İbret-i Alem ....

Arkadaşlar aynı konudan devam ederek sizden acil fikir almam lazım. Yardımcı olursanız sevinirim . Bu adam olamadık eski kocam akşam cocukalrla bana haber yollatmis ; ayrılmaya kalktığı kadın kendine barışmak için şartlar koşmuş soyleki ; iki çocuğunu gönderecen , bir ay içinde hamile kalacam ve şirketi ona yaparsa barışacaklarmis. Çocuk diyorki anne babam diyorki bir çocuğun yeri annesinin yanıdır .velayet bende kalsın sizi hemen annenize götüreyim bırakayım yarın. Ordan hayatınıza devam edin. İnanın bunu öldürsem bir pislik temizlenecek yeryüzünden.sakince dedimki oğlum babana soyle bana açtığı bunca dava bunca şikayet mahkeme kapıları çocuk şubeler emniyet kapılarına düşürmeden beni yapmadan önce bunu söyleyecekti.bana iki senedir yaşattığı acıların haddi hesabı yok .ben yalnız başına ayakata kalmaya çalışan bir kadınım anam babam öldü kardeşim yok bir işte çalışmaya çalışıyorum.kendinin anası babası bacıları şirketi elinin altında calisanlari var size bakacak hayat boyu büyütecek dedim.tabi burda amacı şeytanı velayet kendinde kalacak vermeyecekki nafaka davası acamayim bedava çocukları verecek bir kurussuz yeniden o kadınla barışacak yeniden baba olacak yeniden duzen kuracak o şirketin her kurusunda bedenim cocukalrimin hakkı var .
Ne yapsamki sinirden sabahı sabah ettim
ya affedersin ama bu kadar a*salak bir adam olamaz ya. Şirketi üzerine mi yapacakmış o kadının bir de? Herkes nafaka al demiş ama nafaka değil asıl önemli olan şirket hissesi. Çocuklar reşit olunca nafakaları kesiliyor zaten. Adam ölünce şirketin hisselerinin yüzde 75’i çocuklarına ait olucak. Şirket hisselerinin önemli bir kısmını çocuklara devretmeden kesinlikle alma çocukları. Bir de şirketi devredip kadın bunu dımdızlak bırakırsa ne gülerim var ya :))))

ya affedersin ama bu kadar a*salak bir adam olamaz ya. Şirketi üzerine mi yapacakmış o kadının bir de? Herkes nafaka al demiş ama nafaka değil asıl önemli olan şirket hissesi. Çocuklar reşit olunca nafakaları kesiliyor zaten. Adam ölünce şirketin hisselerinin yüzde 75’i çocuklarına ait olucak. Şirket hisselerinin önemli bir kısmını çocuklara devretmeden kesinlikle alma çocukları. Bir de şirketi devredip kadın bunu dımdızlak bırakırsa ne gülerim var ya :))))
O zaman da Demre var işte, kötü gün dostu.

Gerçekten zor şeyler yaşamışsın, ama ilahi adalet tecelli etmeye başlamış hayatında ne güzel.
Hatta daha güzel günler de gelecek.
Eşin o kadına rastlamasaydı bu kadar aşık olmasaydı, çocuklarım için deyip bu evliliğe devam edecektin
Bazen şer gördüklerimiz, bizi üzen olaylar hayrımızadır aslında.

Şirket ne kadar sermayeli, güçlü bir şirket bu önemli aslında.
Bilanço değerleri ne durumda?
Diyelim ki kadına ve çocuklarınıza devretti eşiniz
Ama vergi/ssk/tedarikçi vs vs borçlar ödenmediği takdirde
zararda ve borçlu olan bir şirket tam tersi zarar olur
Kadın tek imza yetkilisi olursa şirketin içini boşaltabilir, zararda yada borçlu gösterebilir.
Ha belki şirkette her şey iyi durumdadır ama karşısınızdaki insanlar menfeaatleri uğruna dümen çevirecek yapıdalar.
Şirketten hisse isterken bu ihtimalleri de düşünün lütfen.
Bu işin uzmanlarından (mali müşavir/avukat) mutlaka bilgi alın.

