HPV TEDAVİ SÜRECİM

Mrvgb

Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2021
2
3
23
Merhaba ben 22 yaşında kadın bir bireyim, 1 yıldır hpv ile savaşmaktayım.İlk olarak 1 yıl önce genital bölgemde büyük karnabahar seklinde siğil farketmemle her sey başladı. İlkte umursamadım ama ağda yaparken deli gibi kanayıp kopması ve agdacımın garip gözlerle bakması sorgulama olayına soktu beni.Ağdadan sonra o kadar coğaldı ki 1 ayda sağ ve sol tarafımda 1 Tl büyüklüğünde ve anal bölgemde küçük karnabahar görünümlü siğller cıktı.En büyük hatalarımdan bitanesi Devlet hastanesi olan Fakülte hastanesine gitmekti, açıkça söylüyorum Kocaeli üniversitesi fakülte hastanesi dermatoloji doktorları bana hastalıklı iğrenc bir varlık gözüyle bakıp aldara krem yazdılar.Bilirsiniz ki aldara kremin fiyatı yanlıs olmasın 200 300 küsür civarı pahalıdır aldım kullandım ve siğillerim daha da cogaldı.Gittigimde en kötü haliyle gittim ve hala koter yapmamakta ısrar edip podofilin verdiler, 2 hafta acı içerisinde kullandım, siğillerimde küçülme oldu ama asla cözüm degildi, bir daha gitmedim.O siğillerle artı 2 ay geçirdikten sonra zar zor bi doktorla 2500 Tlye anlasarak koter oldum.bu doktor gebzede bilinen bir doktordur ama koter devri kalktı artık koter de pişmanlıktır, 1 aya kalmadan yenileri cıktı, iyileşme süreci de cabası, kanlı yaralı 2 hafta iyileştirmeye calıstım ama 1 ay sonra eskisinden beteri cıkmıstı. Psikolojim asırı bozuldu, imütör, immunol kullanmaya basladım.Yaz geldi en iyi doktoru arıyorum İstanbul'da fakat fiyatlar 7binden baslıyor....nasıl verecegim diye düsünerek aylar gecirdim yeter bıktım bu fiyatlar ne böyle derken kadıköyde doktor onur parlak beyi buldum.ve bana 3bin500 tl fiyat verdi lazer için.Lazer iyi bi seçimdi kesinlikle.Seans öncesi aradı ilgilendi hep, seans gelince 2 seans yaparız dedi okeyledim 2 seans oldum kesinlikle doktoru tavsiye ediyorum ya da etmiyorum demiyorum.Bazı siğilleri esgeçmiş.Suan lazer tedavisini olalı 2 ay oldu görünürde küçük bikaç siğil harici siğilim yok, lazer tedavisini öneriyorum, ve inanın ki doktorların görüp sasırdı derecede büyük siğillere sahiptim anal bölgemde iç kısımda bile vardı.Sakın ama sakın sirke sürmeyin bol bol su için takviye alın mutlaka.Doktorların dedigini takmayın ertelemeyin, bu arada smear testimde yüksek riskli hpv türü cıktı.Yakın zamanda kolposkopi olacagım, özel klinikler 2 bin tlden yaparken Cerrahpaşa üniversitesi hastanesi bana sana yapmayacagız cok istersen özelde yaptır deyip yine beni kırmıştır ve asla ilgilenmemiştir.Doktorlar hpv en geç 2 seneye atılıyor diyorlar, umarım herkes için böyle olur da benim gibi acılı süreclere girmezsiniz.Ayrıca İstanbul da fahiş fiyatı olmayan önerebileceginiz doktor varsa sevinirim. Sorusu olan varsa itina ile yanıtlayacagım.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Benim de tüp bebek yaptırdığım doktorum hpv ve smear testi aldı. Maalesef yüksek riskli olan 56/59/66 saptandı. Smear testim negatif yani temiz geldi. Doktorum jinekoloji onkoloji de bir doktora yönlendirdi. Maalesef covit geçirdim gidemedim. Şimdi tekrar tüp bebeğe başladım. Her gün içim içimi yiyor ya bir şey varsa diye

