İbret-i Alem ....

Çok tşk ederim haklısın.bana iyi koşullarla ayağıma gelecek az daha sabretmem ve aklı dengemi korumam lazim
Ayagına gelecek ki zaten.
Yalvara yalvara versin hatta sana.
O zaman ne dersen he diyecek.
Yüksek nafaka, üstelik kendi emeklerin için şimdiye dek almaktan imtina ettiğin her şeyi iste.
Bir iğneni bile koyma bu adiye.
Ağlamayana meme yok gördüğün gibi.
Bak kadın nasılda eski eşini yola getirmeye gayret ediyor.
Örnek al bunu.
Gurur etme bu durum için sakın.
Çocuklarıma ben bakarım, parası batsın deme.
Para bu devirde artık araç olmaktan çıktı amaca döndü.
Parasız hava bile yok artık insana.
Geleceklerini parasal anlamda garanti altına al.
Hatta kendini de al.
Evladım var deyip güvenme.

Bende aynı sizin gibi düşünüyorum ama bazen de diyorumki cokmu sert düşünüyorum vicdan yapıyorum o nedenle sizlere danışmak istedim hepiniz iyiki varsiniz
Onların iyiliği için yapacaksın bunları. Tamam boğazına lokma koyarsın, okutur edersin. Ama o kadının çocuğu sefa içinde iken senin çocuklar üç kuruşun hesabını yaparsa ömür boyu, bununla nasıl başa çıkacaksın?

Onların iyiliği için yapacaksın bunları. Tamam boğazına lokma koyarsın, okutur edersin. Ama o kadının çocuğu sefa içinde iken senin çocuklar üç kuruşun hesabını yaparsa ömür boyu, bununla nasıl başa çıkacaksın?
Evet kadın ve kadının kendi kızı havuzlu sitelerde lüks içinde yaşayıp keyif yaparken jiplerde binip gezerken benim çocuklarım niye mahrum olsun kan emeklerim vardı benim. Kapı kapı cooook kuaför güzellik salonu gezip galoş eldiven sattım kendi işimin dışında...işte yinede acaba diyorum cokmu paraciyim vicdan yaoiyorum uyku felan kalmadı zaten sabahliyorum

Kesinlikle.
Seninkiler ağaç kavuğundan çıktı muamelesi görecek.
Velayetleri ile birlikte yüksek nafaka.
Ayrıca egitimleri ve ciddi maddi gereksinime ihtiyaç duyacağı bütün imkanlarını sağlayacagına dair protokol iste.
Hatta hesabına yüklü de para göndersin zevzek ahaha :)
Oradan acil ihtiyaçlarını halledersin.
Çok mu kötüyüm ya :)))
Daha ev iste, araba iste yazmadım ha ahahaha

Evet kadın ve kadının kendi kızı havuzlu sitelerde lüks içinde yaşayıp keyif yaparken jiplerde binip gezerken benim çocuklarım niye mahrum olsun kan emeklerim vardı benim. Kapı kapı cooook kuaför güzellik salonu gezip galoş eldiven sattım kendi işimin dışında...işte yinede acaba diyorum cokmu paraciyim vicdan yaoiyorum uyku felan kalmadı zaten sabahliyorum
Lütfen paracı ol artık ya, delirtirsin sen insanı. Lütfen paracı ol. Artık paracı ol.

Aman bacım deli misin ?
Ne vicdanı ayol.
Vicdanı bu adam için sadece sözlükte yazdığı şekliyle bırak.
Mealine gerek bile yok.
Bak kendin diyorsun emeğim var diye.
Şartlarını sun.
Paşa gönlü bilir.

Arkadaşlar aynı konudan devam ederek sizden acil fikir almam lazım. Yardımcı olursanız sevinirim . Bu adam olamadık eski kocam akşam cocukalrla bana haber yollatmis ; ayrılmaya kalktığı kadın kendine barışmak için şartlar koşmuş soyleki ; iki çocuğunu gönderecen , bir ay içinde hamile kalacam ve şirketi ona yaparsa barışacaklarmis. Çocuk diyorki anne babam diyorki bir çocuğun yeri annesinin yanıdır .velayet bende kalsın sizi hemen annenize götüreyim bırakayım yarın. Ordan hayatınıza devam edin. İnanın bunu öldürsem bir pislik temizlenecek yeryüzünden.sakince dedimki oğlum babana soyle bana açtığı bunca dava bunca şikayet mahkeme kapıları çocuk şubeler emniyet kapılarına düşürmeden beni yapmadan önce bunu söyleyecekti.bana iki senedir yaşattığı acıların haddi hesabı yok .ben yalnız başına ayakata kalmaya çalışan bir kadınım anam babam öldü kardeşim yok bir işte çalışmaya çalışıyorum.kendinin anası babası bacıları şirketi elinin altında calisanlari var size bakacak hayat boyu büyütecek dedim.tabi burda amacı şeytanı velayet kendinde kalacak vermeyecekki nafaka davası acamayim bedava çocukları verecek bir kurussuz yeniden o kadınla barışacak yeniden baba olacak yeniden duzen kuracak o şirketin her kurusunda bedenim cocukalrimin hakkı var .
Ne yapsamki sinirden sabahı sabah ettim
Kadın bu salağı soyup soğana çevirecek. 😂

