Hurma Diyeti İle Zayıflıyorum

Deaht

Guru
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2013
159
77
Ender Saraç Hurma Diyeti
Günde 3 öğün, öğün başı 7 hurma ve bir kase yoğurttan oluşuyor. Günlük deneyimlerimi biraz da kendimi motive etmek adına burada paylaşmak istiyorum

Eklentiler

• images.jpeg
    images.jpeg
    18,2 KB · Görüntüleme: 205
Son düzenleme:
Hurma diyeti 1. Gün
Başlangıç kilom tam 73
Toplamda 21 hurma ve 3 kase yoğurt tükettim. Öğle üzeri epey açlık hissettim ama direndim. Akşam yemeğinden sonra biraz mide bulantısı olunca bir dilim ekmekle 3 4 tane zeytin yedim. Diyet dışına çıkmış oldum ama mide bulantısı geçmek bilmiyordu. Yarım saat pilatesimi yapmıştım ama yürüyüşü 1 saate çıkartamadım mide bulantısı kötü etkilemişti. 3 litre suyu elbette ihmal etmedim.

Eklentiler

• Screenshot_20190326-163229_1.jpg
    Screenshot_20190326-163229_1.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 288
Son düzenleme:
Hurma diyeti 2. gün
Tartı 73 ten 71.9 a inmiş çok sevindim ve şaşırdım. 3 aydır diyette idim. 71.6 ya inip tekrar 74lere kadar çıkmıştım. Bu sonuç güzel bir motive sağladı. Bugün devam etmeyi düşünmüyordum ancak bir günden 1100 gram gidince daha bir heves ettim. Lavaboya çıkabilmek için sabah öğününe bir tatlı kaşığı kinoa ekledim.

İlk günkü kadar açlık hissetmemek için öğle öğününe 1 çay kaşığı tarçın ekledim. Öğleye doğru şiddetli açlık hisseden ben bugün midem bulanır korkusuna hiç acıkmadım. Canım istemedi ama zoraki yedim. Hurmayı 3 e 5 e indirirsem vücudumda kıtlık oluşabiliyor ve vereceğim yerde kilo almış oluyorum. Bu sebeple verilen sayıyı zorla da olsa yedim.
Ayrıca mide bulantısı ihtimaline karşı bir dilim ekmek ve bir dilim peynir yedim. Günlük yarım saat pilatesimi yaptım. Akşam öğününden sonra 1 saatlik yürüyüşüm olacak.

Eklentiler

• Screenshot_20190326-163252_1.jpg
    Screenshot_20190326-163252_1.jpg
    78,7 KB · Görüntüleme: 167
Son düzenleme:
Akşam yemeğinde hurma yiyemedim. Midem almadı. O derece nefret ettim. Hiç yemesem ilerleyen saatlerde muhakkak yiyecektim. 2 yumurta 2 domatesle menemen yapıp 1 dilim ekmekle yedim. Umarım yine zayıflamışımdır. 1 saatlik yürüyüşümü bitirdim. Artık su haricinde bir şey yok uyuyana kadar. Yarını iple çekiyorum.

Dün yiyemediğim hurmalar bugün teraziyi tırmalamış misali. 300 gram vermişim. Diyeti bozmasaydım iyi olacaktı ama buna da şükür. Bugün bozmamaya niyetliyim. 3. günün sabahı kilom 71.6

Eklentiler

• Screenshot_20190327-093258_1.jpg
    Screenshot_20190327-093258_1.jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 119
Bu sonuç bana ders olur umarım. 100 gram bile olmayan pilavın sonucu 700 gram almışım. Hızlı alıp hızlı veriyor vücudum.

Eklentiler

• Screenshot_20190328-094457_1.jpg
    Screenshot_20190328-094457_1.jpg
    53,1 KB · Görüntüleme: 180
Bugün bozmak yok ne olursa olsun. Yapamam diye bir şey yok. Daha önce yapmistin yine yapabilirsin. Seneler önce zayıfladığımda sokakta havalı havalı dolasiyordum. Kendime güvenim yerine gelmişti. Şimdi her yanımdan yağlar fışkırıyor ve sokakta ezikler gibi dolaşıyorum. Benim gibi birine yakışmıyor bu durum. Bugün hurmalar harici bir şey yemeyeceğim.

