İçinden Çıkamıyorum

Tavsiyelerinizi çok iyi anlıyorum ama 9 sayfa yazışmayı normal olarak okumamışsınızdır. 2.5 aydır gitmediğim doktor kalmadı, kullanmadığım ilaç krem antibiyotik vs kalmadı ama baştan tedaviye geç kalındığı İçin artık iyileşmiyor. Bugün bile doktordayım. Geç kalınmış kanser teşhisi gibi düşünün.
Çocuk artık 5 aylık olduğu İçin her dakika memede değil geziyoruz oynuyoruz vs vs ama iki saat aralıkla bile olsa doymak ve uyumak İçin memeye geliyor.
Şuan mama çözüm değil çünkü bebeğim ısrarla yaralı mememde uyumak istiyor, öbürüyle uyutmaya çalıştığımda ağlamaktan katılıyor.
Doktor sağ ver bu meme ile emzirme diyor ben o memeyle ekstra olarak bebek uyutuyorum.
Süt emmesi 10 dakika uyumak İçin emmesi bazen 1 saat sürüyor. Ki böyle olunca iyileşemiyorum.
Meme uyku bağlantısını kesmek zorundayım, daha az emzirerek iyileşmeye çalışmak zorundayım gerekirse yavaş yavaş sütten de kesicem.
Yardıma gelebilecek ailem yok, olmak zorunda da değil hergün peynir ekmek yiyebilirim, evi b.k götürebilir umrum bile değil.
Özetle benim öncelikli sorunum çocuğun memede uyuması.
Madde madde saydıklarınız bu sorunuma çözüm getiriyor mu sizce?
Siz olsanız önceliği neye verirdiniz ?
Ve samimiyetle soruyorum anne kokusuna sıcaklığına memeye sarılıp uyumaya alışmış bi bebeği ağlata ağlata hangi yöntemle uyutursunuz ?
Ya da 2 -3 yıl boyunca bebek kendi kendine uyumayı öğrenene kadar enfeksiyon kapmış bi memeyle uyutmaya devam edebilir misiniz ki bu gidişle memenin enfeksiyondan hiç emzirilmeyecek hale gelmesi an meselesi çünkü enfeksiyon bi türlü geçmiyor,
Gerçekten yerimde olsanız napardınız? Annelik olmasa bi insan kendine bu işkenceyi yapar mı
Vallahi içim şişti, neden anlamak istemiyorsunuz? Gerekirse bebeğiniz memeye gelmediği için 2 gün ağlayacak bu kadar... Her konuda hayatı bu kadar zorlaştırıyor musunuz? Size tavsiyede bulunan çoğu kişi sizden daha tecrübeli anneler, bazıları erken çocukluk uzmanı! Hiç birimizin çocuğu ağladı diye ölmedi, ya da çocuklarımızla aramızdaki bağda sıkıntı yok ayrıca lütfen gidin adam gibi psikolojik destek alın, takıntılı birisiniz bence.

Yorum yazmıştım ama sildim, sizin tavsiyelere kulak asacaginizi sanmıyorum.
okudum yazdığınız şeyi silmeniz kurallara aykırı. Ben de size cevap yazıyordum ama Bunu yaparak asıl takıntılı ve psikolojik destek alması gerekenin kim olduğunu göstermiş oldunuz. Cevap vermeme gerek kalmadı