Kadın bu salağı soyup soğana çevirecek. 😂
İşte tam da bu yüzden akıllı davransın
Kendi şirketinde maaşlı çalışan elamana dönerse evlatlarına nafakasını nasıl verecek bu asalak ?
O yüzden konu sahibesi de eski eşini köşeye kıstırmalı.

Kızlar merhaba ,

Hatırlamayanlar için benım yaşadıklarımı özet geceyim : 13 yıllık evliliği yaklaşık 2 yıl önce biten 2 erkek çocuk annesiyim. 13 yıllık evlilik hayatımda borçların içinde yüzen görgüsüz aileden gelen 2 yıllık elektrık mezunu bir adamı alıp senelerce didinip çalışıp kaliteli bir çevre kariyer iş güç ev araba çocuk sahibi yaptıktan sonra adamın ne oldum delisi olması ve aldatması sonucu boşandım. Boşanmayı ben istemedim ben salağa kalsa ömür boyu onun ailesinin borçlarını ödemeye görgüsüzlüklerini çekmeye devam ederdim.İnanın övünmek için söylemıyorum ama ben ayakları üzerinde durabilen bir kariyeri olan evi arabası ona göre cevresi olan becerikli kültürlü bir bayanım . 13 yıl boyunca evime işime eşime çocuklarıma dört dörtlük sarıldım bir güne bir gün evim pis olmadı mutfağımda bir bardak bulaşık kalmadı. Arı gibiyimdir.

Beni aldattığı kadın da boşanmış ve 12 -13 yaşlarında kızı olan hani derler ya tırnağım bile etmeyen basit bir kadındı. Boşanmanın ertesi günü kadını kapıma getirmesiyle karar alıp işimi ve evimi başka bir şehire taşıdım .Anlaşmalı boşanmada ıkı oglumda bende kalacak buda ayda 1000 er lıra cocuk basına para verecektı. Bu adam olamadık eski eş beni aldattığı bu kadınla çok görkemli bir şekilde nişanlandı .salonlar organizasyon şirketleriyle süslemeler pastalar ve bu kadına nişan hediyesi olarakda sıfır kırmızı bır araba çekti. İnstagram face whatsapp durumları ...yıkılıyor .Yaşadıkları çok büyük bir aşkmış ....Kuruluşunda kapı kapı gezip malzeme satmaya çalışarak destek olduğum şirketinden maaş bağladı. Kadın çalışmıyor.

Yeni evime şehrime yerleştim düzenimi kurdum çocukları okullarına spor salonlarına gitar kurslarına yazdırdım tam rahat edecem bu adam olamadık kişinin ne ailesi ne kendisi çocuklarımı bir türlü rahat bırakmadı . azgınlıkları hiç bitmedi . 4 görümce bir kaynana bir kayınbaba ve kendı Sabah 7 de başlıyorlardı ne yedınız ne ıctınız annen ıse gıttımı nerden geldınız kım geldı sız kıme gıttınız ....İki ay sonra aylık nafaka vermeyı bu yemedı ve sureklı annelerını cocuklarıma karaladı sureklı ama gece gunduz . Yaptığım işime gücüme bakmak ibadetlerimi yapmak evimi temizlemek ...vb. En sonunda çocuk velayet değişim davası açtı açtı ama davanın adı bu ama amaç nafakanın düşürülmesi paragraflarca bu yazıyor . İki oğlumda pedagog eşiliğinde biz babamızı istiyoruz deyince velayetlerini verdim babalarına gittiler . Hanı her anne gıbı oğlum derslerını yap oğlum ınternete saatlerce takılma kıyatfetlerını katla odanı topla deyip sesımı zaman zaman yukseltınce çocuklar benden kaçtılar. Ne yaptıysam yaranamadım çocuklarıma .O kadar ağır şeyler yaşattılarki sülalece çok ama çok ağır depresyondan geçtim. Günlerce yataktan kalkamadım işe gidemedim ağlamaktan gözlerim şişti benım gıbı fedakar bır anneye fedakar bır ese bunu nasıl yapabılırler dıye ...

