İçimi dökmek istedim

Dobra anne

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2021
69
84
Siz sanki çocuğunuzu yeri gelince hırpalayıp ses yükseltmiyor musunuz? Amcası yapmış, hoş mu olmuş hayır; ama tepkinizi gösterdiniz daha da uzatmanın, abartmanın anlamı yok.
Anne ile amca bir mi ne alaka?? O zaman dayı amca teyze dıdı bıdı önüne gelen hırpalasin..Bir kere ezen sürekli ezer şayet benim çocuğumun yanında bağırarak bile konusturmuyorum ben insanları ne alaka ya.Cocuklar birilerinin kum torbası mi

MenthaNazli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
1.812
2.164
Esas sorun eşimde zaten , eşim 4 kardeş eşim en büyükleri en küçüğü de bu kaynım 3 numaralı olanın çoçuğuna yapsa bunu , 3 numaralı kaynım çok büyük olay çıkarırdı öyle böyle değil cesaret edip öte git diyemezler bile ( doğru olan bu zaten bence çoçuğunundan rahatsızlanan az görüştürürsün ) ama benim 3 çoçuğum var , 3 ün de terbeyisi en çok bu kaynımı ilgelendiriyor nedense ,12 yaşında ki kızım bile bu pantolona amcam ya kızarsa diye çekiniyor bunlar benim eşimden kaynaklanıyor zaten , ben de en son kestirdim zaten karışamazsın benim çoçuklarıma yanlış da yapsalar beni ilgilendirir seni alakadar eden bir konu yok diye , bu zoruna gitmiş de eşim teselli ediyor onu bir bildiğin var da kızıyorsun işte diye
Allah sabır versin eşinizin düşüncesi hiç doğru değil çocuklarınızın amcadan korkması da çok yanlış annem babam karışmasa amcam laf eder diye düşünüyorlar 😟

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 87 gün kaldı.

Önümüzdeki bir iki gün içinde bebeğinizin gözleri ve kirpikleri tamamen şekillenmiş olacak. Bu günlerde el ve ayaklarınızdaki ödem ve şişlikler artabilir. Ayakta durmaktan kaçınmak, ayaklarınızı daha yüksekte tutarak dinlenmek ve tuz kullanımını kısıtlamak ödeme ve şişliklerin azalmasında yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kibariyenin Annesi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2019
365
786
27
Esas sorun eşimde zaten , eşim 4 kardeş eşim en büyükleri en küçüğü de bu kaynım 3 numaralı olanın çoçuğuna yapsa bunu , 3 numaralı kaynım çok büyük olay çıkarırdı öyle böyle değil cesaret edip öte git diyemezler bile ( doğru olan bu zaten bence çoçuğunundan rahatsızlanan az görüştürürsün ) ama benim 3 çoçuğum var , 3 ün de terbeyisi en çok bu kaynımı ilgelendiriyor nedense ,12 yaşında ki kızım bile bu pantolona amcam ya kızarsa diye çekiniyor bunlar benim eşimden kaynaklanıyor zaten , ben de en son kestirdim zaten karışamazsın benim çoçuklarıma yanlış da yapsalar beni ilgilendirir seni alakadar eden bir konu yok diye , bu zoruna gitmiş de eşim teselli ediyor onu bir bildiğin var da kızıyorsun işte diye
Böyle başkasının karısının kızının giydiğine karışanların kızları herkesten beter oldu. Cidden bir akrabamız vardı babam karışmazken şort giydiğine laf etmişti bir de çocuktum on yaşındaydım. Sonra kendi kızı eskort gibi fotoğraflar atıyor şimdi tüm herkes gördü. Kimsenin çocuğuna laf edilmemesi gerek çünkü çocuğundan çıkıyor gerçekten.

