İçerde kalan para için uğraşmak

Merhaba hanımlar
Daha öncede konu açmıştım işyerinden çıkartıldım fakat şuan işten çıkarma yasağı olduğu için istifa yazısı isteyip duruyorlardı benden.kendi çıkardıklarını da inkar ediyorlar hayır sen istifa ettin diyorlar.istifa yazısı vermediğim içinde içerde kalan bir haftalık paramı ödemiyorlar.Sizlerin tavsiyesi ile 170i aradim.İçerde kalan param için arabulucuya başvurmam gerektiği söylendi.Avukat tanıdığım kendilerini aradi illa kendisi buraya gelsin burda yazıyı imzalasın parasını elden alsın diyorlar.Parayı da eksik hesaplayıp söylüyorlar.Şimdi arabulucuya başvuracağım mecbur.aranizda bu süreci bilen var mı? Başka bi avukat tanıdıgım da direkt icraya veririz itiraz ederler ama o şekilde alırız filan diyor.170 e sordugum da ücret için arabulucu şart diyor.Yani bir haftalık ücret için uğraştırıyorlar beni sizce napmalıyım?
bence elden almak çok mantıklı değil neden elden vermek için ısrar ediyolar ki atsınlar hesabına

bence elden almak çok mantıklı değil neden elden vermek için ısrar ediyolar ki atsınlar hesabına
Bence de değil.yanımıza gel istifa yazısı imzala paranı bizim hesapladığımız şekilde elden al diyorlar.makbuz imzalatırlar elden verince sanırım.amaç istifa yazısını almak benden herhangi bir şikayette bulunursam suclu durumdalar cunku

elden verdikleri zaman takibi zor hatta bayağı zor. ama banka hesabına atarlarsa o işlemin takibi ve misal olması gerekenden az para yatırırsa ispatlaması çok daha kolay. bu yüzden elden vermek istiyorlardır.

elden verdikleri zaman takibi zor hatta bayağı zor. ama banka hesabına atarlarsa o işlemin takibi ve misal olması gerekenden az para yatırırsa ispatlaması çok daha kolay. bu yüzden elden vermek istiyorlardır.
Olabilir dediğiniz çok mantıklı çünkü bordroda hesaplanan tutardan daha az bi tutar söylüyorlar.bordroya göre bankadan ödemek istemiyor.elden verince de makbuz düzenleyecek ordan da belli olur ama

insanların hakkını yemek için her türlü pisliği yapıyolar resmen

Arabulucu da bedava yapmiyordur bu isi sanirim. Bir bilgim yok sadece tahmin ediyorum ama.
Ben de parami alamadim oyle istifa ettim ugrasmak istememistim pandemi ilk ciktiginda. Ama siz hakkinizi mutlaka arayin. Yok oyle emegini somurup de basindan atmak

Yapacağım kesinlikle arabulucular nasıl ilgili mi baştan savar mı tutar düşük olduğu için kafama takılıyor.Bir de istesem şikayet edebilirim şuan da çıkarma yasağı var bana sen istifa ettin diyorlar ama ellerinde hiç bir delil yok neye güvenerek ısrarla paramı bankadan ödemiyorlar anlamıyorum
biz eşimin alacağı için arabulucuya gittik adiliyede bir bölüm gidip başvurunuzu yapıyorsunuz onlarda tarafları bir araya getirerek anlaşmaya davet ediyor. Biz anlaşmıştık işimiz mahkemeye gitmedi. Masrafları da kabul etmedik karşı tarafa yansıtıldı. gerçi şu an pandemiden dolayı da yüzyüze değil canlı bağlantıyla yapılıyor toplantı. Ayrıca siz istifa etmiş olsanız hani nerede istifanız saçmalamasınlar. Bankadan yatırmıyorlar çünkü yaptıkları zaten yasal değil. Muhasebeciyim aynı zamanda asla kağıt vs imzalamayın size tüm haklarımı aldım diye yazı imzalatıp elden 3 kuruş verip yollamak derdindeler. önce imza sonra para bu yüzden. ee imzayı attığınız içinde hiç bir itiraz hakkınız olmıcak. hakkınızı arayın. 100 lirada olsa tek tavsiyem budur. şikayetinizi de edin. önce arabulucu ama sonra şikayet

Arabulucu da bedava yapmiyordur bu isi sanirim. Bir bilgim yok sadece tahmin ediyorum ama.
Ben de parami alamadim oyle istifa ettim ugrasmak istememistim pandemi ilk ciktiginda. Ama siz hakkinizi mutlaka arayin. Yok oyle emegini somurup de basindan atmak
Onuda araştırdım arabulucu da anlaşma sağlanmazsa ücretsizmiş.anlaşma sağlanırsa işçi işveren arasında 170 tl miş taraf başı.En azından hakkımı doğru düzgün alırım diye düşünüyorum

