HURMA DİYETİ İLE HAFTADA 5-7 KİLO VERELİM ❤️✌️

coronavac

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
67
12
Canım İsveç diyeti "şok diyet" diye geçiyor. Yapanlar sonradan almış genelde zaten. Ama hurma diyeti ne enerji ne vitamin kaybı olmadan kilo vermeye yardımcı oluyor :-)
Kesinlikle tavsiye ediyorum ✌️ Göbek falan kalmadı şükür :-)
Hiç inanasım gelmiyor; sanırım aklımda miğdem gibi beni aldatmaya çalışıyor.
tebrik ederim sizi

DuDulalala

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
1.644
2.781
Bende bugun basladim hurma diyetine.Bisey sorabilirmiyim?Yogurt yerine arada sut icsek bisey olur mu?
Bence yoğurt yemeyi deneyin. Probiyotiklerden dolayı bağırsaklardaki dengeyi sağlar sindirimi kolaylaştırır.
Süt olur mu hiç bilmiyorum 🤷‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 66 gün kaldı.

Geçen ay itibariyle, rahminizin içindeki bebeğiniz cenin pozisyonundadır. Bazen bebeğinizin geceleri diğer zamanlara göre daha aktif olduğunu düşünebilirsiniz. Bu gerçekte böyle olabileceği gibi, aslında bu hareketlenmeyi daha fazla hissetmenizin nedeni o sıralarda sizin başka şeylerle ilgilenmemeniz ve dinlenme durumunda olmanız olabilir. Bebeğiniz zamanının büyük bölümünü uyuyarak geçiriyor. Ve REM denilen uyku dönemi bebeğinizde gözlenebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Arelarven

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2020
271
505
24
Troid var insulin drenci yuksek 82 kiloyum pco var acil zayiflamam lazm dyetisyene gttim olmuyor uyduğum halde bu troid bana verdrmyor ne yapicm blmyorm denesemmi acaba sonuc alanlar varmi arkadaslar

DuDulalala

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
1.644
2.781
Cvp verdiginiz icin cok tskler.Sabah cok zor oluyo yogurt o yuzden dedim.Cok saolun.
Şöyle yapın sabah önce hurmalardan yiyin biraz. 1-2 saat sonra kalan hurmalarla yoğurdu tüketin belki faydası olur.

Geçen ay itibariyle, rahminizin içindeki bebeğiniz cenin pozisyonundadır. Bazen bebeğinizin geceleri diğer zamanlara göre daha aktif olduğunu düşünebilirsiniz. Bu gerçekte böyle olabileceği gibi, aslında bu hareketlenmeyi daha fazla hissetmenizin nedeni o sıralarda sizin başka şeylerle ilgilenmemeniz ve dinlenme durumunda olmanız olabilir. Bebeğiniz zamanının büyük bölümünü uyuyarak geçiriyor. Ve REM denilen uyku dönemi bebeğinizde gözlenebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

DuDulalala

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
1.644
2.781
Troid var insulin drenci yuksek 82 kiloyum pco var acil zayiflamam lazm dyetisyene gttim olmuyor uyduğum halde bu troid bana verdrmyor ne yapicm blmyorm denesemmi acaba sonuc alanlar varmi arkadaslar
Bu tarz diyetler sizin için uygun olmayabilir. İnsülininiz dalgalanır.
Aralıklı oruç yapmayı denediniz mi? Bu diyetle insülin direncini ilaçsız düşürenler oluyor. Çok iyi araştırmakta fayda var. Hatta diyetisyeninize de danışın.
Forumda da bir araştırın bence if diyeti diye de aratabilirsiniz.

DuDulalala

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
1.644
2.781
Yarin kilo durumuma bakayim.Oyle de yapabilirim.tskler.son bi soru sorayim o zaman.regli donemine yakin kilo verimi duruyoya o donemde yapilmaz mi?14 gun gecti biteli.
Bence reglden önce veya sonra yapın. Canınız bişeyler çeker fln 😅 zaten zor bir diyet

DuDulalala

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
1.644
2.781

Arelarven

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2020
271
505
24
Bu tarz diyetler sizin için uygun olmayabilir. İnsülininiz dalgalanır.
Aralıklı oruç yapmayı denediniz mi? Bu diyetle insülin direncini ilaçsız düşürenler oluyor. Çok iyi araştırmakta fayda var. Hatta diyetisyeninize de danışın.
Forumda da bir araştırın bence if diyeti diye de aratabilirsiniz.
If diyetide yaotim ama malsf 😔 cok az veriyorum yani herkes 1 ayda 10 kilo veriyorsa ben 2 anca veriyorm

mrselibol

Guru
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
105
68
If diyetide yaotim ama malsf 😔 cok az veriyorum yani herkes 1 ayda 10 kilo veriyorsa ben 2 anca veriyorm
Kesinlikle aynı durumdayız bendede tiroid ve şeker var ikisi icinde ilaç kullanıyorum ama kilo vermek gerçekten cok zor herkes bnm diyetimle 10 kilo veriyorsa ben anca 1-2 verebiliyorum insanın motivasyonu cok düşüyor böyle oluncada. İsveç, kuşhan, diyetisyenin verdiği diyet, dukan ne varsa denedim 2 veriyorsam 3 aldım hep böyle gitti ne yazıkki bakalım karbonhidratı nerdeyse cok cok az alıyorum biraz faydası oldu ama genel olarak ödem vs gidene kadar veriyorum sonra kilo vermem duruyor

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :85.6 Kg. Şimdiki Kilom :81.2 Kg.

mayis74

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2018
86
216
46
Selamlar sanırım burası biraz durgunlaşmış:) daha evvel burada bir takımdaydım ancak iş yoğunluğundan epey bir süre giremedim ve listeden silinmişim:) çok az kendimden bahsedeyim pandemi öncesi geçen sene şubat ayında 66 kg idim yaz boyunca iş yoğnluğu vs eve kapanma ekmek yapma tatlı yapma sorunları ile birlikte 76 kiloya çıktım. Ocak ayı başında yeni yıla yeni umutlar fikri ile sağlıklı beslenmeye başladım.Çok çeşitli eğlenceli ara sıra zorlu programlar ile(malesef fazla hareket edemeden) 11 kilo verdim 64-65 bandındayım. Amacım hayalim istedğim 58-60 lara inmek.Bu hafta bir beslenme programım var.Kısmet olursa haftasonu cumartesi-pazar-pazartesi hurma detoksunu deneyimlemek istyiorum.Yapmak isteyen olur ise memnuniyetle eşlik ederim.