Mecazen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2014
98
149
Sizden başka kimse sizin çocuğunuzu terbiye edemez, öyle kocanın da kaynın da ağz..na s..çardım. Kimler lan onlar benim yetiştirdiğim çocuğa vuracak? Kim o? Bir de on yaş küçük haliyle terbiye verememişsiniz demiş sen kimsin ulan it.

Bu yorumu o kocana göster. Çocuk arkasında duracak baba ister, bir yerleri oynayan baba değil. Çocuğunun gözünde karizması çizildi haberi yok.

Siz tavrınızı devam ettirin.
Ben de sizin gibi düşündüğüm için sürekli eleştiriliyorum eşim tarafından her şeye çok anlam yüklüyorsun böyle olursa bu çoçuğun etrafında amca dayı kimse kalmaz amcası ne olacak diye , tek başıma mücadele ediyorum böyle işte

Kibariyenin Annesi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2019
365
786
27
Ben de sizin gibi düşündüğüm için sürekli eleştiriliyorum eşim tarafından her şeye çok anlam yüklüyorsun böyle olursa bu çoçuğun etrafında amca dayı kimse kalmaz amcası ne olacak diye , tek başıma mücadele ediyorum böyle işte
Amcalığını bilsin o da herkes kendi çocuğuna bakacak. Siz de onların çocuklarıyla çok yüz göz olmayın. Kuzenler oynasın kuzenlik iyidir ama sizi çok ilişmeyin.

mehlika_

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2011
1.696
3.673
Haklısınız, dik durmaya devam ederseniz çocuklarınız da annelerinin onları ezdirmeyeceğini bilir. Eşiniz kardeşinden niye bu kadar çekiniyor anlamak güç. Ne demek çocuk unutur? anne karnındaki yaşantının bil etkili olduğu bilinirken 6 yaşındaki çocuk neyi unutacak? kızınız amcasını düşünerek niye yaşasın?

Torvi

Arkana bakma, o tarafa gitmiyorsun..
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2017
2.022
4.602
32
Tepkiniz ve tavrınız çok yerinde. Ben de aynen böyle davranırdım.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 327 gün geçti.

lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
2.059
3.646
siz tavrınızda haklısınız kim olursa olsun o şekilde hırpalayamaz, hele de size terbiye verememişsiniz hiç diyemez. aynı yerde yaşıyorsunuz elbet görüşecekler, eşinizin mesafe koymaya niyeti yok çünkü. geldiğinde sadece tekrar böyle bir şey yaşanmaması için fazlaca uyarırdım. aynı şekilde eşimi de uyarırdım ki bir daha böyle bir şeye denk gelirsem kimse ağzını açıp bana bir şey diyemeyesin

Mecazen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2014
98
149
siz tavrınızda haklısınız kim olursa olsun o şekilde hırpalayamaz, hele de size terbiye verememişsiniz hiç diyemez. aynı yerde yaşıyorsunuz elbet görüşecekler, eşinizin mesafe koymaya niyeti yok çünkü. geldiğinde sadece tekrar böyle bir şey yaşanmaması için fazlaca uyarırdım. aynı şekilde eşimi de uyarırdım ki bir daha böyle bir şeye denk gelirsem kimse ağzını açıp bana bir şey diyemeyesin
Eşim kardeşiyle beni karşısına oturtdu, bir daha siz çoçuk yüzünden kavga ederseniz tavrım çok başka olur şöyle asarım böyle keserim diye devam etti , kardeşi ben çoçukları ayırt etmem hepsine gözüm gibi bakarım dedi yengem araya mesafe koymak istiyor dedi 10 dakika sonra ikisi ağam paşam oldular , ben böyle bir köşede bakakaldım sadece