Ilk bebegimde cok benzer seyler yasadim.. kayinvalidemle cok kavgalar ettik.. hala kirginliklarini yasiyoruz.. o donemde sacma sapan davrandik hepimiz..
Bu donem gecici bir donem ve birbirinize yardim ederek anlayis göstererek atlatmalisiniz.
2. Cocugum 4 aylik olana kadar gece yarisina kadar aglardi o kadar mutsuzdum ki dunyadan kopmustum.. 4 ay dolunca uyku egitimi vermeye basladim.. tam 1 haftada aksam 7-8 gibi uyuyup sabah 6 ya kadar uyuyan bir bebeğe döndü.. tabi gece 2 kere emiyor ama kalkmiyor.. emip tekrar yatiyordu.. öyle haftalarca aglamadi tam 10 günde yeni rutinine alisti.. uyudugu icin mutlu bir bebek oldu.. bende mutlu bir anne.. akşam 8 den sonra tamamen kendime ayırabildigim icin yorulmuyordum.. suan 9 aylik ve hala uyku rutinimiz devam ediyor..
Yalniz 10 gun boyunca biraz agladi reddetti.. zaman zaman cok pes etmek istedim ama esim cok destek oldu.. aglamasina üzülme bu onun iyiligi icin dedi.. cokta aglatmıyorduk her aglamaya basladiginde kucagima alip sakinlestirip tekrar yatiriyordum.. ilk 5 gün 2 saat suruyorsa 10 gün sonunda bu sure 15 20 dakika olmustu..
2 cocuklu annelik tecrubemde yaptigim en dogru sey..
Korkmayin once guzel bir planlayin..
Uzman birinden destek alabilirsiniz.. ben kitaptan yararlanmistim
Rutin olusturun..
Hergün atlamadan yapmaya calisin..
Biraz aglayacak elbet dayanin..
Sonu güzel olacak..
Uyku danışmanlarından biriyle anlaştım bayram boşluğu İçin. Şuan hazırlık haftasındayız, Zaten kendi araştırmalarımla bi aydır rutin ve uyku düzeni oturtmaya çalışıyordum. Yaklaşık beş aylık olduğu İçin 90-120 dakika aralığında tekrar uyuması gerekiyor ama 2, 2.5 bazen 3 saat aralıklarla uyuyor. Danışman uyku sinyallerini takip et diyor ama erken sinyallerle uyutmaya çalışınca uyumuyor, memede ağlıyor artık iyice yorgun düşünce uyanıklık süresi 2-3 saat geçmiş oluyor öyle uyuyor. Uykuya çok zor geçen bi bebek olduğu İçin çok tepki verecektir diye düşünüyorum. Açıkçası ben bu saatten sonra başka şekillerde uyutmaya çalışmaktansa eğitimi başarmak istiyorum. Siz yatır kaldır metodunu mu uygulamıştınız? Danışman kademeli sandalye metodunu kullanıyor. Uyumasına imkan vermek için sürekli yataktan alamayız ağlamaya bırakıcaz dayanabildiğimiz kadar dedi. 6 ay önce eğitim veren bi arkadaşım bebeğim 2 hafta kusana kadar ağladı dedi. Bu kısımları beni düşündürüyor. Valla okuyanlar takıntılı olduğuma karar vermiş ama bebeğim ağlarken bundan keyif almamı bekliyorlar sanırım.

okudum yazdığınız şeyi silmeniz kurallara aykırı. Ben de size cevap yazıyordum ama Bunu yaparak asıl takıntılı ve psikolojik destek alması gerekenin kim olduğunu göstermiş oldunuz. Cevap vermeme gerek kalmadı
Fikrimi değiştirip mesajımı düzenledim, bildigim kadarı ile kurallara aykırı değil. Ama evet aynen ilk yazdığım şekilde düşünüyorum. Hem kırıcı olmamak hem de tavsiyelere kulak asmayacaginizi düşündüğüm için değiştirdim. Kolaylıklar diliyorum, umarım çözüm bulursunuz..

