Gebeliğe Hazırlık Hsg (rahim) filmi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Hsg filmi çektiren var mi

• Evet

OY: 37 63,8%
  • Hayır

OY: 2 3,4%
  • Çektirmeyi düşünüyorum

OY: 19 32,8%

• Ankete Katılan
    58
Filmden sonra korundunuz mu doktor 1ay korunman gerekecek dedi ama hiç vakit kaybetmek istemiyorummm
o ay istemiyor emin misin istersen bir sor? 3-4 gün korunma isteniyor. sen 5 gün yap istersen. onunda sebebi kanallar açıldıgı için enfeksiyon kapmaya çok müsait olduğu için isteniyor. sadece korunma değil umumi wc kullanılmaması gerekli durumlarda çok dikkat edilmesi, hamam havuz vs kullanılmaması da istenmişti bu süre içerisinde.
yukarıda bahsetmiştim detaylı fikir olsun

Süreciniz nasıl geçti doktor bana bir ay koruncaksin dedi çekildikten sonra
Bana öyle demedi çekildim geldim doktor hiç sorun yok, 4 ay deneyin dedi . Eğer ki gebelik oluşmaz ise gel yine dedi . Bana ilaç falan da vermedi. Ama gece sancım çok oldu. O yüzden 1 2 gün ilişki düşünmüyorum🙈

Filmden sonra korundunuz mu doktor 1ay korunman gerekecek dedi ama hiç vakit kaybetmek istemiyorummm
Ben 2 hafta önce çekildim dr sdce 1hafta falan içeri bsalma olmasın dedi ondada zaten ilacı atmak için antibiyotik vermişti. onun dısında cogunlukla hsg çekildigi ay gebe kalan çok kişi duydum 1 ay demesi tuhaf :/

Merhabalar
Anestezili hsg çektirenler hangi hastanede çektirdi acaba ? Ben İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. Anestezili çeken bir yer bulamadim

Kızlar hsg sonrası doktor ilişki önermedi ertesi gün eşimle yakınlaştık ama ilişki olmadı orgazm oldu sizce tüplere zarar vermiş midir

tam 1 hafta önce hsg çektirdim ve 7 gün antibiyotik kullandım. 4 gün öncede yumurtlamam olmuştu ve birlikte olmuştuk. bugün karnım şiş ve sağ yumurtalıkta belirgin bir ağrı var. ufakta kahverengimsi akıntı. gaz diye düşündüm kimyon anason ve zencefil çayı içtim. sıcak su torbası tuttum ama yinede var :/ başına böyle birşey gelen var mı yoksa enfeksiyon geçmemiş olabilir mi?

Selamlar
Bugun en sonunda hsg çektirdim. Echomarda Cevat bey çekti. 2015 senesinde yine çektirmistim korka korka gidip gülerek cikmistim. Sadece rahim ağzı acilirken ve ilaç verilirken çok az bir ağrım olmuştu o kadar. Bugun de hiç korkmadan ama yine içimde tupum tıkali olduğu için biraz ağrım olabilir ( sağ tupte dış gebelik geçirdim ) endişesiyle girdim. Rahim ağzı acilirken asiri yanmam oldu ve uzun süre girmedi. Ilac verildiğinde ise sağ tarafımda yavaş yavaş artan inanılmaz bir ağrım oldu. Yastığı falan sıktım ağladım nerdeyse. Ki agri esigim yüksektir. Sonrasında açılması için ikaci bıraktı farklı bir yöntem denedi. Onda da igne batması gibi ağrılar hissettim. Sonuç olarak tıkanıklık gitti. 7 gün antibiyotik kullanıcam. Bu arada ucreti 1400 tl ama ben özellikle Cevat beyi istediğim için 250 ekstra ödedim.

tam 1 hafta önce hsg çektirdim ve 7 gün antibiyotik kullandım. 4 gün öncede yumurtlamam olmuştu ve birlikte olmuştuk. bugün karnım şiş ve sağ yumurtalıkta belirgin bir ağrı var. ufakta kahverengimsi akıntı. gaz diye düşündüm kimyon anason ve zencefil çayı içtim. sıcak su torbası tuttum ama yinede var :/ başına böyle birşey gelen var mı yoksa enfeksiyon geçmemiş olabilir mi?
Hsgden sonra kanama oluyor bende de oldu

Uludağ Üniversitesinde çektirdim. Balonlu hsg aparatını(150tl) hasta alıyor. Onun dışında herhangi bir ücret yok.
Ağrı kesici iğne yapıldı işlemden yarım saat önce, anestezi yapılmadı zaten gerek de yok basit kısa bir işlem.
Uludağ Üniversitesi ilgi alakası da özelden farkı yoktu.
Merhaba. Üzerinden çok zaman geçmiş ama inşallah cevaplarsınız 😊 3 ağustos uludağda hsg çekinicem balonlu hsg katerini eczaneden mi aldın yoksa fakültenin içinde ki eczaneden mi bn sordum hiç biyerde yok

X