Huzursuz bebeği olan anneler, besin alerjisi hakkında bilgisi olanlar bakabilir mi lütfen

Bhcdmr74

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2022
29
7
26
Merhaba kızlar sırf konu açmak fikir almak yanlız olmadığımı hissetmek için üye oldum biraz uzun olacak ama baştan başlamak istiyorum.
Ikinci kez anne olmaya hazır hissetmemle başladı herşey ailecekte buna gerçekten hazırdık hicbir konuda eksik hissetmiyorduk kendimizi bir kızım daha var ama hiç sorun olacağını düşünmedim bu sorumluluğu alabilecegime emindim gayette normalbir gebelik geçirdim uzun oldu iyice uzamasın geleyim konuya 😊
Doğum geldi çattı küçük hanımı kucağıma aldım ikinci kez anne olmuştum benden mutlusu yoktu ama o günden sonra hiçbirşey eskisi gibi olmadı bebeğim sürekli ağlıyordu meme reddi aranma emmeme krize girmeler falan com gazli bi bebekti neyse bole kabul etti oyalamaya gecistirmeye calistik sabrettik geçer dedik anne sütü dışında bisi almadı şuan 6 ayını geçti yeni tadım yapmaya başladı ama hiç huyu değişmedi sürekli ağlıyor hiçbiryere çıkamıyorum (önemli degil) ama evdede durmuyor durduramıyorum ablası yaklaşıyor basıyor çığlığı hiç mutlu gorunmuyor 6 aylık hala bir uyku düzeni yok bu zamana kadar emerek uyurdu şuan nasıl uyuduğu bile belli değil salıyım yeterki uyusun diyorum basıyor çığlığı pispisliyorum yok emdiriyim yok aşırı uykusu var ama asla nasıl uyutacagimi bilmiyorum asıl problem 3 gündür daha bir farklı iki gün akşam ateşi oldu hiç uyumadı dişten falan dedim dışı çıkmak üzere belli ama kakası kaç gündür çok tuaf yapışkan sümüksü ve değişik ve sesli yapıyor yaptığını anlıyorum iki üç gündürde aşırı meme reddi var oyunla iki cektirebilirsem ne ala bir de hiç uyumuyor desem yeri ölüyor uykudan bir türlü uykuya gecemiyor kalkıyor ağlıyor evet baştan beri ağlayan bi bebekti belki ama 3 gündür çok farklı geliyor bana besin alerjisi belirtilerine baktığımda hep yaşadıklarımı gördüm gerçekten olabilir mi?
Şimdi düşününce eskiyi hatırlıyorum dönem dönem çok meme reddi yaşadım inat ettim mama vermedim döndü ve emzirirken bir iki aylıkken karni fokur fokur ederdi bağırsak seslerini duyardım acaba gerçekten bebeğimin birseye alerjisimi var
Sonuna kadar okumuşsanız çok teşekkür ederim bu konuda deneyimli annelerin fikirlerini bekliyodum sağlıcakla kalın

Benim kızımda çoklu besin alerjisi var ve biz çok şiddetli bir süreç geçirdik. Mukuslu kaka alerji belirtisi. Özellikle karnı fokur fokur ederdi dediğiniz kısmı aynen bizde yaşadık. Alerjiler cilt tepkili, bağırsak tepkili veya ikisi birden olabiliyor. Gaz problemleri, huzursuzluk, mukuslu kaka, şiddetli bağırsak sesleri, cilt kuruluğu, kafada çok yoğun konak oluşumu, özellikle besini tükettikten sonra kusma, geçmeyen pişik, alerji belirtisi. Alerji meme reddine de sebep oluyor çünkü alerjenler anne sütü ile geçiyor. Bence tadımlardan önce çocuk doktoruyla ve çocuk alerji uzmanı ile görüşün. Benim kızım 21 aylık ve alerjene maruz kaldığında çok şiddetli kızarıklıklar oluşuyor ve kaşınıyor. Alerji çok önemli bir konu çocuğunuzun sağlığı için sakın ihmal etmeyin.

Merhabalar geç gördüm yorumuzu kusura bakmayın lütfen öncelikle teşekkürler vakit ayırdığınız için doktora götürdüm kan idrar gaita taşları istedi herşeyi süper düzeyde cıktı alerji hiç konusunu bile açmadı ve yapmadı kizariklarida sıcaktan olabildiğince serin tutun dedi bir iki güne kendiliğinden geçtiler çocukta daha iyi şuan ama emerken yine bi garip ek gıdada problem yok emerken bin kere bırakıyor geri alıyor sinirleniyor ısırıyor idâre ediyoruz artık inşallah bi sorun olmasında 😊

X