HPV VE CİN 3 DEN KURTULUŞUM

Ozele gderim muayenehaneye ne kadar tutar acaba calimiorm da pazartesi baslivam 1 ay sonra alcamm maas
OZelde 150 tl ve 200 tl muayene ücreti alırlar simir 150 200 tl arasında muayene ile birlikte bana 50 tl yapmışlardı yani ben muayene ve simiri 200 tl yaptırdım hpv testini ise 575 tl tutdu oda eğer pozitif olurda tiplendirme için gideceğim oda 800 tl ile 1000 tl arasında simir sonucum benim bugün ciktı arayacağım msj gelmiş yeni iş yerindeyim konuşamam diye arayamadım ortalama en geç 10 güne çıkmış oluyor bu test hpv ise 2 hafta sürüyor 15 gün sonra çıkmış olur. Devlette bunlar 1 aya çıkmış oluyor

OZelde 150 tl ve 200 tl muayene ücreti alırlar simir 150 200 tl arasında muayene ile birlikte bana 50 tl yapmışlardı yani ben muayene ve simiri 200 tl yaptırdım hpv testini ise 575 tl tutdu oda eğer pozitif olurda tiplendirme için gideceğim oda 800 tl ile 1000 tl arasında simir sonucum benim bugün ciktı arayacağım msj gelmiş yeni iş yerindeyim konuşamam diye arayamadım ortalama en geç 10 güne çıkmış oluyor bu test hpv ise 2 hafta sürüyor 15 gün sonra çıkmış olur. Devlette bunlar 1 aya çıkmış oluyor
sizin sonucunuzu çok merak ediyorum. öğrenince yazın lütfen. :) inşaallah temizdir

Ben 11 ay önce doğum yaptım zaten yaşım 26 devlete gitsem tahlil yapmazlarmı, birde siğil olunca zararsız diye duymuştum doğrumudur
Açıkcası bende burda kadınlardan öğreniyorum sen gibi bende bildiklerimi aktarayım bende 26 yaşındayım ve devlette sadece simir alıyorlar 1 aya çıkmış olur ben o kadar bekleyemezdim ve tüm bayanlar simir tek basına hpv belli etmez artı hpv testi yaptırın diye burda deli gibi yazıyorlar en sağlıklı ve güvenilir olanı bu . Bu arada allah analı babalı büyütsün inş ❤️ Birde hpv tek tip kapmıyoruz 3 tipini taşıyanda var 1 tipinin taşıyanda sigil yapanda var yapmayanda ama geneli yapıyor kanser yapan tipleri de yapabiliyor bu vücut bagaıısklık sıstemiyle alakalı zayıfsa çıkar güçlü ise çıkmayabilir seneler sürebilir . Yani birden fazla Tipini taşıyorda olabiliriz taşımıyorda olabiliriz bunu tiplendirmede öğreniyoruz . Ama hepsinin bir çözümü var yani tedavisi kasmaya gerek yok diyorlar takipte kalındığı sürece buradaki bayanlar bende öyle düşünmeye başladım yanlız bunu yaparken senle beraber Esinde tedavi görecek MEcbur sen negatif olduğunda o halen pozitif olabilir ilişki sonrası sana geçer tekrardan bi anlam ifade etmez tedavi her iki kişide negatif olana kadar cinsellgie ara verilmeli burda bir bayan prezervatif artı önden düğmeli baxır ile yapıyormuş TEMAs olmadan yani ten tene temasta sıvından dahi geçer sonuçta bayanız ve ilişki esnasında kaygandık olması için kendi vajınal bi sıvı salgılıyoruz bu Esin’e dokunduğu an geçer ama prezervatif ve bakxır bunu engeller diye düşünüyorum sonuçta evlisiniz ara vermek biraz zor olur cinsellige buda bi ihtiyac ve ne kadar sürede negatif olacağımızı bilmiyoruz