Mecazen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2014
98
149
Haklısınız, dik durmaya devam ederseniz çocuklarınız da annelerinin onları ezdirmeyeceğini bilir. Eşiniz kardeşinden niye bu kadar çekiniyor anlamak güç. Ne demek çocuk unutur? anne karnındaki yaşantının bil etkili olduğu bilinirken 6 yaşındaki çocuk neyi unutacak? kızınız amcasını düşünerek niye yaşasın?
En büyük korkum bu aslında çok ciddi travmam var bu konuda annesi ile aynı evde annesiz büyüyen çoçuklardanım ben , çoçuklarından böyle hissederse kahrımdan ölürüm modunda olduğu elim bildiği için bu konularda abarttığını çoçukların böyle şeyleri unutacağını benim aşırı hassas olduğumu düşünüyor

mehlika_

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2011
1.696
3.673
eşinize de amcaya da çocuğunuzun anılarını önemsediğinizi, ileride de " terbiyeli" bir pısırık olamsını istemediğinizi, sizin hassasiyetlerine saygı duyulduğu müddetçe tabi ki amcasıyla zaman geçirebileceğini ama bu konudaki tavrınızdan beklentiizden geri adım atmayacağınızı bildirin. önce eşinize anlatın ki yanınızda olması önemli.
ne yapmış olursa olsun (ki çocuk ne yapacak zaten) çocuğu biri anne-babasının yanında hırpalarsa ve ebeveyn buna rıza gösterirse o çocuk bunun yarasını taşır. siz doğrusunuz, sadece sakin ve kararlı olun.

Mecazen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2014
98
149
eşinize de amcaya da çocuğunuzun anılarını önemsediğinizi, ileride de " terbiyeli" bir pısırık olamsını istemediğinizi, sizin hassasiyetlerine saygı duyulduğu müddetçe tabi ki amcasıyla zaman geçirebileceğini ama bu konudaki tavrınızdan beklentiizden geri adım atmayacağınızı bildirin. önce eşinize anlatın ki yanınızda olması önemli.
ne yapmış olursa olsun (ki çocuk ne yapacak zaten) çocuğu biri anne-babasının yanında hırpalarsa ve ebeveyn buna rıza gösterirse o çocuk bunun yarasını taşır. siz doğrusunuz, sadece sakin ve kararlı olun.
O kadar doğru bir tespit ama bugün itibariyle bunu anlayacak kapasite de olmadıklarından emin oldum , ben amcasına sadece artık yanında ben olmadan size gelmesini istemiyorum çoçuklar kavga ediyor dediğim için gelip bana bağırma cüretinde bulunup sen o olaydan sonra çok değiştin den değişirsen ben de değişirim diyebiliyor , o olay çok normalmiş gibi karşılamadığım için benim delirmiş gibi davrandığımı söylebiliyorlar, ben bu saatten sonra eğer isterlerse tabii( istemezlerse hiç görüşmeyebilirler onlara kalmış) sadece ben yanındaysam oğlum onlara gidebilir annesi yanındaysa oğlu bize gelebilir başka türlü kabul etmiyorum , eşim de kendi kendine manifesto versin ordan bana

