İbret-i Alem ....

Beter olsun...surunsun daha rezil....efendimiz ne demis "can yakan cani yanacagi gunu beklesin"sakin bu adama donmeyin ilerde...gelir kapiniza cok pismanim affet diye😈😈

Çocuk konusunda hassasım normalde ama nedense zerre üzülmedim yaşadıklarına

Kaç yaşındalar?

Kahraman babaları ile yaşamaya ya da kadınların yanında sürünmeye devam etsinler.

Elbet kıymetinizi anlarlar
Çocuklar biri 9 biri 14 yaşında ikisinde erkek. Benim agirima giden şey şu olmuştu ilk ayrıldığımız dönemde Instagram'da boy boy poz veriyordu GECMİSİ OLMAYAN ADAM diye. Çocuklar gidince anladi geçmişi varmiymis yokmuymus .iki çocuk yapıp kimse geçmişini sifirlayamaz

Valla insan kucukken de neyin iyi neyin kotu oldugunu tam anlayamasa da sezebiliyor. Ayrica annesi kızsa da bagirsa da insana bir cocuk nasil annesinden uzak kalabilir? Ben de kizdim cocuklara kimse kusura bakmasin. Anneleri ders calis deyince pedagoga babaya gitmek istiyoruz diyen cocuklar elin huysuz kadininin yaptiklarini bir guzel anneden saklamayi akil edebilmisler ama. Herkesin huyu aynu degil sizin evlatlar da biraz hayirsiz bence.
Evet evet telefonda hiçbir şey demediler bir buçuk yıl herşey notmalmis gibi iki dakika konuşup kapatiyotlardi

Bende kırgınım çocuklarıma bana yarattıkları için içimde affedemedigim yanları var hala ...
İllaki vardır da sizce de bu size eziyet değil mi?
Ben bazen çocuklardan özellikle bu boşanmalar sonrası aşırı şey beklendiğini düşünüyorum ha beklenmese bile baskı olduğunu düşünüyorum

kendinize eziyet etmeyin sizi sevmemekle alakası yok
Kimse için kolay değil bunu benim kıymetimi bilmiyorlar durumuna çevirirseniz işin içinden çıkamazsınız

Onlar için babalarının bu davranışlarını kabullenmek de zor baba yani hem de rol model almak istiyorsun

hani yazmışsınız ben işte kıyafetlerimi topla vs dediğim için hani sıkıya gelemediler gittiler
Bunu bir sizin çocuğunuz yapmıyor bu olay çok yaygın mesela ondan kişiselleştirmeyin

14 yaş da 9 yaş da kritik umarım doğru yönetimle her şey hallolur

Anneleri bir şey yapmayacak ki
Recm edelim, dövelim edelim demedim
Velayet baba da
Tatil dönüşü dönecekler kahraman babalarına
Evet evet bir ay bendelerdi tatile götürdüm gezdirdim yedirdim icirdim .bir hafta sonra birakacam kahraman babalarına ... inanır mısınız çocukları bir buçuk yıldır görmüyordum aldım bir ay tatil için ne kendi ne sülalesi rahat dişlik vermediler hala görüntülü konuşma telefon mesaj...dedimki vermekle en doğru kararı yapmışım

Çocuklar biri 9 biri 14 yaşında ikisinde erkek. Benim agirima giden şey şu olmuştu ilk ayrıldığımız dönemde Instagram'da boy boy poz veriyordu GECMİSİ OLMAYAN ADAM diye. Çocuklar gidince anladi geçmişi varmiymis yokmuymus .iki çocuk yapıp kimse geçmişini sifirlayamaz

9 yaş neyse de 14 yaş için diyecek bir şey bulamadım
Büyük olan sizinle hiç konuşmadı mı?

Konunuzu hatırlıyorum ve okurken bana yumruk ısırtıp saç baş yolmasamda o raddeye gelecek kadar sinir yapmıştı.

Babamı kaybettıgımı duymuş oğlumdan bana bir mesaj atmıştı bırkaç ay once Allah senın gıbı kadından razı oldun sen evıne esıne cocuklarına ve babana hayır dolu bır ınsan oldun dıye . Boşanırken benı ıkı defa oldurmeye kalkan bır adamın boyle mesaj cekmesıne şaşırmıştım ama cevap bıle yazmadım
Bakın buraya yazıyorum, bu adamın maddi durumu da kötü ve emin olun boşanır boşanmaz yine kapağı size atma planları yapıyor. Çocukları bahane edip, sizin kıymetinizi bilemediğini söyleyip ağzınızdan girip burnunuzdan çıkacak.
Allahaşkına şayet olursa duygularınıza yenilip bu adama inanmayın.
Bunu söylediğim için tepki alabilirim, üzgünüm de ama o Çocuklarınız da babalarının kopyaları, çıkar ve menfaat nerde onlar orada.
Ve eğer yukarıda dediğim durum söz konusu olursa babalarıyla barışmanız içğn önce onlar sizi etkilemeye çalışabilir.

