İbret-i Alem ....

Çocuklar bazen çok vefasız, çok kötü, çok bencil, çok menfaatçi olabiliyor, o kadarını bir yetişkinde bile göremeyebiliyorsun. İnsanların özünde iyi, çocukların masum olduğuna inanmıyorum. Böyle bişey yaşasam dediğini yapardım, '' Baban sayemde adam oldu, en son halıya da s.çtı gitti. Şimdi hayde babanıza, orda deniz bitince gelirsiniz buraya zaten babası kılıklılar. '' der yallah ederim.
Affetmek çok zor hala kalbim kırgın ama evlat işte yinede tırnağına zarar gelmesini istemiyor insan

Bence bu hatalı babalarıyla yaşadıkları durum farklı babalarıyla annelerinin yaşadıkları durum farklı

neden böyle bir sorumluluk yüklemek isteyelim ikisini de sevsin işte
İnsan babasını da annesini de korumak ister
Ben babam anneme bağırınca bile tiksiniyorum ondan neden seveyim ki mesela anneme kötü davranan onu yataklara kadar düşüren yapmadığı adilik kalmayan adamı

9 ve 14 yas cocuk
İkisi de küçük degil. O evden kovulduklarında bile anlamaları gerekiyordu.

Maalesef bazı çocuklar cok hassas ve düşünceli olmuyor kusura bakmayın.
Hayır ben annemi yalnız bırakamam bile diyen olmamış.
Olmadı olmadı annem yapayalnız annesi babası kardeşi bile yok diyen olmadı.o kahraman babalarına ve çingene ailelerinde göbek atıp durdular gece gündüz

Konunuzu hatırlıyorum ve okurken bana yumruk ısırtıp saç baş yolmasamda o raddeye gelecek kadar sinir yapmıştı.

Bakın buraya yazıyorum, bu adamın maddi durumu da kötü ve emin olun boşanır boşanmaz yine kapağı size atma planları yapıyor. Çocukları bahane edip, sizin kıymetinizi bilemediğini söyleyip ağzınızdan girip burnunuzdan çıkacak.
Allahaşkına şayet olursa duygularınıza yenilip bu adama inanmayın.
Bunu söylediğim için tepki alabilirim, üzgünüm de ama o Çocuklarınız da babalarının kopyaları, çıkar ve menfaat nerde onlar orada.
Ve eğer yukarıda dediğim durum söz konusu olursa babalarıyla barışmanız içğn önce onlar sizi etkilemeye çalışabilir.
Yeni karısı kçını başını toplamadı, 1 ini 10 etmedi, üstüne pişmiş aşı taş etti, tabi sıkıntı çeker. Bir de ardını toplayan biri olmadan bu adam bir hiç, 1-2 yıla kadar kendi karnını bile doyuramaz hale gelecek. Buraya yazıyorum. O çocuklar bu sefer anneye babamla barış baskısı yapacak. Ama babalarının yanında değil, annelerinin sıcak temiz konforlu evinde.

Bu tarz hikayeleri lütfen paylaşın tüm kk ahalisi olarak içimizin yağları eriyor. Oh olsun bu adama… neler yaşamışsınız Allah size nasıl bir güç vermiş. Bu adam o kadından gördüğüyle kalmaz maddi durumu da kötüye gider. Siz yokken sizin getirdiğiniz yerde kalmayı başaramaz. Yine başka kadınlara sarar. Malını mülkünü savurur ve kapınıza gelir pişmanmış gibi. Sakın ama sakın kabul etmeyin acımayın bu adama. Çocuklarımın babasıdır diye düşünüp merhamet göstermeyin. Onlar göbek atarken siz yataklarda ağlamaktan harap olduğunuz günleri hatırlayın. Kıymetinizi gerçekten bilen iyi gününde bilsin. Başkasından darbe yiyince zorda kalınca sizin kıymetinizi bilmiş olmuyor yine kendini düşünüyor bencillik yapıyor. Çocukların da vefasız olduğu yorumlarına katılıyorum. Ben çok daha küçük yaşta babamın yaptıklarını görüyordum aman babam canım babam dye düşünmedim anneme üzüldüm annemle ağladım

İnanın böyle cocukalri ve kendi cocuklarini görünce ağzı açık sadece izliyorum.41 yaşındayım hem anneme hem babama son mezara gomulunceye kadar baktım bunlar nasıl bir nesil anlamış degilim
Evet ben çocuk sahibi olmaya korkuyorum mesela çocuklar eskisi gibi değil gerçekten o vefa saygı yok

Ben babam anneme bağırınca bile tiksiniyorum ondan neden seveyim ki mesela anneme kötü davranan onu yataklara kadar düşüren yapmadığı adilik kalmayan adamı
O sizin kendi durumunuz ama resmen 14 yaşındaki çocukla 9 yaşındaki çocuğa sağlıksız bir misyon yüklenilmeye çalışılıyor

büyüdüklerinde kendileri ne istiyorlarsa yaparlar
O ayrı ama şuan ay nasıl annelerini korumazlar bilmem ne durumu cidden bencilce

ya neden taraf tutturulmak zorunda bırakılıyorlar bu sağlıklı mı?

bu arada her insan bencildir fedakarlık dediğimiz şey sadece karşı taraf için yapılmaz

akılcı düşünmek gerek
14 yaşındaki bir çocukla böyle saçma durum içine girmek normal değildir görüşümce

İnanın böyle cocukalri ve kendi cocuklarini görünce ağzı açık sadece izliyorum.41 yaşındayım hem anneme hem babama son mezara gomulunceye kadar baktım bunlar nasıl bir nesil anlamış degilim
Ben olsam sanırım hicbisiy olmamış gibi davranmazdim bu süreçte nelere kirildiysam çocuklarıma söylerdim. Sizi ben yetiştirdim ve babanız gibi duyarsız yetiştiğinizi farkettigimde çok yaralandım diyip sitem ederdim. Kavga mı ederler özür mü dilerler bilmem. Kavga edip sizi sucliycaklarsa da babalarının yanına gitsinler

9 ve 14 yas cocuk
İkisi de küçük degil. O evden kovulduklarında bile anlamaları gerekiyordu.

