Hpv yi nasıl yendim( Tip 16 dahil)

Merhaba melek,
Öncelikle sakin. Geçiyor ama nasıl geçiyor .. :)
Biz yanındayız şimdi ne olacak süreç nasıl başladı anlat fikir verelim.
Sevgiler
Teşekkür ederim:) 3 yıl önce evlendiğimde çok ufak siğiller çıktı o kadar küçükleri ki kaç doktora gitsem bu başka birşey dediler et benidir bile diyen oldu sonunda bir onkolog jinekolog bulup koterle yaktırdım hep smear testi aldiriyordum sonuç hep normal geliyordu doktorum hpv içinde bir suruntu alalım tipini öğrenelim dedi 3 hafta onceki muayenede sonuçta smear sonucum normal fakat hpv pozitif geldi 16,51,52 türleri varmış vücudumda bu sonuçlar beni kahretti tabi şimdi kolposkopi yaptircam 15 gün içinde orda belli olcak sanırım ne olduğu.bunun bana nerden geldiğini çözemiyorum eşimin hiç bir şeyi yok kolposkopi sonucu da baya korkutuyor beni Allah korusun.biraz uzun oldu kusura bakmayın yaşadıklarım bu şekilde benim

Merhabalar bende idrar yolu enfeksiyonu şikayetiyle gittigim doktordan smear ve hpv testiyle çıktım test sonuçlarımı dün aldım smear ascus ve hpv tip16 gelmiş dünden beri gezşnmediğim site kalmadı ben kronik lupus hastasıyım ve sürekli bagışıklık baskılayıcı ilaç kullanmak zorundayım bu hastalık ancak bagışıklıkla atlatılabiliyormuş benim öle bi ihtimalimde yok delirmek üzereyim henüz eşimede söylemedim testlerden net bir sonuç alınca söylemek istedim pazartesi jinekolojik onkolojiye gidicem çok muhtemel kolposkopi önericek asıl merak ettigim bu kolposkopi yapılıp biyopsi alınırsa hastaneye yatmam orda kalmam gerekicekmi eger gerekmicekse onuda tek başıma gidip yaptırmak istiyorum şuan kimseyw eşimde dahil bunu anlatmak bununla ilgili konuşmak istemiyorum yaptıranlar bilgi verebilirse çok sevinirim🙍‍♀️🤦‍♀️

Merhabalar bende idrar yolu enfeksiyonu şikayetiyle gittigim doktordan smear ve hpv testiyle çıktım test sonuçlarımı dün aldım smear ascus ve hpv tip16 gelmiş dünden beri gezşnmediğim site kalmadı ben kronik lupus hastasıyım ve sürekli bagışıklık baskılayıcı ilaç kullanmak zorundayım bu hastalık ancak bagışıklıkla atlatılabiliyormuş benim öle bi ihtimalimde yok delirmek üzereyim henüz eşimede söylemedim testlerden net bir sonuç alınca söylemek istedim pazartesi jinekolojik onkolojiye gidicem çok muhtemel kolposkopi önericek asıl merak ettigim bu kolposkopi yapılıp biyopsi alınırsa hastaneye yatmam orda kalmam gerekicekmi eger gerekmicekse onuda tek başıma gidip yaptırmak istiyorum şuan kimseyw eşimde dahil bunu anlatmak bununla ilgili konuşmak istemiyorum yaptıranlar bilgi verebilirse çok sevinirim🙍‍♀️🤦‍♀️
çok geçmiş olsun. biyopsi tek yapabileceğiniz birşey. 3 kere oldum, üçünde de tek gittim. smear a göre az daha uzun, az daha sancılı. narkoz vs olmuyor. 5 dk sonra bitince kalkıp yürüyorsunuz.

O kadar güzel yazmışsınız ki çok zmn olmuş ama içime inanılmaz su serpti deneyiminiz çok ama çok teşekkürler iyi ki paylasmissiniz hpv test sonucumu aldığimdan beri saatlerdir perişandim :):-)
Bende ilk öğrendiğimde çok kötü olmuştum sizler için paylaşmak istedim,geçer sabırlı olun🤍

