içine kapanık ve yalnızım, öneri bekliyorum sizden

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Crazypinkpink

Sen önce kendine bak
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Mart 2011
1.099
756
Merhaba hanımlar,
Ben içine kapanık sessiz biriyim. Aslında bana öyle gelmese de insanların benimle ilgili yorumu bu. Kimle tanışsam sessizsin, işte sesin çıksın, ruh gibisin biraz atılgan ol diyorlar :KK43: haliyle moralim bozuluyor. Çünkü ben aslında güleryüzlü, eğitimli, çalışkan ve hatta mütevazi olamıycam ama zeki bir kızım. Ama gel gör ki hangi ortama girsem sessizzsin lafları. Ayrıca bir arkadaşla samimi olsak bir süre sonra hemen değişiyorlar, başka kişilere yönelip beni unutma, soğuk durma gibi tavırlara giriyolar. Haliyle üzülüyorum. Ne yapmalıyım? Sessiz olduğum için iş hayatında da genellikle alay konusu ya da eleştiri hedefi oluyorum. Benden yaşça küçükler bile ters davranışlara giriyor ve ben de daha sert tepki verip sert tartışmalar yaşıyorum.
Sessizliğin bir çözümü yok mu? Sessiz olup değişen arkadaşlar varsa lütfen önerileriniz benimle paylaşın :) Acil :)

Merhaba hanımlar,
Ben içine kapanık sessiz biriyim. Aslında bana öyle gelmese de insanların benimle ilgili yorumu bu. Kimle tanışsam sessizsin, işte sesin çıksın, ruh gibisin biraz atılgan ol diyorlar :KK43: haliyle moralim bozuluyor. Çünkü ben aslında güleryüzlü, eğitimli, çalışkan ve hatta mütevazi olamıycam ama zeki bir kızım. Ama gel gör ki hangi ortama girsem sessizzsin lafları. Ayrıca bir arkadaşla samimi olsak bir süre sonra hemen değişiyorlar, başka kişilere yönelip beni unutma, soğuk durma gibi tavırlara giriyolar. Haliyle üzülüyorum. Ne yapmalıyım? Sessiz olduğum için iş hayatında da genellikle alay konusu ya da eleştiri hedefi oluyorum. Benden yaşça küçükler bile ters davranışlara giriyor ve ben de daha sert tepki verip sert tartışmalar yaşıyorum.
Sessizliğin bir çözümü yok mu? Sessiz olup değişen arkadaşlar varsa lütfen önerileriniz benimle paylaşın :) Acil :)

öneri bekliyorum arkadaşlar

Ben lise 1e kadar öyleydim 2.sınıfta bi açıldım.. ki sorma sınıf temsilcisi seçildim hem de adaylık koymadan :KK70: tabi boş konuşmak değildi bu.. normalde esprili hatunumdur.. tabi ortamına göre.. bakkala bile yalnız gidemezdim çekingenlikten yanıma varılmıyodu.. baktım öyle olmuyo bi anda aştım kendimi.

İnsanların laflarına göre kendini yargılama. Sen kendini seviyorsu musun mutlu musun önemli olan bu. Bana da konuşkan değilsin soğuksun derlerdi. Sıcak kanlı davranıp konuşmaya başlayın insanların iç yüzünü göremeye başladım. Yerine göre konuşmak en iyisi. Varsın sessizsin desinler. Çookta tınn. 3-5 dostun olsun. Onlarla konuşabilmek önemli. Gerikalanın sözlerine çok takılma derim. Ağzı olan konuşuyor boş boş

Toplum öyle bir hale geldi ki ağzı dolu boş laf yapan, altı ayrı üstü ayrı oynayan , senin yanında sana iyi, gittiğinde arkandan konuşan tiplerle dolu ve çoğunluk böyle olduğundan yüzeysel ve sahte tipler daha fazla rağbet görüyor. Kimsenin ne dediğine takılmayın , herkesi olduğu gibi kabul etme olgunluğuna sahip olmayan insanların söyledikleri çok da önemli olmasın sizin için.

Erkekler sizin gibi kadını mumla arıyor :KK14::KK14:
Bol bol kitap okuyun kişisel gelişim kitapları var ismi aklıma gelmiyor şuan ama sizde epey işe yarayacağına eminim.

Merhaba hanımlar,

Çok uç ve rahatsız edici bir örneğiniz var mı?

Genelde sessiz olmasından şikayetlenenlerin çoğu ortamdaki popüler, dedikoducu, dobralık kisvesi adı altında alaycı ve kırıcı tipleri baz aldığı için kendini sönük buluyor ve yanılıyor da...

Merhaba hanımlar,
sanki beni anlatmissin ya hatta benim de konumvar insanlarla sohbet edemiyorum diye takipteyim konuyu umarim isimize yarayacak yorumlar yazilir

arkadaşlar hepinize teşekkürler
inanın ki toplumda popüler olayım gibi bir derdim de yok
ama inanın öyle üstüme geliniyor ki her tanıştığım insan bunu söylüyor hatta özellikle iş ortamında alaya alındığım bile oluyor ama çok sessiz olmadığım içn aslında tepkim der sert oluyor
benim anlamadığım esas ben anısanız ben yay burcuyum gündemi takip ederim soshebt açarım hem de zorlama değil yani konuşmayı seven bi yapım var ama gel gör ki sessizsin fln filan
anlamadım ki

Çok uç ve rahatsız edici bir örneğiniz var mı?

Genelde sessiz olmasından şikayetlenenlerin çoğu ortamdaki popüler, dedikoducu, dobralık kisvesi adı altında alaycı ve kırıcı tipleri baz aldığı için kendini sönük buluyor ve yanılıyor da...

ya aslında şöyle yeni bir işe başladım 1 seneye yaklaştı gerçi, inanın yaptığım işi o kadar iyi yapıyorum ki zaten müdürüm de çok memnun benden ama benden 10 yaş küçük bir iş arkadaşım düşünün 10 yaş küçük işte abla sen sessizsin, heyecanlısın, kimseye hayır diyemezsin ama bu şekilde çok üzülürsün dedi ayrıca konuşmamı taklit falan ediyor ben de hafif takıştım onunla verdim cevabını ama sinirim bozuldu :KK43: çünkü benden küçük insanlara bile ağırlığımı gösteremiyorum gibi geldi
geçen gün de ablam da çok sessizsin ruh gibisin bu ne yaa dedi, yani genellikle bana yapılan yorumlar hep böyle olunca rahatsızlık duymaya başladım :KK43:

Madem sessizsizn şöylesin böylesin hayır diyemiyorsun diyen insan ilk hayırı hattaaa ilk ayarı sen ver. Bende sessizimdir ama alaya ya da kendini bi halt zanneden insanlara sinir olurum . Böylelerine dersini verip göndereceksin ki boş boş konuşmasınlar. Herkes haddini bilsin !!!

Ay bu insanların çirkef merakı yok mu. Efendi birini görünce hemen ezik büzük zannederler zaten. Aman takma kardeş. Biri bir şey derse yapıştır cevabı geç. Bu saatten sonra niye kendini bozasın ki. Öyle mutluysan öyle davran. Kimseyle içli dışlı olmak zorunda değilsin. Hele ki iş ortamında.

belki giyim tarzınla görünüşünle de ilgilidir, bazı değişiklikler yapmayı dene, alkol kullanıyor musun bilmiyorum da, ortamlarda bi kadeh bişeyler içmeyi dene, belki açılmanı sağlar

Ay bu insanların çirkef merakı yok mu. Efendi birini görünce hemen ezik büzük zannederler zaten. Aman takma kardeş. Biri bir şey derse yapıştır cevabı geç. Bu saatten sonra niye kendini bozasın ki. Öyle mutluysan öyle davran. Kimseyle içli dışlı olmak zorunda değilsin. Hele ki iş ortamında.

ben de öyle yapıyorum zaten hemen cevabını yapıştırıyorum da neden üstüme geliniyor ruhum yoruldu artık gerçekten

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X