iddaa

3lale

Guru
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2013
416
157
Oncelikle herkesin bayramini kutlarim.Burayi ve sizleri tanimak cok guzel yardimlariniz fikirleriniz ve desteginiz icin cok tesekkur ederim.Kafama taktigim bir sikintim var.Canim cok sikkin.Bir isim var ve calisiyorum.Benim israrlarimla bir ev satin aldik ve borc oduyoruz 7 yilimiz kaldi borcun bitmesine.Esim krediyi ceken kisi ben kefilim odemelerle ilgili oduyormu odemiyormu gorup bilemiyorum.Cunku sifrelerini soylemiyor.Bir kez cep telefonundan epey bir ugrastim yeni sifreler aldim odemis oduyor vs.Kesinlikle bir daha ayni hataya dusmem bundan sonraki hayatimda ne alirsam onu kefil gosterecegim.Bankalar kefillere kontrol amacli bilgi paylasimi yapmiyorlar bu cok kotu hep aklinda kaliyor bu ay odedimi odemedimi diye.5000 tl.kadar kart borcu var ek hesaplar iddaalari oynamis paralari cekmis bir guzel.Simdi ek is yapiyor dogru duzgun gorusemiyoruz cocugumda gormuyor babayi dogru duzgun onu ozluyor.Aldigim asgari ucret 1400 tl.6 yildir ayni yerdeyim bir kurus zam yapmiyorlar begenmeyen gidebilir diyorlar.Kres vb.faydalari oldugu icin calismaya devam ediyorum.Su an esim 3500 tl.gibi bir rakam aliyor aylik her ayda benden 600 tl
aliyor ev borcu icin gerisiyle de ben mutfak alisverisi yapiyorum.Elime hic para kalmiyor.Kendime yillardir birsey almiyorum isteklerimi hep erteliyorum.Beraber coluk cocuk bir etkinligimizde yok aylardir ilk defa eve pizza soyledim bayiliyorum pizzaya ama biryere gidip yesen en az 30 tl. Es olmayi beceremeyen bu adam cocugun hic bir masrafina el surmuyor bekar gibi yasiyor.Ona sorsan cok sever ilgili.Bana telefon lazimdi babam aldi.Kizima bazayi babam aldi.Kizimin bisikletini arabalarini yataklarini herseyini babam aldi.Simdi kizima bir gardolap alonacak birde calisma masasi hep erteletiyor.bende borc var diye erteliyorum.Ama cokkk sikildim.Maasini getirip bana teslim etmiyor hep borc var muabbeti.Nerdeyse 9 ay oldu ek ise baslayali benim 4000 tl olan borcumu sifirladik o kadar.Aylik sigarasi var iddaaya her ay 500 -600 milyon yatiriyor birkere yakaladim 1000 tl.yatirdi.Ben de saf gibi hem her ay uste para veriyorum birde.Gecen serviste arkadasimin cocugu bana sen neden hep ayni kiyafetleri giyiniyorsun dedi.Almiyorum cunku yeme icme gezme kiyafet luks tuketim benim icin.Once borc bitmeli.Birde 2.cocuk istiyoruz benim yas 36.Tek cocugum var aslinda cocuk beni yipratiyor sabirsizim sinirliyim.Zaten cok mutlu degilm.Ama kizim yanliz kalmasin diye bir kardesi olsun istiyorum bilmiyorum ne derece dogru.Kardeslerime bakiyorum bir tanesi cok sert surekli kizima bir lakap takmis onu soyluyor manyagin teki rahatsiz oldugumuzu belirtiyorum karisida deme oyle diyor hala devam ediyor.Dayi olmaz ondan.Ikisininde kendine hayri faydasi yok.Es tarafindan amca ve halasindanda bir fayda goremez oda belli.Manevi olarak bir faydadan bahsediyorum.Bu su demek halasinin dayilarinin amcalarinin evlerine rahat rahat gidip gelemez halasinin kocasi sikintili buyuk oglu sikintili.Dayisi sorunlu yenge desen gelip gitmez mesafeli isi varsa arar boyle bir evede nasil gindereyim.2.cocuk beni cok zorlar farkindayim ama kizim icin bu fedakarligida yapmak istiyorum ama bilemiyorum ne derece dogru bir karar olur.Esim sadece cinsel yonden istekli o kadar
ozel gun vs.bilmez aslinda isine gelmez guzel bir soz soylemez.hediye almaz.Siradan biri benim icin, dertlesmez disardaki bir olayi anlatmaz.Hic hayalimiz gelecek planimiz filan yoktur.Yuzugunude takmiyor benide cok takmiyor.Bende saldim kendimi mutsuz sinirli bir kadina donustum.Bir araba almak istiyorum ehliyetim var.Esim su an ne borc bitiriyor ne birikim yapiyor yalandan calisiyor dostlar alisveriste gorsun.En cok kizima guzel kitaplar guzel bir gardolap en iyisi en guzelini oyincaklarin en olmazini almak istiyorum.Ben yoklukla buyudum o buyusun istemiyorum.Varken yokluk ceksin istemiyorum ben bunu hep yasadim.Maasini o cekmeden ben ceksem maas karti hep cebinde.Ne yapsam bilmiyorum.Bide aylik elimde hic para kalmiyor esim faturalari ve evin borcunu oduyor.Artik cok gec bile kaldim hep sigarasi hem iddaasi var bide yuzlu yuzlu surekli bana sen cok para harciyorsun diye baskalarinin yaninda hesap soruyor bagiriyor vs.Ben kendimce guclu bir bayanim hayatimda is hayatinda istedigim yerde degilim ama aile hayatimda hep birseylerin mucadelesini verdim hep daha iyi olmanin mucadelesini verdim.Herseye kosturmaktan sorun cozmekten kacmadim.Benim sayemde ev alindi vs.benim israrlarimla ezdirmedim kendimi tapuyuda ortak yaptirdim.Bisey alinacaksa eve ona sorsam borc var ama ona sormadanda alabiliyorum yapabiliyorum gidebiliyorum istedigim yere.Tek sikinti maas azligi.Ne yapsam ne etsem bu adami kendi haline birakmasam.Maasini yonetemiyorsa ben o zaman neden calisip yorulup duruyorum.