Merhaba, benimde bir hikaym var o yüzden üye oldum burda yazılanların hepsini okudum. Öncelikle size söylemek istediğim kolposkobi uzun süren işlem değil. benim hikayemden bahsetmem gerekirse ben smear sonucum LSIL HPV sonucum tip 56 çıktı. Bana doktorum kolposkobi önerdi. Özel Hastaneye gidiyordum ordaki kadım doğumcum kolposkobi dedi. Devlete yaptır dedi. Sadi konuk araştırma hastanesine gittim orda kadın doğumcuya elimdeki sonuçları gösterdiğimde kolposkobi şart dedi. Sonrasında ben o işlemden kaçma derdindeydim başka yolu vardır vs başka yol arıyordum. tekrar başka bir özel hastaneye gittim. orda gittiğim dr da kolposkobi önerdi kaçışımın olmadığını anladım. gittiğim kadın o kadar naifti ki o kadına gğvendim özel hastanede olucam o işlemi dedim. bu arada devlet hastaneleri narkoz vermiyor kesinlikle. beni korkutanda o işlemin canlı yapılmasıydı. lokal anestezi yapıyoruz dediler ama güvenemedim devlete. ben smear bile zor verdim çünkü vajinusmus hastasıydım zamanında. o hastalığımdan ötürü muayne falan zor oluyorum. en korktuğum şeyle sınanıyorum dedim. neyse ben ikinci gittiğim özel hastanede anestezi alarak bu kolposkobiyi yaptırfım. narkozun etkisi geçince biraz ağrım oldu. 10 dk işlem demişlerdi benim içerden çıkmam 45 dk sürmüş narkoz etkisi vs derken süreç uzamış olabbilir. narkoz etkisi geçti ayağa kalktım taburcu oldum doktorun odasına görüşmeye çıktım. doktorum normalde smear hpv si pozitif gelen hastaların rahmin bi duvarından biopsi alırım ama sizde 6 bölgeden biopsi aldım. 6 tüpü patalojiye gönderdim dedi. sonuçların çıkmasını bekledim sonucum CIN1 geldi.

bu süreç zorlu bir süreç mental çöküntüdeyim bir senedir. geçen yıl 19 mayısta yaptırfım ilk smear hpv yi bir ay sonra tekrar vermem lazım ama o kadar tedirginim ki . doktor takip aşamasında olacağımı söylemişti bana ilaç vs vermedi. bağışıklık önemliymiş bunla alakalı takviyede al demedi. daha bir ay önce gitttiğimde omega 3 ve quenzm önerdi. vücut direncim düşük halsizlik var demiştim ona istinaden verdi. bu rahatsızlığımın dışında 6 buçuk cm çikolata kistim var.geçen sene ağustos ayından beri visanne isimli hormon ilacını kullanıyorum.geçen ay kistim 4 buçuk cm kadar küçülmiş. fakat vücudumda başka sıkıntılar da var gibi. kadın doğumcum ca değerlerime bakıyor her gittiğimde. ca 19-9 değerim ağustosta 2021 de 91, 2021 ekim ayında 56 oldu, 2022 ocak ayında 77 ve bu ay 101 oldu. şimdi ilaçlı mr çektirdim soucum çıkmadı. çok tedirginim ne olacak sonucum ne. değerimi yükselten ne bilmiyorum. doktorlarda net bişi demiyor. hpv smear dışında bu değerim çıktı. inanın o kadar psikolojim bozuk ki. anlatamam.

bu süreç zorlu bir süreç mental çöküntüdeyim bir senedir. geçen yıl 19 mayısta yaptırfım ilk smear hpv yi bir ay sonra tekrar vermem lazım ama o kadar tedirginim ki . doktor takip aşamasında olacağımı söylemişti bana ilaç vs vermedi. bağışıklık önemliymiş bunla alakalı takviyede al demedi. daha bir ay önce gitttiğimde omega 3 ve quenzm önerdi. vücut direncim düşük halsizlik var demiştim ona istinaden verdi. bu rahatsızlığımın dışında 6 buçuk cm çikolata kistim var.geçen sene ağustos ayından beri visanne isimli hormon ilacını kullanıyorum.geçen ay kistim 4 buçuk cm kadar küçülmiş. fakat vücudumda başka sıkıntılar da var gibi. kadın doğumcum ca değerlerime bakıyor her gittiğimde. ca 19-9 değerim ağustosta 2021 de 91, 2021 ekim ayında 56 oldu, 2022 ocak ayında 77 ve bu ay 101 oldu. şimdi ilaçlı mr çektirdim soucum çıkmadı. çok tedirginim ne olacak sonucum ne. değerimi yükselten ne bilmiyorum. doktorlarda net bişi demiyor. hpv smear dışında bu değerim çıktı. inanın o kadar psikolojim bozuk ki. anlatamam.
Simdi nasilsiniz cok gecmis olsun insallah gecmistir herseyyy

Ben devlette oldum caniniz tatliysa onermem cok cok iz brakti bende ruhsal olarak. Kolposkopi olun ama bakilsin belki cin1 gelir ben cin2 idi leep oldum 2018die icerden parca aliyolar az. Simdinsmear sonucumu bekliorm ek islem yapkmaktadr yaziodu insallah temizdir. Hepimize gecmis olsun

Ben devlette oldum caniniz tatliysa onermem cok cok iz brakti bende ruhsal olarak. Kolposkopi olun ama bakilsin belki cin1 gelir ben cin2 idi leep oldum 2018die icerden parca aliyolar az. Simdinsmear sonucumu bekliorm ek islem yapkmaktadr yaziodu insallah temizdir. Hepimize gecmis olsun
hassas biriyseniz ve gerçekten psikolojik olarak etkilenme oluyor. benim canım tatlı demeyelimde hassaslık diyelim. ben anestezi alarak öneririm herkese. çünkü basit işlem diyorlar ama o kadar basit değil.

Gelisme oldu mu kolposkopi onerdi mi drunuz
Araştırma hastanesi kadın doğuma gittim sonucumu gösterdim beni onkoloji jinokolojiye sevk ettiler. onkoloji doktoru tekrar biopsi olmam gerektiğini söyledi. rahim ağzına bakmak istedi muayne ile ama ben o an muayne olamadım. ama tekrar yapılması gerekiyor dedi. geçen yıl biopsi aldırdığım özel hastanedeki doktorumda işlem yapılmasına şuan gerek yok smear sonucunu takip edicez dedi. yüzyüze görüşmedim kendisi ile mesajlaşarak bunu belirtti. yarın o doktora gidicem kafam çok karıştı. biopsi tekrar olucak mıyım olmayacak mıyım bilmiyorum. :KK43:

Araştırma hastanesi kadın doğuma gittim sonucumu gösterdim beni onkoloji jinokolojiye sevk ettiler. onkoloji doktoru tekrar biopsi olmam gerektiğini söyledi. rahim ağzına bakmak istedi muayne ile ama ben o an muayne olamadım. ama tekrar yapılması gerekiyor dedi. geçen yıl biopsi aldırdığım özel hastanedeki doktorumda işlem yapılmasına şuan gerek yok smear sonucunu takip edicez dedi. yüzyüze görüşmedim kendisi ile mesajlaşarak bunu belirtti. yarın o doktora gidicem kafam çok karıştı. biopsi tekrar olucak mıyım olmayacak mıyım bilmiyorum. :KK43:
Tekrar neden baklmasna gerek yok dedi drunuz

6 ay sonra tekrar smear alıp onun sonucuna göre hareket edelim diye dedi. ama bu durumda iki seçenek varmış tekrar ya kolposkobi olunacak ya da bi 6 ay bekleyip öyle kolposkobi oluncak.

doktorum onkoloji arkadaşına danışmış. tekrar kolposkobi önerdi. yani biopsi almaları gerekiyormuş. bana yeniden stresli günler..

Çok teşekkür ederim psikolojim alt üst olmuştu. Gerekli şeyleri aldım propolis, ahcc, çörek otu ekstratı VS. Kullanmaya başladım cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. İçim biraz ferahladı. Bunu kimseyle paylaşamamak çok üzücü.. Cevap veren herkese teşekkürler 🙏
merhaba son durumlar nedir?