Merhaba konuyu yeni farkettim tecrübelerimle yardımcı olmaya çalışacağım size çünkü çok benzer durumları yaşamış bir insanım :KK43: Bebeğim emzik almadı aynı şekilde beni emzik yapmıştı ve uyuma konusunda da aynı sizinki gibiydi, hep aynı meme ve sabaha kadar memelerim açık birlikte yatıyorduk uyandıkça emip tekrar uyuyordu falan. Dişleri erken çıktı (5 aylıkken) ve bende yaralanmalar başladı.. 2 dişimi kaybettim bu esnada, acıdan diş sıkmaktan sağlam dişlerim sinüs kemiklerime kadar girmiş çektirdim falan. Gerçekten o acıyı çekerken kaçıp gitmek falan benim de çok geçti aklımdan. Beni gümüş kapaklar bir nebze rahatlattı çok hızlı iyileştiriyordu, karbonatlı su ve la roche posay cicaplast baume b5 diye bir krem çok ciddi yaralanmam olursa kullandım 5-6 saat o kremi bolca sürüp gümüş kapak kapatarak iyileştirdim. Tabi bunlar enfeksiyon olana kadar geçici çözümlerimdi. Bebeğimi benden başka sadece annem işe başladığımda ayağında sallayarak uyutabiliyordu, onun dışında benim ayağımda da asla uyumuyordu. 15 ayını doldurduğunda enfeksiyon oldu biricik mememiz. Doktor bu şekilde emzirirsen enfeksiyon da bebeğe geçer dedi. Ya keseceksin ya da ara vereceksin kesmeni öneririm artık büyümüş dedi. Ve o gün pat diye kestim ben. Meme uyudu dedim. 2 gün annem kaldı ama gece ayakta da uyumadı sabahlara kadar ağladı zırladı uyanıp. Sonra olayı devraldım. Ağlarken gittim yanına oturdum sarıldım. Şimdi biz sımsıkı sarılarak uyuyalım falan filan diye ikna ettim zaten 2 gündür o kadar uykusuzdu ki hıçkıra hıçkıra bayıldı koynumda :KK43: Sonra baya her gece önce 15-20 dakika kitap okuyup sarılarak, ağlasa da odadan asla çıkmayarak (ilk günler uyumamız 3 saat falan sürdü) 1 hafta gibi bi sürede yanına uzanıp sarılarak uyumaya alıştı. Ama tabi sizin bebek çok küçük o şekilde olur mu bilmiyorum, ağlayıp ağlayıp sonunda da pes ediyorlar 4-5 gün dayanıp direnip ağladıkça sürekli sarılıp severek öperek şarkılar falan söyleyerek yapabilirsiniz belki. Kesmek istemiyorsanız da yukarıdaki tedavi yöntemlerimi deneyebilirsiniz. Kendinize bir gümüş kapak alarak başlayın derim. Kolaylıklar ve sabırlar diliyorum. Ve bu kadar anlayışsız insanları da başınızdan bir an önce atmanızı diliyorum.. Sevgiler :dua: :KK200:
Dişleri çıkmaya başlayacak diye yüreğim ağzımda hergün. Okuyunca sırtımdan soğuk soğuk terler aktı. Benim sıkıntı meme ucunda değil dudağının değdiği kısımlarda, gümüş kapak kullanmam yasak ama son gittiğim doktor karbonatlı suyu tavsiye etti günde 2-3 kere kullan diye. Umarım işe yarar. Doktorların verdiği kremler işe yarar gibi oluyor ama diliyle tahrişe devam ettikçe iyileşmiyor. Teşekkür ediyorum.

Dişleri çıkmaya başlayacak diye yüreğim ağzımda hergün. Okuyunca sırtımdan soğuk soğuk terler aktı. Benim sıkıntı meme ucunda değil dudağının değdiği kısımlarda, gümüş kapak kullanmam yasak ama son gittiğim doktor karbonatlı suyu tavsiye etti günde 2-3 kere kullan diye. Umarım işe yarar. Doktorların verdiği kremler işe yarar gibi oluyor ama diliyle tahrişe devam ettikçe iyileşmiyor. Teşekkür ediyorum.
Ben o yazdığım kreme mucize krem diyorum sadece meme için değil her türlü yaralanma için kullandığım bir kremdi memeye denemek istedim ve gerçekten işe yaradı. Hamileyken elime kaynar puding dökülmüştü kase elimde çatlayıp :KK43: O kremi anında sürüp beklemiştim gece de tekrar sürüp yatmıştım ve sabah elim hiç yanmamış gibi dümdüzdü. Yine aklınızda olsun da, başka kremlere benzemiyor yani direk iyileştiriyor 5-6 saat içinde..

Sanırım memede egzama var diye böyle büyüdü durum.
Oğlum 8 aylık hala memede uyur gündüz. Geceleri ise normal yatar.
Yani herkes hemen hemen memede uyutur.
Size çok üzüldüm ya ne desem bilemedim.
Tek kalsanız daha rahat edersiniz.

Çok suçlama ve eleştirilere maruz kaldığım İçin okuyan olursa burdan yazmak istiyorum, okuyan olmazsa da ben yazayım. Aşırı zor bi lohusalık geçirdim, korkunç ağır bi depresyon geçirdim, doğumdan sonra birçok fiziki rahatsızlığım oldu. Kolik bir bebek, duyarsız bir koca ve zalim bi kv ile bi evin içinde Yalnız kaldım. Çocuk bakmayı hiç bilmiyordum, okuduklarım, araştırdıklarım hiçbir işe yaramadı. Kv’de de zerre çocuk bakmaktan anlamıyordu ve herşeye müdahale ediyordu. Hergün gitmesini istedim gitmedi zaten tek başıma bakabilecek durumda da değildim. Bebek bakımıyla alakalı çok hata yaptım. Bebek eve geldiğinden beri binlerce defa aman ağlamasın diye duydum, o kadar duydum ki başlarda ağlamaları bana normal gelirken gitgide bana da dünyanın sonu gibi gelmeye başladı. Göğüslerimdeki sorun başlayınca hayatımda ilk defa panik atak başladı, nefes alamadığım krizler yaşadım. Psikoloğa eşimle girdik defalarca psikolog sütten kesip kendimi kurtarmamı önerdikçe kaos başladı. Çocuğu her başka türlü uyutma teşebbüsümde evde çok büyük kavgalar koptu. Bazen inat edip saatler süren denemelerden sonra memeye aldım uyuttum, evet bi süre sonra alışırdı. Bulduğum her uyku danşmanıyla konuştum, hepsi de başka bi desteğe alıştırmaktansa az daha dayan 5. Ayda uyku eğitimi verelim dedi. Evet hepsi de kazanacağı paranın peşinde. Ve evet çocuk ağlamadan bu sıkıntıdan kurtulamayacağımın ben de farkındayım. Yanımda kv değil öz annem olsaydı çoktan herşey çözülmüş olurdu bunun da farkındayım. Bu konuyu açarken ağlatmayacağım kendime işkenceye devam edeceğim diye açmadım. Derdimi anlatamıyorum ama ben bebek bakmayı hiç bilmiyorum, teorik pratiğe uymuyor. Eşime hergün annen gitsin bi süre profesyonel biri yardıma gelsin dedim kabul etmedi. Burdaki itirazlarımı beni anlamaktan uzak yorumlara yaptım. Zaten çoğu kişinin de anladığını yorumlardan anlıyorum. Kendimce çıkış İçin çözümler arıyorum. Doğum yapmadan önce öyle çok bilmiş herşeye cevabı olan bi insandım ki. Düşmez kalkmaz bir Allah. Beni eleştirenler inşallah bir gün aynı çaresizliği Yaşamaz da anlamaz. Kimsenin kötülüğünü istemiyorum. Allah şu mübarek günde yardımcım olsun

Ben o yazdığım kreme mucize krem diyorum sadece meme için değil her türlü yaralanma için kullandığım bir kremdi memeye denemek istedim ve gerçekten işe yaradı. Hamileyken elime kaynar puding dökülmüştü kase elimde çatlayıp :KK43: O kremi anında sürüp beklemiştim gece de tekrar sürüp yatmıştım ve sabah elim hiç yanmamış gibi dümdüzdü. Yine aklınızda olsun da, başka kremlere benzemiyor yani direk iyileştiriyor 5-6 saat içinde..
Hemen araştırayım. Doktora da bi sorayım. Başka kremleri sorduğumda cildin reaksiyon verebilir kullanma demişti. Banyo yaparken streç film sarıp yapıyorum. O kadar hassaslaştı artık cildim. Ama araştırıcam çok teşekkür ediyorum

