Hpv Pozitif

clotho

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2024
18
4
Selamlar,bir ay önce genital bölgemde farkettiğim oluşumlar sebebiyle doktora gitmiştim. bu lezyonların siğil olduğunu öğrendim. sonrasında hızlı bir şekilde müdahale edildi. tabiki hala devam ediyor.gecen hafta yaptırdığım hpv tiplendirmesi testinde 32/62 tiplerine sahip olduğumu öğrendim. bu tiplere sahip olanlr var mı? maalesef sadece bende varmış gibi hiçbir bilgi bulamıyorum :,) sadece düşük riskli oldugunu biliyorum

Geçmiş olsun, siğilleriniz çıkıyorsa onları yaktırmanız gerekiyor tekrar.

Bir de maddi durumunuz uygunsa aşınızı olmanızı öneririm.

32 ve 62 düşük riskli ancak, aşı olursanız sizi yüksek tipleri almanızdan korur. Hpv tedavisinde yeşil çay faydalı tüketmenizi öneririm, yaşınızda 30 altı ise vücuttan daha hızlı atacaksınızdır.

Geçmiş olsun, siğilleriniz çıkıyorsa onları yaktırmanız gerekiyor tekrar.

Bir de maddi durumunuz uygunsa aşınızı olmanızı öneririm.

32 ve 62 düşük riskli ancak, aşı olursanız sizi yüksek tipleri almanızdan korur. Hpv tedavisinde yeşil çay faydalı tüketmenizi öneririm, yaşınızda 30 altı ise vücuttan daha hızlı atacaksınızdır.
çok teşekkür ederim, sigillerim cok artmadan farkettim,zaten 2 hafta gibi bir surede de hemen müdahale ettirdim düzenli kontrole gidiyorum. genellikle 6/11 bilindiği icin bu tiplerle alakalı herhangi bir bilgi bulamadım....o sebeple meraklandım

Düşük riskli olduğu için şanslısınız. Bu süreçte tüylerinizi almayı bırakın, uzadıkça makasla kısaltın, siğiller çıktıkça yaktırın, bağışıklık yükseltin, ilişkiden kaçının max. 1 senede atarsınız virüsü bence.

Düşük riskli olduğu için şanslısınız. Bu süreçte tüylerinizi almayı bırakın, uzadıkça makasla kısaltın, siğiller çıktıkça yaktırın, bağışıklık yükseltin, ilişkiden kaçının max. 1 senede atarsınız virüsü bence.
selamlar, papil off kullanmali miyim sizce?

selamlar, papil off kullanmali miyim sizce?

Lütfen bu işin duayeni olan hocayı dinleyin. Sorularınız var ise toparlayıp, elinizde ki sonuçlarınız ile kendisine bir mail atıp bilgi alabilirsiniz. Dönüş yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
X