Hormon testlerime bakarmısınız

Mutluluuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2013
105
53
Merhaba arkadaşlar. Hormon testi yaptırdım. Doktora göstereceğim ama randevuma daha cok var.. Lütfen bilen birileri bilgi verebilirmi. Gebe kalmak istiyorum...

FSH: 5.12
LH:7.38
Serbest T4 (FT4) : 1.18
TSH: 1.72
DHEA-S: 379
Estradiol: 29
Glukoz: 89
Folik Asit: 6.2

Öncelikle teşekkür ederim... Hiçbir bilgim olmadığı bilgi almak istedim. DHEA-S değeri referansa göre en yüksek 340 olması gerekiyor. O kafamı karıştırdı :KK43:
dheas benim de yüksek cıkmıstı 400 seviyelerindeydi bir doktorda referans 350yken digerinde 400 civarındaydı o yüzden çok yüksek degil degeriniz. testesteron değerinize bakılmış olsaydı dheas değerini daha iyi yorumlayabilirdik

dheas benim de yüksek cıkmıstı 400 seviyelerindeydi bir doktorda referans 350yken digerinde 400 civarındaydı o yüzden çok yüksek degil degeriniz. testesteron değerinize bakılmış olsaydı dheas değerini daha iyi yorumlayabilirdik
Çok teşekkür ederim... Doktor bu kadar hormon testi yapmış galiba. Gidince detaylı öğreneceğim :)

Çok teşekkür ederim... Doktor bu kadar hormon testi yapmış galiba. Gidince detaylı öğreneceğim :)
bi de mesela ben polikistik over hastasıyım bütün hormonlarım normal gözüküyor ama amh değerim normalin baya üstünde çıktı amh yumurtalık rezervini gösteriyor. doktora mutlaka testesteron ve amh ı sorun

testesteron ve amh testi de kandan yapılıyor değil mi?
evet testesteron erkeklik hormonu ve amh yumurtalık rezervi. çok az olması da iyi değil cok yüksek olması da iyi degil amh ın.
benim mesela yumurtalık rezervim cok yüksek cıktı bu demek oluyor ki bi sürü yumurtam var ama kücük kücük büyümüyorlar. bu yuzden hamile kalamıyordum o yüzden önemli

evet testesteron erkeklik hormonu ve amh yumurtalık rezervi. çok az olması da iyi değil cok yüksek olması da iyi degil amh ın.
benim mesela yumurtalık rezervim cok yüksek cıktı bu demek oluyor ki bi sürü yumurtam var ama kücük kücük büyümüyorlar. bu yuzden hamile kalamıyordum o yüzden önemli
Çok teşekkür ederim. Umarım hamilesinizdir :) Allah hepimize nasip etsin inşallah.

Merhaba arkadaşlar. Hormon testi yaptırdım. Doktora göstereceğim ama randevuma daha cok var.. Lütfen bilen birileri bilgi verebilirmi. Gebe kalmak istiyorum...

FSH: 5.12
LH:7.38
Serbest T4 (FT4) : 1.18
TSH: 1.72
DHEA-S: 379
Estradiol: 29
Glukoz: 89
Folik Asit: 6.2
Genelde bu sonuçların karşısında referans aralığı yazar onun arasindaysa normal eğer yüksek veya az ise sıkıntı diye biliyorum

Kızlar anlayanınız varmı t4 düsük dediler

Eklentiler

• Screenshot_20210823_153247.jpg
    Screenshot_20210823_153247.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 25
merhaba kızlar ben aranızda yeniyim. artık işin içinden çıkamayınca size yazayım dedim ben 31 yasındayım adetimin 2. günü kan testi yaptırdım ve fsh 10.40 referans araligi 3-12 lh 10.80 referans araligi 2_ 12 e2 46 referans aralingi 30-90 amh 1.80 vajinal ultrasonda yumurtalıklarım değerlendirildi ve gayet iyi dendi. yaşım 31. benim merak ettiğim kafamı karıştıran internette fsh 10un üzerine çıkınca yumurtalık rezervi azaldı deniyor. ama benim referans aralığımda normal görünüyor. internette yazılan da referans aralığı 10 mu kabul ediliyor yumurtalık rezervim azalsa amh ve vajinal ultrasonda belli olmaz mıydı? kafam iyice karıstı bir senelik evliyim tüp filmi hersey normal gittiğim her doktor 1 senede olmazsa ikinci senede cocugun olur normal deyip gönderiyor ama internet 10 diyor. ama söylede bir şey var ben kendimi bildim bileli üniversite okurkende hep kontrol amaclı doktora gittiğimde 9 8 hep bu civarda cıkardı. siz ne düşünüyorsunuz biraz yoruma ihtiyacım var

X