Çocukların velayeti ve nafaka konusunda dik duruşunuza devam edin. Çocukların okul giderleri, okuyacakları okulların özellikleri vs vs hepsini madde madde ekletin mutlaka.
Eşinizle çocukları aracı etmeden konuşun, taleplerinizi iletin.
Ve lütfen çocuklarınıza hatalarını anlasınlar diye yeni travmalar yaşatmayın. Sırf eşiniz yola gelsin diye onları kullanmayın.
Çocuktur onlar yaşları gereği iki tatlı söze, iki pahalı hediyeye kanabilirler. Ne hayat tecrübeleri varki yaşananları muhakeme etsinler.
Ayrıca eşinizden velayet vermesini beklemek zorunda değilsiniz. Çocukların yaşadıkları zaten velayeti almanız için yeterli sebepler. Sadece ispat edebilmeniz gerekiyor, eşinizle yapacağınız bir kaç watsapp konuşması bile size delil olabilir bence.

Çocuklarınız zaten yeterince zor şeyler yaşamışlar, alın karşınıza büyük insan gibi yaşadığınız tüm haksızlıkları anlatın. O kadının hayatınıza dahil olmasının, evliliğinizin bitmesinin, yaşadığınız zor günlerin babalarının hatası olduğunu anlatın. Birlikte büyüttüğünüz şirkette sizin ve çcouklarınızın hakkı olmasına rağmen kadına vermeyi düşünmesinde ki kötü niyeti ve çapsızlığı. Şimdi de sırf o kadın istedi diye evlatlarından bile vazgeçebildiğini, her daim kendi çıkarlarına göre hareket ettiğini bir bir anlatın.
Baba yola gelsin diye yine onun yanına göndermekten annemizde bizi istemiyor mu diye düşündürmekten daha az travma yaşatır bu konuşma. İnsan eninde sonunda koşulsuz sevene, kucak açana gider unutmayın.

Gerçekten zor şeyler yaşamışsın, ama ilahi adalet tecelli etmeye başlamış hayatında ne güzel.
Hatta daha güzel günler de gelecek.
Eşin o kadına rastlamasaydı bu kadar aşık olmasaydı, çocuklarım için deyip bu evliliğe devam edecektin
Bazen şer gördüklerimiz, bizi üzen olaylar hayrımızadır aslında.

Şirket ne kadar sermayeli, güçlü bir şirket bu önemli aslında.
Bilanço değerleri ne durumda?
Diyelim ki kadına ve çocuklarınıza devretti eşiniz
Ama vergi/ssk/tedarikçi vs vs borçlar ödenmediği takdirde
zararda ve borçlu olan bir şirket tam tersi zarar olur
Kadın tek imza yetkilisi olursa şirketin içini boşaltabilir, zararda yada borçlu gösterebilir.
Ha belki şirkette her şey iyi durumdadır ama karşısınızdaki insanlar menfeaatleri uğruna dümen çevirecek yapıdalar.
Şirketten hisse isterken bu ihtimalleri de düşünün lütfen.
Bu işin uzmanlarından (mali müşavir/avukat) mutlaka bilgi alın.

Çocukların velayeti ve nafaka konusunda dik duruşunuza devam edin. Çocukların okul giderleri, okuyacakları okulların özellikleri vs vs hepsini madde madde ekletin mutlaka.
Eşinizle çocukları aracı etmeden konuşun, taleplerinizi iletin.
Ve lütfen çocuklarınıza hatalarını anlasınlar diye yeni travmalar yaşatmayın. Sırf eşiniz yola gelsin diye onları kullanmayın.
Çocuktur onlar yaşları gereği iki tatlı söze, iki pahalı hediyeye kanabilirler. Ne hayat tecrübeleri varki yaşananları muhakeme etsinler.
Ayrıca eşinizden velayet vermesini beklemek zorunda değilsiniz. Çocukların yaşadıkları zaten velayeti almanız için yeterli sebepler. Sadece ispat edebilmeniz gerekiyor, eşinizle yapacağınız bir kaç watsapp konuşması bile size delil olabilir bence.

