İçim Karanlık Kalbim Kırgın

Ama inanın bitmezler çocuk yapsanız da bitmezler ne gerek var içinizi sıkmaya 🤷‍♀️ben bu kürtaj sonrası bunu öğrendim eşiniz ve siz nasılsınız ona bakın gerisi anneniz bile olsa çocuk planınız üzerinde hakları yok
Çokkkk doğru keşke herkes böyle düşünse 🥲 ama tek bildikleri yargılamak

Problem ne ve neden herkes biliyor?

Ve kaç yaşındasınız?
23 yaşındayım doğuştan endometriozis teşhisi konuldu nişanlıyken adet sancılarım çok kötü olurdu hastanelik olurdum her ay nişanlım götürdüğü içinde insanlar mecburen her ay her ay neyi var diye soruyorlardı en son söyledim de kurtuldum jinekoloğa gittiğimde büyük bir kist bulundu doktor zor ama önce doğal yolla bir deneyin demişti 🤷🏻‍♀️

Stres gebeliği engelliyor diye okumuştum. Yani cenelerini kapatmalarini sağlayin, bir daha bu konu açılmayacak deyin yumuşak başlı olmayin.

Biz de altı aydır deniyoruz ama ben resmen ilan ettim herkese. İnşallah olur birgün diye düşünüp germiyorum kendimi. Eşim de öyle. Ovulasyon testi gün aşırı ilişki falan olayına girdim ilk bir iki ay. Hatta o beklentiye girdiğim ay resmen kaşık ağrısı baş ağrısı bulantı ne okusam onu yaşıyordum psikoloji ilmine ilgi duydum o aylardan sonra. Ama baktım bunun sonu yok beklentiyi azalttım. Ve sorana istiyoruz ve bekliyoruz diyorum bence saklayacak birşey yok

Canım kusura bakma yorumunu çok geç gördüm ama ben bu ay kalmışım dün kan sonucum çıktı hamişim darısı şeninde başına inşallah çok mutluyum 🤗
Biz de altı aydır deniyoruz ama ben resmen ilan ettim herkese. İnşallah olur birgün diye düşünüp germiyorum kendimi. Eşim de öyle. Ovulasyon testi gün aşırı ilişki falan olayına girdim ilk bir iki ay. Hatta o beklentiye girdiğim ay resmen kaşık ağrısı baş ağrısı bulantı ne okusam onu yaşıyordum psikoloji ilmine ilgi duydum o aylardan sonra. Ama baktım bunun sonu yok beklentiyi azalttım. Ve sorana istiyoruz ve bekliyoruz diyorum bence saklayacak birşey yok