Merhabalar,Yasadigim bu sıkıntıda o kadar cok bilgi karmaşasıyla karşılaştım ki atlattıktan sonra yazmaya karar verdim. Rutin bir smear testi sonucunda cin1 ardindan yapilan hpv dna testinde ikisi dusuk ikisi yuksek risk grubunda 4 farkli tur hpv tasidigimi (biri de tip 16) ogrendim.1 yil sonunda smear temiz hpv pozitif 1.5 yil sonra smear temiz hpv negatif sonucunu aldim.Bircok sey denedim hepsini anlatacagim ama belli bir anafikir dahilinde.Oncelikle Smear vermeden once smear oncesi yapilmamasi gerekenleri mutlaka okuyun.Tum kadin dogumcular smear alabilir ama pataloji bolumu iyi olan yani guvenilir bir yerde smear verin cunku smear sonuclari da net olmayabiliyor. Smear sonucunda herhangi bir bozukluk varsa kolposkopi yaptirmaniz gerekiyor.Kolposkopi zorlu bir islem degil ancak yapan doktorun uzmanligi onemliymis.Mumkunse onkolog jinekolog olsun.Devlet hastanelerinin cogunda var cok buyuk paralar vermenize gerek yok.Kolposkopi sonucuna gore ileri seviye bir bozukluga sahipseniz ne yazikki operasyon oneriyorlar.İleri seviye degilse gerilemesi icin beklemenizi tavsiye ediyorlar.Ben gerilemesi beklenen taraftaydim.32 yasindaydim ve sigara kullanimim cok yuksekti.Dolayisiyla yas ve aliskanliklar sebebiyle daha da riskliydim. Bu surecte hpv asisini yine de yaptirdim.Gerileme yapmiyor ama yayilmasini yavaslattigi ya da durdurdugunu inanan doktorlar var.(Aşi ne yazikki pahali) bu arada daha kapsamli koruyan yeni bir asida ben yaptirdiktan sonra ulkemize geldi.immun sistemini guclendiren vitaminler ekinezya ozutleri corekotu yaglari keciboynuzu pekmezi propolis gibi seyler kullandim.Burada cok sik rastlayacaginiz AHCC adli mantar ozutunu de dunya paralarla getirtip 6 ay kullandim. İlk 6 ayin sonunda her ikiside bunlari kullanmama ragmen ayni sonuctaydi.Bu arada birkac sigil olustu.O kadar farkedilmezdi ki gittigim iki onkolog jinekolog sigil olmayabilecegini soyleyip onemsemedi.internetten buldugum baska bir doktora gittigimde cok buyuk bir mercek altinda yapilari inceledi ve aslinda gorunenden fazlasi oldugunu da kesfetti.Sigiller yakıldı.Ahcc artik turkiyede de var onu onerdi ancak ben artik maddi imkanimin buna yetmeyecegini soyledigimde 6 ay immuneksin zerdecopunu kullanmami sigara icmememi soyledi.1.5 ay sigarayi biraktim.6 ay zerdecop kullandim duzenli beslendim bol bol guneslendim.Smear ve hpv sonucum temiz cikti. Hpv insanlarin yuzde %70inde hayatlarinin bi doneminde olan bazilarinin farketmeden bagisikliklarinin yendigi bir virüs.Kanser degilsiniz.Bagisiklik sisteminin hpv virusunu 1 2 sene de vucuttan attigini korkmaya gerek olmadigini ve surekli yeni seylerle bu illetten kurtulunabildigini unutmayin.Bagisiklik sisteminizi guclendirin bunun icin illa ahcc almaniz ya da cok pahali cozumler uretmenize de gerek yok.Hayatinizi duzene sokun Duzenli kontrollerle 2 yil icinde bunu atlatabileceginizi unutmayin vucudunuza guvenin. Umarim en kisa zamanda smearler temiz hpv dna lar negatif olsun!Saglicakla!! Not:Eger hpv gecmemis olsaydi doktorum deflagyn diye bir jel kullandiracakti.
Merhabalar ,ben de yeni üye oldum bir ay önce idrar yolu enfeksiyonu sonucu birde kadın doğuma gideyim dememle serüvenim başladı .smear testim hpv 16 pozitif gelince Dr hemen biyopsi aldı ve cin cin 1 geldi şuan için takipte bıraktı ve deflagyn başlattı 3 aylık ,6 ay sonra gel dedi çok yoğun korkular içindeyim,hakiki propolis,zencefil,zerdeçal kullanıyorum .

Bende de tip 16 var ve cin1..testleri tekrar yeniledim ve ayni sonuclar geldi 1 yil sonra..oral da yaptım ilişkimde o yuzden ağız tiplemesi de yaptirdim o da yüksek risk çıktı..ahcc getirttim abd den ama kullanmiyorum sigara nadir..spora da basladim ama tam anlamiyla gitmeyecek sanırım..toplum bu konuda çok cahil... bi sevgilim oldu bu dönemde ve birlikte olmadan önce hstaliktan bahsettim korunmamiz gerektiğinden..aids olmusum gibi davrandi o yuzden artik bahsetmiyorum ama korunuyorum yine de agiz meselesini nasil halledicem bilemiyorum belirti olarak bir sey yok..doktora gidince de abartiyorsun kuruntu fln diyorlar..yalniz ilk ogrendigim gun gibi panik degilim bu iş sakin kalarak hallediliyor
Merhaba son durumunuz nedir?

Merhabalar ,ben de yeni üye oldum bir ay önce idrar yolu enfeksiyonu sonucu birde kadın doğuma gideyim dememle serüvenim başladı .smear testim hpv 16 pozitif gelince Dr hemen biyopsi aldı ve cin cin 1 geldi şuan için takipte bıraktı ve deflagyn başlattı 3 aylık ,6 ay sonra gel dedi çok yoğun korkular içindeyim,hakiki propolis,zencefil,zerdeçal kullanıyorum .
Mrrhaba leep istendi mi sizden? Deflagyn işe yarıyor mu? Son durumunuZ nedir

X