Size bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. 11 ay önce doğum yaptım, hamileyken vajinada siğil oluştu. Doktorum doğum sonrası smear alırız demişti ama ihmal edip gitmedim. Smear testi yaptırıp sonuç temiz gelse de demekki hastalık olabiliyor. Bu hpv testleri devlet hastanesinde ücretsiz yapılıyor mu?
merhaba, sağlıkla büyütün bebisinizi, bir sıkıntısı yok değil mi?

smear testi vajinadaki anomalilere bakıyor. hpv pozitif olup bir hasar yapmamış olabilir. o yüzden tek başına hpv varlığını tespit etmekte yeterli değil. 30 yaş altına ketem ve normal hastaneler test yapmıyor, ama araştırma hastanelerinin yaptığı yazıldı bir kaç kez.

Ben alakasız bir soru soracağım ama bu beğen va bildirimi geliyor ya beğeniyoruz vs onlar oluncaya ne oluyor mesela ben çok bilmediğim için anlamıyorum

Bence de bir ay sonra gidin ama önce bence devlette bi simir ver 1 aya çıkmış olur hem onu beklemek zorunda kalmazsın özele sadece hpv vermek için gidersin oda 15 güne çıkmış olur
Niye 1 ay sonra gdeyim saglik ocagnda aldrmak istemiorm zaten arkadasmn calstgi yer var tup bebek mrrkezi erbil bey gel bakalm demstii sorarm oraya o da sislide gerci

Niye 1 ay sonra gdeyim saglik ocagnda aldrmak istemiorm zaten arkadasmn calstgi yer var tup bebek mrrkezi erbil bey gel bakalm demstii sorarm oraya o da sislide gerci
Hayır sen maaşı bir ay sonra alacağım dediğin için söyledik biraz pahalı tutuyor sende çalışmıyorum bir ay sonra yaptırayım dedin bizde onayladık tamam o zamana kadar da diğer yerdeki sonucun çıkmış olur diye düşündüm

Ekstra simir için ödeme yapmamış olurdun o zaman simir çıkar sonucu alıp dediğin yere gider birde üstüne hpv testi yaptırmış olursun diye düşündüm gene sen bilirsin nasıl ne zaman yaptırmak istersen ben beklemeden hemen gidip yaptırdım

Kafa kalmadi yaa pardon ozele gdip smear vereym maas alinca da hpv dimii
Aynen bence suan siz özele gitseniz 200 tl muayene birde simir ücreti ödeyeceksiniz cebinizden bi 300 e yakın çıkar bilmiyorum yani hani ben burda 150 artı 50 tl verdim ama simir 150 tl idi muayene olduğum için o fıyata düştüler sizin orda ne kadar tutar bilmiyorum bende madem bir ay sonra gidecek hpv vereceksiniz gidin sağlık ocağında verin cebinizden paranız çıkmasın sonuçta aynı işlem fark eden yok üstüne üstelik sağlık olacağı olmasın dersen devlette yaptır doktora ii doktorlar var özelden daha iyileride var . Hpv nasıl olsa bir ay sonra yaptıracaksın devletten sonucunu al elinde simir sonucun olur sonra arkadaşının çalıştığı yerde hpv testi vermiş olursun doktora simiri de göstermiş olursun . Sadece muayene ve hpv ücreti ödersin nasıl istiyorsan öyle yapabilirsin ama suan mantıklı olan bu bence

ikinci kez gittiginizde yeniden 150 lira civarı muayene ücreti ödemeniz gerekecek. aklınizda o da bulunsun :)
Evet aynen öyle çünkü hpv testi 15 güne diğeri en geç 10 güne çıktığı için eğer bende bugün ogrenecegım diğer hafta da diğer sonucu öğreneceğim onda öğrenirsem pozitif ise muayene ücreti artı tiplendirme yapılacak bi 15 gün bekleyeceğim vs vs uzun bi süreç ve yorucu pahalı

X