Ortopedi huzursuz bacak sendromu?

asagimahalle01

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2016
153
156
Merhaba herkese iyi geceler.
Benim bir sorunum var aslinda simdiye kadar nolmaldir diye dusunmustum ve sorun etmemistim.sorun su ki uyumak icin yattigim zaman sol ayagim cok agriyor surekli ayagimi sallama hareket ettirme ihtiyaci duyuyorum oyle yapinca geciyor.birakinca agrimaya basliyor.huzursuz bacak sendromu hastaligina benzettim bunu ama orda bacaklar etkileniyor benim ise sadece ayagim.acaba ayni durumda olan yasayan varsa bilgilendirebilirmi beni..yakin zamanda doktora gidecegim bu arada.simdiden tesekkurler.

illettir cidden ya :110:

ama ben bacakta da olur ayakta da olur diye biliyorum. kahve kola falan bunlardan uzak durun uykunuz düzenli olsun. alkol kesinlikle kullanmayın. bir süre yaşadım ben de sonradan geçti. bi de yatarken rahat olacak bir pozisyon önereyim. yüz üstü yatıp bacağınızı dizden kırın yukarı doğru. öyle bi nebze daha rahat olur. baktınız geçmedi tabi doktor.

bende ayagımı bellı bı sekle koyana kadar donup duruyorum.. Agrı olmuyor ama... Yasadıgınızı anlıyorum.. Doktora gıdersenız bızı de bılgılendırır mısın?

illettir cidden ya :110:

ama ben bacakta da olur ayakta da olur diye biliyorum. kahve kola falan bunlardan uzak durun uykunuz düzenli olsun. alkol kesinlikle kullanmayın. bir süre yaşadım ben de sonradan geçti. bi de yatarken rahat olacak bir pozisyon önereyim. yüz üstü yatıp bacağınızı dizden kırın yukarı doğru. öyle bi nebze daha rahat olur. baktınız geçmedi tabi doktor.

Uykum düzenli degil hic :/ tesekkur ederim oneriler icin.

Benim bir sorunum var aslinda simdiye kadar nolmaldir diye dusunmustum ve sorun etmemistim.sorun su ki uyumak icin yattigim zaman sol ayagim cok agriyor surekli ayagimi sallama hareket ettirme ihtiyaci duyuyorum oyle yapinca geciyor.birakinca agrimaya basliyor.huzursuz bacak sendromu hastaligina benzettim bunu ama orda bacaklar etkileniyor benim ise sadece ayagim.acaba ayni durumda olan yasayan varsa bilgilendirebilirmi beni..yakin zamanda doktora gidecegim bu arada.simdiden tesekkurler.
Canım anlattıklarının aynısını oğluna hamıleyken yaşamıştm çok zordu hiç uyutmuyodu snra doktora gttım magnezyum eksikliğinin bu durumu tetıkledıgını söylemişti sen ihmal etme git en yakın zamanda doktora geçmiş olsun canım

Benim de ayak bileklerimde olurdu bacaklarımda olmazdı çok sinir bozucu dr a gittim demir eksikliğinden kaynaklandığı için demir ilacı kullandım geçti

Ben de yıllardır aynı durumdan şikayetçiyim:) magnezyum eksikliği ve stres önemli rol oynuyormş badem ve kabak çekirdeğinin iyi geldiğini biliyorum ben artık uykuda bile ayaklarımı hareket ettiriyorm farkında olmadan. vücut uykuda nasıl rahat ediyorsa öyle davranmaya başladı bazı geceler hiç olmuyo bazen saatler sürüyo.soğuk su tutmak da iyi geliyor.

Ben de yıllardır aynı durumdan şikayetçiyim:) magnezyum eksikliği ve stres önemli rol oynuyormş badem ve kabak çekirdeğinin iyi geldiğini biliyorum ben artık uykuda bile ayaklarımı hareket ettiriyorm farkında olmadan. vücut uykuda nasıl rahat ediyorsa öyle davranmaya başladı bazı geceler hiç olmuyo bazen saatler sürüyo.soğuk su tutmak da iyi geliyor.

Oneriler icin sagolun.. peki ilac kullandinizmi siz?

Bu hastalığı en yakın bir arkadaşımdan öğrenmiştim o zamanlar. İsmi bir hayli komik gelmişti ama çok rahatsız edici bir hastalık. En yakın zamanda doktora gitmeni öneriyorum. İbrahim Saraçoğlunun bir konuşması vardı Siyah hardal tohumunun da yararlı olduğunu soylemişti bu tedavi sürecinde. Deneyen bir çok kişide doğruluyor..

Bu hastalığı en yakın bir arkadaşımdan öğrenmiştim o zamanlar. İsmi bir hayli komik gelmişti ama çok rahatsız edici bir hastalık. En yakın zamanda doktora gitmeni öneriyorum. İbrahim Saraçoğlunun bir konuşması vardı Siyah hardal tohumunun da yararlı olduğunu soylemişti bu tedavi sürecinde. Deneyen bir çok kişide doğruluyor..

Araştirip deneyecegim.tesekkurler :)

gecelerimi zindana çeviren huzursuz bacak sendromu, soğuk suyla ayaklarını bacaklarını yıkadığında uykuya geçene kadar biraz osun rahatlatır, dr un verdiği ilaçları kestim ben çok ağır geldi bana, sürekli bi uyku halinde oldum ve halisünasyonlar görmeye başlamıştım, parkinson hastalarının kullandığı bi ilacı veriyor çoğunlukla drler,
Saraçoğlunun tavsiyesi siyah hardal tohumu da işe yaramdı ben de malesef,
depomin hormonuyla alakalı bi durummuş,
geçmiş olsun

Evet nörolojiye gitmiştim parkyn adında bir ilaç vermişti ama Parkinson hastaları kullanıyorms yan etkisi çok fazlaydı çarpıntı filan yapiodu 2 hafta kullandım bıraktım bir süre şikayetim olmadı ama tamamen geçmeyen bi batıp bi çıkan bir hastalık bu

gecelerimi zindana çeviren huzursuz bacak sendromu, soğuk suyla ayaklarını bacaklarını yıkadığında uykuya geçene kadar biraz osun rahatlatır, dr un verdiği ilaçları kestim ben çok ağır geldi bana, sürekli bi uyku halinde oldum ve halisünasyonlar görmeye başlamıştım, parkinson hastalarının kullandığı bi ilacı veriyor çoğunlukla drler,
Saraçoğlunun tavsiyesi siyah hardal tohumu da işe yaramdı ben de malesef,
depomin hormonuyla alakalı bi durummuş,
geçmiş olsun

En dogal yontem soguk su galiba.. ilac kullanmak da istemiyorum aslinda bakalim.oneriler icin sagolun

Huzursuz bacak sendromunun bir çok çeşidi var. Ben de aynı durumdan muzdaribim ne yazık ki. Bende de sadece ayak baş parmaklarıyla sınırlı. Mutlaka soğuk bir yere sıkıştırarak yatmam gerekiyor. Aksi taktirde sanki şırıngayla sanki kan çekiliyor damarlarımdan.Ama doktor görmeden kendi kendine huzursuz bacak sendromu diye tanı koymamalısın. Önce bir uzman doktora görün. Çünkü huzursuz bacak sendromunun belirtileriyle başka hastalıkların belirtileri aynı olabiliyor.

X