Merhaba ben 22 yaşında kadın bir bireyim, 1 yıldır hpv ile savaşmaktayım.İlk olarak 1 yıl önce genital bölgemde büyük karnabahar seklinde siğil farketmemle her sey başladı. İlkte umursamadım ama ağda yaparken deli gibi kanayıp kopması ve agdacımın garip gözlerle bakması sorgulama olayına soktu beni.Ağdadan sonra o kadar coğaldı ki 1 ayda sağ ve sol tarafımda 1 Tl büyüklüğünde ve anal bölgemde küçük karnabahar görünümlü siğller cıktı.En büyük hatalarımdan bitanesi Devlet hastanesi olan Fakülte hastanesine gitmekti, açıkça söylüyorum Kocaeli üniversitesi fakülte hastanesi dermatoloji doktorları bana hastalıklı iğrenc bir varlık gözüyle bakıp aldara krem yazdılar.Bilirsiniz ki aldara kremin fiyatı yanlıs olmasın 200 300 küsür civarı pahalıdır aldım kullandım ve siğillerim daha da cogaldı.Gittigimde en kötü haliyle gittim ve hala koter yapmamakta ısrar edip podofilin verdiler, 2 hafta acı içerisinde kullandım, siğillerimde küçülme oldu ama asla cözüm degildi, bir daha gitmedim.O siğillerle artı 2 ay geçirdikten sonra zar zor bi doktorla 2500 Tlye anlasarak koter oldum.bu doktor gebzede bilinen bir doktordur ama koter devri kalktı artık koter de pişmanlıktır, 1 aya kalmadan yenileri cıktı, iyileşme süreci de cabası, kanlı yaralı 2 hafta iyileştirmeye calıstım ama 1 ay sonra eskisinden beteri cıkmıstı. Psikolojim asırı bozuldu, imütör, immunol kullanmaya basladım.Yaz geldi en iyi doktoru arıyorum İstanbul'da fakat fiyatlar 7binden baslıyor....nasıl verecegim diye düsünerek aylar gecirdim yeter bıktım bu fiyatlar ne böyle derken kadıköyde doktor onur parlak beyi buldum.ve bana 3bin500 tl fiyat verdi lazer için.Lazer iyi bi seçimdi kesinlikle.Seans öncesi aradı ilgilendi hep, seans gelince 2 seans yaparız dedi okeyledim 2 seans oldum kesinlikle doktoru tavsiye ediyorum ya da etmiyorum demiyorum.Bazı siğilleri esgeçmiş.Suan lazer tedavisini olalı 2 ay oldu görünürde küçük bikaç siğil harici siğilim yok, lazer tedavisini öneriyorum, ve inanın ki doktorların görüp sasırdı derecede büyük siğillere sahiptim anal bölgemde iç kısımda bile vardı.Sakın ama sakın sirke sürmeyin bol bol su için takviye alın mutlaka.Doktorların dedigini takmayın ertelemeyin, bu arada smear testimde yüksek riskli hpv türü cıktı.Yakın zamanda kolposkopi olacagım, özel klinikler 2 bin tlden yaparken Cerrahpaşa üniversitesi hastanesi bana sana yapmayacagız cok istersen özelde yaptır deyip yine beni kırmıştır ve asla ilgilenmemiştir.Doktorlar hpv en geç 2 seneye atılıyor diyorlar, umarım herkes için böyle olur da benim gibi acılı süreclere girmezsiniz.Ayrıca İstanbul da fahiş fiyatı olmayan önerebileceginiz doktor varsa sevinirim. Sorusu olan varsa itina ile yanıtlayacagım.
Hpv yi yendinizmi son durumunuz nedir. Benimde sigillerim var yuksek riskli hpv 51. Cok korkuyorum 22 yasindayim ne yapmam lazım. Yaklaşık 20 tane felan sigilim var genitalde. İç kısım vajinada varmi bilmiyorum arada bir kaşınıyor . Korkuyorum yaktirirken acïr diye yada nükseder diye. Demişsin ya eskisinden daha cok cikti diye. Ne onerirsin lutfen cevaplarmisin psikolojim bozuldu uyku uyuyamiyorum 6 aydir mahvoldum. Bekarım aileme anlatamiyorum. Allaha şükür bu surecte erkek arkadaşim yalniz birakmiyor beni moral olmaya calisiyor allah nasip ederse 2 sene sonra ya düğün dusunuyoruz. Çok üzülüyorum ya evlenince cinsel anlamda ne yapacağımı ya daha cok bulastirirsak . Korkumdan elimi surmuyorum 6 aydir genital bölgeme ya 😣 yaktirma fiyatlari ne kadar asagi yukari samsun ve istanbulda bildigin doktor varmi acaba