Konunuzu hatırlıyorum ve okurken bana yumruk ısırtıp saç baş yolmasamda o raddeye gelecek kadar sinir yapmıştı.

Bakın buraya yazıyorum, bu adamın maddi durumu da kötü ve emin olun boşanır boşanmaz yine kapağı size atma planları yapıyor. Çocukları bahane edip, sizin kıymetinizi bilemediğini söyleyip ağzınızdan girip burnunuzdan çıkacak.
Allahaşkına şayet olursa duygularınıza yenilip bu adama inanmayın.
Bunu söylediğim için tepki alabilirim, üzgünüm de ama ama o Çocuklarınız da babalarının kopyaları, çıkar ve menfaat nerde onlar orada.
Ve eğer yukarıda dediğim durum söz konusu olursa babalarıyla barışmanız içğn önce onlar sizi etkilemeye çalışabilir.

Gerçekten doğru bir analiz yapmışsınız menfaat nerede onlar orada ... Ben evliyken isterdim ki ev yemeği yesinler taze fasulye pilav kek felan yapardım onlar için dışarda hamburger yemek pizza söylemek inanılmaz cazip geldi onlara

Kızlar merhaba ,

Hatırlamayanlar için benım yaşadıklarımı özet geceyim : 13 yıllık evliliği yaklaşık 2 yıl önce biten 2 erkek çocuk annesiyim. 13 yıllık evlilik hayatımda borçların içinde yüzen görgüsüz aileden gelen 2 yıllık elektrık mezunu bir adamı alıp senelerce didinip çalışıp kaliteli bir çevre kariyer iş güç ev araba çocuk sahibi yaptıktan sonra adamın ne oldum delisi olması ve aldatması sonucu boşandım. Boşanmayı ben istemedim ben salağa kalsa ömür boyu onun ailesinin borçlarını ödemeye görgüsüzlüklerini çekmeye devam ederdim.İnanın övünmek için söylemıyorum ama ben ayakları üzerinde durabilen bir kariyeri olan evi arabası ona göre cevresi olan becerikli kültürlü bir bayanım . 13 yıl boyunca evime işime eşime çocuklarıma dört dörtlük sarıldım bir güne bir gün evim pis olmadı mutfağımda bir bardak bulaşık kalmadı. Arı gibiyimdir.

Beni aldattığı kadın da boşanmış ve 12 -13 yaşlarında kızı olan hani derler ya tırnağım bile etmeyen basit bir kadındı. Boşanmanın ertesi günü kadını kapıma getirmesiyle karar alıp işimi ve evimi başka bir şehire taşıdım .Anlaşmalı boşanmada ıkı oglumda bende kalacak buda ayda 1000 er lıra cocuk basına para verecektı. Bu adam olamadık eski eş beni aldattığı bu kadınla çok görkemli bir şekilde nişanlandı .salonlar organizasyon şirketleriyle süslemeler pastalar ve bu kadına nişan hediyesi olarakda sıfır kırmızı bır araba çekti. İnstagram face whatsapp durumları ...yıkılıyor .Yaşadıkları çok büyük bir aşkmış ....Kuruluşunda kapı kapı gezip malzeme satmaya çalışarak destek olduğum şirketinden maaş bağladı. Kadın çalışmıyor.

Yeni evime şehrime yerleştim düzenimi kurdum çocukları okullarına spor salonlarına gitar kurslarına yazdırdım tam rahat edecem bu adam olamadık kişinin ne ailesi ne kendisi çocuklarımı bir türlü rahat bırakmadı . azgınlıkları hiç bitmedi . 4 görümce bir kaynana bir kayınbaba ve kendı Sabah 7 de başlıyorlardı ne yedınız ne ıctınız annen ıse gıttımı nerden geldınız kım geldı sız kıme gıttınız ....İki ay sonra aylık nafaka vermeyı bu yemedı ve sureklı annelerını cocuklarıma karaladı sureklı ama gece gunduz . Yaptığım işime gücüme bakmak ibadetlerimi yapmak evimi temizlemek ...vb. En sonunda çocuk velayet değişim davası açtı açtı ama davanın adı bu ama amaç nafakanın düşürülmesi paragraflarca bu yazıyor . İki oğlumda pedagog eşiliğinde biz babamızı istiyoruz deyince velayetlerini verdim babalarına gittiler . Hanı her anne gıbı oğlum derslerını yap oğlum ınternete saatlerce takılma kıyatfetlerını katla odanı topla deyip sesımı zaman zaman yukseltınce çocuklar benden kaçtılar. Ne yaptıysam yaranamadım çocuklarıma .O kadar ağır şeyler yaşattılarki sülalece çok ama çok ağır depresyondan geçtim. Günlerce yataktan kalkamadım işe gidemedim ağlamaktan gözlerim şişti benım gıbı fedakar bır anneye fedakar bır ese bunu nasıl yapabılırler dıye ...