Merhaba arkadaşlar öncelikle derdimi küçümsemeyin lütfen yeterince kırgınım herkesin kendi içinde çelişip çözemediği problemler var... 6 aydır eşimle bebek deniyoruz fakat henüz olumlu sonuç alamadım tabi denediğimi negatifleri gördüğümü kimse bilmiyor... Herkes bir dünya baskı kuruyor üstüme çocuk yok mu çocuk nerde denediniz mi ne zaman yapacaksınız çocuk çocuk resmen beynimde yankılanıyor her gece rüyamda pozitif testler görür oldum şaka gibi bir haldeyim eşim öyle çok üstelemiyor hadi olsun niye olmadı vs felan demiyor anlayışlı bir insandır hastaneye gitmek için erken biraz daha deneyebiliriz diyor ki haklı da hemen herşey olacak diye birşey yok ama öyle ki bazı gerzek eşim tarafından aile üyemiz (akraba demek istemiyorum nefret ediyorum kendisinden ) çocuğumuz olmayışını eşimde bir problem olmasına bağlıyor bunu “güya” şakayla karışık söylediği günden beri kendimi çok ağır bir derdin altında gibi hissediyorum çünkü eşim çok üzüldü öyle bir lafa ama çaktırmadı o an halbuki benim kadınsal olarak biraz problemlerim olduğunu herkes biliyor doktor doğal yolla deneyin önce dedi ne yapabilirim. Millet o kadar düşüncesiz ki istese şimdiye yapardı erkeğin elinde olan birşey vs diyorlar her ay belirti yaşıyorum resmen şimdi bile sorsanız var. Çevremde bizden önce sonra evlenen herkes istisnasız hamile... Eşim duyunca onlar adına seviniyor fakat ister istemez üzülüyor farkediyorum bu ayda olmazsa doktora gideceğim fakat insanlarla çevreyle nasıl başa çıkacağım çözemiyorum aşırı strese giriyorum hem iş hem özel hayatım beynimi çökertmiş durumda kendimi yorgun hissediyorum... Belki ailelere söylesek bu durumdan çıkarım ama söylemek istemiyorum biliyorum bu sefer herkes akıl vermeye kalkacak kimseye birşey anlatmıyorum ama anlatmadığım herşeyin altında eziliyorum...
Merhaba canim, öncelikle psikolojini yuksek tutman gerek ki bu bile etkileyebilir. Hic basite alma psikolojini. Ben anneyken bir seye cok üzülmüştüm ve aninda sütüm kesilmisti. Ben de okulumu bitirip anne olmaya karar verdim dolayısıyla yaşım 2F iken korunmayi birakip tam 13 ay sonra hamile kaldim. İlk at regl oldugumda o kadar üzülmüştüm ki çocuk sahibi olmayi bu kadar istediğimi bilmiyordum diye dusunmustum. Sonra dusun bu durumu 13 kere yasadim ama artik İlk seferindeki gibi cok uzulmeden akışa biraktim. Dualarla.. Sende sabir et. Vakti zamani vardir. Sevgiler 🌸🌞

Merhaba canim, öncelikle psikolojini yuksek tutman gerek ki bu bile etkileyebilir. Hic basite alma psikolojini. Ben anneyken bir seye cok üzülmüştüm ve aninda sütüm kesilmisti. Ben de okulumu bitirip anne olmaya karar verdim dolayısıyla yaşım 2F iken korunmayi birakip tam 13 ay sonra hamile kaldim. İlk at regl oldugumda o kadar üzülmüştüm ki çocuk sahibi olmayi bu kadar istediğimi bilmiyordum diye dusunmustum. Sonra dusun bu durumu 13 kere yasadim ama artik İlk seferindeki gibi cok uzulmeden akışa biraktim. Dualarla.. Sende sabir et. Vakti zamani vardir. Sevgiler 🌸🌞
Hamileyim canım çok sağol yorumun için dün öğrendim bende 🥰

daha yaşın öyle genç ki . hiç bi sıkıntısı olmadığı halde bile stresten çocuğu olmayanlar var. herşeyin tedavisi bulunan bu çağda gereksiz kaygılar bunlar. sanki 10 yıldır çocuk deniyosunuz allah şakına. sorsak 7 aylık evlisinizdir. belki de 6 ?
yapmayın allah aşkına ya . 30 yaşındayım 1 yıllık evliyim hiç korunmadım benim de çikolata kistim var ama zerre takılmıyorum olursa olur olmazsa olmaz . zaten çocuğum olsa da olmasa da zenci bebek evlatlık edinme gibi bi hayalim varken :KK51: çokta takılmıyorum .. önümde planlarım ve hayallerim var daha . 2 yıl olmasa da olur. yaşım 30 tekrar ediyorum !

ayrıca çevrenin ağzını kapatabilcek adam gibi adam olursa kimse soru dahi soramaz. kayınvalidem 1 kere torun bekliyorum sizden de dedi eşim öyle bi cevap verdi ki daaha hala soramıyor bize .
tedavinizi olun ve sallayın yani rahat kafa önemli

Bana da o kadin, belki az da olsa sizi korumak icin esinizden dolayi olmuyormus gibi laf söylemiş, onun üstüne gitmis olabilir gibi geldi.
Ama siz daha iyi bilirsiniz.
Hamileliginiz hayırlı olsun, sağlıkla hayırla huzurla mutlulukla gecsin ♥️

insanlar böyle maalesef ki ağızları torba değil ki büzesin, takmayıp kendi hayatına bakmazsan stresten daha çok etkilenirsin yapma

X