İbret-i Alem ....

Bu işler bu kadar net ilerlemiyor
Annelerinin kıymetini biliyorlar kadınla annelerini karşılaştırmak bile hata şuan
Ki çocuklar böyle düşünmüyor

anneyle baba kötü ayrılmışlar belki bazı olaylara bile şahit oldular bilemiyorum
Bir anda babaları gitti

kimse içşn kolay değil
Ebeveyn olmanın anlamı bu değil mi hatalarımızı çoğu zaman görmezden gelmeleri empati yapabilmeleri....

Ki ortada hata da yok babalarıyla da vakit geçirmek istediler belki babaları evlendi diye onu kaybetme korkusu yaşadılar

Ya hep diyorum çocuklar bir sürpriz yumurta çok da kırabilirler ama asıl olay buna çözüm bulmak

anneleri sizin dediğiniz gibi yaparsa cephe alırlar ergenlikte yaşananlar da kolay unutulmaz

zaten bir insanın doğurduğunu büyütmek zorunda
Yok ya bence bu konuda armut dibine düşmüş. İnsanın mayası o yaşlarda belli ediyor kendini kaldı ki çok küçük yaşta da değiller. Benim annem babam da ayrı ama neyin ne olduğunu gayet anlıyordum. Zaten anne sevgisi doğuştan geliyor çok zeki olmaya gerek yok. Para, lüks yaşam seven biraz da nankör mizaçlılar maalesef. Hadi ilk başta gitmelerini anlayışla karşılayalım ama döndükten sonra hala aslan babam kahraman babam demeleri çok da sağlam mizaçta olmadıklarını gösteriyor maalesef. Evlat işte atsan atılmaz satsan satılmaz ancak fazla fedakarlıkta da bulunmazdım ben olsam.

Ahh DEMRE DEMRE hanım konuyu başından beri takip ediyorum. Umarım bir pürüz çıkmıştır da kadın eski eşinize geri donmemistir.
Yaşadıklarınız beni çok üzdü neler cekmissiniz inşallah bundan sonra güzel günleriniz olur. Maalesef evlat secilmiyor size de hayirsizlari denk gelmiş inşallah büyüdükçe kıymetinizi anlarlar.
Arkadaşların dediği gibi sakin kalın cocuklars şirket hisselerinden ve güzel bir nafaka vermedikce de velayeti almayın. Şimdilik sizi gorusturmuyor ama eninde sonunda çocukların sorumlulugu zor gelecek ve size yollayacak zaten. Şu an tek yapmaniz gereken sartlarinizi kabul edene kadar sabretmek. Allah rast getirsin inşallah

Ben burada gereksiz şekilde bir insanı daha. Beter kışkırtmayı anlamıyorum
Sadece darbe yemiş yok öyleymiş böyleymiş

yahu ne darbesi ya akılcı yaklaşmak yerine çok duygusal bakıyorsunuz bu hata yaptırır iki iki daha dörttür
Duygusal bakan sizsiniz bence. Burada mantıklı olan konu sahibinin ne çocuklar için ne de başka bir şey için daha fazla fedakarlık yapmaması ve gerçeklerle yüzleşip kendi hayatına odaklanması. Maalesef çocukların durumunun ergenlikle, bozuk psikolojiyle pek bir alakasını göremedim. Muhtemelen mizaçları böyle. 14 yaş şu olanları idrak etmek için fazla büyük bile sayılır. Kaldı ki konu sahibi seçim yapmak zorunda falan bırakmamış. Gitmek istemişler ve gitmişler. Seçim yapmak zorunda bırakılmamalarına rağmen çocuklar babayı seçmiş düğünde göbek atmışlar. Kadının babası ölmüş çocuklardan ses seda yok. Böyle bir durumda olaylara objektif bakıp konu sahibinin kendi yolunu çizmesi lazım. Aman oğlum aman evladım derse üzülen kendisi olur gibi.