Çocuklarınız zaten yeterince zor şeyler yaşamışlar, alın karşınıza büyük insan gibi yaşadığınız tüm haksızlıkları anlatın. O kadının hayatınıza dahil olmasının, evliliğinizin bitmesinin, yaşadığınız zor günlerin babalarının hatası olduğunu anlatın. Birlikte büyüttüğünüz şirkette sizin ve çcouklarınızın hakkı olmasına rağmen kadına vermeyi düşünmesinde ki kötü niyeti ve çapsızlığı. Şimdi de sırf o kadın istedi diye evlatlarından bile vazgeçebildiğini, her daim kendi çıkarlarına göre hareket ettiğini bir bir anlatın.
Baba yola gelsin diye yine onun yanına göndermekten annemizde bizi istemiyor mu diye düşündürmekten daha az travma yaşatır bu konuşma. İnsan eninde sonunda koşulsuz sevene, kucak açana gider unutmayın.
Canım şimdi velayet davası açsam ve nafaka bağlatsam kanunlarda iş yokki en fazla 750 şer kira bağlar.kendi işyeri olduğu için bağkur yatiriyordu en son en düşükten hemde devlete para kazandırmayacakmis. O sebepler bekliyorjm

Canım şimdi velayet davası açsam ve nafaka bağlatsam kanunlarda iş yokki en fazla 750 şer kira bağlar.kendi işyeri olduğu için bağkur yatiriyordu en son en düşükten hemde devlete para kazandırmayacakmis. O sebepler bekliyorjm
Devlete başvurma zaten herifle anlaş bana ayda şu kadar ver yoksa almam velayeti diye. Ama şirketi de o kadına bırakma. Nafaka geçici şirket kalıcı. Ya bir de bu adam şirketi devredecek kadar aklını peynir ekmekle yemiş olabilir mi? Yapar mı bunu

Adam yeni karısıyla barışabilmek için taleplerini yerine getirmeye çalışıyor demiştiniz.
Bu kafa karışıklığından ve aceliciliğinden faydalanıp kendi talepleriniz sunabilirsiniz diye düşünüyorum.
Yine de siz bilirsiniz.

Sizin gördüğünüz egoyu ben göremedim, daha ziyade isyan gördüm, çalış didin sonra koca gitsin garip gurip bir kadına, çocuklar gitsin düğününde göbek atsın. Çocuklar babayı kaybetmekten korkmuş, anneyi sokakta mı bulmuş? Kimse bu kadar ağır şeyler yaşayıp iyi niyetlerini koruyamaz.

Çocuklar sürünsün falan demiyoruz nerden çıktı o? Bir kadın yüzünden kendilerini babanneye postalayan adam hala kahraman baba, en iyi hamlesi de kadının kızını kovmak olan babaları hala süpermen. Anne öf dese kabahat. Kadın yine evlat demiş, demese ne yapacak? Önlerinde durma, gitsinler kahraman babalarına istiyorlarsa dedik, sokağa mı at dedik?
Medeni bir boşanma yaşanabilseydi eğer, çocukların babalarının da annelerinin de düğününe katılması normal hatta gerekli olurdu, hatta eşler birbirine iyi dileklerini sunardı .Ama konu sahibinin eşiyle yaşadığı travmatik ilişkiyi 7-12 yaşlarında çocukların analiz edebilmesi mümkün değil, çocuk bu nihayetinde, düğüne götür oynar, cenazeye götür ağlar...bu kadar... o yaştaki çocuklardan üstelik bu kadar travmatik bir ortamda büyümüş çocuklardan yetişkin davranışı beklemek başta anneye yakışmaz kaldı ki çocuklara kin gutmek... bilemedim...belki de bu olayda çocuklar anneyle de kalmamalı başka bir alternatif düşünülmeli

Medeni bir boşanma yaşanabilseydi çocukların babalarının da annelerinin de düğününe katılması normal hatta gerekli olurdu, hatta eşler birbirine iyi dileklerini sunardi. Ama konu sahibinin eşiyle yaşadığı travmatik ilişkiyi 7-12 yaşlarında çocukların analiz edebilmesi mümkün değil, çocuk bu düğüne götür oynar, cenazeye götür ağlar...bu kadar... o yaştaki çocuklardan üstelik bu kadar travmatik bir ortamda büyümüş çocuklardan yetişkin davranışı beklemek başta anneye yakışmaz kaldı ki çocuklara kin gutmek... bilemedim...belki de bu olayda çocuklar anneyle de kalmamalı başka bir alternatif düşünülmeli
Çocuklara kin güdülmesin, atılmasın satılmasın ama ona göre davranmak gerekir. Aksine, babası kılıklı olmanın iyi birşey olmadığını görmelerinde fayda var. :)

Aşırı üzüldüm ben bu konuya. Sevgili Demree, inan içimde hissettim geçmişte yaşadıklarını, gözlerim doldu okurken. Çok acı çektirmişler sana. Sakın geri adım atma, bu yaşadıklarının bir bedeli olmak zorunda. Tüm şartları kendi lehine çevir. Çok güçlüsün o kadar belli ki, emeklerini o pislik kadına kaptırma.

