Hormon testime bakar mısınız

Prolaktin yüksek çıkmış baya. Normali 26 civarında kabul ediliyor. Benim de hep yüksek çıkıyordu bazen 40 bazen 60 civarlarında. Doktorum 120yi geçerse sıkıntı ama şu an ilaçlı tedaviye gerek yok demişti ve düzenli spor yapmamı önermişti.
Benimde hep yüksek çıkıyor 40 falan ama ben gebelik istediğim için dostinex vermişti doktor hoş kullanınca düşüyor bırakınca tekrar yükseliyor bi çözüm bulamadım prolaktine

Kızlar bende adetimin 2.günü test verdim.
E2 78.86
LH 8.14
FSH 11.44
PROLAKTİN 62.73
TSH 3.43
Doktor kontrolüm birkaç gün sonra , sizce çok sıkıntı yaşarmıyım bu değerler ile ?
Prolaktin yüksek çıkmış eğer gebelik düşünmüyorsanız sıkıntı değil ama gebelik için düşmesi lazım engel oluyor maalesef

Benimde hep yüksek çıkıyor 40 falan ama ben gebelik istediğim için dostinex vermişti doktor hoş kullanınca düşüyor bırakınca tekrar yükseliyor bi çözüm bulamadım prolaktine
40 civarının gebeliğe engel olduğunu bilmiyordum ya. Ben de gebelik düşünüyorum ama yurtdisinda yaşıyorum ve doktor yaşınız çok genç dedi. 28 yaşındayım 2 senelik evliyim.

Prolaktin benimde 55di sonra Saraçoğlu müşteri hizmetlerini aradım hastalığımı söyledim ona göre yol izledik bana bazj bitkiler verdi onları kulllandım Şükürler olsun 2 senedir çıkmıyor youtube yaz prolaktin yüksekliği diye Saraçoğlu videosu var ben direk müşteri hizmetlerini aramıştım hormon sonuçlarını istiyorlar ona göre yönlendiriyorlar seni

40 civarının gebeliğe engel olduğunu bilmiyordum ya. Ben de gebelik düşünüyorum ama yurtdisinda yaşıyorum ve doktor yaşınız çok genç dedi. 28 yaşındayım 2 senelik evliyim.
Maalesef engel süt hormonu çünkü o yüksek olunca vüücut kendini hamile sanıp gebeliği engelliyormuş

Maalesef engel süt hormonu çünkü o yüksek olunca vüücut kendini hamile sanıp gebeliği engelliyormuş
Ben bunu doktorumla konuştum, çok yüksek değerler böyle yapar dedi. Yani 30-40 civarı pek de sorun değil. Zaten adet düzensizliği ilk belirti. Ki ben adet düzensizliği de yaşamıyorum.

Aynı durumdayız bende 27 yaşındayım nisanda 28 olucam 2.5 senelik evliyim 6 aydır deniyoruz olmuyor maalesef bazı doktorlar engel diyor bazısı değil diyor bende çözemedim valla ama genelde gebelik isteyene yüksekse ilaç veriyorlar iki ayrı doktorda ilaç vermişti bana

Prolaktin benimde 55di sonra Saraçoğlu müşteri hizmetlerini aradım hastalığımı söyledim ona göre yol izledik bana bazj bitkiler verdi onları kulllandım Şükürler olsun 2 senedir çıkmıyor youtube yaz prolaktin yüksekliği diye Saraçoğlu videosu var ben direk müşteri hizmetlerini aramıştım hormon sonuçlarını istiyorlar ona göre yönlendiriyorlar seni
Saraçoğlunun sitesinden de bilgi aldım aslan pençesi önerdiler kullandım evet o ay düştü ama bırakınca tekrar yükseldi düzenli kullanmak lazım her ayda kullanmak istemdim ben

Aynı durumdayız bende 27 yaşındayım nisanda 28 olucam 2.5 senelik evliyim 6 aydır deniyoruz olmuyor maalesef bazı doktorlar engel diyor bazısı değil diyor bende çözemedim valla ama genelde gebelik isteyene yüksekse ilaç veriyorlar iki ayrı doktorda ilaç vermişti bana
peki belirgin bi belirtiniz var mı? Yani adetiniz düzenli mi kıllanma var mı yoğun kanama oluyor mu?

peki belirgin bi belirtiniz var mı? Yani adetiniz düzenli mi kıllanma var mı yoğun kanama oluyor mu?
Evet adetlerim hep düzenli sadece bu ay 4 gün erken oldum ama ilaç macun kullanıyordum onlardan dolayı erken olduğunu düşündüm. Kıllanma aslında yüzümde biraz hissettim önceden pek olmazdı adetlerim genelde yoğundur özellikle ilk 3 gün

Kızlar merhaba benim değerlerim
TSH 0,76
FSH 5,3
LH 6,6
Prolaktin 12 adetin 3.gününde verdiğim tahlil sonuçlarımdı 1 senedir çocuğum olmuyo insülin direncimde 4,9 oldu sizce bu sonuçlarda etkileyen bir şey varmı

X