Hormon testime bakar mısınız

serendipity16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2022
488
216
29
Merhaba 2 gün önce hormon testi verdim doktora sonuç için gittiğimde doğru düzgün üzerinde durmadı benim özellikle prolaktinim yüksek çıkıyor 39 40 arası geçen ay dostinex kullanmıştım o yüzden bu ay prolaktin normal değerinde altında çıkmış ama ben diğer değerleri de yorumlatmak istiyorum özellikle lh kafamı karıştırdı ama bu zamana kadar hiçbir doktor ona takılmadı sınıra yakın lh değerim bi de fsh’den yüksek olması iyi değil diyorlar gebelik istiyorum 5 aydır bu arada 27 yaşındayım sizce nasıl değerlerim yorumlar mısınız ?

Tsh 2.90
Lh 11.70
Fsh 8.49
E2 90.90
Prolaktin 0.86

Merhaba 2 gün önce hormon testi verdim doktora sonuç için gittiğimde doğru düzgün üzerinde durmadı benim özellikle prolaktinim yüksek çıkıyor 39 40 arası geçen ay dostinex kullanmıştım o yüzden bu ay prolaktin normal değerinde altında çıkmış ama ben diğer değerleri de yorumlatmak istiyorum özellikle lh kafamı karıştırdı ama bu zamana kadar hiçbir doktor ona takılmadı sınıra yakın lh değerim bi de fsh’den yüksek olması iyi değil diyorlar gebelik istiyorum 5 aydır bu arada 27 yaşındayım sizce nasıl değerlerim yorumlar mısınız ?

Tsh 2.90
Lh 11.70
Fsh 8.49
E2 90.90
Prolaktin 0.86
Benim fsh 16 lh 17ydi hamile kaldım çok şükür sizin yüksek değil

Ay aklımı aldın yaaaa🤦🏼‍♀️😂 hayal kurmaya başladım sabah doktoruma nasıl fırça atabilirim diye türlü türlü şeyler geçti aklımdan hayatım kaydı şu 2 saniyede 😂😂😂

Tsh 2.90
Lh 11.70
Fsh 8.49
E2 90.90
Prolaktin 0.86
Doktor estradiol hormonuniçin biley dedimi 30-50 arası gebe kalmak için iyi diyorlar benimde 78 çıktı bende merak ediyorum

Kızlar bende adetimin 2.günü test verdim.
E2 78.86
LH 8.14
FSH 11.44
PROLAKTİN 62.73
TSH 3.43
Doktor kontrolüm birkaç gün sonra , sizce çok sıkıntı yaşarmıyım bu değerler ile ?

Kızlar bende adetimin 2.günü test verdim.
E2 78.86
LH 8.14
FSH 11.44
PROLAKTİN 62.73
TSH 3.43
Doktor kontrolüm birkaç gün sonra , sizce çok sıkıntı yaşarmıyım bu değerler ile ?
Prolaktin yüksek çıkmış baya. Normali 26 civarında kabul ediliyor. Benim de hep yüksek çıkıyordu bazen 40 bazen 60 civarlarında. Doktorum 120yi geçerse sıkıntı ama şu an ilaçlı tedaviye gerek yok demişti ve düzenli spor yapmamı önermişti.

X