Bu kadar motive yeter şimdilik

Bugünkü sonucum böyle. Diyeti bozmamis olsaydım şimdi 70li sayılardaydim ama böyle idare etmek gerek. En azından nisana 70le girmeyi planlıyorum diyete devam edebilirsem

Eklentiler

• Screenshot_20190329-095814_1_1.jpg
    Screenshot_20190329-095814_1_1.jpg
    30,4 KB · Görüntüleme: 172
Bugünkü sonucum böyle. Diyeti bozmamis olsaydım şimdi 70li sayılardaydim ama böyle idare etmek gerek. En azından nisana 70le girmeyi planlıyorum diyete devam edebilirsem
Bu hurma diyeti ni kaç gün yapmak gerekiyor

Normalde 1 hafta yapılıyor 7 kilo veriliyor ama ben akşam yemeklerinde hurma yiyemediğim 200 gram veriyorum günde.

Mrb
Bende yarin basliycam bu diyete
Gecen hafta 1 gun yapmistim. Iki haftadir kilom dusmuyor diye. Ertesi gun inanilmaz bir hafiflik hissettim. Ben zaten sanirim 1 hafta sureyle yapamam. Tansiyonum dusuyor.
Suan 65 tam
Hedefim 60 olmak
Sonucumu paylasirim

Ben de tam anlamıyla 2 gün anca yapabiliyorum. Yarın beraber başlayıp her öğün yorum yaparak birbirimizi motive edelim ne dersin

Ben hurma diyetini 3 değil 2 öğün yapabiliyorum işe yarıyor şimdilik.

Ben de tam anlamıyla 2 gün anca yapabiliyorum. Yarın beraber başlayıp her öğün yorum yaparak birbirimizi motive edelim ne dersin
Evet canim tabiki cok iyi olur
Su aralar yogunum siteye girrmedimde
Bugun kacirdim biraz
Aksama tekrar hurma yogurt devam
Regl gunum yaklasti diye krizlerdeyim

21 hurma çok fazlaa. Öğün başı 3 bilemedin 5 hurma + yoğurt yeter.

Birde bu tarz diyetlerde ilk günler de verilen 1 kg vs yanıltıcı. Aslında ekmeği kestiğiniz için ödem atıyor vücut, yoksa kimse 1-2 günde o kadar yağ yakamaz. Hele de spor yapmadan, imkansız.

21 hurma çok fazlaa. Öğün başı 3 bilemedin 5 hurma + yoğurt yeter.

Birde bu tarz diyetlerde ilk günler de verilen 1 kg vs yanıltıcı. Aslında ekmeği kestiğiniz için ödem atıyor vücut, yoksa kimse 1-2 günde o kadar yağ yakamaz. Hele de spor yapmadan, imkansız.

Bende ödem yok 2 aydır zaten diyetteyim günlük 1 saat yürüyüş yarım saat pilates yaptığımı da belirttim

Merhabalar uzun zamandır kadınlar kulübünü takip ediyordum. Bende 73 kilo civarlarındayım (uzun zamandır tartılmadım küsüm tartıya :)) kendimi çok şiş ve kilo almış gibi çirkin hissetmeye başladım regl zamanımda geliyor tatlı krizleri falan. Hurma diyetini gördüm, tek başıma diyet yapmayı sevmiyorum acaba beraber yapsak nasıl olur dedim ve üye oldum. Yarına bende başlamayı düşünüyorum yoğurdu mayaladım bile sabaha olmuş olur gidip hurma alacağım.. arada sırada kilom yüzünden sağolsun çöküş geliyor böyle umarım işe yarar diğer yorumları da okuyunca baya bi motive oldum inşaAllah işe yarayacak inanıyorum :)

Merhabalar uzun zamandır kadınlar kulübünü takip ediyordum. Bende 73 kilo civarlarındayım (uzun zamandır tartılmadım küsüm tartıya :)) kendimi çok şiş ve kilo almış gibi çirkin hissetmeye başladım regl zamanımda geliyor tatlı krizleri falan. Hurma diyetini gördüm, tek başıma diyet yapmayı sevmiyorum acaba beraber yapsak nasıl olur dedim ve üye oldum. Yarına bende başlamayı düşünüyorum yoğurdu mayaladım bile sabaha olmuş olur gidip hurma alacağım.. arada sırada kilom yüzünden sağolsun çöküş geliyor böyle umarım işe yarar diğer yorumları da okuyunca baya bi motive oldum inşaAllah işe yarayacak inanıyorum :)
Tabiki canim beraber daha iyi olur
Bende bu sabah azimle basladim
Sabah ancak 5 hurma yedim ve kahve
Yogurt yiyemedim ancak ogleye ikisinide yiycem. Aksami kacamaksiz atlatirsam 64 u gorucegimi biliyorum. Regl oncesindeyim biraz Zor ama.
Gelismeleri yazarim

Ben sabahı ogleyi güzel geçirdim de akşam üzeri bir çikolata yiyerek kaçamak yaptım. Neyse pes etmek yok kaldığım yerden devam ediyorum son öğünümu 1 saat sonra yiyeceğim.

X