HSG rahim filmi çekimi

deryasahinn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2024
2
0
32
Merhabalar 12.01.2024 tarihinde rahim filmi çekildim. Burasıda dahil olmak üzere yorumlar çok abartılı ve yanlış geliyor. Yapılan yorumlar cok acımasızca. Özel hastanelerin anestezili işlem olarak yapın demesi para tuzağı. Burayada bu yüzden kayıt oldum. Doğrusunu yazmak için. İşlemi devlet hastanesinde yaptım. Normal kadın doğumda alttan muayene olduğunuz şekilde aparat takılması ve ilaç verilmesi bu kadar basit. Agrıda adet agrısı gibi. Hepimiz adetin 2.ci günü adet agrısı çekiyoruzdur. Toplam 10dk bile sürmedi. İşlem bitti ayağa kalkıp giyindim çıktım.

Merhabalar 12.01.2024 tarihinde rahim filmi çekildim. Burasıda dahil olmak üzere yorumlar çok abartılı ve yanlış geliyor. Yapılan yorumlar cok acımasızca. Özel hastanelerin anestezili işlem olarak yapın demesi para tuzağı. Burayada bu yüzden kayıt oldum. Doğrusunu yazmak için. İşlemi devlet hastanesinde yaptım. Normal kadın doğumda alttan muayene olduğunuz şekilde aparat takılması ve ilaç verilmesi bu kadar basit. Agrıda adet agrısı gibi. Hepimiz adetin 2.ci günü adet agrısı çekiyoruzdur. Toplam 10dk bile sürmedi. İşlem bitti ayağa kalkıp giyindim çıktım.
iyimiş valla bu konu iyi geldi bana bende 2 hafta sonra yaptırıcam benim kontrol başlangıcı özel hastane de olduğu için orda devam edicem bu kadar kolaysa anestezi istemem bende teşekkürler canım 🥰

Bende cektiricem ama kimisi cok ağrılı olduğunu söylüyor. Ama bu kadar basit bi işlem olsa anestezili yapılmaz diye düşünüyorum

Merhaba, bende çektirdim aneztezisiz görüntüleme merkezinde. Ağrı olayı şu şekilde sanırım tüpler kapalı ise evet çok ağrılı oluyor yoksa arkadaşın dediği gibi adet ağrısı oluyor sadece, bende sanki gaz birikimi ağrısı olur öyle oldu çekimden 1 saat sonra filan

Bende 15.01.24 te çektirdim. İlk ekim ayında istenmişti benden fakat ağrılı oluyor vs diye gözüm korktu ve özelde anestezili araştırmaya başladım bana bulunduğum şehirde 7.500 fiyat verdiler. Açıkçası çok geldi 3 5 dk süren bir işlem için gözümü karartıp anestezisiz yaptırdım. Evet bir ağrı var ama ani gelen şiddetli regl ağrısı gibi biraz bacaklarım bile titredi ağrıdan fakat 1 dk sürmemiştir halihazırda her ay çektiğim rutin regl sancısı gibiydi ve birazda basınç hissettim sonrasında az bi kanamam oldu ve günlük hayatıma devam ettim. Benim gibi gözü korkup öteleyen varsa hiç korkmasın.

Bu tarz işlemler için hiç ağrı yok demek de, çok ağrılı demek de doğru değil. Ben de yaptırdım ve ben inanılmaz bir ağrı çektim... Benim tıkanıklık vardı gerçekten büyük bir eziyetti... Anestezi almaya gerek olmadan yapılabilir evet ama ben bir daha yaptırsam kesinlikle anestezi isterim. İşlem esnasında tansiyonum düştü ve bayıldım. Ve ağrı eşiği çok düşük bir insan değilim, toplam 5 ameliyatım oldu sonrasında doğru düzgün ağrı çekmedim. Kısaca rahim ile ilgili her işlem, doğum dahil bence kişiye özel. Ne olacağını bilemiyoruz. Benim adetlerim de çok ağrılı geçerdi. Rahmin T formunda çıktı HSG sonrası, belki o nedenle idi ağrı boyutum...

Güzel anlatmışsın bende bugün çekildim annem korkutmuştu beni panik yapınca canım acıdı rahat olmak gerekiyor biraz kanama var tüplerim acıkmış çok şükür agrım sızım yok 1 yıldır evliyiz 2 evligim poloksit over sendromu var dedi doktor ondan çekildim Allah isten herkese evlat nasip etsin inşallah hayırlı akşamlar

X