içimi dökmem lazım

meczup_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2012
1
0
anneme,kardeşime,ve bir komşuma anlattım olanı biteni ama hala çok sinirliyim.bir türlü kendimi yatıştıramıyorum.geçen sene 1 ev aldık,çok geçmeden kızımız doğdu.o sıralarda eşimin ailesi oturulamaz hatta satmaya kalksan satılamaz bir ev aldı.parayı oraaya gömdüler.halbuki ne zaman konusu açılsa biz size yardım ederiz,gerekirse şunumuzu satarız bunumuzu satarız dediler.destek olacakları yerde masraf açıyorlar.bu yaz o berbat eve bir sürü para döküldü,sıfırdan a-dan z-ye herşey alındı,dayandı döşendi ama kayınvalidem taşınmadı,hala eski evlerinde oturuyorlar.yaptırdıkları ev ısınmıyormuş.kayınpederim hastabakıcı emeklisi,3 aydan 3 aya maaş alır,bir de ekin satar(çok değil geliri).evin onarımında eşim inkar etsede eşimin desteğinin çok olduğunu düşünüyorum.eşim kazanıyor,onlarda faydalanıyorlar.kardeşi üniversite okuyor gönlünce para harcıyor.kayınvalidemlerin de tasarruf yaptığını sanmıyorum.eşim 4-5 aydır benim ihtiyaçlarımdan kısmaya başladı(mutfak masrafından değil).işten geliyor suratı mahkeme duvarı gibi.sürekli borçlardan söz ediyor.yeni evimin eksikleri,kendi giyim ihtiyacım söz konusu olunca elim dar sonra diyor.kızımın ihtiyaçlarını kısıtlı olarak alabiliyoruz.neden elin dar,neden bana sormadın annenlere o kadar harcama yaparken diye başına kakıyorum sürekli.evlenmeden önce güzel bir işim vardı,kıyafet aldım mı çifter çifter alırdım,bir ihtiyacım olsa para sıkıntısı çekmeden alırdım.bebek yüzünden çalışmıyorum şimdi. bu şekilde kısıtlanmak ve eşimin ailesinin şu an oturmadıkları bir ev yüzünden bunu yaşamak ağırıma gidiyor.bir çözümü de yok,kabul de etmiyor didişip duruyoruz..
 

yorgun_38

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2011
601
0
Boşuna didişirsin evlendiğimin ilk 1 yılı didişmekle geçti bir arpa boyu yol alamadım bence baştan eşine kızıp gereğini yapacaktın şimdi boş bence boşuna kabga edip kendinide evliliğinide yıpratma geçer bu günler senin yanına kendine yaptığın huzursuzluk kalır sıkma canını demek kolaydır biliyorum ama ya sabır de ve birdaha bu hatayı eşine yaptırma !
 

Seloxsx

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2008
1.998
17
44
Oturmuyorlarsa o evi mobilyalı olarak kiraya versinler mobilyalı evlerin kirası çok yüksek oluyor. O eşyalar yeniyse onları şu an oturdukları eve koysunlar eski eşyaları da yeni eve koyup mobilyalı kiraya versinler. O kirayı da eşin alsın borçlara karşılık. Ayrıca çocuk oldu diye işten çıkan insanları hiç ama hiç anlamıyorum. Maaşınız az olsa bile çalışın çocuğu bakıcıya veya bir büyüğe baktırın. O sizin ekonomik özgürlüğünüz güvenceniz sonuçta. Maaşınla bakıcı parası veya kreş parası aynı olsa bile kardasın sonuçta ssk yatıyor emekli olacaksın.Ben bakıcı tuttum emin olmak için de ses kayıt cihazı koyup birkaç ay dinledim. Eve geliyorum yemeğim yapılmış evim derli toplu.Herkese tavsiye ederim.
 
Son düzenleme: