İç döküş

Bu adam zorlamaya da gelemiyor, eski karısının ondan kalır yanı yokmuş, adam terketmiş onu. Master gerçekten çok haklı adamın ne istediğini anlayamamakta.

Hiç sevilmemiş çocuklar ; gün geliyor acımasız, vicdansız, sevmeyi bilmeyen bireyler olarak yetişiyor topluma..Asıl neden bu..

baştan sona hayretle okudum. neden yaptın bunu kendine neyse iyi tarafından bakalım bir çocuğun var

erkeklerle ilişkimizi belirleyen şey babamızla ilişkimiz oluyor aslında.
mesela babam maddi anlamda beni kullanamadığı için istemiyordu demişsiniz ama karşınıza çıkan erkeklere maddi anlamda tabir-i caize dibine kadar açmışsınız kesenin ağzını. muhtemelen bilinçaltınızda babanızdan intikam almaya çalışıyordunuz.
bence içinizdekileri çözmeye çalışın, travmalarınız tam olarak neler ve nasıl aşabilirsiniz bunları öğrenmeye çalışın.
çünkü bugün bu adamdan kurtulmuşsunuz ama bu adamdan önce başka birinden de benzer şekilde ayrılmışsınız. yani bundan sonra yine benzer bir adama kapılma ihtimaliniz var.
o yüzden kendinizi iyileştirin derim önce.

Babam kendi parasını bizimle ilgisi olmayan şeylere harcayıp benim paramı da kendi parası gibi görmek istiyordu.. Gerçekten ihtiyacı olsaydı ona da verirdim ki aralarda verdim yine.
Diğer kişilere,evlilik paylaşmak demek diye düşündüm verdim kıymetimi düşürdüm malesef

yok demek istediğim neden babanıza vermediniz değildi. kadın-erkek ilişkisini para ile eşleştirmiş olabilirsiniz bilinçaltınızda.
babadan göremediğiniz değeri başka erkeklerde görmek için gereğinden fazla verici davranmış olabilirsiniz.

Olabilir belkide.Hayatimiz hep sebep-sonuc Zinciri zaten

Sizi elde ettikten sonra hevesi, heyecanı kaçmış gibi.
Eski eşiniz aldattığı için vicdanen huzursuz olacağına sizi huzursuz ederek rahatllıyordu demek ki.
Ne garip adammış

Burcu neydi bu adamın
İkizler boğa karışık
Boğayim demisti,kimliğe göre öyle ama annesi temmuzda doğduğunu söyledi.İkizlerden kaçarken ikizlere yakalandım

Sizi elde ettikten sonra hevesi, heyecanı kaçmış gibi.
Eski eşiniz aldattığı için vicdanen huzursuz olacağına sizi huzursuz ederek rahatllıyordu demek ki.
Ne garip adammış
Arsız çünkü