Velayet babalarına gectı ve karaktersız adam bu kadınla muhtesem bır kına ve dugun merasımıyle evlendı ıkı oğlumda babalarının dugununde smokın gıyıp papyon taktılar göbek attılar . Öldüm öldüm dirildim yataklarda ağlamaktan . Sosyal medyadan goruyorum bende hesap herkese açık yayın yapıyorlar.1,5 sene çocuklarımı alamadım çünkü sağlık sektöründeyım ıkı defa ben korona gecırdım ve bakmakta olduğum babam düştü kalça ameliyatı yaptırdım sonra uzun bır hastane surecı sonunda koronadan kaybettım . Babamı kaybettıgımı duymuş oğlumdan bana bir mesaj atmıştı bırkaç ay once Allah senın gıbı kadından razı oldun sen evıne esıne cocuklarına ve babana hayır dolu bır ınsan oldun dıye . Boşanırken benı ıkı defa oldurmeye kalkan bır adamın boyle mesaj cekmesıne şaşırmıştım ama cevap bıle yazmadım . Bu 1,5 yıl telefonla konuştuk kapattık ama kısa öz ve onlarda bana hıcbırsey anlatmadılar meger saklamışlar . 1 temmuzda çocuklarımı aldım .Şu an tatılde yanımdalar .Anlattıklarından dizi film olur . O evlendıgı kadının nasıl bir şirret olduğunu ... Onlar evlenelı henuz 1 yıl olmadı su an anlaşmalı bosanma ıcın bır yılın dolmasını beklıyorlarmış . Birbirlerini öldürme noktasına gelmişler.Kadın iki defa evı terketmış . Terkederkende duvarlara varana kadar kırıp yağ salça zeytın ne varsa silip süpürüp götürmüş. Kadın benım cocuklarımı evden kovmuş ıkı uc hafta eve almamış babaannelerınde halalarında kalmışlar .Benım eskı adamda kadının kızını evden kovmuş. Başbaşa kalmak ve ıllakı cocuk yapmak ıstemış kadın !!! Kadın sabahtan alkole başlıyormuş içki sigara uyku ....Temızlık yemek çocuk bakımı ders felan yok . Bunlarıda çocuklar benden gızlemış bir defa bıle bana soylemediler telefonda ...Şok oldum . Kadın ıkıncı evlılığını yapınca bırıncı kocasından aldıgı nafaka kesılmış bedavaya da boşanmıyor . Şimdilerde nafaka ve tazminat vermemek için delil topluyormuş eve bakmadı temızlık yapmadı ( evın pis solduğuna dair fotograflar cekıyormuş dava dosyasında haklı olabılmek ıcın) çocuklarla ılgılenmedı kadınlık yapmadı . Neler neler diyorum ya film olur .... Buda arlı namuslu hanımlarını mis gibi ev düzenlerini bozup iki güne bir seni boşayacam derdine düşen 40 yaşında azgın teke sendromuna yakalanan erkeklere ibreti alem olsun ...

Çocuklarımla güzel bir aydır tatıl yapıyoruz yanımdalar bayramı bırlıkte gecırdık ama onlar ıcın babaları hala bır kahraman ...Telefonlarında bıle kahraman babam dıye kayıtlı ... Erkek çocuğu işte işyeri arabası felan gösterişli olunca babalarının kendılerıne cıcı anne kapısını yasattığını kadınla basbasa kalabılmek ıcın evden uzaklaştırıldıklarını babalarının gercek yuzunu bır turlu goremıyorlar ..... Sabırla ve duayla beklıyorum

Yasadiklarinizi bi tanisigim yasadi. Hem de 30 yillik evlilikte. Inanmazsiniz bolum bile ayni; elektrik. Neredeyse tum hikayeniz ayni. Onun cocuklari 20yas ustu. Onlar bile babalarina toz kondurmuyorlar. Adamin yeni kadindan iki cocugu daha oldu ama hala babalarinin pesindeler. Onlari gorunce sizinkilerin baba hayrani olmalarini anliyorum. Bir yandan da soyle bir sey var ex eniste herkesin nabzina gore serbet verip cok guzel dengeliyor, gonul aliyor, kendine bagli ayni zamanda muhtac birakiyor. Sizin exin de karakteri boyle sanirim.

benim tavsiyem siz bu konunun pesini birakin. Oldugu gibi kabul edip, kafaniza takmayarak, hayatiniza devam edin. Zamanla hayatiniza yeni bir erkek alin ve bu adamin zihninizi yormasindan, mesgul etmesinden kurtulun.

