HURMA-YOĞURT DİYETİ

uyanınca kaç gr gitiş yaz bize :)
Günaydın 🌞
Dün öğlen başladım aslında, bu sabah 8.00 da 800gr gitmişti. Yani daha 24 saat olmadı.

kötü yan ; sinirli ve durgundum. Alışma süreci sanırım. Açlık vardı ama el ayak titremesi gibi şeyler olmadı.

İyi yan ; diyetlerde açlıktan uyuyamam normalde ama açlık hissi olmadı akşam yatarken, sabahta halsiz ve aç uyanmadım.
Bakalım neler olacak.

Günaydın 🌞
Dün öğlen başladım aslında, bu sabah 8.00 da 800gr gitmişti. Yani daha 24 saat olmadı.

kötü yan ; sinirli ve durgundum. Alışma süreci sanırım. Açlık vardı ama el ayak titremesi gibi şeyler olmadı.

İyi yan ; diyetlerde açlıktan uyuyamam normalde ama açlık hissi olmadı akşam yatarken, sabahta halsiz ve aç uyanmadım.
Bakalım neler olacak.
süper hem en hemen 1 kg. sinirli durgun olman birazcık psikolojik sonuc olarak diyettesin :) vucudun aç kalmasıda ıyı bırazcıkta acık acıkmak lazım kı vucut arınsın temızlensın. valla ben bu surecte kendımı daha once coplukmusum gıbı hıssettım yanı fark ettımkı ben hıc bır yemegmı cok acıkmadan yıyormusum.sadece sabah kahvaltıda cok ac oluyordum. oglen ve aksam hep yemem gerektıgı ıcın yada ye mek ıstedgım ıcın yemısım. bırazcıkta arınma oluyor.
mesela hurmaların 7 sınıde tek ogunde yeme yanı ben oyle yapıyorum. yogurtla beraber mesela 4 5 tane yıyorum gerıye kalanı bır sonrakı ogune kadar arada atıstırmalık olarak agzıma atıyorum. yanı en azından bıseyler yemıs oluyorum. bır ıkı hurma fazla kacırsanda bısey olmaz :KK66:

bence bu dıyetlede yapılabılır. yanı soyle ısyerınde benımle bırlıkte yapan dıger arkadasın esı kılolu ve yemek yemeyı cok sever. aksamları bır haftadır esıne destek olmak amaclı oda yemek yemeyıp hurma ve yogurt yıyormus 3,5 kılo vermıs bır haftada ve dıger ogunler hıc dıkkat etmemıs. ama tabı onun kılosu cok fazla oldugu ıcın bu rakam fazla. ama sabah aksam dıkkat edıp aksamda bu sekılde devam edılebılır.
Aynen böyle işte esim ara verdiğinde bir öğünü hurma yoğurt yapıyordu

Tamamen hurma -yogurt değildi

7 gün hurma yoğurt arada birlikte ceviz yiyordu

Ara verildiğinde de bir öğün u hurma yoğurt yapıyordu en iyisi bu bence 😍

Kızlar çok ikna edici yorumlar var.
Ama şunu danışmak istiyorum, benim boyuma göre kilom ideal lakin kronik kabızlık yüzünden zamanla göbek oluştu bende, bu diyeti ben uygulasam işe yarar mı ?

merhaba kızlar;
dün itibariile hurma diyetine başladım. günde 21 hurma ve her öğün olmak üzere 3 kase ev yapımı yogurt yeme hakkı var. cevremde yapan insanlar cok kılo verdıler ve en guzel yanı bıraktıktan sonra hemen almadılar. bende dün itibari ile başlamış bulundum. burdan takıp etmeyı planlıyorum kendıme ayrı bır lıstede hazırladım her gun kılomu yazayım dıye ama belkı burda sızlerın destegıyle dahada hırs yapaılırım dıye dusunuyorum.
dün yediklerim;
sabah 1 kase yogurt 7 tane hurma , ben bıraz ıcıne dogradım bıraz yanında yedım 2 tanesını ayırdım 1 tanesın ı kahveyle yedım daha sonra oglene dogru acıkırım dıye 1 tanesını oglene dogruya ayırdım.
öğlende aynı sekılde 1 kase yogurt 7 hurma
aksamda 1 kase yogurt 3 hurma yıyebıldım.
ben 7 hurmayı yıyebılıyorum bana cok gelmıyor sımdılık :)
ve 4 lıtereye yakın su içtim. benım agzımı cok kurttu sankı ,zaten cok su ıcerım ama bu sefer ayrı bır susadım sankı gıbıme gledı. 4 lıteryı zorunluluktan degıl ıhtıyactan ıctım yanı.
gün içinde 2 kupa yeşil çay içtim, 1 fincan türk kahvesi, bir kupa farmasının kahvesi (onunda zayıflattıgnı soyluyorlar) ve bır kupa zeytın yapragı cayı ve bıberıye cayı. halsızlıgım olmadı hıc hurmanın zaten cok besleyıcı yanı oldugu ıcın halsızlık yapmıyor.1 hafta yapmayı planlıyordum ama bılmıyorum dayanabılırmıyım :)sizden destek olacak olan varmıdır ?

dün kilom : 75,2 kilo
bu sabah :73,7 :)
bir günde 1,5 kilo gitmiş .

