Davranış Bozuklukları içinden çıkılmaz bir durumdayım

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

mutluanne25

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2018
45
13
31
arkadaşlar merhaba. ben üç buçuk yaşında bir erkek çocuğu annesiyim. beş yaşında oğlu olan bir komşum ile sürekli gidip geliyorum. bundan bir ay önce bu beş yaşında ki çocuğu benim oğlum un poposu na dokunurken gördüm çocuktur dedim fazla önemsemedim daha sonra bir hafta önce ben onların evinde iken o çocuğun mastürbasyon yaptığını gördüm fallik dönemdir dedim ama bugün de oğlum un baksırını çıkarmış vaziyette yakaladım ne yaptı bilmiyorum benim oğlum un dil gelişimi pek iyi değil ama kim çıkardı bunu oğlum diye sorunca abiş çıkardı dedi. eve geldiğimizde bi hayli huzursuz du oğlum. o kadar kötü bir durum ki yani karşı taraf da çocuk birşey diyemiyorsun falan ama oğlum bu defa yabancıların dokunmasını normal görmeye başlayacak. ne yapacağım bilmiyorum yardım edin kızlar acaba oğlum psikolojik olarak olumsuz etkilenmiş midir

5yasinda ve mastrbasyn mu!! Bnm oglum 6 yasnda sukur oyle seyler bilmiyor sakın cocugumuzu o cocukla bir bırakmayın cocugunz cok etkilenmisse bir cocuk pskalgna goturun davranslarından anlarsnz zaten bu devirde cocugunuzu yanlz asla bırakmayn ki bu hareketlere hicbir sekilde maruz kalmasn dıslamasa bile

5yasinda ve mastrbasyn mu!! Bnm oglum 6 yasnda sukur oyle seyler bilmiyor sakın cocugumuzu o cocukla bir bırakmayın cocugunz cok etkilenmisse bir cocuk pskalgna goturun davranslarından anlarsnz zaten bu devirde cocugunuzu yanlz asla bırakmayn ki bu hareketlere hicbir sekilde maruz kalmasn dıslamasa bile
evet o kadar haklısın ki . yani sabahtan beri psikolojim bozuldu düşünmekten kafayı yiyeceğim. çocuk dan şüphe edeceğim aklıma bile gelmezdi . çocuk bir enteresan sanki içine büyük insan kaçmış. benim popoma bile farklı bakıyor. eşim e anlattım yok canım öyle şey olur mu dedim inanmadı. sonra kendi gözleriyle şahit olunca inandı

evet o kadar haklısın ki . yani sabahtan beri psikolojim bozuldu düşünmekten kafayı yiyeceğim. çocuk dan şüphe edeceğim aklıma bile gelmezdi . çocuk bir enteresan sanki içine büyük insan kaçmış. benim popoma bile farklı bakıyor. eşim e anlattım yok canım öyle şey olur mu dedim inanmadı. sonra kendi gözleriyle şahit olunca inandı
Ayy oyle deyince tuylerim ülperdi valla bn bile tırstım sakın cocugunu onunla bir araya bile getirme oda oyle ögrenir cnku cocuk cocuktn herseyi kapıyor bnimkide şive degistiriyor

Ayy oyle deyince tuylerim ülperdi valla bn bile tırstım sakın cocugunu onunla bir araya bile getirme oda oyle ögrenir cnku cocuk cocuktn herseyi kapıyor bnimkide şive degistiriyor
aynen öyle :KK43:((( bi de o kadar ağladım ki saatlerce en çok zoruma giden şey ben gözlerimle gördüm ama oğlum un dil gelişimi iyi değil kendini tam ifade edemedi o çok zoruma gitti hala da ağlıyorum. allah evlatlarımızı bize bağışlasın. dediğim gibi karşı da ki de çocuk olunca... :KK43:(( oğlum a karşı aşırı hassasım beş dakika bile gözüm un önünden ayırmam yani odaya girince altında hiç birşey olmadığını görünce şok geçirdim. ki benim oğlum aşırı utangaç babasının yanında bile pantolonunu çıkarmaya utanan birisi

aynen öyle :KK43:((( bi de o kadar ağladım ki saatlerce en çok zoruma giden şey ben gözlerimle gördüm ama oğlum un dil gelişimi iyi değil kendini tam ifade edemedi o çok zoruma gitti hala da ağlıyorum. allah evlatlarımızı bize bağışlasın. dediğim gibi karşı da ki de çocuk olunca... :KK43:(( oğlum a karşı aşırı hassasım beş dakika bile gözüm un önünden ayırmam yani odaya girince altında hiç birşey olmadığını görünce şok geçirdim. ki benim oğlum aşırı utangaç babasının yanında bile pantolonunu çıkarmaya utanan birisi
Annesine soyleyin cocuguna baksin oda cocuk ailesi yaninda yapmasn bazi seyleri cocukda gormesin ne ayıp ya

Oğlunuzun acil olarak pedagog eşliğinde olayı anlatmasını sağlayın.
Evet o da çocuktur ama ya bir şeylere maruz kalıp merak ettiyse ve başkasında denemek istediyse?
Bu durum çocuktur deyip geçilemeyecek kadar mühim, gerekirse ortalığı ayağa kaldıracak kadar ciddi bir durum.

