Hocam bana acıdı galiba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Zehrasan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2020
350
-45
29
Hepinize merhabalar ben üniversite 1. Sınıftayım geçen gün bir öğretim görevlisi hocama hocam sizin çevreniz geniştir çevrenizde bir eleman arayan olursa beni bilgilendirir misiniz demiştim oda baya aradı araştırdı uğraştı sağolsun tesadüfen bu hocamla aynı sokakta oturdugumuzu öğrendim o kadar uğraştığı için teşekkür amaçli kahve içmeye davet ettim neyse hocam bizim evden çıktıktan sonra markete gidip 450 liralık bildiğiniz erzak alışverişi yapmış a dan z ye kadar kabul etmedim gururum incindi çünkü markete birlikte gittik aldığı şeyleri iade ettik ama tabiki market çalışanları ile birbirimize girerek yaptık bunu o ürünleri de çalışanlara yük olmasın diye kendim yerleştirdim hocamın yaptığı beni incitti yani ilk kez gittiğin bir eve acıyıp erzak almak ve kimsenin ondan bu yönde en ufak bir imasi bile olmadı

Hepinize merhabalar ben üniversite 1. Sınıftayım geçen gün bir öğretim görevlisi hocama hocam sizin çevreniz geniştir çevrenizde bir eleman arayan olursa beni bilgilendirir misiniz demiştim oda baya aradı araştırdı uğraştı sağolsun tesadüfen bu hocamla aynı sokakta oturdugumuzu öğrendim o kadar uğraştığı için teşekkür amaçli kahve içmeye davet ettim neyse hocam bizim evden çıktıktan sonra markete gidip 450 liralık bildiğiniz erzak alışverişi yapmış a dan z ye kadar kabul etmedim gururum incindi çünkü markete birlikte gittik aldığı şeyleri iade ettik ama tabiki market çalışanları ile birbirimize girerek yaptık bunu o ürünleri de çalışanlara yük olmasın diye kendim yerleştirdim hocamın yaptığı beni incitti yani ilk kez gittiğin bir eve acıyıp erzak almak ve kimsenin ondan bu yönde en ufak bir imasi bile olmadı
Hayir amacli yapmistir belki?
Iade ettirmek daha kotu olmus sanki..
Ben olsam yani ben yapsam bu iyiligi, hepsi tek tek iade edilirken kotu hissederdim.

Bu arada şuan çalışmıyorum ve eşim 1 aya kadar askere gidecek o da bunu biliyor ama yine de sizler ilk kez gittiğiniz bir eve a dan z ye erzak alışverişi yapar mısınız yabi bu çok incitici gibi geldi bana eşimde çok üzüldü hatta evimizin odalarını gezdik esimle beraber acaba ne kötü gözüküyor da biz bu kişide böyle bir izlenim uyandırdık diye

Bilmiyorum ama yani onu güzel ağırladım evim bodrum kat acaba o yüzden mi beni bu kadar fakir algıladı
Yok belki de bir adagi vardi , bir ogrenciye yardim etmek de guzel birsey. Nakdi, erzak, okul ihtiyaci vs . O erzagi secmis. Bence amaci asagilamak falan kesinlikle degildi.

Kırılmışsınız hakli olabilirisiniz ama hocaniz sizi fakir gördüğü icin değil evlisiniz, okula devam ediyorsunuz ve eşiniz askere gidecekmiş kendi adina öğrenciye yapilan herşey sevap mantığıyla yapmış olabilir. ODa üzülmüştür hem sizin bu şekilde kirilmaniza hem de yaptığının boşa gitmesine.

Ben hiç acımak olarak algılamadım.
Tertemiz bir iyi niyetten baska bir sey degil.
Eminim ki şu an rahat rahat uyuyamiyordur bile. Üzüldüler, gençlerin gururunu kırdım, ah keske yapmasaydim diye dönüp dönüp duruyordur yatağında.
Bütün bunlar sizin garip tepkinizden oluyordur. Markete posetleri götürüp ellerinizle yerlestirecek kadar büyük bir tepkiye gerek vardi bilemiyorum.

Asker eşine, öğrenciye, işsize yardım etmek sevaptır.
Toplumsal yasantinin, sosyal birligin olmazsa olmazidir bunlar.
Yok istemem diyecekseniz bastan ögrenci hoca iliskisi disina cikmamaliydiniz.

Kırmak istemiyorum ama fiyatlar belli, 450 liralik alisverise a dan z ye diyorsaniz bence de ihtiyaciniz varmis. Bir eve a dan z ye alisveris 450 lirayla malesef mümkün degil.