Velayet babalarına gectı ve karaktersız adam bu kadınla muhtesem bır kına ve dugun merasımıyle evlendı ıkı oğlumda babalarının dugununde smokın gıyıp papyon taktılar göbek attılar . Öldüm öldüm dirildim yataklarda ağlamaktan . Sosyal medyadan goruyorum bende hesap herkese açık yayın yapıyorlar.1,5 sene çocuklarımı alamadım çünkü sağlık sektöründeyım ıkı defa ben korona gecırdım ve bakmakta olduğum babam düştü kalça ameliyatı yaptırdım sonra uzun bır hastane surecı sonunda koronadan kaybettım . Babamı kaybettıgımı duymuş oğlumdan bana bir mesaj atmıştı bırkaç ay once Allah senın gıbı kadından razı oldun sen evıne esıne cocuklarına ve babana hayır dolu bır ınsan oldun dıye . Boşanırken benı ıkı defa oldurmeye kalkan bır adamın boyle mesaj cekmesıne şaşırmıştım ama cevap bıle yazmadım . Bu 1,5 yıl telefonla konuştuk kapattık ama kısa öz ve onlarda bana hıcbırsey anlatmadılar meger saklamışlar . 1 temmuzda çocuklarımı aldım .Şu an tatılde yanımdalar .Anlattıklarından dizi film olur . O evlendıgı kadının nasıl bir şirret olduğunu ... Onlar evlenelı henuz 1 yıl olmadı su an anlaşmalı bosanma ıcın bır yılın dolmasını beklıyorlarmış . Birbirlerini öldürme noktasına gelmişler.Kadın iki defa evı terketmış . Terkederkende duvarlara varana kadar kırıp yağ salça zeytın ne varsa silip süpürüp götürmüş. Kadın benım cocuklarımı evden kovmuş ıkı uc hafta eve almamış babaannelerınde halalarında kalmışlar .Benım eskı adamda kadının kızını evden kovmuş. Başbaşa kalmak ve ıllakı cocuk yapmak ıstemış kadın !!! Kadın sabahtan alkole başlıyormuş içki sigara uyku ....Temızlık yemek çocuk bakımı ders felan yok . Bunlarıda çocuklar benden gızlemış bir defa bıle bana soylemediler telefonda ...Şok oldum . Kadın ıkıncı evlılığını yapınca bırıncı kocasından aldıgı nafaka kesılmış bedavaya da boşanmıyor . Şimdilerde nafaka ve tazminat vermemek için delil topluyormuş eve bakmadı temızlık yapmadı ( evın pis solduğuna dair fotograflar cekıyormuş dava dosyasında haklı olabılmek ıcın) çocuklarla ılgılenmedı kadınlık yapmadı . Neler neler diyorum ya film olur .... Buda arlı namuslu hanımlarını mis gibi ev düzenlerini bozup iki güne bir seni boşayacam derdine düşen 40 yaşında azgın teke sendromuna yakalanan erkeklere ibreti alem olsun ...

Çocuklarımla güzel bir aydır tatıl yapıyoruz yanımdalar bayramı bırlıkte gecırdık ama onlar ıcın babaları hala bır kahraman ...Telefonlarında bıle kahraman babam dıye kayıtlı ... Erkek çocuğu işte işyeri arabası felan gösterişli olunca babalarının kendılerıne cıcı anne kapısını yasattığını kadınla basbasa kalabılmek ıcın evden uzaklaştırıldıklarını babalarının gercek yuzunu bır turlu goremıyorlar ..... Sabırla ve duayla beklıyorum
O kahraman babaya pelerini kimin taktığını anlat. Kimin sayesinde adam olduğunu, şimdiye kadar yediği naneleri anlatmadın ne oldu, eline ne geçti? Ne olabilir en fazla, ne yapabilirler? Babalarına mı giderler? Gitsinler. Gittikleri gibi gelirler, babanın başı kalabalık, çocuk mu pışpışlayacak? Onu da kendi becerememiş, karısı da bakmayınca nineye postalamış.

Bu arada, içimin yağları eridi, 38 beden oldum.