Çocuklar 9 ve 14 yaşlarında lütfen ama
O zaman uğramadığını nerden biliyorsunuz ki?
Saklamak demek travmatize olmamak demek mi
Benim psikoloji eğitimim yok

ondan bilemiyorum aşırı büyük kafasında düşünüyorsunuz bana göre

babasını pohpohlayabilir annesini de pohpohlayabilir gidip düğünde de oynayabilir
Babasının düğünü

onlara kötü davranmalarını saklamalarının nedeni yeterince yaşanan keşmekeş de olabilir suçluluk psikolojisi de olabilir
Evet şu an emin oldum ki kesinlikle duygusal bakan sizsiniz. Yaşadıklarınızdan dolayı böyle düşünüyorsunuz. Belli ki babanızı çok seviyorsunuz ve ne olursa olsun sevginiz eksilmemiş. Ancak bu konu sizin durumunuzdan çok çok farklı. 14 yaş asla küçük bir yaş değil tüm bu olanları anlamak için. Hatta 9 yaş bile küçük sayılmaz ama onu da büyük yönlendiriyordur. Hayvanlar bile sevildiği yeri bilir. 14 yaşında bir erkek çocuğu mantıksız davranışlarda bulunur, derslerini aksatır, belki kötü alışkanlıklar edinir. Ancak kovulduğunu, örselendiğini, annesinin üzüldüğünü anlayıp idrak edememesi mümkün değil. Eğer edemiyorsa patolojik bir sorun olabilir. Empati eksiliği vs. Ergenlikle hiç ilgisi yok.

Ahh DEMRE DEMRE hanım konuyu başından beri takip ediyorum. Umarım bir pürüz çıkmıştır da kadın eski eşinize geri donmemistir.
Yaşadıklarınız beni çok üzdü neler cekmissiniz inşallah bundan sonra güzel günleriniz olur. Maalesef evlat secilmiyor size de hayirsizlari denk gelmiş inşallah büyüdükçe kıymetinizi anlarlar.
Arkadaşların dediği gibi sakin kalın cocuklars şirket hisselerinden ve güzel bir nafaka vermedikce de velayeti almayın. Şimdilik sizi gorusturmuyor ama eninde sonunda çocukların sorumlulugu zor gelecek ve size yollayacak zaten. Şu an tek yapmaniz gereken sartlarinizi kabul edene kadar sabretmek. Allah rast getirsin inşallah

Tşk ederim arkadaşlar değerli dusuncelerinizi benimle paylaştığımız için gerçekten çok sağolun. Yalvarıyor adam olamadık bana para yolla ben bittim oldum mahvoldum dibe vurdum çocukları al diye hiçbir mesajına cevap bile vermiyorum. Çocuklarımı dershaneye yazdırdım okul alışverişlerini internetten yaptım gönderdim ödemelerini yaptım . Allah razı olsun kesesine bereket diye haber göndermiş . Cocuklarla konuşuyoruz açtılar telefonlarını çok şükür iletişimimiz var hergun görüntülü goruyorum . Annenin değerini anladılar da iş işten geçti is nerelere geldi .bende avukatimda hem burdkai hem gerçek hayattaki arkadaşlarımın hepsiyle aynı dusuncedeyiz hukuksal yönden velayeti verecek nafakalarini ödeyecek hisslerini verecek öyle alacam inşallah sabrediyorum . Kendisi götürüp getiriyor okullarına dersahenelerine akşam 6 da evde cumartesi pazar evde akşam yemekleri haftasonu yemekleri masa toplama.bulasik kendinde tam belasını buldu o bukadar disipline gelmez bakalım nekadar dayanacak. Sabir zaman dua ...