Ben hiç acımak olarak algılamadım.
Tertemiz bir iyi niyetten baska bir sey degil.
Eminim ki şu an rahat rahat uyuyamiyordur bile. Üzüldüler, gençlerin gururunu kırdım, ah keske yapmasaydim diye dönüp dönüp duruyordur yatağında.
Bütün bunlar sizin garip tepkinizden oluyordur. Markete posetleri götürüp ellerinizle yerlestirecek kadar büyük bir tepkiye gerek vardi bilemiyorum.
Utandım

Asker eşine, öğrenciye, işsize yardım etmek sevaptır.
Toplumsal yasantinin, sosyal birligin olmazsa olmazidir bunlar.
Yok istemem diyecekseniz bastan ögrenci hoca iliskisi disina cikmamaliydiniz.

Kırmak istemiyorum ama fiyatlar belli, 450 liralik alisverise a dan z ye diyorsaniz bence de ihtiyaciniz varmis. Bir eve a dan z ye alisveris 450 lirayla malesef mümkün degil.
Valla bana göre a dan z ye herşey vardı içlerinde beni en az 3 ay idare ederdi ama yinede yediremedim gururuma

Adam iyi niyetli davranmış, sizi kirdiysa demek ki kırıcı bir tarafı olmuş, ama kötü niyetli,ya da size acidigi için yaptığını düşünmüyorum. Bence iyi bir insan ve sadece öğrencilerine yardımcı olmayı seviyor...
Ben öğrenciyken kendimizi çiftleştirmek için bir erkek kedi bulmuştuk, kedinin anne babası doktor bir ciftti. Kediyi getirdiklerinde 'sakın et,sucuk falan vermeyin' demişlerdi, ben de tamamen espri olsun diye 'burasi öğrenci evi zaten,ne eti sucuğu' demiştim, epey gülmüştük.
Sonra Kediyi almaya geldiklerinde bir baktık, ellerinde poşetlerle,bir ton alışveriş yapıp gelmişler,kıyma falan da almişlar 😅😅 biz gayet kendini idare eden, market alışverişini aksatmayan,kirayı geciktirmeyen bir evdik. Erzak poşetine falan ihtiyacımız yoktu Allah'a şükür...Ama yine de neticede öğrenci eviydi. O alışveriş bizi bir -iki haftalık bir masraftan kurtarmıştı ve biz onları çok düşünceli bir çift olarak görmüştük. Hatta o kadar hoşuma gitti ki davranışları, ileride iş güç sahibi olup bir sebeple öğrenci evine girersem onlar gibi 'biz de öğrenci olduk' paketiyle gitmeyi aklımın bir kosesine yazdığımi hatırlıyorum :)
Çünkü öğrenci evi demek bir nevi yokluk geyikleri demek, kalorifer çalışmayınca ketilda su kaynatıp tencereye akıtıp tekrar ketila alarak buhar gücüyle odayı ısırmaya calismak, sohben bozulunca 4 ocakta 4 tencere tava ne bulursan su kaynatıp kovayı doldurmak demek 😅 aslında öğrenci evi fakirliğinin gerçekten komik çok tarafı var, siz de kız arkadaşlarınızla bir ev tutmuş olsanız bence gelen poşetlerden hoşlanabilir, hoca gittikten sonra geyiğini yapabilirdiniz.
Ama evli olduğunuz için durum biraz farklı olmuş. Evli bir insanın evine başka birinin poşet poşet alışveriş yapması belki biraz uygunsuz kacabilir. Aradaki fark bu , anladığım kadarıyla.
Hocaniz sizin gibi evli biri yerine, ya da aileyle yaşayan biri yerine bir ogrenci evine alışveriş yapsaydı, kral olarak görülebilirdi.
Durum bundan ibaret bence

İyilik, iltifat vb şeyleri kabul edebilmek de bir görgü, erdem gerektiriyor demek...

İhtiyacınız yok ise teşekkür edip alıp, ihtiyaç sahiplerine verirdiniz ve bunu güzel dille daha sonra açıklardınız.
Bu kadar kırıcı, insanı yaptığına bin pişman edecek şekle sokmaya gerek var mıydı?
Günümüzde gıda çok pahalı, ihtiyacınız var belli ki yani neyin gururu bu, bir teşekkür yerine?

Bilmiyorum ama yani onu güzel ağırladım evim bodrum kat acaba o yüzden mi beni bu kadar fakir algıladı

İyi de siz yeni işe girmissiniz daha okuyorsunuz, eşiniz askere gidecekmiş calismiyor da herhalde. Yaşlariniz da kucuktur, bilmiyorum. Uzulmuş olabilir gayet. Ekstra geliriniz varsa bilemicem adam da bilemez sonuçta.
Baskasindan bisey almak zor gelebilir siz de haklisiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X