HURMA-YOĞURT DİYETİ

BEYDA33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2013
77
115
merhaba kızlar;
dün itibariile hurma diyetine başladım. günde 21 hurma ve her öğün olmak üzere 3 kase ev yapımı yogurt yeme hakkı var. cevremde yapan insanlar cok kılo verdıler ve en guzel yanı bıraktıktan sonra hemen almadılar. bende dün itibari ile başlamış bulundum. burdan takıp etmeyı planlıyorum kendıme ayrı bır lıstede hazırladım her gun kılomu yazayım dıye ama belkı burda sızlerın destegıyle dahada hırs yapaılırım dıye dusunuyorum.
dün yediklerim;
sabah 1 kase yogurt 7 tane hurma , ben bıraz ıcıne dogradım bıraz yanında yedım 2 tanesını ayırdım 1 tanesın ı kahveyle yedım daha sonra oglene dogru acıkırım dıye 1 tanesını oglene dogruya ayırdım.
öğlende aynı sekılde 1 kase yogurt 7 hurma
aksamda 1 kase yogurt 3 hurma yıyebıldım.
ben 7 hurmayı yıyebılıyorum bana cok gelmıyor sımdılık :)
ve 4 lıtereye yakın su içtim. benım agzımı cok kurttu sankı ,zaten cok su ıcerım ama bu sefer ayrı bır susadım sankı gıbıme gledı. 4 lıteryı zorunluluktan degıl ıhtıyactan ıctım yanı.
gün içinde 2 kupa yeşil çay içtim, 1 fincan türk kahvesi, bir kupa farmasının kahvesi (onunda zayıflattıgnı soyluyorlar) ve bır kupa zeytın yapragı cayı ve bıberıye cayı. halsızlıgım olmadı hıc hurmanın zaten cok besleyıcı yanı oldugu ıcın halsızlık yapmıyor.1 hafta yapmayı planlıyordum ama bılmıyorum dayanabılırmıyım :)sizden destek olacak olan varmıdır ?

dün kilom : 75,2 kilo
bu sabah :73,7 :)
bir günde 1,5 kilo gitmiş .

DÜZENLEME: her sabah aç karnına

21 EKİM :75,2 kg
22 EKİM: 73,7 kg
23 EKİM: 73 kg
24 EKİM 73 kg
25 EKİM 72,4 kg

Son düzenleme:
Merhaba bende bugün başladım. Geç uyandığım için öğlen 12 gibi bir kase yoğurt 7 hurma yedim. Birazdan (19.00) akşam yemeği olarakta aynısını yiyeceğim. Öğlen sade soda ve türk kahvesi içtim. Spor yapamadım ama temizlik yaptım. Evde olduğum ve küçük bir oğlum olduğu için o uyuduğu zaman ‘leslie 2 mil’ yapmayı düşünüyorum. Umarım çok güzel zayıflarız 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

boy: 170 cm
Başlangıç kilom: 91.7

Maşallah
Kaç gün sürecek bu detoks
Bir de yoğurt ev yoğurdu mu
Hurmayı nerden alıyorsunuz🙈

Maşallah
Ben 7 günü görürsem 10 güne tamamlamayı dünüşüyorum.. Hurmayı eşim çarşıdan almış çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum açıkçası 🤦🏻‍♀️ Yoğurt ev yoğurdu değil normal market yoğurdu. Ama ev yoğurdu olması öneriliyor.

Ben 7 günü görürsem 10 güne tamamlamayı dünüşüyorum.. Hurmayı eşim çarşıdan almış çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum açıkçası 🤦🏻‍♀️ Yoğurt ev yoğurdu değil normal market yoğurdu. Ama ev yoğurdu olması öneriliyor.
Oo 7 gün bile çok gibi
Tek tip beslenmr çünkü
Ben yaparsam en fazla 3 gün yapabilirim
En az 7 mi olmalı peki

Yok iki ay sürekli yapmadı canım ara ara normal yemek de yedi ama normal yediği zamanlarda bile ekmeği az yedi yada ekmek yerine ceviz yedi o da aralıklarla yaptı 7 ser gün
canım sonucunu mutlaka yaz
Eğer memnun kalırsan bende yapıcam:)

Merhaba bende bugün başladım. Geç uyandığım için öğlen 12 gibi bir kase yoğurt 7 hurma yedim. Birazdan (19.00) akşam yemeği olarakta aynısını yiyeceğim. Öğlen sade soda ve türk kahvesi içtim. Spor yapamadım ama temizlik yaptım. Evde olduğum ve küçük bir oğlum olduğu için o uyuduğu zaman ‘leslie 2 mil’ yapmayı düşünüyorum. Umarım çok güzel zayıflarız 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

ay inşallah. ben bugun 700 gr daha vermişim. 2 günde toplamda 2,200 kg oldu. bu çok motice edici :)

Maşallah
3 gün yapanda var, 5 gün yapanda var ,7 gün yapanda var hatta abartıp 21 gün yapan varmış ama ben en doğrusu 7 gün dıye duydum. o yuzden ben max 7 gün hedef koydum kendıme pazartesi başladım. bugun3. gün hafta içini tamamlarımda hafta sonu nolur bilmiyorum :)
evte ev yogurdu olması gerekıyormus, hurmayıda her yerden bulabılırsınız buyuk marketlerde paketli. ben aktardan aldım kg hesabı.