Evet şu an emin oldum ki kesinlikle duygusal bakan sizsiniz. Yaşadıklarınızdan dolayı böyle düşünüyorsunuz. Belli ki babanızı çok seviyorsunuz ve ne olursa olsun sevginiz eksilmemiş. Ancak bu konu sizin durumunuzdan çok çok farklı. 14 yaş asla küçük bir yaş değil tüm bu olanları anlamak için. Hatta 9 yaş bile küçük sayılmaz ama onu da büyük yönlendiriyordur. Hayvanlar bile sevildiği yeri bilir. 14 yaşında bir erkek çocuğu mantıksız davranışlarda bulunur, derslerini aksatır, belki kötü alışkanlıklar edinir. Ancak kovulduğunu, örselendiğini, annesinin üzüldüğünü anlayıp idrak edememesi mümkün değil. Eğer edemiyorsa patolojik bir sorun olabilir. Empati eksiliği vs. Ergenlikle hiç ilgisi yok.
İyi bir noktaya deginmissiniz tşk ederim emeginiz için değer verip yazdığınız için . Benimde son zamanlarda hem burada hem gerçek hayatta çok gördüğüm duyduğum birşey varki erkek çocuklarının kötü bagimliliklara kapılması . Diyorum belkide babalarını seçmeleri daha hayirliydi belkide ben basedemezdim .

Açıkçası çocuklar benimse ben dünyaya getirmişsem evet tüm sorumluluklarını almak üzere bakıyorum olaya
Ve insan ergenlikte olan çocuklarına kırılır bozulursa bu dönem iyi yönetilemiyor
Her çocuk sürpriz bir yumurta....

gitsinler annelerine her şeyi yapsın demiyorum ama şuan yetişkin değiller
Çocukların babalarıyla ilişkileri farklı annelerinin babasıyla ilişkisi farklı

bu ilişkiyi ayırmak lazım bu konuda duygusal davranmamak lazım bu benim görüşüm tartışarak birbirimizin görüşlerini kabul edecek değiliz zaten o ayrı sadece cevap vermek istedim

Açıkçası çocuklar benimse ben dünyaya getirmişsem evet tüm sorumluluklarını almak üzere bakıyorum olaya
Ve insan ergenlikte olan çocuklarına kırılır bozulursa bu dönem iyi yönetilemiyor
Her çocuk sürpriz bir yumurta....

gitsinler annelerine her şeyi yapsın demiyorum ama şuan yetişkin değiller
Çocukların babalarıyla ilişkileri farklı annelerinin babasıyla ilişkisi farklı

bu ilişkiyi ayırmak lazım bu konuda duygusal davranmamak lazım bu benim görüşüm tartışarak birbirimizin görüşlerini kabul edecek değiliz zaten o ayrı sadece cevap vermek istedim
Tşk ederim zaman ayırıp düşüncelerinizi paylastiginiz için tabiki hepimiz aynı pencereden bakamayiz hatta farklı gözlerden açılardan degerlendirmek de lazım

Ben bu konuya msj yazmistm hatirladim simdi.. insan cocuklarina kizamiyor heleki cocuk bunlar yani…katirlar tepisir arada esekler ezilir denir ya..cocuklar arada eziliyor bosanmalarda.. anne kussun baba kussun bu cocuklar napsin? Cogu kisi demis babasini secmis kendi sucu vs vs ama ben oyle dusunmuyorum.. kuralsizligi seviyor cocuklar.. bu onlar icin iyi oldugu anlamina gelmiyor. Babalar daha rahat o yuzden babaya gitmek istemisler.. bir cok cocuk gibi..

Sen cok guclu bir kadinsin, her iste vardir bir hayir.. boylesi daha iyi olmus cocuklarin anlamis degerini.. ipleri saglama alip babalarindan almak daha mantikli.. ve kiymet bilmeyip sonra bu hallere dusen erkeklerede hic acinmaz. Sen neydin ne oldun, sana onca destek veren kadina yamukluk yap Allah bunun hesabini sorar senden.. dun moktun bugun koktun derler..