DÜZENLEME: her sabah aç karnına

21 EKİM :75,2 kg
22 EKİM: 73,7 kg
23 EKİM: 73 kg

Siz hurmanin içerisinde barındırdığı şekere vakıf misiniz?
Günde 7 tane mi?
Arap ülkelerinin birinde adam sürekli hurma yediği için şeker ve tansiyon fırlamasi ile öldü haberini okumuştum. .
Bence biraz daha araştırın. .kimseye bişey olmadı babada olmaz demeyin.

kürümün 4. gününden selamlar. bu sabah tartıldıgımda maalesef dün ile aynı kiloda oldugumu gördüm vermemişim hiç. ama yinede devam. çünkü sabah giydiğin jean pantolonum benı cok mutlu ettı. düğmesini zar zor kapattıgım pantolonumun içine çok rahat girdim ve simitlerimi çıkarmadı :) bugun umutluyum ama bugun kesin gıdecek. :) sizlerde durum nedir?

Kızlar çok ikna edici yorumlar var.
Ama şunu danışmak istiyorum, benim boyuma göre kilom ideal lakin kronik kabızlık yüzünden zamanla göbek oluştu bende, bu diyeti ben uygulasam işe yarar mı ?
aslında bu dıyetın özellıkle göbek yaglarını erıttıgını soyluyorlar. benımde sezeryandan kalma bı gobegım var cok asırı olmasada dumduz olmadı tabı ama yınede gıttı. bence denenebılır. en azından 3 gun deneyın yada mesela aksam ogunlerınızı hurma yogurt yapın.

Siz hurmanin içerisinde barındırdığı şekere vakıf misiniz?
Günde 7 tane mi?
Arap ülkelerinin birinde adam sürekli hurma yediği için şeker ve tansiyon fırlamasi ile öldü haberini okumuştum. .
Bence biraz daha araştırın. .kimseye bişey olmadı babada olmaz demeyin.
açıkçası bılımsel bır acıklamam yok. ayrıca 7 hurma degıl 21 hurma :)
ama bır sıkıntı olusacagnı dusunmuyorum ben. bir hurma 25 kaloru 21*25 desk 525 kalorı yapıyor. heralde yenılen bır gofretten yada cıkolatadan daha az şeker ve kalori içeriyordur dıye dusunuyorum :)

aslında bu dıyetın özellıkle göbek yaglarını erıttıgını soyluyorlar. benımde sezeryandan kalma bı gobegım var cok asırı olmasada dumduz olmadı tabı ama yınede gıttı. bence denenebılır. en azından 3 gun deneyın yada mesela aksam ogunlerınızı hurma yogurt yapın.

Süper O zaman Bu akşam başlamayayım (evde patates köfte var) :kızgın:
Yarın başlıyorum, :KK9:

açıkçası bılımsel bır acıklamam yok. ayrıca 7 hurma degıl 21 hurma :)
ama bır sıkıntı olusacagnı dusunmuyorum ben. bir hurma 25 kaloru 21*25 desk 525 kalorı yapıyor. heralde yenılen bır gofretten yada cıkolatadan daha az şeker ve kalori içeriyordur dıye dusunuyorum :)
günaydın canım bence hurma diyeti kilo durduğu zaman yapılması gereken bir detoks dur 1 hafta boyunca aynı caloriyi alacaksınız detoks sonunda 1 haftalık calori üzerine çıkmış oldugunuzdan verdiğiniz kilolar büyük ihtimalle geri gelecektir bence tek tip beslenmek yerine menünüzü daha çeşitli hale getirip sabah erken den kahvaltı yapıp metebolizmanızı erkenden çalıştırmaya başlar öğlen protein karbon hidrat ağırlıklı beslenip akşama sebze yemeğiyle çok daha güzel kilo vereceginize eminim bende agustos 19 da başladım 25 gündürde diyetisyen eşliğinde devam ediyorum hemde hiç aç kalmadan giden kilo 9.5 19 ağustosta 99.8 le başlamıştım güncel 90.4 kilo probleminiz varsa diyet guruplarına katılan bilirsiniz bende katıldım tek başına diyete sadık kalınmıyor malesef nacizane fikrim bol eksiler canım :KK60:

günaydın canım bence hurma diyeti kilo durduğu zaman yapılması gereken bir detoks dur 1 hafta boyunca aynı caloriyi alacaksınız detoks sonunda 1 haftalık calori üzerine çıkmış oldugunuzdan verdiğiniz kilolar büyük ihtimalle geri gelecektir bence tek tip beslenmek yerine menünüzü daha çeşitli hale getirip sabah erken den kahvaltı yapıp metebolizmanızı erkenden çalıştırmaya başlar öğlen protein karbon hidrat ağırlıklı beslenip akşama sebze yemeğiyle çok daha güzel kilo vereceginize eminim bende agustos 19 da başladım 25 gündürde diyetisyen eşliğinde devam ediyorum hemde hiç aç kalmadan giden kilo 9.5 19 ağustosta 99.8 le başlamıştım güncel 90.4 kilo probleminiz varsa diyet guruplarına katılan bilirsiniz bende katıldım tek başına diyete sadık kalınmıyor malesef nacizane fikrim bol eksiler canım :KK60:
günaydın canım;
benım amacım aslında hızlı bır baslangıc yapıp motıve olmak cunku maalesef cok zor kılo verıyorum yada ben cok sabırsızım bılmıyorum. zaten muhtemelen 5 gun dayanabılecegım buna belkı 7 gun bılmıyorum hafta sonu ıcın kararımı vermedım henuz:) sonrasında bahsettıgın gıbı dıkkate etmeyi planlıyorum. şöyle ki benım cevremde bu dıyetı yapıp sonrasındada tabıkı kontrollu ılerleyıp cok ıyı kılo verenler var. bızzat kendım sahıt olduktan sonra zaten buna basladım.
ben buna bıraz arınma olarak ta bakıyorum sonrasında dıkkat ederek butun verdıgım kıloyu alacagmıda dusunmuyorum. cunku hıssedıyorum yaglarım erıyor. daha once 3 ayda bende 8 kg verdım ve tamamen kendı ırademle dıkkat ederek ama sonra saldım tekrar hoooppp 7 kılosunu gerı aldım 1 yılda:) yanı sonuc olarak saglıklı beslenerek de versen bu sekıldede versen dıkkat etmedıgın vakıt alıyorsun tekrar. bu dıyet gruplarına nasıl katılınıyor ? yada sen ufakta olsa programından bıraz bahsedebılırmısın acaba? :)

günaydın canım;
benım amacım aslında hızlı bır baslangıc yapıp motıve olmak cunku maalesef cok zor kılo verıyorum yada ben cok sabırsızım bılmıyorum. zaten muhtemelen 5 gun dayanabılecegım buna belkı 7 gun bılmıyorum hafta sonu ıcın kararımı vermedım henuz:) sonrasında bahsettıgın gıbı dıkkate etmeyi planlıyorum. şöyle ki benım cevremde bu dıyetı yapıp sonrasındada tabıkı kontrollu ılerleyıp cok ıyı kılo verenler var. bızzat kendım sahıt olduktan sonra zaten buna basladım.
ben buna bıraz arınma olarak ta bakıyorum sonrasında dıkkat ederek butun verdıgım kıloyu alacagmıda dusunmuyorum. cunku hıssedıyorum yaglarım erıyor. daha once 3 ayda bende 8 kg verdım ve tamamen kendı ırademle dıkkat ederek ama sonra saldım tekrar hoooppp 7 kılosunu gerı aldım 1 yılda:) yanı sonuc olarak saglıklı beslenerek de versen bu sekıldede versen dıkkat etmedıgın vakıt alıyorsun tekrar. bu dıyet gruplarına nasıl katılınıyor ? yada sen ufakta olsa programından bıraz bahsedebılırmısın acaba? :)
Canım ilk zaman giden kilolar zati ödem oluyor yağdan gitmiyor malesef ilk ay 6kilo verdim sonra kilom durdu diyetisyene başladım haftaya kontrolüm var inş hedefine ulaşırsın ben geçen yıl 100.1 den 75kiloya düşmüştüm diyet gurubundan mezun olmuştum ama ekmek makarna pilav tatlı hamur işi Hayatımdan çıkarmıştım sonra bunların birini yesem ertesi gün tartıda artı görüyordum ve saldım diyeti 1.5 yılda 25 kiloyu geri aldım tekrar diyet gurubuna katıldım şimdi ben diyetisyen menüsü uyguluyorum herşey yiyorum ve kilo veriyorum önceleri gece karnım guruldayarak uyuyordum ve kabızlık problemim vardı şimdi onuda atlattım ben 3 ana 3 ara ögün yapıyorum sabah 8kahvaltım saat 10 ara ögün 12 öğlen yemeği saat 15 ara ögün akşam 6 akşam yemeği saat 21 ara ögün şeklinde canım cuma diyet gurupları var 12 takımdan oluşan ben 6. Takımdayım katılmak istersen beklerim canım pazartesi kontrol tartısı oluyor cuma tüm takımlar verdigi kilo % de sine göre 1.2.3. Takım belirleniyor :KK25: ve ayrıca12 takım arasında bireysel birinciler oluyor 1 hafta boyunca en çok kilo verenler seçiliyor günlük menü ve spor paylaşımı yapılıyor takım içinde yarışmalar oluyor ikişerli şeklinde baya çekişmeli anlıycan :KK71:

Canım ilk zaman giden kilolar zati ödem oluyor yağdan gitmiyor malesef ilk ay 6kilo verdim sonra kilom durdu diyetisyene başladım haftaya kontrolüm var inş hedefine ulaşırsın ben geçen yıl 100.1 den 75kiloya düşmüştüm diyet gurubundan mezun olmuştum ama ekmek makarna pilav tatlı hamur işi Hayatımdan çıkarmıştım sonra bunların birini yesem ertesi gün tartıda artı görüyordum ve saldım diyeti 1.5 yılda 25 kiloyu geri aldım tekrar diyet gurubuna katıldım şimdi ben diyetisyen menüsü uyguluyorum herşey yiyorum ve kilo veriyorum önceleri gece karnım guruldayarak uyuyordum ve kabızlık problemim vardı şimdi onuda atlattım ben 3 ana 3 ara ögün yapıyorum sabah 8kahvaltım saat 10 ara ögün 12 öğlen yemeği saat 15 ara ögün akşam 6 akşam yemeği saat 21 ara ögün şeklinde canım cuma diyet gurupları var 12 takımdan oluşan ben 6. Takımdayım katılmak istersen beklerim canım pazartesi kontrol tartısı oluyor cuma tüm takımlar verdigi kilo % de sine göre 1.2.3. Takım belirleniyor :KK25: ve ayrıca12 takım arasında bireysel birinciler oluyor 1 hafta boyunca en çok kilo verenler seçiliyor günlük menü ve spor paylaşımı yapılıyor takım içinde yarışmalar oluyor ikişerli şeklinde baya çekişmeli anlıycan :KK71:
YA bende girmek istiyorum gruplara ama hangisine nasıl gireceğim yardımcı olurmusun. belkı daha cok motıve eder. hem menü fikri olur falan :) banada yardımcı olurmusun.

YA bende girmek istiyorum gruplara ama hangisine nasıl gireceğim yardımcı olurmusun. belkı daha cok motıve eder. hem menü fikri olur falan :) banada yardımcı olurmusun.
Canım ben 6. Takımdayım gelmek istersen hele bilirsin

Linki tıklayıp gele bilirsin canım

Merhabalar. Ben havlu attım 🤦🏻‍♀️ 3. Günüm ve toplamda 1,7 gitti. Açlık sorun olmadı ama aynı şeylerle beslenmek çok çok baydı. Açıkçası Karatay diyeti yaparken de bir haftada 4 kilo vermiştim ve çok daha rahat bi diyetti. Tekrar ona geçiyorum. Umarım hepimiz çok zayıflarız 🙏🏻

Merhabalar. Ben havlu attım 🤦🏻‍♀️ 3. Günüm ve toplamda 1,7 gitti. Açlık sorun olmadı ama aynı şeylerle beslenmek çok çok baydı. Açıkçası Karatay diyeti yaparken de bir haftada 4 kilo vermiştim ve çok daha rahat bi diyetti. Tekrar ona geçiyorum. Umarım hepimiz çok zayıflarız 🙏🏻
merhaba; benimde 4 günde 2,8 kg gitti. 5 . günüm bugun kendıme 7 gün hedef koymustum ama hafta sonu yapamıycam galıba. yanı acıkıyorum yogurt hurma yıyorum evet doyuyorum ama eksık bıseyler yani :) yemek yemeyı ozledım.canım sen karataylada cok ıyı vermıssın ben cok kısıtlanan dıyetlerı uzun sure yapamıyorum yanı yok dukan yok karatay yok isveç çok çabuk sıkılıyorum uyum sağlayamıyorum o yuzden kısa surelı boyle bır program sectım kendıme. yarından ıtıbaren klasık herseyden ama az az yemeyı planlıyorum.

X