Aynen bununda karakteri oyle.sadece benim çocuklar daha küçük
Yasadiklarinizi bi tanisigim yasadi. Hem de 30 yillik evlilikte. Inanmazsiniz bolum bile ayni; elektrik. Neredeyse tum hikayeniz ayni. Onun cocuklari 20yas ustu. Onlar bile babalarina toz kondurmuyorlar. Adamin yeni kadindan iki cocugu daha oldu ama hala babalarinin pesindeler. Onlari gorunce sizinkilerin baba hayrani olmalarini anliyorum. Bir yandan da soyle bir sey var ex eniste herkesin nabzina gore serbet verip cok guzel dengeliyor, gonul aliyor, kendine bagli ayni zamanda muhtac birakiyor. Sizin exin de karakteri boyle sanirim.

benim tavsiyem siz bu konunun pesini birakin. Oldugu gibi kabul edip, kafaniza takmayarak, hayatiniza devam edin. Zamanla hayatiniza yeni bir erkek alin ve bu adamin zihninizi yormasindan, mesgul etmesinden kurtulun.

şirketi kadının üzerine yapacaksa o şirketten çocuklarınızı pay isteyin velayeti verirken nafaka isteyin ve yüklü olsun miktarı ayrıca çocukları araba falan isteyin kesin.diğer kadının çocuğuna sağlayacağı bütün imkanları sizin çocuklarınıza da sağlasın. o adamdan bütün bunları alana kadar da yorulmayı bir kenara bırakın lütfen her şey olduktan sonra uzun uzun dinlenirsiniz. hırs yapın azıcık

Kesinlikle.
Seninkiler ağaç kavuğundan çıktı muamelesi görecek.
Velayetleri ile birlikte yüksek nafaka.
Ayrıca egitimleri ve ciddi maddi gereksinime ihtiyaç duyacağı bütün imkanlarını sağlayacagına dair protokol iste.
Hatta hesabına yüklü de para göndersin zevzek ahaha :)
Oradan acil ihtiyaçlarını halledersin.
Çok mu kötüyüm ya :)))
Daha ev iste, araba iste yazmadım ha ahahaha
Arkadaşımın babası var böyle, yıllarca adam çok cüzi bir nafaka vermiş, kızı oğlu para ister diye aklı çıkıyor, ama şimdiki karısının çocuğuna bakıyor abilik ediyor. Şimdilerde anasını darlıyormuş, kadın malından torunlarına pay etmek istiyor diye. Onu da karısına kaptırmazsa rahat etmez çünkü. Bu adamlar uslanmaz, beklemeyeceksin, sökeceksin ciğerini.

Paranızı söke söke almalısınız madem durumu o kadar iyi ve size ihtiyacı var avukata danışın ve güzel bir paraya bağlatın bence işinizi bırakmayın ödemeyi keserse ne olacak bir de sizin çocuklarınız her an fikir değiştirebilir gibi geldi bana

Arkadaşlar aynı konudan devam ederek sizden acil fikir almam lazım. Yardımcı olursanız sevinirim . Bu adam olamadık eski kocam akşam cocukalrla bana haber yollatmis ; ayrılmaya kalktığı kadın kendine barışmak için şartlar koşmuş soyleki ; iki çocuğunu gönderecen , bir ay içinde hamile kalacam ve şirketi ona yaparsa barışacaklarmis. Çocuk diyorki anne babam diyorki bir çocuğun yeri annesinin yanıdır .velayet bende kalsın sizi hemen annenize götüreyim bırakayım yarın. Ordan hayatınıza devam edin. İnanın bunu öldürsem bir pislik temizlenecek yeryüzünden.sakince dedimki oğlum babana soyle bana açtığı bunca dava bunca şikayet mahkeme kapıları çocuk şubeler emniyet kapılarına düşürmeden beni yapmadan önce bunu söyleyecekti.bana iki senedir yaşattığı acıların haddi hesabı yok .ben yalnız başına ayakata kalmaya çalışan bir kadınım anam babam öldü kardeşim yok bir işte çalışmaya çalışıyorum.kendinin anası babası bacıları şirketi elinin altında calisanlari var size bakacak hayat boyu büyütecek dedim.tabi burda amacı şeytanı velayet kendinde kalacak vermeyecekki nafaka davası acamayim bedava çocukları verecek bir kurussuz yeniden o kadınla barışacak yeniden baba olacak yeniden duzen kuracak o şirketin her kurusunda bedenim cocukalrimin hakkı var .
Ne yapsamki sinirden sabahı sabah ettim
Velayet ve nafaka al mutlaka, nafakayı çok uzun zaman alabileceğini sanmıyorum yakında donuna kadar alır bu kadın onun ama yasal hakların elinde olsun.

X