Bunu eşimde yaptı yaklaşık 10 kilo verdi ama o bunun yanında ceviz de tüketti kolay kolay da alınmıyor kilolar ama ben çok acıktım için yapamadım :KK43:
maşallah ne kadar guzel kılo vermıs darısı basıma. ya benım işyerınde arkadaslar yaptılar verdıler 3 5 kılo bır tanesı cok ıstıkrarlı yaptı toplamda 12 kg verdı bend eyapamam dıyordum hadı bı cesaret bısmıllah dedım . acıkıyorsun evet amayanı onları yedıkten sonra tokluk hıssedıyorsun şişmiyor karnın ama doyuyorsun yanı. bırde hurma ınanılmaz tatlı ıstegını alıyor. ben yemek yemeyı cok seven bırıyım pis boğazım yanı ama 2 gundur hıc bırsey canım ıstemıyor. cevizde mantıklıymıs . ya çeşitlendırılebılır burdakı amac zaten yogurt yag yakıyor hurmada xayıflattgndan degıl cok saglıklı oldugu ıcın o aclıkta vucudun butun ıhtıyaclarını karsılıyor. yanı buna bır avuc cevız bır avuc badem eklesen cok bır sey fark etmez. aldıgın kalorı artar bıraz ondada gun de 1 kg degıl 700 gr verırsın .

uyanınca kaç gr gitiş yaz bize :)

maşallah ne kadar guzel kılo vermıs darısı basıma. ya benım işyerınde arkadaslar yaptılar verdıler 3 5 kılo bır tanesı cok ıstıkrarlı yaptı toplamda 12 kg verdı bend eyapamam dıyordum hadı bı cesaret bısmıllah dedım . acıkıyorsun evet amayanı onları yedıkten sonra tokluk hıssedıyorsun şişmiyor karnın ama doyuyorsun yanı. bırde hurma ınanılmaz tatlı ıstegını alıyor. ben yemek yemeyı cok seven bırıyım pis boğazım yanı ama 2 gundur hıc bırsey canım ıstemıyor. cevizde mantıklıymıs . ya çeşitlendırılebılır burdakı amac zaten yogurt yag yakıyor hurmada xayıflattgndan degıl cok saglıklı oldugu ıcın o aclıkta vucudun butun ıhtıyaclarını karsılıyor. yanı buna bır avuc cevız bır avuc badem eklesen cok bır sey fark etmez. aldıgın kalorı artar bıraz ondada gun de 1 kg degıl 700 gr verırsın .
Aynen eşim le şuanda da diyetisyen eşliğinde diyet yapıyoruz ueni başladık haatta bundan verim alamazsam devam ederim hurma yoğurda dedi .

Hakikaten hurma tatlı isteğini çok güzel bastırıyor :KK68:

arkadaşlar bir de bir detay paylaşmak istiyorum. bu gidenler ödem yada su degıl vucut yag yakıyor gercekten onuda nasıl fark ettım bılıyormusunuz? bu diyetle birlikte (çok afedersiniz) küçük abdestimin rengi inanılmaz koyulastı yanı acık sarı olan şey koyu sarı bır hal aldı. bahsettıgım gıbı o kadar su ıcmeme ragmen susuzluktan degıl yanı vucuda zaten sadece sıvı gırıyor. burda yapan dıger arakadasa bahsettım benımkı bus ekılde dıye ya benımkıde oyle oldu dıkkatımı cektı ama ben cok su ıcemedgımden kaynaklanıyor(o cok su ıcmıyor) dıye dusundum dedı. sonra ınbternetten arastırdık vucut yag yaktıgı zaman idarar koyulasırmıs ve bıraz kokulu olabılırmıs. bu iki durum da bende mevcut. ben cok sasırdım gercekten vucut yag yakıyor yanı. o yuzden gıden kılolar yagdan oldugu ıcın bıraktıktan sonra hemen gerıde almıyorsun.

Ben de haftaya üc gün deneyebilirim. Sizlerin sonuclara göre 😎
Kolay gelsin 🤗

Aynen eşim le şuanda da diyetisyen eşliğinde diyet yapıyoruz ueni başladık haatta bundan verim alamazsam devam ederim hurma yoğurda dedi .

Hakikaten hurma tatlı isteğini çok güzel bastırıyor :KK68:
bence bu dıyetlede yapılabılır. yanı soyle ısyerınde benımle bırlıkte yapan dıger arkadasın esı kılolu ve yemek yemeyı cok sever. aksamları bır haftadır esıne destek olmak amaclı oda yemek yemeyıp hurma ve yogurt yıyormus 3,5 kılo vermıs bır haftada ve dıger ogunler hıc dıkkat etmemıs. ama tabı onun kılosu cok fazla oldugu ıcın bu rakam fazla. ama sabah aksam dıkkat edıp aksamda bu sekılde devam edılebılır.

X