Tşk ederim arkadaşlar değerli dusuncelerinizi benimle paylaştığımız için gerçekten çok sağolun. Yalvarıyor adam olamadık bana para yolla ben bittim oldum mahvoldum dibe vurdum çocukları al diye hiçbir mesajına cevap bile vermiyorum. Çocuklarımı dershaneye yazdırdım okul alışverişlerini internetten yaptım gönderdim ödemelerini yaptım . Allah razı olsun kesesine bereket diye haber göndermiş . Cocuklarla konuşuyoruz açtılar telefonlarını çok şükür iletişimimiz var hergun görüntülü goruyorum . Annenin değerini anladılar da iş işten geçti is nerelere geldi .bende avukatimda hem burdkai hem gerçek hayattaki arkadaşlarımın hepsiyle aynı dusuncedeyiz hukuksal yönden velayeti verecek nafakalarini ödeyecek hisslerini verecek öyle alacam inşallah sabrediyorum . Kendisi götürüp getiriyor okullarına dersahenelerine akşam 6 da evde cumartesi pazar evde akşam yemekleri haftasonu yemekleri masa toplama.bulasik kendinde tam belasını buldu o bukadar disipline gelmez bakalım nekadar dayanacak. Sabir zaman dua ...
Ölmüşmüş bitmişmiş, hadi oradan atmasın ziya. Kıymetli karısının gözünü mal mülk ile boyamayı biliyor. Karısına var, doğurttuklarına yok. Bedava kurtuluş yok ona. Alacağını al sen, nereye yuvarlanıyorsa yuvarlansın ondan sonra.

Ölmüşmüş bitmişmiş, hadi oradan atmasın ziya. Kıymetli karısının gözünü mal mülk ile boyamayı biliyor. Karısına var, doğurttuklarına yok. Bedava kurtuluş yok ona. Alacağını al sen, nereye yuvarlanıyorsa yuvarlansın ondan sonra.
Uff bazı erkekler aynı söylediğiniz gibi gerçekten. Mesela babam da böyle beğendiği kadını tavlayana kadar zengin takılmalar biseyler, ama alışınca normal cimri kişiliği ortaya çikiyordur herhalde.
Ha bu arada bize zaten günahını vermez miras paylarimizi almak için dava bile açmıştı.

Uff bazı erkekler aynı söylediğiniz gibi gerçekten. Mesela babam da böyle beğendiği kadını tavlayana kadar zengin takılmalar biseyler, ama alışınca normal cimri kişiliği ortaya çikiyordur herhalde.
Ha bu arada bize zaten günahını vermez miras paylarimizi almak için dava bile açmıştı.
Bişey çıktı mı bari davadan?

Bişey çıktı mı bari davadan?
Ben ona mal bırakır mıyım?onun kendi mülkü olan mallara dava açtım "evlilik içerisinde yapıldı hepsinde annemden dolayi miras hakkım var "diye. Satilmamasi için şerh de koydurdum.
Kendi mülkünü satamaz edemex olunca mecbur gelip anlaştı benle elinden anneme ait olan tapularin hepsini aldım. Zerre acimayacaksin. Tabii eski evinde oturuyor evden atacak kadar vicdansız değilim oturdugu evin tapusu bile bende

Ben ona mal bırakır mıyım?onun kendi mülkü olan mallara dava açtım "evlilik içerisinde yapıldı hepsinde annemden dolayi miras hakkım var "diye. Satilmamasi için şerh de koydurdum.
Kendi mülkünü satamaz edemex olunca mecbur gelip anlaştı benle elinden anneme ait olan tapularin hepsini aldım. Zerre acimayacaksin. Tabii eski evinde oturuyor evden atacak kadar vicdansız değilim oturdugu evin tapusu bile bende
An itibariyle 38 bedenim. 😁 Ne üzülmüştür elin yoluklarına yediremedim diye.

Konu sahibi yazdınız mı bilmiyorum ama bu olaylar olurken adamin annesi babası kardeşleri nerede ne yapıyor ne diyorlar bu olanlara?

X