Ben de sineye çekmenin kutsal olduğunu düşünmüyorum
O ayrı mesele ama şu konuda şu kadar duygusal düşünmek müthiş hata yaptırır

annelerini aldatmaları babalarıyla annesi arasında
Çocukların babalarıyla ilişkileri apayrı noktada olmalı
Ha babanın ev yönetimi yanlış olabilir çocuklar açısından ama durum kimse için kolay değil

burada konu açan bazı kadınlae dövülmelerina aldatılmalarına rağmen asla boşanmıyorlar reşitler bakın işleri güçleri de var bazılarının

12 yaşındaki bir çocuğunda hayattaki korkuları öncelikleri daha farklıdır yetişkin bir kadın bile karar veremiyorsa şu duruma

12 yaşındaki bir çocuktan da ki adam babası hani böyle kararlar almasını beklemek aşırı hayali
Bence sizin başınıza Böyle bi olay gelseydi kesinlikle şu yazdıklarınızı yazmazdınız çok daha farklı düşünürdünüz bence 14 yaş artık aklı ermeyen çocuk değil ki karşı tarafın yaşadıklarını onları koruyup anlatmayacak kadar sinsiler kendi öz annelerini korumaları gerekirdi

İnanın iki yıldır yaşadıklarımı bir ben bir Allah bilir her telefon kapatmalarında her gün ağladım ağlamaktan gözlerimde hastalık oluştu. Belki beni yargilayabilirsiniz ama inanın ki kendinizi kendi canınızı bedeninizi ruhunuzu gozardi etmeyin evlatta bir yere kadarmış bizler yine anne babalarına senelerce baktık hastanelerde yogunbakimlarda alttlarindan aldiksimdiki çağ o çağ değil ..

Bence sizin başınıza Böyle bi olay gelseydi kesinlikle şu yazdıklarınızı yazmazdınız çok daha farklı düşünürdünüz bence 14 yaş artık aklı ermeyen çocuk değil ki karşı tarafın yaşadıklarını onları koruyup anlatmayacak kadar sinsiler kendi öz annelerini korumaları gerekirdi
Kesinlikle bende öyle düşündüm.hani insan en azından papyon takip göbek atmazdi yada boşanma davasının ertesi günü mangala parti yapmaya giderken besi (eski eş kadın benim iki çocuk ve kadının kızı )bindiği arabada baba anneminde bu arabada hakkı vardi ne çabuk buldun diyebilirdi diye düşünüyorum

12 yaşındaki cocuk salak olamaz babalarının parası onları rahat bırakmasi falan hep gözlerini boyamış bunları sevgi sanıyorlar. Biraz daha ergenligi atlattiklarinda farkedeceklerini düşünüyorum. O yaştaki bir çocuk için en önemli şey bagimsiz hissetmeleridir. Emin olun farkedecekler. Benim arkadaşım da abisi vardı iki erkektiler bu yaslardaydilar. Babası öldü annesi hemen zengin biriyle tanisti ona baba demeye başladılar. Baba eksikligi hiç hissetmediler cepleri para doldu. Şimdi ne durumdalar bilmiyorum

Anneleri bir şey yapmayacak ki
Recm edelim, dövelim edelim demedim
Velayet baba da
Tatil dönüşü dönecekler kahraman babalarına
Çocuklar bazen çok vefasız, çok kötü, çok bencil, çok menfaatçi olabiliyor, o kadarını bir yetişkinde bile göremeyebiliyorsun. İnsanların özünde iyi, çocukların masum olduğuna inanmıyorum. Böyle bişey yaşasam dediğini yapardım, '' Baban sayemde adam oldu, en son halıya da s.çtı gitti. Şimdi hayde babanıza, orda deniz bitince gelirsiniz buraya zaten babası kılıklılar. '' der yallah ederim.

12 yaşındaki cocuk salak olamaz babalarının parası onları rahat bırakmasi falan hep gözlerini boyamış bunları sevgi sanıyorlar. Biraz daha ergenligi atlattiklarinda farkedeceklerini düşünüyorum. O yaştaki bir çocuk için en önemli şey bagimsiz hissetmeleridir. Emin olun farkedecekler. Benim arkadaşım da abisi vardı iki erkektiler bu yaslardaydilar. Babası öldü annesi hemen zengin biriyle tanisti ona baba demeye başladılar. Baba eksikligi hiç hissetmediler cepleri para doldu. Şimdi ne durumdalar bilmiyorum
İnanın böyle cocukalri ve kendi cocuklarini görünce ağzı açık sadece izliyorum.41 yaşındayım hem anneme hem babama son mezara gomulunceye kadar baktım bunlar nasıl bir nesil anlamış degilim

Bence bu hatalı babalarıyla yaşadıkları durum farklı babalarıyla annelerinin yaşadıkları durum farklı

neden böyle bir sorumluluk yüklemek isteyelim ikisini de sevsin işte
İnsan babasını da annesini de korumak ister

X