Hormon testleri ve gebelik

manolyamm25

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2022
43
33
23
Merhaba kızlar. Tam 1 senedir gebe kalmaya çalışıyorum. Geçen gün kan verdim reglin 2. Günü fsh 5,47 lh 4,32 prolaktin 13 amh 2.74 tsh 2.30 ve estradiol 15 çıktı. Estradiol çok düşük nasıl yükselteceğimi bilmiyorum yumurtalıkların yavaş çalışıyor aşılama yapalım dedi doktor fakat ben değerlerimin normal gebeliğe elverişli olduğunu düşünüyorum bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi ? Estradiol yükseltmek için veya yumurtaları biraz hızlı geliştirmek için ayriyeten hormon değerlerim normal mı gebelik için fikrinize ihtiyacım var.

Östrojen yükselten besinler diye araştırsan belki faydası olur. Estradiol östrojen öncüsüdür.

Merhaba, fransadan gelirken estradiol hormon iceren estrava jel getirecegim. Haplardan ziyade yan etkisi enaz olan bu jeli oneriyor uzman doktorlar. Ancak kendi doktorunuz dozuyla ilgili belirleyici olacaktir. Iihtiyaci olanlar benimle iletisime gecebilir.

Estreva jel i bulamadigimiz icin bunun muadili Climara fort patch tutuyordu. Climara fort da zor bulunuyor. simdi estreva jel alabiliyorum. Climara fortu sadece yazlari kullanmak kullanmaya karar verdim. Cunku patch su gecirmiyor. Ama Estreva jel daha az zararli.

Merhaba kızlar. Tam 1 senedir gebe kalmaya çalışıyorum. Geçen gün kan verdim reglin 2. Günü fsh 5,47 lh 4,32 prolaktin 13 amh 2.74 tsh 2.30 ve estradiol 15 çıktı. Estradiol çok düşük nasıl yükselteceğimi bilmiyorum yumurtalıkların yavaş çalışıyor aşılama yapalım dedi doktor fakat ben değerlerimin normal gebeliğe elverişli olduğunu düşünüyorum bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi ? Estradiol yükseltmek için veya yumurtaları biraz hızlı geliştirmek için ayriyeten hormon değerlerim normal mı gebelik için fikrinize ihtiyacım var.
L arjinin L karnitin bunlar üreme organlarını harekete geçirir bir araştırın netten .

Onu bilmiyorum ama doktor önerdiyse baktım içeriği çok güzel inositol zaten pcosu inanılmaz düzenliyor şifa olsun inşallah size
Aslında pco yok sanırım yok yani amh lh fsh normal görünüşte de öyle bişey demedi sanırım sadece biraz yavaş büyüyor gerçi adet döngüme göre de normal görüyorum ama bilemedim

Onu bilmiyorum ama doktor önerdiyse baktım içeriği çok güzel inositol zaten pcosu inanılmaz düzenliyor şifa olsun inşallah size
Mesela adetin 18. Günü böyleydi öğlen yapmıştım yumurtlama gerçekleşti diye düşünüyorum akşama tekrar yapmadım belki de akşama çok daha koyuydu öğlen bir gibi yapmıştım umarım yumurtlamadır

Eklentiler

• 740F002A-444B-4457-9A5A-0125E7BC1C8D.jpeg
    740F002A-444B-4457-9A5A-0125E7BC1C8D.jpeg
    36,1 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_1765.jpeg
    IMG_1765.jpeg
    39,4 KB · Görüntüleme: 61
Hayıt macunu denediniz mi ? Benimde hormonlarımda sıkıntı vardı. Macunu kullandıktan sonra tekrar geçen ay test yaptırdım çok şükür hepsi normal çıktı

Hayıt macunu denediniz mi ? Benimde hormonlarımda sıkıntı vardı. Macunu kullandıktan sonra tekrar geçen ay test yaptırdım çok şükür hepsi normal çıktıgsyıe
Hayır kullanmadım çünkü hangi hormon değerim sıkıntıda suan bilmiyorum 😊estradiol biraz düşük geldi gerisi normal sınır da diye biliyorum benim problemim sanırım yumurtayı hızlı büyütememek bu ay incir kürü deniyorum

Hayır kullanmadım çünkü hangi hormon değerim sıkıntıda suan bilmiyorum 😊estradiol biraz düşük geldi gerisi normal sınır da diye biliyorum benim problemim sanırım yumurtayı hızlı büyütememek bu ay incir kürü deniyorum
İncir kürünüde duymuştum. Baya faydalı diye biliyorum. Ama Hayıt macunu da kullanabilirsiniz. Hormonları dengeli olup yumurta gelişimi için kullananlarda var. Benim yumurtalarım 21. Gün çatlarken macunu kullandıktan sonra 14 16. Günlerde çatlamaya başladı ☺️

X