Sanırım memede egzama var diye böyle büyüdü durum.
Oğlum 8 aylık hala memede uyur gündüz. Geceleri ise normal yatar.
Yani herkes hemen hemen memede uyutur.
Size çok üzüldüm ya ne desem bilemedim.
Tek kalsanız daha rahat edersiniz.
Evet çok egzama geçmedi üstelik kremler enfeksiyona neden oldu. Düşünün oğlunuz sadece memede uyuyor ve çok bağımlı memeye. Memelerinizde sıkıntı var. Kimsenin başına gelmesin de geldi diyelim. Napardınız ? Nasıl uyutursunuz? Devam mı edersiniz ? Uyku eğitimimi verirsiniz? Sallayarak mı uyutursunuz? Sütten mi kesersiniz?

Hemen araştırayım. Doktora da bi sorayım. Başka kremleri sorduğumda cildin reaksiyon verebilir kullanma demişti. Banyo yaparken streç film sarıp yapıyorum. O kadar hassaslaştı artık cildim. Ama araştırıcam çok teşekkür ediyorum
Bu arada şu anda o kremi oğlumun egzaması için kullanıyorum krem bebeklere de kullanılabiliyor aklınızda olsun. 3 haftada hipokort ile söndüremediği egzemasını 1 gecede söndürdü.

Bu arada şu anda o kremi oğlumun egzaması için kullanıyorum krem bebeklere de kullanılabiliyor aklınızda olsun. 3 haftada hipokort ile söndüremediği egzemasını 1 gecede söndürdü.
Yaaaa hemen sipariş vereyim. Öyle çok şey denedim ki onu da deneyeyim. Belki şifa ordan gelir. Şuan doktor çinkolu bi krem kullandırıyor günde üç kere, iyi geliyor ama emzirdikten sonra yine kötülüyor. Ferahlatsın diye aralarda hametan Pomad sürüyorum. Hametan yerine bu kremi deneyeyim bikaç gün.

Bu nasıl bir konu ya okurken kalbime yumruk gibi acı üzüntü oturdu. :KK43:
Yutkunamadım sinirden.
Kovmak nedir Allah onları bildiği gibi yapsın inşşallah..

