Tatlı Tarifi Hürrem Gözü Tatlısı-Pınar Tereyağı Sponsorluğunda

Merhabalar:KK54:yine ben bu enfes kategoriyi bize sağlayan @Kazen abi ve @Lisabella ablama çok teşekkür ederim.:KK52:ben çok severim sütlü tatlıları ilk aklıma gelen bu tarifim oldu tadı ve görüntüsüyle şahane sizinkiler gibi:KK54::KK54:ve bir okadarda basit ve zahmetsiz :super::super:geçelim tarifime:kk77::kk77:

MALZEMELER
Jölesi için:
2 su bardağı sıcak su
1 paket bitkisel jel(kivili elmalı)
1 adet kivi
Muhallebisi için:
4 su bardağı süt
1 su bardağı un
1.5 su bardağı şeker
1 paket vanilya
125 gr tereyağı yada margarin
Süslemek için:
Nar
Antep fıstığı

Eki Görüntüle 2119971

Evet şimdi geçelim yapılışına:rapci:

İlk önce tavamıza jelimizi dökelim ve 2 bardak kaynar suyumuzu ekleyip ocağımızın altını açalım ve karıştıralım jelimiz eriyene kadar kaynamayacak

Eki Görüntüle 2119969

jelimizi bir kenara alalım tatlımızı yapacağımız kaselerimizi alalım ve ilk sıcaklığı çıkan jelimizi birer kepçe kaselerimize paylaştıralım.

Eki Görüntüle 2119970

Ben bir tanesini farklı kullandım şekli nasıl çıkacak diye farklı olanınki daha güzel çıktı artık hep o kasede yaparım:KK50: kivimizin kabuğunu soyup ince ince dilimleyip kaselerimize ortalı olacak şekilde koyalım

Eki Görüntüle 2119972
ve jelimizin oda sıcaklığında soğumasını bekleyelim.:kk77::kk77:şimdi sıra muhallebimizin yapılışında tereyağımız tenceremize alıp güzelce eritelim
Eki Görüntüle 2119973

ve ardından unumuzu ekleyip unu toparlanana kadar kavuralım

Eki Görüntüle 2119975

kavrulan unumuza yavaş yavaş 4 su bardağı sütü ilave edip çırpacakla karıştıralım topaklanmaması için
Ardından sütümüz ılımaya başlayınca şekerimizi ilave edip muhallebimiz göz göz olup koyulaşana kadar karıştıralım

Eki Görüntüle 2119976
koyulaşan muhallebimize vanilya ekleyip altını kapatalım

Eki Görüntüle 2119978

oda sıcaklığında soğuyan jelimize ilk sıcaklığı çıkan muhallebimizi kaselerimize paylaştıralım
Eki Görüntüle 2119980

bende 5 tane çıktı ama 6 tane çıkıyor çünkü ben jelin birazını karıştırırken döktüm:KK48::olamaz::KK48::KK48: bu kadar çıktı :KK51: ve yine muhallebimizin soğumasını bekleyelim 20 dk kadar...ardından 1- 2 saat buzdolabında dinlendirelim..:KK66::KK66:

Eki Görüntüle 2119982

soğuyan tatlımızı çıkartmak için kenarlarından hafifçe çok bastıramadan elimizle çıkaralım hemen çıkacaktır ve iyi donmuşsa asla bozulmaz:KK58::KK58:
Ve GELDİK EN GÜZEL BÖLÜME İŞTE SUNUM:KK68::KK68:

Eki Görüntüle 2119983 Eki Görüntüle 2119984 Eki Görüntüle 2119985 Eki Görüntüle 2119986 Eki Görüntüle 2120153
DENEYECEKLERE ŞİMDİDEN AFİYET OLSUN..:rapci: Bütün yarışmacı arkadaşlarımada başarılar diliyorum herşey gönlünüzce olsun herkesin emeğine sağlık sağlıcakla kalın:KK68::KK68::KK25::KK25::KK68:
Ellerine emeğine sağlık canım çok güzel görünüyor:KK36:

Aklimdan gecen ilk tatli buydu cok hos olmus sizinkisi de. Ellerinize saglik basarilar.:KK200:
benimde aklımdan bu geçti canım teşekkür ederim ❤️❤️

Çok seviyorum bu tatlıyı öyle hafif ve lezzetli oluyor ki.
Ben borcamda yapıyorum çok daha pratik oluyo. Ama böyle çok daha şık:kk77:
Ellerine sağlık Büşram. Başarılar dilerim:KK200:
hiç denemedim sidelyam borcamda evet hafif ve lezzetli teşekkür ederim kuzum sağol❤️❤️❤️

Kesinlikle yapacağım bir tarif olarak bir köşeye not alıyorum, çok hoş, adına yakışır bir iş olmuş. Başarılar diliyorum.

Çoook güzel olmuş canım ellerine sağlık :)
İlk defa görüyorum ama çok beğendimm :)
Başarılar dilerim :)

X