İçerde kalan para için uğraşmak

E devlette yazıyor mu bilgiler ?
Hangi SGK'ya bildirimde bulundukları, kaç gün yattığı, brüt ücretin vs yazıyor mu ?
Bana kızmayın da hiç mi bir şey bilmeden çalıştınız ya?
Her yer bilgi kaynıyor.
İnsan en azından iş kanunuyla ilgili işine yarar diye okurdu.

O bordroları her ay imzalatmak zorundalar size.
Pardon yanlıs anlasıldım sanırım.Deneme süresinde çıkışımı yaptılar.E devlette en son ocak ayı görünüyor şubat ayı bu ayın 23ü gibi görünür bildirgeler geriden geldiği için bunları biliyorum.Sadece çıkış bildirgemi ve bordrolarımı bana vermediler.Ama dediğiniz gibi e devlette görünüyor

Sağolsun avukat yardımcı oldu bana konuştu filan ama ciddiye almıyorlar arabulucuya başvuracağım artık ücretsizmiş zaten
Tamam onlar umursamasin siz de ben hukuki yollara başvuracağım avukat ve mahkeme masraflari da size kalır nasılsa diyin
Bu arada hakkinizda tutanak tutulmuş olabilir ise gelmediginize dair onu da düşünün her ihtimali detayiyla anlatin arabulucu ya da avukata

E devletten cikarin yazacaktim siz gorundugunu söylemişsiniz
O da ise yarar çünkü sgkya da gitseniz sizin dokumunuz her türlü çıkacaktır
E devletten çıktı alacağım orada prime esas ücret görünüyor en azından işimi görür arabulucuda diye düşünüyorum

Tamam onlar umursamasin siz de ben hukuki yollara başvuracağım avukat ve mahkeme masraflari da size kalır nasılsa diyin
Bu arada hakkinizda tutanak tutulmuş olabilir ise gelmediginize dair onu da düşünün her ihtimali detayiyla anlatin arabulucu ya da avukata
Zaten gelmediğime dair bana noter kanalıyla ihtar çekmeleri gerekiyormuş madem ben işten çıktıysam.Hiç bir şekilde ihtar filan çekmediler sadece istifa yazısı için sıkıştırıyorlar

Pardon yanlıs anlasıldım sanırım.Deneme süresinde çıkışımı yaptılar.E devlette en son ocak ayı görünüyor şubat ayı bu ayın 23ü gibi görünür bildirgeler geriden geldiği için bunları biliyorum.Sadece çıkış bildirgemi ve bordrolarımı bana vermediler.Ama dediğiniz gibi e devlette görünüyor
Bagli bulundugunuz yerdeki sgk il/ilce müdürlüğüne gidin sorun onlar cikisiniz yapıldı mi yapilmadi mi soylerler zaten

Tatlım daha önce de yazdım yine yazayım.
Deneme süreli, kısmi, belirli, belirsiz yani sözleşmenin türü ne olursa olsun hak haktır.
Deneme süreli sözleşme de sen yada karşı taraf memnun kalmadınız mı, karşılıklı imzalar atılır.
İşçi çalıştığı süre boyunca tüm hak ve menfaatlerinden yararlanır.
İlk ay 30 gün çalıştın 3.000 tl net para hak ettin.
İkinci ayda 20 gün çalıştın 3.000/30=100 net günlük maaşın.
100*20=2.000 tl senin deneme süreli sözleşmen sonrasında alman gereken maaştır.
İşveren sana 1.600 tl vermek isterse bu ücret geçersiz sayılır.
Arabulucular bunları hesaplıyor zaten ama oldu diyelim anlaşamadınız 10 gün içinde işyeri merkezinin bağlı bulunduğu iş mahkemesine dava açarsın.
O zaman güle oynaya verirler sana.

Bu arada rakamlar farazidir.

Son düzenleme:
E devletten çıktı alacağım orada prime esas ücret görünüyor en azından işimi görür arabulucuda diye düşünüyorum
Prime esas ücretinizi 30a bölüp kac gun calistiysaniz çarpın o sizin prime esas ücretiniz ama sigorta vergi vs gibi kalemler de toplanir brut ucret bulunarak kesintiler cikartilir alacağınız net ucret çıkar (iki dkda bordro hesabini da anlattim😄) illa ki hesabi avukat yapmıştır hakkınızı arayin

Deneme süreli, kısmi, belirli, belirsiz yani sözleşmenin türü ne olursa olsun hak haktır.
Deneme süreli sözleşme de sen yada karşı taraf memnun kalmadınız mı, karşılıklı imzalar atılır.
İşveren sana 1.600 tl vermek isterse bu süreler geçersiz sayılır.
Arabulucular bunları hesaplıyor zaten ama oldu diyelim anlaşamadınız 10 gün içinde işyeri merkezinin bağlı bulunduğu iş mahkemesine dava açarsın.