Sylphy

Başlangıcı olan her şeyin mutlaka sonu da vardır.
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2013
1.978
2.454
iyi akşamlar herkese
Canım çok sıkkın ve ne yapacağımı bilmiyorum aslında yapacak bir şeyde yok.Eşimin kardeşiyle yan yana binalarda yaşıyoruz yaklaşık 5 senedir kör-topal bir şekilde gidiyor, ortak bahçe var benim oğlum(6) onların oğlu(4) beraber oynuyorlar bahçede hergün , sürekli kavga ediyorlar tabii çoçuk onlar diye idare ediyoruz işte eltim ve ben.
Yaklaşık 2 hafta önce havalar da güzeldi bahçede oynuyor çoçuklar bizde bahçedeyiz kaynımda indi bahçeye, çoçuklar bir kavga ediyor bir oynuyor yine kavga ettiler , kaybım bağırarak oğlumun üstüne gitti oğlumda korkup ağladı ve amcasına vurdu , o da oğlumun kolunu sıkıp hırpaladı bende oğlumu elinden alıp bağıra bağıra eve getirdim.
Eltim ertesi gün kocası alıp özür diletmeye getirmiş güya , kaybım geldi ben haklıydım yeğenim terbeyizlik yaptı ben terbiye ettim falan dedi bende evden kovdum onu , eşime durumu eltim anlatmış ben söylemedim bile( olduğu gibi anlatmış, hiç bir şey katmadan) eşim de kardeşine kızmış güya, o günden beri kaynıma çok mesafelim etlimle görüşüyorduk aynı şekilde, gelip gitmeye devam ediyorlar bize bu arada
Bugün eşim ve oğlum dışarı çıktı 1 saat sonra kaynım aradı yenge oğlun bizde diye abin nerde dedim karşılaştık bize gönderdi çoçuğu dedi , getir o zaman kavga etmesinler dedim , burası yabancı yermi dedi ben de artık ben olmadan yalnız size gelmesi istemiyorum dedim( bu olaydan önce 2 gün de 1 giderdi amcasına, oğlu buraya gelirdi ) bunun üstüne getirdi oğlumu , 5 dakika sonra zil çaldı gelmiş ben amcasıyım sen bana güvenmiyorsun dedi evet dedim artık yalnız gelemez size , sen o olaydan sonra çok değiştin evet değiştim ne bekliyordun dedim biraz tartıştık gitti
1 saat sonra eşimle ikisi beraber gelmiş, eşim oturdu ikimizi karşısına sizin kavganızdan bıktım bir daha olursa ikinizi de şöyle yaparım böyle yaparım…. Ya dedim siz dilimisiniz çoçukların kavgasına karışıp oğlumu amcalığınız arkasına sığınıp hırpalayan o , kendi çoçuğuna yapamayacağı şeyi benim çoçuğuma nasıl yapar ve ben tavır gösteririyprum diye nasıl suçlu okuyorum istersen biz özür dileyelim seni kızdırdık diye dedim, işin sonunda kardeşiyle ağam paşam oldu eşim karşımda istediğin zaman oğlum size gelebilir kimse bir şey diyemez dedi oğlum yediği dayakla ben tavrımla kaldım ortada eşimle şu an konuşmuyoruz , eşimle kardeşinin ortak fikri ben çok abartıyorum çok büyütüyorum çoçuk bu unutur , onlar kuzen kardeş gibi büyüyecekler sen böyle yaparsan düşman olurlar araya mesafe sokuyorsun minvalinde
Arkadaşlar sizce gerçekten çok mu abartıyorum , dün akşam eltim kahveye çağırmıştı gittik oğlumla 2 saat oturduk geldik , görüştürmeme değil artık daha az görüşsünler kavga etmezler böylelikle idi benim tavrım ama suçlu olan ben oldum tamamiyle
Asla unutmaz, ben küçükken dayı dediğimiz herif oyuncak dükkanındaki bir oyuncağı yola kaçırdım diye nasıl kızmıştı pislik herif onu unutmuyorum 20 yıl geçti belki. Sizin durumda dayak var unutması mümkün değil eşin kesinlikle haksız bu konu böylece kapatılacak bir konu değil

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 459 gün geçti.