Çocuğum doğduktan sonra hayatım karardı. Çok kötü şeyler yaşıyorum. Doğuma kadar çok mutlu bi insandım. Doğumda yanıma kayınvalidem geldi. Eşim ve kv için tek önemli şey bebek ağlamasın. Bebeğim kolikmiş, ağlayan huzursuz sadece memede susan bi bebekti. WCye bile gidemedim, hep memedeydi, mememde bebekle tek kolla karnımı doyururdum. 5-6 emzirme danışmanı ile görüştüm o dönem normal dediler. Ama ben cahillikten anlamamışım bebek beni emzik yapmış. Gün içinde 4-5 kolik krizi yaşardı, hiç uyku düzenimiz yoktu, ben yorgun perişan uykusuzdum, kv evine gitmedi. Zaten kendi çocuğu sanıyor o kadar düşkün. Memelerimde sıkıntı vardı ne olduğunu anlamadım başta o kadar bitkindim. O günlerde çocuğu aşı İçin götürünce aile hekimine de randevu aldım ama eşimle gitmiştik doktor erkek diye göstertmedi. Önemsiz bişey sanmıştım, o halde iki hafta daha emzirdim meğer egzama imiş. Bi memem aşırı kötü durumda iyileşmiyor. Eşimi affedemiyorum, beni sakat bıraktı. İki aydır canım yanıyor sütten kesmek istiyorum diye ağlıyorum zorla memede çocuk uyutturuyorlar. Kv hep diyor ki mama verelim memende uyut.Doktorlar çocuğu emzir ama kesinlikle memede uyutma diyor. Çocuk da o kadar inatçı ki memeye gelene kadar yıkılıyor ev. Uyumuyor uyumuyor uyumuyor. Üç aydır sürekli deniyorum emzik de almıyor. Memede bile çok çok zor uyuyor. Canım çok yanıyor mememi saatlerce geveliyor. İki aydır kronik acıdan aklımı kaybetmek üzereyim. İki aydır bana yardım edin diye eşime KVme sürekli yalvarıyorum. Öylece suratıma bakıyorlar. Artık eşim bıktım senden sürekli huzursuzluk çıkarıyorsun demeye başladı. Beşiklerde sallayarak uyutmayı deniyorum, kv geliyor git sen yorgunsun yat ben sallarım diyor. Bi bakıyorum iki dakika sonra çocuğu almış, evin içinde gezdiriyor, ağlatmamak İçin beni uzaklaştırıyormuş meğer, sonra getiriyor yanıma al memede uyut diye. Bebeğim 4.5 aylık, artık çaresizlikten uyku eğitimi aldım. Başlayacağımız gün atağa girdi erteledik, bayramda veririz diye anlaştık çocuk öksürmeye başladı. Zaten kayınvalidem sürekli eğitim sırasında çocuk kalp krizi geçirirse ne olacak, şu olursa ne olacak bu olursa ne olacak deyip duruyor. Bebeğime de kıyamıyorum can acısına da dayanamıyorum artık. Dün akşam yine iki saat mememi geveledi ama uyumadı, çıktım odadan baktım ana oğul pasta yiyip çay içiyor. Ben 4.5 aydır bi odaya kapalı yaşıyorum, hayatımda tv bile yok. Zevk alacağım hiç bişey yok. Gece sabaha kadar sürekli uyanıyor, uykusuzluktan yıkılmak üzereyim. Ben delirmek üzereyim keyif yapıyorlar. Bi anda geldi bana intihar edicem artık rezil olacaksınız elaleme diye bağırdım. Kıyamet koptu eşim beni evden kovdu kaynanam üstüme yürüdü. Akşamdan beri itip kakıyorlar. Şuan gidecek hiç bi yerim yok. İçimden çocuğu bırakıp kaçmak geliyor, can acısı tüm hayatımı ele geçirdi. Çocuğu gözüm bile görmüyor. Eşim bana sen nasıl annesin diyor. Ama kronik başım ağrıyor, canım yanıyor, çocuk uyumuyor, koliği çok azaldı ama çok huysuz hiç durmuyor. Ya meme emecek ya kucakta gezecek. 3 beşik, 2 ana kucağı,2 oyun halısı aldım hiçbirinde durmuyor. Aşırı mutsuzum, çaresizim. İçinden çıkamıyorum. Çok üzülüyorum bebek bu kadar memeye alıştı diye, ama o dönem düşünemedim, çaresizlikten cahillikten memede susturduk. Şimdi çocuğu nasıl memeden uzaklaştırıcam nasıl uyutucam ben :KK43:(( evde çocuk ağlatmak tabu. İki dakika bile ağlatmıyoruz, napıcam ben
Ben olsam annesiyle oglunu kovardım evden 🤬ne cahillik yahu koskoca doktor senin memenemi kalmıs.size suç vermıcem cok pasıf kalmışsınız ama suç eşinizde ve kaynananızda bebegı emzıkle uyutmaya çalışın. YouTube dan fön sesıni açın sakınlesecektir.

Ben oğlumu mama ile büyüttüm büyüdüde sağlığı da yerinde. Emzirmeyın önce sağlığınızı korumak adına hareket edinki çocuğunuza daha verimli bir anne olun. Yoksa hem psikolojik hem vücutsal çekersiniz.