Çocuklara kin güdülmesin, atılmasın satılmasın ama ona göre davranmak gerekir. Aksine, babası kılıklı olmanın iyi birşey olmadığını görmelerinde fayda var. :)
İleride gerçekleri göreceklerine ve DEMRE DEMRE ye hakkını teslim edeceklerine eminim zaten, hele ki erkek çocuğu...ama şu anda okuduğum kadarıyla neredeyse doğduklarından beri travmatik bir ortamda büyümüşler, kesinlikle destek ve tedaviye ihtiyaçları olduklarını düşünüyorum. Oh olsun, annelerinin kıymetini anlamışlar denecek bir durum yok ortada.

İleride gerçekleri göreceklerine ve DEMRE DEMRE ye hakkını teslim edeceklerine eminim zaten, hele ki erkek çocuğu...ama şu anda okuduğum kadarıyla neredeyse doğduklarından beri travmatik bir ortamda büyümüşler, kesinlikle destek ve tedaviye ihtiyaçları olduklarını düşünüyorum. Oh olsun, annelerinin kıymetini anlamışlar denecek bir durum yok ortada.
Babalarını her durumda destekleyen, hatta düştükleri kötü durumları bile babaya laf gelmesin diye annesinden saklayan, yolun sonu görününce anneye yönelen çocuklar hakkında fazla iyi niyet. Bazı çocuklar iç çamaşırını çeker alır, ruhun duymaz. :) Destek ve tedaviye ihtiyaçları var, inşallah babası kılıklı olmazlar böylece. Evlatla imtihan en zoru. :KK43:

Eski eşinizin yeni eşi ne kadar kıymetliymiş!Kadının evden ayrılması oldukça olaylıydı, ne oldu da kıymete bindi ve kadındaki özgüven muhteşem( talepler onu gösteriyor)! Eski eşiniz ise tam bir gerizekalı! Bir insanın bu kadar aptal olabileceğine inanmak istemiyorum ve acaba diyorum, eşiniz bu uçuk talepler üzerine sizin konuya müdahil olmanızı ve çocuklar üzerinden sizinle yeniden bağ kurmaya mı çalışıyor?

Anne olmadigim icin bilmiyorum. Ancak beb uzun sure yapilanlari unutmaz ve sadece telefonda gorusurdum sanirim. Velayetlerini almayi da hic istemezdim, kalsinlar babalariyla derdim. Eski ese gelince, keser döner sap döner, gün gelir hesap döner sozu tam oturmus kendisine. Bunlar iyi gunleri daha nafaka tazminat oderken cekecegi acilar bekliyor onu.
Ben de aynı fikirdeyim

Eski eşinizin yeni eşi ne kadar kıymetliymiş!Kadının evden ayrılması oldukça olaylıydı, ne oldu da kıymete bindi ve kadındaki özgüven muhteşem( talepler onu gösteriyor)! Eski eşiniz ise tam bir gerizekalı! Bir insanın bu kadar aptal olabileceğine inanmak istemiyorum ve acaba diyorum, eşiniz bu uçuk talepler üzerine sizin konuya müdahil olmanızı ve çocuklar üzerinden sizinle yeniden bağ kurmaya mı çalışıyor?
Yok canım bizim birbirimizden hoşlanmadığımiz kesin bana çocuklar üzerinden yurumez o sebeple .evet evet kollarını kedi gibi tirmalayip kan içinde bırakan duvarları kırıp salçaları zeytinleri döküp deviren kadını hala karım diye barismaya çalışıyor .