Hpv yi yendinizmi son durumunuz nedir. Benimde sigillerim var yuksek riskli hpv 51. Cok korkuyorum 22 yasindayim ne yapmam lazım. Yaklaşık 20 tane felan sigilim var genitalde. İç kısım vajinada varmi bilmiyorum arada bir kaşınıyor . Korkuyorum yaktirirken acïr diye yada nükseder diye. Demişsin ya eskisinden daha cok cikti diye. Ne onerirsin lutfen cevaplarmisin psikolojim bozuldu uyku uyuyamiyorum 6 aydir mahvoldum. Bekarım aileme anlatamiyorum. Allaha şükür bu surecte erkek arkadaşim yalniz birakmiyor beni moral olmaya calisiyor allah nasip ederse 2 sene sonra ya düğün dusunuyoruz. Çok üzülüyorum ya evlenince cinsel anlamda ne yapacağımı ya daha cok bulastirirsak . Korkumdan elimi surmuyorum 6 aydir genital bölgeme ya 😣 yaktirma fiyatlari ne kadar asagi yukari samsun ve istanbulda bildigin doktor varmi acaba
Hpv'yi yenmedim ama lazer ile tedavi olduktan sonra cok fazla cıkmadı kesinlikle lazer tavsiye ediyorum koter bir işe yaramıyor.Yaktırırken genel anestezi uyguluyorlar yoksa acısına dayanamazsın sonra da lokal anestezi yapıyolar rahatla diye, ben 2 hafta derin yaralarla gezdim iyileşene kadar yürümek cok zor ama korkma hepsi geçiyor hiç iz kalmıyor.Evlilik konusunda takıntıya girme daha erken, bu hastalığı illaki atlatacaksın.Vajinanda varmı diye baktır mutlaka.Yaktırma fiyatları değişiyor 7 bin teklif verdi bana bikaç yer, sonra Doktor Onur Parlak diye bir doktor buldum 3.500 tlye yaktırdım 50 sigilden daha fazlaydı siğillerim. ama Doktor nevra topalismagiloglu bu konuda uzman, maddi olarak durumun iyiyse tavsiye ederim.

