesi ben tek tek tüm kimyasal maddelerin etkilerini bilemeyeceğim için olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum.

Toni&Guy Reconstruction Mask bu ürünü biraz araştırdım ve benim sorunlarıma çare olacak gibi gözüküyor kullanmayı düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz bu ürün hakkında?
Saçı mı muhtemelen bu hale sirke getirdi çünkü her banyo dan sonra yarı yarıya sulandırdığım sirkeli suyu diplere sıkıyor dum çünkü yağlı bir saçın var ve iyi geleceği söyleniyor du.
Sirkeyi banyoda son durulama suyuna çok az ekleyip sonra tekrar temiz suyla duruluyorum ben. Sen sirkeyi saçında gün boyu bekletirsen sirke zaten asidik bı ürün. Saç derinin ph dengesini bozarsin. Bu yüzden sıkıntı yaşamış olabilirsin. Sirke saçında durmamali duş ta çok az kullanıp daha sonra arindirmalisin

X