Yok canım bizim birbirimizden hoşlanmadığımiz kesin bana çocuklar üzerinden yurumez o sebeple .evet evet kollarını kedi gibi tirmalayip kan içinde bırakan duvarları kırıp salçaları zeytinleri döküp deviren kadını hala karım diye barismaya çalışıyor .
Demre hanım, sizde bir kaderine küsüp kenara çekilme huyu var sanırım. Ama lütfen bu olayda böyle yapmayın, olur mu?
Evet, kadın terk etti diye, biraz hırsınızı almıştınız, rahatlamıştınız.
Şimdi kadının dönme ihtimali var, bu biraz sizi kötü hissettirmiş olabilir. Eşinize karşı bir şey hissettiğinizden değil, yanlış anlamayın. Ama yine de adamın mahvolmasını görmek istiyorsunuz. Kadının dönüşü bunu geciktirecek, evet.
Ama bunların yanı sıra, kendi emeğinizin peşine düşmelisiniz. Artık eski kocanızın mahvolmasını dilemek motivasyonlarınız arasında yer almamalı.
Şimdi, arkadaşların dediği gibi, velayeti almadan, resmiyette yüklü bir nafaka elde etmeden çocukları almayın derim. Zaten alsanız da tek maaşla bakamazsınız. Çocuklar da hemen kahraman babalarının imkanlarını ister, adam da eşi yüzünden alamaz. Çok fena bir durum ortaya çıkar.
Nafakaya ek olarak çocuklar için gayrimenkuller vs. de talep etmelisiniz. Ayrıca, o şirketin yasal mirasçısı çocuklarınız. Öyle şak diye üstüne yapamaz. Avukat üyeler daha iyi bilir ama yapamasın diye bir şerh falan koydurabiliyor musunuz, araştırın derim. Evlilik içinde edindiğiniz mallar neticede, çocukların hakkıyken, sonradan gelen bir kadına ben olsam ölürdüm de yedirmezdim. Davaysa dava sonuna kadar uğraşırdım.
Çocuklara da gelince, eşi için onları postalamaya hazır bir babaları olduğunu bilmeliler bence. Bu sitede gereksiz bir baba duyarı var ama şimdi böyle adamlar gerçekten baba mı? Yeni karısı dönsün diye çocuklarını gönderiyor adam. Hanginiz yaparsınız bunu kızlar? Yeni kocanız için çocuklarınızı babasına gönderir misiniz? Ben asla yapmazdım. Yapan da kendine anne baba demesin.

Demre hanım, sizde bir kaderine küsüp kenara çekilme huyu var sanırım. Ama lütfen bu olayda böyle yapmayın, olur mu?
Evet, kadın terk etti diye, biraz hırsınızı almıştınız, rahatlamıştınız.
Şimdi kadının dönme ihtimali var, bu biraz sizi kötü hissettirmiş olabilir. Eşinize karşı bir şey hissettiğinizden değil, yanlış anlamayın. Ama yine de adamın mahvolmasını görmek istiyorsunuz. Kadının dönüşü bunu geciktirecek, evet.
Ama bunların yanı sıra, kendi emeğinizin peşine düşmelisiniz. Artık eski kocanızın mahvolmasını dilemek motivasyonlarınız arasında yer almamalı.
Şimdi, arkadaşların dediği gibi, velayeti almadan, resmiyette yüklü bir nafaka elde etmeden çocukları almayın derim. Zaten alsanız da tek maaşla bakamazsınız. Çocuklar da hemen kahraman babalarının imkanlarını ister, adam da eşi yüzünden alamaz. Çok fena bir durum ortaya çıkar.
Nafakaya ek olarak çocuklar için gayrimenkuller vs. de talep etmelisiniz. Ayrıca, o şirketin yasal mirasçısı çocuklarınız. Öyle şak diye üstüne yapamaz. Avukat üyeler daha iyi bilir ama yapamasın diye bir şerh falan koydurabiliyor musunuz, araştırın derim. Evlilik içinde edindiğiniz mallar neticede, çocukların hakkıyken, sonradan gelen bir kadına ben olsam ölürdüm de yedirmezdim. Davaysa dava sonuna kadar uğraşırdım.
Çocuklara da gelince, eşi için onları postalamaya hazır bir babaları olduğunu bilmeliler bence. Bu sitede gereksiz bir baba duyarı var ama şimdi böyle adamlar gerçekten baba mı? Yeni karısı dönsün diye çocuklarını gönderiyor adam. Hanginiz yaparsınız bunu kızlar? Yeni kocanız için çocuklarınızı babasına gönderir misiniz? Ben asla yapmazdım. Yapan da kendine anne baba demesin.
Hicbir kadın yaaapmaz ama erkekler yapıyor işte. Savaşacak gücümde kalmadı inanın bayılacam birakacam artık kendimi nerdeyse .rabbim hiçbirinzin başına vermesin

X