Merhaba ben 22 yaşında kadın bir bireyim, 1 yıldır hpv ile savaşmaktayım.İlk olarak 1 yıl önce genital bölgemde büyük karnabahar seklinde siğil farketmemle her sey başladı. İlkte umursamadım ama ağda yaparken deli gibi kanayıp kopması ve agdacımın garip gözlerle bakması sorgulama olayına soktu beni.Ağdadan sonra o kadar coğaldı ki 1 ayda sağ ve sol tarafımda 1 Tl büyüklüğünde ve anal bölgemde küçük karnabahar görünümlü siğller cıktı.En büyük hatalarımdan bitanesi Devlet hastanesi olan Fakülte hastanesine gitmekti, açıkça söylüyorum Kocaeli üniversitesi fakülte hastanesi dermatoloji doktorları bana hastalıklı iğrenc bir varlık gözüyle bakıp aldara krem yazdılar.Bilirsiniz ki aldara kremin fiyatı yanlıs olmasın 200 300 küsür civarı pahalıdır aldım kullandım ve siğillerim daha da cogaldı.Gittigimde en kötü haliyle gittim ve hala koter yapmamakta ısrar edip podofilin verdiler, 2 hafta acı içerisinde kullandım, siğillerimde küçülme oldu ama asla cözüm degildi, bir daha gitmedim.O siğillerle artı 2 ay geçirdikten sonra zar zor bi doktorla 2500 Tlye anlasarak koter oldum.bu doktor gebzede bilinen bir doktordur ama koter devri kalktı artık koter de pişmanlıktır, 1 aya kalmadan yenileri cıktı, iyileşme süreci de cabası, kanlı yaralı 2 hafta iyileştirmeye calıstım ama 1 ay sonra eskisinden beteri cıkmıstı. Psikolojim asırı bozuldu, imütör, immunol kullanmaya basladım.Yaz geldi en iyi doktoru arıyorum İstanbul'da fakat fiyatlar 7binden baslıyor....nasıl verecegim diye düsünerek aylar gecirdim yeter bıktım bu fiyatlar ne böyle derken kadıköyde doktor onur parlak beyi buldum.ve bana 3bin500 tl fiyat verdi lazer için.Lazer iyi bi seçimdi kesinlikle.Seans öncesi aradı ilgilendi hep, seans gelince 2 seans yaparız dedi okeyledim 2 seans oldum kesinlikle doktoru tavsiye ediyorum ya da etmiyorum demiyorum.Bazı siğilleri esgeçmiş.Suan lazer tedavisini olalı 2 ay oldu görünürde küçük bikaç siğil harici siğilim yok, lazer tedavisini öneriyorum, ve inanın ki doktorların görüp sasırdı derecede büyük siğillere sahiptim anal bölgemde iç kısımda bile vardı.Sakın ama sakın sirke sürmeyin bol bol su için takviye alın mutlaka.Doktorların dedigini takmayın ertelemeyin, bu arada smear testimde yüksek riskli hpv türü cıktı.Yakın zamanda kolposkopi olacagım, özel klinikler 2 bin tlden yaparken Cerrahpaşa üniversitesi hastanesi bana sana yapmayacagız cok istersen özelde yaptır deyip yine beni kırmıştır ve asla ilgilenmemiştir.Doktorlar hpv en geç 2 seneye atılıyor diyorlar, umarım herkes için böyle olur da benim gibi acılı süreclere girmezsiniz.Ayrıca İstanbul da fahiş fiyatı olmayan önerebileceginiz doktor varsa sevinirim. Sorusu olan varsa itina ile yanıtlayacagım.il
Merhaba, sürecinizle ilgili öncelikle çok geçmiş olsun,sadece doktor önerisi yapmak için yazıyorum. Ücretler konusunda bilgim yok, İstanbulda Hisar Hospital'da Derman Başaran'a gidin. Direkt rahatlayacaksınız,Ankara'da da kliniği var. Harika bir doktor! Kendisi jinekolojik onkolog, bu zamana kadar gördüğüm en harika doktor diyebilirim. Aklınıza ne takılırsa yazıp sorabilir veya arayabilirsiniz.

Hpv'yi yenmedim ama lazer ile tedavi olduktan sonra cok fazla cıkmadı kesinlikle lazer tavsiye ediyorum koter bir işe yaramıyor.Yaktırırken genel anestezi uyguluyorlar yoksa acısına dayanamazsın sonra da lokal anestezi yapıyolar rahatla diye, ben 2 hafta derin yaralarla gezdim iyileşene kadar yürümek cok zor ama korkma hepsi geçiyor hiç iz kalmıyor.Evlilik konusunda takıntıya girme daha erken, bu hastalığı illaki atlatacaksın.Vajinanda varmı diye baktır mutlaka.Yaktırma fiyatları değişiyor 7 bin teklif verdi bana bikaç yer, sonra Doktor Onur Parlak diye bir doktor buldum 3.500 tlye yaktırdım 50 sigilden daha fazlaydı siğillerim. ama Doktor nevra topalismagiloglu bu konuda uzman, maddi olarak durumun iyiyse tavsiye ederim.
Cok tesekkur ederim canim. Sigara kullaniyorum ben sürekli meyve yiyorum saglikli besleniyorum. Fakat ne kadar beslensemde sigara çok etkiliyor yinede. Sen kullaniyormusun sigara?
Ayriyeten takviye aliyormusun bitkisel çaylar vs?

