HPV VE CİN 3 DEN KURTULUŞUM

Ne kadar surede negatif oldu ya ben smearde bile canm yaniyo en gec marrt gbi gderim ama
Sizin de caniniz yaniyo mi zamaninda o kolposkopiyi nasl yaptrmsm blmiorm
Geçmiş olsun öncelikle hpv 16 için bir yakınım leep oldu ve şuan çok iyi ve negatif hiç korkmayın ama rutin kontrollerinizi aksatmayın naçizane tavsiyem
Ya ufacik bi kasinti olsa korkuylrum ozel muayyenehaneye gtsem smear baktrsam hpv pahali olabilir sanki

Geçmiş olsun öncelikle hpv 16 için bir yakınım leep oldu ve şuan çok iyi ve negatif hiç korkmayın ama rutin kontrollerinizi aksatmayın naçizane tavsiyem
Ben 10 ay once kolposkopi yaptırdım yakın zamanda smear yaptırdım smear temız ama labaratuvar sonucunda hpv 16 yazıyo hala doktora gittim kolposkopi yaptırmamı istemedı ama baska doktorlar yaptır dediler napıcam cok kararsız kaldım bide enfeksıyon var yumurtalıklarımda agrı oluyor bunun için fitil verdi umarım gecer

Ben 10 ay once kolposkopi yaptırdım yakın zamanda smear yaptırdım smear temız ama labaratuvar sonucunda hpv 16 yazıyo hala doktora gittim kolposkopi yaptırmamı istemedı ama baska doktorlar yaptır dediler napıcam cok kararsız kaldım bide enfeksıyon var yumurtalıklarımda agrı oluyor bunun için fitil verdi umarım gecer
Kolposkopinizi mutlaka yaptırın smear herzaman doğru sonuç vermiyor ne yazık ki kesin sonuç için kolposkopi şart

Sizin de caniniz yaniyo mi zamaninda o kolposkopiyi nasl yaptrmsm blmiorm

Ya ufacik bi kasinti olsa korkuylrum ozel muayyenehaneye gtsem smear baktrsam hpv pahali olabilir sanki
Ben de hpv 39 vardı ketemde yaptırmıştım çıkınca özel doktorumda bayıltılarak kolposkopi oldum ve temiz leep yapılmadı takipteydim bir sene sonra tekrar ketemde yaptırdım ama hpv 16 için yapmıyorlar 2. Kez bir arkadaşımla gitmiştim onda hpv 16 vardı yapmadılar hastaneye yönlendirdiler evet özeller çok pahalı 900 tl

Yaptırın bence ben çok araştırdım kolposkopi hiç bir yan etkisi yok en azından içiniz rahat olsun çünkü rahmi 40 kat büyütülüp bakılıyor ben gecen sene 400 tl özel hastanede yaptırmıştım devlet hastaneleri de yapıyor fakat bayıltmıyormuş eğer doktordan korkunuz yoksa bayıltmadan da yaptırabilirsiniz

Yaptırın bence ben çok araştırdım kolposkopi hiç bir yan etkisi yok en azından içiniz rahat olsun çünkü rahmi 40 kat büyütülüp bakılıyor ben gecen sene 400 tl özel hastanede yaptırmıştım devlet hastaneleri de yapıyor fakat bayıltmıyormuş eğer doktordan korkunuz yoksa bayıltmadan da yaptırabilirsiniz
Ben tıp fakultesının hastanesınde yaptırmıstım uyusturduklarını söyledıler bayıltmadılar canım cok yanmıstı ucret almadılar babamın uzerıne oldugum için

Esinizde yara cikmismiydi. Smearimda ascus cikti jinekoloji onkolojiye gittim hpv testi icin ornek aldilar. Ama sonuc cikmadi. Esimde yaralar sivilce vs cikti. Bendede yanma var. Mantardan deyin fitil kullan gecer deyin :KK43:(( ya bu yaralar hasta oldugumumu gosteriyo. Endiseden patliyorum
Merhqba benimde genital bölgemde ağrı var 15 gündür geçmiyor hoc bir şeklinde sanki kopartiyorlar smear sonucum haftaya çıkacak agri kesici dahi kesmiyor

Merhaba benim de 2 bucuk yil once cin 2den leep yapildi temiz sonuc aldim ama suan 7 gundur akintii kasik agrisi bugun baslayan kasinti yasiorm cok korkuorm covid tedavisi gordum evde tum ailem covid oldu ustune bu ara abur cubur aci cok yedim ve terli terli cok yuruyus yaptm acaba mantar mi oldummm:KK43:

Herkese merhaba ilk hpv olduğumu öğrendiğimde söz vermiştim atlatırsam mutlaka paylaşacağım diye çünkü ilk günler burayı çok okudum okuduklarım zaman zaman üzdü zaman zaman umut oldu 2019 Eylül ayında hiçbir şikayetim olmadığı halde sağlıkçı olduğum için tesadüfen hpv testi yaptırdım 10 gün sonra hpv 16 pozitif smear temiz geldi panikledim korktum birkaç gün sonra kolposkopi yapıldı ve sonucum asla beklemediğim halde cin3 geldi jinekolojik onkolog aramaya koyuldum bir tavsiye üzerine Üniversite hastanesinde birkaç gün sonra leep oldum bir hafta sonucum çıktı biyopsimde olduğu gibi cin 3 sınırlar temiz bu beni biraz rahatlattı 4 ay sonra ilk kontrollümü üniversitede zor olduğu için araştırıp tavsiyelerle çok harika bir hekimle tanıştım smear temiz geldi tüm sorularımı yanıtladı inanılmaz rahatladım sonraki 4. Ay kontrolümden önce hpv baktırdım negatif geldi aldırdığım yer çok güven vermediği için kendi doktoruma tekrar aldırdım ve smear temiz hpv negatif sonucumu aldım bütün kötü günler geçti şükür bu 9 ayda neler yaptım 4 ay kadar sigarayı bıraktım 40 yaşındayım aşımı yaptırdım 5 ay kadar hergün yeşil çay içtim beeo up %30 alkol bazlı propolis hergün yoğurt ile birlikte 30 dml kullandım 3 ay immotor kompleks kullandım çörek otu yağı uzun süre cinselliğe ara verdik eşimle olursada mutlaka prezervatif şart umarım okuduklarınız umut olur herkese sevgiler.
Universte hastanesinde memnun kaldığınız hekimi ve hastaneyi açıklarmısınız. Bende kurtulmak istiyorum hpv den

X