biz eşimin alacağı için arabulucuya gittik adiliyede bir bölüm gidip başvurunuzu yapıyorsunuz onlarda tarafları bir araya getirerek anlaşmaya davet ediyor. Biz anlaşmıştık işimiz mahkemeye gitmedi. Masrafları da kabul etmedik karşı tarafa yansıtıldı. gerçi şu an pandemiden dolayı da yüzyüze değil canlı bağlantıyla yapılıyor toplantı. Ayrıca siz istifa etmiş olsanız hani nerede istifanız saçmalamasınlar. Bankadan yatırmıyorlar çünkü yaptıkları zaten yasal değil. Muhasebeciyim aynı zamanda asla kağıt vs imzalamayın size tüm haklarımı aldım diye yazı imzalatıp elden 3 kuruş verip yollamak derdindeler. önce imza sonra para bu yüzden. ee imzayı attığınız içinde hiç bir itiraz hakkınız olmıcak. hakkınızı arayın. 100 lirada olsa tek tavsiyem budur. şikayetinizi de edin. önce arabulucu ama sonra şikayet
Güya ben birşey demeden çekip gitmişim ihtar çekmek içinde süreyi kaçırmışlar o tarz bahaneler uyduruyorlar.çıkış bordromu istiyorum vermiyorlar.bende arabulucuya başvuracağım resmi alacağım neyse onu ödesinler üçün beşin hesabını yapıyorlar telefonda utanmazlar ya

Onuda araştırdım arabulucu da anlaşma sağlanmazsa ücretsizmiş.anlaşma sağlanırsa işçi işveren arasında 170 tl miş taraf başı.En azından hakkımı doğru düzgün alırım diye düşünüyorum
O zaman harika. Birakmayin hakkinizi elin kiymet bilmezlerinde.

Güya ben birşey demeden çekip gitmişim ihtar çekmek içinde süreyi kaçırmışlar o tarz bahaneler uyduruyorlar.çıkış bordromu istiyorum vermiyorlar.bende arabulucuya başvuracağım resmi alacağım neyse onu ödesinler üçün beşin hesabını yapıyorlar telefonda utanmazlar
Siz öyle bı şey yapmış olsaydınız uca uca ihtarı cekerlerdi lafla gemi yürümüyor her türlü hakkinizi alırsınız sadece Zamaninizi alır. Olsun peşini bırakmayın

Siz öyle bı şey yapmış olsaydınız uca uca ihtarı cekerlerdi lafla gemi yürümüyor her türlü hakkinizi alırsınız sadece Zamaninizi alır. Olsun peşini bırakmayın
Tabi çekerlerdi iş kanunu böyle bahanelere yer vermiyor Allahtan madem işçi işe gelmiyor noterden ihtar çek savunma iste öyle çıkarırsın anca diyor.Yarın arabulucuya dolduracağım evrağı tanıdıgım avukatın yanında doldurup vereceğim ki yanlış birşey yapmayım hesap kitap konusunda

Konu adli makamlara intikal ederse onlar ödeme yaparlar zaten.
Kimse kolay kolay mahkemeyle uğraşmaz.
Onlara da ders olsun. :KK71:
Canım o günden sonra gittim tekrar avukatla konuştum şuan için yapabileceğim ilk şey arabulucuya başvurmakmış.işten çıkış bildirgemi de e devletten buldum orda hem prim tutarım hemde çıkış sebebim yazıyor istifa göstermişler.Orda yazan resmi prim tutarıma göre içerde kalan paramı isteyeceğim.Ama sanmıyorum ki bunlar arabulucu da paramı verip çekilsinler.O tutar için dava açamaz avukat masrafı yapamaz diye anlaşıp paramı vermezler gibi geliyor 🤦‍♀️Resmi tutarı vermezlerse bnde anlaşmayıp dava ücretini karşı taraftan tahsil edip benden almayacak bi avukat bulmam lazım olacak o aşamada

Canım o günden sonra gittim tekrar avukatla konuştum şuan için yapabileceğim ilk şey arabulucuya başvurmakmış.işten çıkış bildirgemi de e devletten buldum orda hem prim tutarım hemde çıkış sebebim yazıyor istifa göstermişler.Orda yazan resmi prim tutarıma göre içerde kalan paramı isteyeceğim.Ama sanmıyorum ki bunlar arabulucu da paramı verip çekilsinler.O tutar için dava açamaz avukat masrafı yapamaz diye anlaşıp paramı vermezler gibi geliyor 🤦‍♀️Resmi tutarı vermezlerse bnde anlaşmayıp dava ücretini karşı taraftan tahsil edip benden almayacak bi avukat bulmam lazım olacak o aşamada

Sen istifanı kendin yazmadın.
O yüzden şuan bile suç sayılıyor yaptıkları sakın geri adım atma.
Bırak dava parasını kim verirse versin sen alacağın paraya bak.

Sen istifanı kendin yazmadın.
O yüzden şuan bile suç sayılıyor yaptıkları sakın geri adım atma.
Bırak dava parasını kim verirse versin sen alacağın paraya bak.
Arabulucuda da paramı düzgün vermeyi kabul etmezlerse dava yolu açılıyor bana.Bu durumda avukatla çözmek istersem benden de vekalet ücreti istemeyecek bi avukat bulmam lazım yada avukatsız halletmem lazım 😢

X