Hpv'yi yenmedim ama lazer ile tedavi olduktan sonra cok fazla cıkmadı kesinlikle lazer tavsiye ediyorum koter bir işe yaramıyor.Yaktırırken genel anestezi uyguluyorlar yoksa acısına dayanamazsın sonra da lokal anestezi yapıyolar rahatla diye, ben 2 hafta derin yaralarla gezdim iyileşene kadar yürümek cok zor ama korkma hepsi geçiyor hiç iz kalmıyor.Evlilik konusunda takıntıya girme daha erken, bu hastalığı illaki atlatacaksın.Vajinanda varmı diye baktır mutlaka.Yaktırma fiyatları değişiyor 7 bin teklif verdi bana bikaç yer, sonra Doktor Onur Parlak diye bir doktor buldum 3.500 tlye yaktırdım 50 sigilden daha fazlaydı siğillerim. ama Doktor nevra topalismagiloglu bu konuda uzman, maddi olarak durumun iyiyse tavsiye ederi

Cok tesekkur ederim canim. Sigara kullaniyorum ben sürekli meyve yiyorum saglikli besleniyorum. Fakat ne kadar beslensemde sigara çok etkiliyor yinede. Sen kullaniyormusun sigara?
Ayriyeten takviye aliyormusun bitkisel çaylar vs?
Sigara kullaniyorsan en azindan azalt oapivir adinda gida takviyesi var onu oneririm

Evet yaşın küçük bu kadar büyük bir şey yaşaman senin için çok zor tabiki. Benim hastalığımda siğil belirtisi vermedi. Öncelikle o hastalık kiminle birlikte oldun ise ondan sana geçti. yani sakın ona yaklaşma. Onda siğil olmayabilir ama o virüsü o taşıyor bunu unutma. Yani aslında tedaviyi ikinizinde olması gerekiyor. Tedavi olmadan virüs vücuttan atılmadan sakın partnerine yaklaşma. Bu arada moralini düşürme. Bağışıklığını yüksek tutman gerekiyor. dr lar AHCC kullandırıyor ve immuneks 20 kullandırıyor. Ayrıca bakiremisin bilmiyorum ama. eğer bakire değilsen Dr Deflageyn isimli rahim içine sıkılan bir ilaç veriyor. 3 ay boyunca onu hergün kullanıyorsun. Benim bu şekilde virüsü vücut attı. diğer sayfada yaren adında bir arkadaş siğillerden nasıl kurtulduğunu yazmış onu bir bak derim.

Kızlar bende dün ilk genel cerraha gittim genel cerrah beni cildiyeye gönderdi cildiye makatta siğili gördüğü için test filan yapmadan hpv 6 11 dedi . Sonra hemen dondurma işlemi yapalım dedi elinde ince uzun bir tüp aldı dondurdu içim rahat etmedi özele kadın soğuma gittim sonra o da cildiye seanslarını bir tamamlasın ona göre üreme olursa ben yakarım ama bu biraz maliyetli dedi . Devletteki kadın doğum doktoruna yakma işlemi yaparız ama çok acılı ağrılı bir yöntem en son uygulanacak yöntemdir dedi daha din öğrendim hpv olduğumu ve bekarım . Bu arada bende çene kayması vardı ağzımın içinde yanaklarımda kırmızı et parçası gibi şeyler var 2 tane siğil olabilir mi çok korkuyorum

Merhaba
Benimde yarın yaktırma seansım var. Ve ailemle yasıyorum ailemin tabikide bundan haberi yok muhtemelen düştüm vs dicem. Biraz gerginim ama bunu yaşayan çok insan var sanırım. Ve ben fiyat falan almadım yarın muhtemelen g,ren çıkan belli olmıcak bana. Aman iyileşsinde.Benim anal bölgemde çıktı ama kadın doğum uzmanı/jinekolog yapıcak tedaviyi. Biraz gerginim. Umarım ben ve herkes bu hastalığı atlatırız.

X