twinky

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2021
909
1.788
iyi akşamlar herkese
Canım çok sıkkın ve ne yapacağımı bilmiyorum aslında yapacak bir şeyde yok.Eşimin kardeşiyle yan yana binalarda yaşıyoruz yaklaşık 5 senedir kör-topal bir şekilde gidiyor, ortak bahçe var benim oğlum(6) onların oğlu(4) beraber oynuyorlar bahçede hergün , sürekli kavga ediyorlar tabii çoçuk onlar diye idare ediyoruz işte eltim ve ben.
Yaklaşık 2 hafta önce havalar da güzeldi bahçede oynuyor çoçuklar bizde bahçedeyiz kaynımda indi bahçeye, çoçuklar bir kavga ediyor bir oynuyor yine kavga ettiler , kaybım bağırarak oğlumun üstüne gitti oğlumda korkup ağladı ve amcasına vurdu , o da oğlumun kolunu sıkıp hırpaladı bende oğlumu elinden alıp bağıra bağıra eve getirdim.
Eltim ertesi gün kocası alıp özür diletmeye getirmiş güya , kaybım geldi ben haklıydım yeğenim terbeyizlik yaptı ben terbiye ettim falan dedi bende evden kovdum onu , eşime durumu eltim anlatmış ben söylemedim bile( olduğu gibi anlatmış, hiç bir şey katmadan) eşim de kardeşine kızmış güya, o günden beri kaynıma çok mesafelim etlimle görüşüyorduk aynı şekilde, gelip gitmeye devam ediyorlar bize bu arada
Bugün eşim ve oğlum dışarı çıktı 1 saat sonra kaynım aradı yenge oğlun bizde diye abin nerde dedim karşılaştık bize gönderdi çoçuğu dedi , getir o zaman kavga etmesinler dedim , burası yabancı yermi dedi ben de artık ben olmadan yalnız size gelmesi istemiyorum dedim( bu olaydan önce 2 gün de 1 giderdi amcasına, oğlu buraya gelirdi ) bunun üstüne getirdi oğlumu , 5 dakika sonra zil çaldı gelmiş ben amcasıyım sen bana güvenmiyorsun dedi evet dedim artık yalnız gelemez size , sen o olaydan sonra çok değiştin evet değiştim ne bekliyordun dedim biraz tartıştık gitti
1 saat sonra eşimle ikisi beraber gelmiş, eşim oturdu ikimizi karşısına sizin kavganızdan bıktım bir daha olursa ikinizi de şöyle yaparım böyle yaparım…. Ya dedim siz dilimisiniz çoçukların kavgasına karışıp oğlumu amcalığınız arkasına sığınıp hırpalayan o , kendi çoçuğuna yapamayacağı şeyi benim çoçuğuma nasıl yapar ve ben tavır gösteririyprum diye nasıl suçlu okuyorum istersen biz özür dileyelim seni kızdırdık diye dedim, işin sonunda kardeşiyle ağam paşam oldu eşim karşımda istediğin zaman oğlum size gelebilir kimse bir şey diyemez dedi oğlum yediği dayakla ben tavrımla kaldım ortada eşimle şu an konuşmuyoruz , eşimle kardeşinin ortak fikri ben çok abartıyorum çok büyütüyorum çoçuk bu unutur , onlar kuzen kardeş gibi büyüyecekler sen böyle yaparsan düşman olurlar araya mesafe sokuyorsun minvalinde
Arkadaşlar sizce gerçekten çok mu abartıyorum , dün akşam eltim kahveye çağırmıştı gittik oğlumla 2 saat oturduk geldik , görüştürmeme değil artık daha az görüşsünler kavga etmezler böylelikle idi benim tavrım ama suçlu olan ben oldum tamamiyle
Çocuğuma dokunanın kolunu kırarım çok net isterse kendi ailemden birisi olsun. Şiddetin hiçbir türüne tahammülüm yok. Hepsi çocuklarda travma olarak kalıyor. Az bile yapmışsınız buna göz yumsanız yarın neler yaparlar terbiye verme adı altında kim bilir

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-03-2022

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Oydar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
4.145
16.895
Böyle başkasının karısının kızının giydiğine karışanların kızları herkesten beter oldu. Cidden bir akrabamız vardı babam karışmazken şort giydiğine laf etmişti bir de çocuktum on yaşındaydım. Sonra kendi kızı eskort gibi fotoğraflar atıyor şimdi tüm herkes gördü. Kimsenin çocuğuna laf edilmemesi gerek çünkü çocuğundan çıkıyor gerçekten.
Ee "oğlu olan puştu, kızı olan kahpeyi kınamasın" diye boşa dememişler.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 307 gün geçti.