Ben olsam annesiyle oglunu kovardım evden 🤬ne cahillik yahu koskoca doktor senin memenemi kalmıs.size suç vermıcem cok pasıf kalmışsınız ama suç eşinizde ve kaynananızda bebegı emzıkle uyutmaya çalışın. YouTube dan fön sesıni açın sakınlesecektir.
Evet haklısınız pasif kaldım. Şimdi kendime gelip kurtulmaya çalışıyorum. Kv gidiyor. Eşim şuan lazım bana. Doğduğundan beri BEYAZ gürültü açık. Sesle uyumaktan artık kronik baş ağrım var. Emzik asla almıyor. Siz olsanız uyku eğitimi verir misiniz? Ya da nasıl uyutursunuz?

Ben oğlumu mama ile büyüttüm büyüdüde sağlığı da yerinde. Emzirmeyın önce sağlığınızı korumak adına hareket edinki çocuğunuza daha verimli bir anne olun. Yoksa hem psikolojik hem vücutsal çekersiniz.
Bundan 60 sene önce ananem memeleri yara olunca annemi emzirmemiş, öyle çok duydum ki memelerim yara oldu şu aydan sonra emziremedim diye. Ben de emzirmek istemiyorum ama ben beceremedim çocuğu sütten kesmeyi. Meme diye çıldırırken hem kendim kıyamadım hem de evdeki baskıyla baş edemedim. Şuan çocuğu beslemekten çok emzik görevi görüyorum

Evet çok egzama geçmedi üstelik kremler enfeksiyona neden oldu. Düşünün oğlunuz sadece memede uyuyor ve çok bağımlı memeye. Memelerinizde sıkıntı var. Kimsenin başına gelmesin de geldi diyelim. Napardınız ? Nasıl uyutursunuz? Devam mı edersiniz ? Uyku eğitimimi verirsiniz? Sallayarak mı uyutursunuz? Sütten mi kesersiniz?
Sütten kesmek yerine sağarak devam etmeyi tercih ederdim sanırım. Ama sağınca acır mı bilmiyorum.
16 yıllık egzama hastasıyım.
Mememde de var ama benim hiç acımadı. Zamanla söndü. Banyoda oğlumun şampuanlarından kullanıyorum. Doktor kimyasal sürme dedi. Başka bir şey sürmedim.

Ağlata ağlata başka uyku yöntemine alışmak zorunda

Bundan 60 sene önce ananem memeleri yara olunca annemi emzirmemiş, öyle çok duydum ki memelerim yara oldu şu aydan sonra emziremedim diye. Ben de emzirmek istemiyorum ama ben beceremedim çocuğu sütten kesmeyi. Meme diye çıldırırken hem kendim kıyamadım hem de evdeki baskıyla baş edemedim. Şuan çocuğu beslemekten çok emzik görevi görüyorum
Mamayı hiç denedinizmi benim oğlan birazda tembeldi biberondan daha kolay süt geldiği için alışması daha kolay olmuştu. Bır hafta emdi istemedi memeye alınca aglıyordu doktor süt az geliyor doymuyor ama emzirmeye devam et tembel mememde uyuyordu yatırıyordum 10dk sonra uyanıyordu ne uyku ne bişe yaglı saclarla zombı gibiydim. Sonra dayanamadım alıstırdım mamaya saatlerce uyurdu bende uyurdum.

Evet haklısınız pasif kaldım. Şimdi kendime gelip kurtulmaya çalışıyorum. Kv gidiyor. Eşim şuan lazım bana. Doğduğundan beri BEYAZ gürültü açık. Sesle uyumaktan artık kronik baş ağrım var. Emzik asla almıyor. Siz olsanız uyku eğitimi verir misiniz? Ya da nasıl uyutursunuz?
Uyku düzenını kızımda uyguladım . Emzirip yataga katıyordum kızım 2sene emdı sorunsuz. Beşige katınca aglıyordu ama sallıyordum dalıyordu malesef ağlatmadan alıstıramamıstım.

X