Maalesef bazı çocuklar cok hassas ve düşünceli olmuyor kusura bakmayın.
Hayır ben annemi yalnız bırakamam bile diyen olmamış.
Benim erkek kardeşim dışarda oyun oynarken yarım saatte bir annemi yoklardı, 2.kata merdivenle çıkıp o kaşık g.tü ile.

O sizin kendi durumunuz ama resmen 14 yaşındaki çocukla 9 yaşındaki çocuğa sağlıksız bir misyon yüklenilmeye çalışılıyor

büyüdüklerinde kendileri ne istiyorlarsa yaparlar
O ayrı ama şuan ay nasıl annelerini korumazlar bilmem ne durumu cidden bencilce

ya neden taraf tutturulmak zorunda bırakılıyorlar bu sağlıklı mı?
Bu taraf tutmak değil ki bencillik de değil haklıya hakkını teslim etmek. Her boşanma böyle adice olmuyor eski eşin yaptıklarını üvey annenin yaptıklarını yazmış konu sahibi güzel bi ayrılık olsa saygılı seviyeli şekilde elbet babalarını da sevmeye iletişimde olmaya devam etsin ama annesini yataklara düşüren kadınla babası evlendiğinde göbek atmak nedir ki kadın iki güne kapının önüne koymuş

Olmadı olmadı annem yapayalnız annesi babası kardeşi bile yok diyen olmadı.o kahraman babalarına ve çingene ailelerinde göbek atıp durdular gece gündüz
Üzülmeyin
Evet çok geç olacak belki ama eninde sonunda size hak verecekler.

Gerçi siz yaşlandıktan sonra hak verseler ne olacak degil mi?

Olsun. Öyle de böyle dr maalesef evlat.
Küçük değiller de aklınız cok kalmıyor en azından

Bu tarz hikayeleri lütfen paylaşın tüm kk ahalisi olarak içimizin yağları eriyor. Oh olsun bu adama… neler yaşamışsınız Allah size nasıl bir güç vermiş. Bu adam o kadından gördüğüyle kalmaz maddi durumu da kötüye gider. Siz yokken sizin getirdiğiniz yerde kalmayı başaramaz. Yine başka kadınlara sarar. Malını mülkünü savurur ve kapınıza gelir pişmanmış gibi. Sakın ama sakın kabul etmeyin acımayın bu adama. Çocuklarımın babasıdır diye düşünüp merhamet göstermeyin. Onlar göbek atarken siz yataklarda ağlamaktan harap olduğunuz günleri hatırlayın. Kıymetinizi gerçekten bilen iyi gününde bilsin. Başkasından darbe yiyince zorda kalınca sizin kıymetinizi bilmiş olmuyor yine kendini düşünüyor bencillik yapıyor. Çocukların da vefasız olduğu yorumlarına katılıyorum. Ben çok daha küçük yaşta babamın yaptıklarını görüyordum aman babam canım babam dye düşünmedim anneme üzüldüm annemle ağladım
Yani ilahi adalet o kadar büyük ki er geç tecelli ediyor bu okuyan herkese ibret olsun diye yazmak istedim . Eminim ki o kurduğu şirket bile yetmiş yaşına gelmiş dahi olsa iflas edecek çünkü nimet şükür görmezse gidernis azdikca azdı ne olduk delisi oldu. Bizde hep annemizle üzülür ağlar annemizle gulerdik iki taraf atissa .

Üzülmeyin
Evet çok geç olacak belki ama eninde sonunda size hak verecekler.

Gerçi siz yaşlandıktan sonra hak verseler ne olacak degil mi?

Olsun. Öyle de böyle dr maalesef evlat.
Küçük değiller de aklınız cok kalmıyor en azından
Hem küçük değiller hem erkek çocuk olunca insan biraz daha rahat ediyor ama evlat işte yinede yanımda olsun büyüsünler isterdim

Hem küçük değiller hem erkek çocuk olunca insan biraz daha rahat ediyor ama evlat işte yinede yanımda olsun büyüsünler isterdim
İşiniz gücünüz var
O pislikten kurtulmuşsunuz
Çocuklarımızda cok küçük degil.
Kafanız rahat olsun biraz
Takmayın bu saatten sonra. Bakın siz hasta olursunuz herkes hayatına devam eder sakın unutmayın!

Yeni karısı kçını başını toplamadı, 1 ini 10 etmedi, üstüne pişmiş aşı taş etti, tabi sıkıntı çeker. Bir de ardını toplayan biri olmadan bu adam bir hiç, 1-2 yıla kadar kendi karnını bile doyuramaz hale gelecek. Buraya yazıyorum. O çocuklar bu sefer anneye babamla barış baskısı yapacak. Ama babalarının yanında değil, annelerinin sıcak temiz konforlu evinde.
İnsanız acizim ama inanın o günlerini rabbim bana göstersin inşallah.ayni aldığımda ki gibi kuruşa metelik attığı günleri göstersin rabbim bana .bir bağkur maaşına muhtaç kaldığı günleri izleyeyim inşallah

X