Yaşanılanlara üzüldüm. Fakat kendi kendinizi maf etmişsiniz bi nevi. Evet bir kadın ne olursa olsun küçümsenmeyi, aşağılanmayı hak etmez ama siz başında kabul etmişsiniz çok fazla alttan aldığınız gibi size söylenen o çirkin sözler asla karısı gibi görmüyor olması sürekli dışlaması... Bunlar zaten affedilecek bir şey değil ki devamı her daim gelirdi çünkü gerçekten eşini seven, değer veren onun düşüncelerini umursayıp yanında olan eş zaten öyle kavgalarda hassas noktadan vurmaz evet tartışma elbette olur ama düşünerek konuşur çünkü onu kaybetmekten korkar. Sizin ki sizi kaybetmekten korkmuyor aksine geri döneceğinizi belki de ona muhtaç olduğunuzu düşünüyor. Evet maddi olarak siz ona bakmışsınız ama o yine de sevginizi kullanmış. Geri döneceğinizden her türlü o kadar emin ki afedersiniz tükürsem yarabbi şükür der diye düşünmüş muhtemelen. Lütfen yanlış anlamayın beni sadece yaşanılanlar da sizin de payınız olduğunu söylemeye çalışıyorum bu kadarını yutmak zorunda değildiniz. Ben o yüzden çevremdekilere hep şunu söylüyorum Saygı sevgiden de önce gelir ikisi olmazsa olmaz zaten ama saygının olmadığı yer de sevgi her zaman bitiyor. Her şeyi geçtim niye çocuk yaptınız? Onun geleceğini etkileyeceğini iyi bir baba olmayacağını düşünmeniz gerekirdi. Ki en başta şunu yazmışsınız 1 yıl dolmadan boşanamıyorum bari deneyeyim demişsiniz yanlış okumadıysam keşke bu deneme hem uzun sürmeseydi hem de çocuk olmasaydı. Çocuğunuz olunca iyi ki doğurmuşum diyorsunuz o ayrı tabi. Ama keşke biraz daha ilerisini düşünseydiniz. Çünkü sizin de payınız var derken şunu demek istedim bu soğuk, aksi davranışlar siz daha evlenmeden başlamış hatta düğünü bile iptal etmeniz devamını getirmemeniz gerekirdi. Tabi şimdi geçmişi bu kadar karıştırıp keşke şu olmasaydı demenin anlamı yok. Bana kızacaksınız belki bunu söylediğim için ama ben sadece eşiniz de değil bunca yaşanılanlara rağmen kabul edip üstüne çocuk yaparak sizin de suçunuzun olduğunu belirtmek istedim. Ülkemiz de kadın cinayetlerinde ve şiddetlerde de şu dikkatimi çekiyor kadın başında bile psikopat, hasta hatta mafya tarzı kişiyle sevgili oluyor sonra beni bırakmıyor diyor işte bunlar hep başından kabul etmemizle kaynaklanan şeyler oluyor. Tabi hiç tanımadığı kişilerden çekenlerde var maalesef. Ama lütfen bundan sonrası için size saygı da kusur etmeyen birini kabul edin çocuğunuz ve kendiniz için de. İnşallah bundan sonrası için sağlıklı, güzel hayatınız olur. Bana hep neden sevgilin olmadı niye olmuyor niye denemiyorsun derler oysa ki cevabı çok basit ama anlamıyorlar illa ki evleneceksin ne olursa olsun çocuğun olacak. Ben sevmediğim saygı görmediğim bir şeyler hissetmediğim biriyle neden evleneyim ki diyorum. Biriyle konuşuyorum ağzından küfür eksik olmuyor direk siliyorum. Biriyle konuşuyorum kendini kaf dağında görüyor, gereksiz boş bir şekilde övünüyor ukala ukala. Diğeri daha ergenliğini atlatamamış. Sonra da diyorlar ki çok inceliyorsun lan ne incelemesi bunlar zaten ileride de sıkıntı olacak şeyler Gerekirse bi kedi alırım bekar kalırım dedim mi eyvah evde kalcan yani diyorlar ama çok şükür öyle çevremin boş laflarını umursayan biri olmadım çocukluğumdan bu yana. Çok duygusal bir yapım olmasına rağmen mantığım her zaman bi adım öndeydi. Tabi çevremde ki ilişkileri görünce de soğuma geldi. Ama nasip dedikleri şey çok doğru hangi yaşta olursan ol zamanı değilse zorlasanda olmuyor. Sizin zorlama olmuş biraz sevmişsiniz saygım var ama çok zorlanmış ilişki. Siz her satırda tamam dedim neyse dedim dedikçe ben gerildim valla '' oha burada da mı affetmiş '' diyorum Oğlunuzu ve kendinizi düşünün kimsenin yükünü kaldırmak çekmek zorunda değilsiniz.

İyi de adamın zaten evli olma gibi bir isteği yuva kurma derdi yokmuş ki . Bu saydıklarınız ona artı olarak gözükmemiş ki sürekli defol , boşan o zaman , kapı orada gibi söylemlerde bulunmuş .

Beni besliyor , hizmetçiliğimi de yapıyor , ben de 2 hoş cümle kurup gönlünü hep hoş tutayım da bu avantajları kaybetmeyeyim diye bir düşüncesi yokmuş ki .

Gerçekten adam geçinmeye gönlü olmadığı halde neden evlenmiş ben de anlamadım . Amacı çocuk değil. Evlenmesi için bir toplum baskısı olacağını da düşünmüyorum . Çünkü zaten 2 kez evlenip boşanmış birisi .

Böyle insanlar neden evlenip de bir kızın/kadının hayallerini yıkar hayatlarını alt üst eder ? Evlenme amaç ve sebepleri nedir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…