Oğlunuzun acil olarak pedagog eşliğinde olayı anlatmasını sağlayın.
Evet o da çocuktur ama ya bir şeylere maruz kalıp merak ettiyse ve başkasında denemek istediyse?
Bu durum çocuktur deyip geçilemeyecek kadar mühim, gerekirse ortalığı ayağa kaldıracak kadar ciddi bir durum.
;( o an şok geçirdim ben

arkadaşlar merhaba. ben üç buçuk yaşında bir erkek çocuğu annesiyim. beş yaşında oğlu olan bir komşum ile sürekli gidip geliyorum. bundan bir ay önce bu beş yaşında ki çocuğu benim oğlum un poposu na dokunurken gördüm çocuktur dedim fazla önemsemedim daha sonra bir hafta önce ben onların evinde iken o çocuğun mastürbasyon yaptığını gördüm fallik dönemdir dedim ama bugün de oğlum un baksırını çıkarmış vaziyette yakaladım ne yaptı bilmiyorum benim oğlum un dil gelişimi pek iyi değil ama kim çıkardı bunu oğlum diye sorunca abiş çıkardı dedi. eve geldiğimizde bi hayli huzursuz du oğlum. o kadar kötü bir durum ki yani karşı taraf da çocuk birşey diyemiyorsun falan ama oğlum bu defa yabancıların dokunmasını normal görmeye başlayacak. ne yapacağım bilmiyorum yardım edin kızlar acaba oğlum psikolojik olarak olumsuz etkilenmiş midir
direk o komşunuzla ilişiği kesin.

Bir daha görüşmeyin o komşunuzla. O dönemlerde o davranışlar normal kabul ediliyor. Anasınıfılarında oyuncaklara sürtünenleri duymuştum. UZmanlar görmezden gelin ve başka bir şeye dikkatini çekin diyor. Ama o annesinin görevi sizin değil. Siz de görüşmeyerek çocuğunuz için tehlikeyi ortadan kaldırmış olursunuz. Muhtemelen anne babasını görmüştür yada o da istismara uğruyordur

Okurken tüylerim ürperdi resmen. 5 yaşında küçücük çocuk bu düşünceleri nereden öğrendi acaba ? Kimsenin günahını almak istemem ama çocuk ne görüyorsa onu yaşar.Anne-baba çocuğun önünde ne yaptılar ? Ya da babadan hangi davranışları kaptı ? Bunları sorgulamak gerek. Kendi düşen ağlamaz diyeceğim ama çocuğa da üzüldüm.Sapık bir zihniyette yetişiyor belki istismara uğramış bile olabilir.
Size tavsiyem kesinlikle o kişiyle bir daha görüşmemeniz.Karşınızdakine ne kadar ayıp olsa da,Allah korusun çocuğunuz atlatamayacağı travmalar yaşayabilir.

Çocuğun masturbasyon yapması için masturbasyon yapan birini görmesine gerek yok. Çocukların cinsel organları bakım verenler tarafından sürekli bastırarak temizlendiğinde bir süre sonra hassasiyet oluşur ve çocuk bundan haz almaya başlar. Bu da çocuklarda masturbasyona neden olabilir ki ülkemizde oldukça fazladır bu sebeple çocukluk masturbasyonu. Ama harici olarak çocuğun cinsel istismarı da söz konusu olabilir. Hepsi değerlendirilmeliydi.
Bu durumda annesinin o çocuğa vurması değil neden böyle bir davranış geliştirdiğini anlamaya çalışması, gerekirse psikolog desteği alması gerekirdi. Vurdu bitti mi sorun? Bitmez ki daha da artacak ama gizli devam edecek. Eğer çocuk cinsel istismara da maruz kalıyorsa bu da devam edecek ve çocuk asla annesine söyleyemeyecek. Çünkü cinsel eylemleri onun tokat yemesine neden oluyor ve suçlanıyor. Neticede olan uzun vadede yine çocuğa olacak. :110:

bence çocuğunuzu bi daha o ortama sokmayın arkadaşınızla ilişkinizi kesin ne o size gelsin nede siz ona gidin çocuğunuz için en iyisi bu

X