Tşk ederim

Prime esas ücretinizi 30a bölüp kac gun calistiysaniz çarpın o sizin prime esas ücretiniz ama sigorta vergi vs gibi kalemler de toplanir brut ucret bulunarak kesintiler cikartilir alacağınız net ucret çıkar (iki dkda bordro hesabini da anlattim😄) illa ki hesabi avukat yapmıştır hakkınızı arayin
Cumartesi pazar calısma durumuna göre hesap yaptı avukat yani bunu da sordu hesaplarken en iyisi arabulucuya basvurmak cidden 4 gün için bu kadar uğraşmaya utanıyorum ama onlar uğraştırmaya utanmıyor

İşveren sana 1.600 tl vermek isterse bu ücret geçersiz sayılır.

İnanın dört gün için uğraşmaya utanıyorum ama onlar utanmıyorlar ayağımıza gel istedigimiz evrağı imzala al paranı diyorlar

İnanın dört gün için uğraşmaya utanıyorum ama onlar utanmıyorlar ayağımıza gel istedigimiz evrağı imzala al paranı diyorlar

Hakkını verseler uğraşma derim ama vermiyorlarmış,
O yüzden dinsizin hakkından imansız gelir diyorum.
Sürünsünler.
Bizim burada bir abi vardı. (ayrıldı şimdi başka yerde çalışıyor.)
Yıllık izni1 hafta kullanırdı.
31 aralıktan sonra gider patrondan o senenin kalan izinlerinin parasını alırdı. :halay:
Yani düşün insanlar nelerin peşinden gidiyor.

Bu senin hakkınsa sonuna kadar almalısın.

Sürünsünler.
31 aralıktan sonra gider patrondan o senenin kalan izinlerinin parasını alırdı. :halay:

Keske biz memurlara da verilse o ücret
Ben de yıl icinde 1 hafta zor kullaniyorum.kalani da bir sonraki yilin aralik ayında kullaniyorum evde bos bos geçiyor

Sürünsünler.

Zaten bu haksızlığa tahammul edemiyorum onlar nasılsa alacağı miktar az bu para için avukat tutup uğraşamaz diyorlar akıllarınca.Arabulucu hesaplasın neyse ödesinler ona da yok derlerse mahkemede zaten tüm masraflar kendilerine kalır

Zaten bu haksızlığa tahammul edemiyorum onlar nasılsa alacağı miktar az bu para için avukat tutup uğraşamaz diyorlar akıllarınca.Arabulucu hesaplasın neyse ödesinler ona da yok derlerse mahkemede zaten tüm masraflar kendilerine kalır

Konu adli makamlara intikal ederse onlar ödeme yaparlar zaten.
Kimse kolay kolay mahkemeyle uğraşmaz.
Onlara da ders olsun. :KK71:

Keske biz memurlara da verilse o ücret
Ben de yıl icinde 1 hafta zor kullaniyorum.kalani da bir sonraki yilin aralik ayında kullaniyorum evde bos bos geçiyor

Ben senin yerinde olsam bir haftasını bir bayramla birleştirir, güzel tatil yaparım lily :)

Ben senin yerinde olsam bir haftasını bir bayramla birleştirir, güzel tatil yaparım lily :)
Canım bayram zamanlari da izin verilmiyor bizim.amir 1 haftadan fazla izin vermiyor mesela temmuzda bayram baya 9 gunu bulacak 1 hafta daha eklemeyi düşünüyorum ama vermez
Tatile cok ihtiyacım var da iste olmuyor 1 hafta izinde ailemi mi göreceğim tatile mi gideceğim (su an idari izinden dolayi evdeyim ama disari cikamiyorum ister istemez bunaldim 1 senedir)

Canım bayram zamanlari da izin verilmiyor bizim.amir 1 haftadan fazla izin vermiyor mesela temmuzda bayram baya 9 gunu bulacak 1 hafta daha eklemeyi düşünüyorum ama vermez
Tatile cok ihtiyacım var da iste olmuyor 1 hafta izinde ailemi mi göreceğim tatile mi gideceğim (su an idari izinden dolayi evdeyim ama disari cikamiyorum ister istemez bunaldim 1 senedir)

Memurum dedin.
Nerede ne memurusun ?

Merhaba hanımlar
Daha öncede konu açmıştım işyerinden çıkartıldım fakat şuan işten çıkarma yasağı olduğu için istifa yazısı isteyip duruyorlardı benden.kendi çıkardıklarını da inkar ediyorlar hayır sen istifa ettin diyorlar.istifa yazısı vermediğim içinde içerde kalan bir haftalık paramı ödemiyorlar.Sizlerin tavsiyesi ile 170i aradim.İçerde kalan param için arabulucuya başvurmam gerektiği söylendi.Avukat tanıdığım kendilerini aradi illa kendisi buraya gelsin burda yazıyı imzalasın parasını elden alsın diyorlar.Parayı da eksik hesaplayıp söylüyorlar.Şimdi arabulucuya başvuracağım mecbur.aranizda bu süreci bilen var mı? Başka bi avukat tanıdıgım da direkt icraya veririz itiraz ederler ama o şekilde alırız filan diyor.170 e sordugum da ücret için arabulucu şart diyor.Yani bir haftalık ücret için uğraştırıyorlar beni sizce napmalıyım?
Ne gerekiyorsa yapin ve o duzenbazlara bir kurusunuzu bile birakmayin.

X