Eşiniz 3500 tl kazanıyor ve siz maaş azlığı diyorsunuz. 1000 tl ile geçinmeye çalışan aileler var. Konunuz çok uzun tam okuyamadım ama eşiniz sürekli iddaa oynuyorsa daha çok sıkıntı yaşarsınız.

1550 tl.ev taksiti faturalar aylik mutfak masrafi yol paramiz cocuk masrafi gunluk ivir zivir.

Tamam kendine tercih edip almayabilirsin ama çocuğuna yanlış yapıyorsunarkadaşım esin iddia oynuyor sen çocuğundan kisiyorsun. Hani bir şey almadin bu zamana kadar ne oldu çocuğuna bak sen eşine değil çocuğundan sorumlusun ikinci cocuk demissin kendine yazık etme bu adama bir karınca bile verilmez

Siz adamın iddia oynamasını engelleyecek hiçbir şey yapmıyorsunuz ki. Daha ödüllendirir gibi ikinci çocuk düşünüyorsunuz, ona bir yaptırım uygulamak yerine çocuğunuzun masraflarından kısarak çocuğunuza ceza veriyorsunuz (ikinci çocuk olsa ikincinin de masraflarından kısarsınız muhtemelen), adamın oynaması için sırtını sıvazlıyorsunuz adeta. Ben olsam ben de oynarım yani.

kardesim nisanlandi evlenecek bir dunya masraf yaptim onlari odedim gizli gizli soylemiyorum agzina laf vermek istemiyorum.koyume gitmek istiyorum yiyip icip gezmek istiyorum.dusunmeden alisveris yapmak istiyorum.birsey alacagim zaman 30 kere dusunmek istemiyorum.para var ama yokmus gibi yasiyorum.araba almak istiyorum.bu adam beceriksiz belli ama adammis gibi beni yonetmesini daha faZla istemiyorum.zaten yonetemiyorda..kendini akilli saniyor bos bos yasiyor su yalan dunyada bizde ona eslik ediyoruZ.koye gittik bir kez eltimde koydeydi hep beraber gezmeye gittik lokantaya filan gidildi benimki elini cebine hic atmadi guya para yok bizde o kdar mahcup oldumki anlatamam.adama bunu da sen ode diyorum tamm diyor hesaba gelince sesi cikmiyor kari koca yedik ictik hesabi onlar odedi aciz gibi.uyuz oldum.bana tmm diyor bende ona guvenip yiyorum bu seferde odemedi oyle utandimki.

Hepsinu okuyamadim. Okudugum kadari icin şu nu soykeyebilirim. Birincisi kefil oildugunuz esinizi kontrol ediyorsaniz cok bbuyuk bir sorun var demektir. Guven olmayav bir iliskiyi nasil yuruttunuz?

İkincisi kocaniz neden maasini gelip size versin? Ev ekonomisini kendisi cevirmeli. Sizden daha cok maas aliyorsa yonetimde onda olmali bence.

Ucuncusu de kocanizin gruruna dokunmuyorr mu her seyi babanizin almasi? Borc her zaman olur. Gerekirse borc bitene kadar hicbir sey alinmaz. Ama kadinin babasina bir seyler aldirmayi dogru bulamiyorun.

Son olarak iddia huyu var saniriim. İddia da bir kumardir. Kumar oynayan adam ya parasini batirir yada size haraam lokma yedirir. Evin babasi siz olmussunuz. Surekli esinizi toplamaya calisiyorsunuz. Sakin sakim 2. Cocugu dusunmeyin. Pek parlak degil iliskinizin sonu.

Siz adamın iddia oynamasını engelleyecek hiçbir şey yapmıyorsunuz ki. Daha ödüllendirir gibi ikinci çocuk düşünüyorsunuz, ona bir yaptırım uygulamak yerine çocuğunuzun masraflarından kısarak çocuğunuza ceza veriyorsunuz (ikinci çocuk olsa ikincinin de masraflarından kısarsınız muhtemelen), adamın oynaması için sırtını sıvazlıyorsunuz adeta. Ben olsam ben de oynarım yani.

birseyler yapmak istiyorum bu duruma bir son vermek istiyorum bir kere 1000 tl yatirdi iddaaya 500-600 .buyuk paralar bunlar ve ikimizde asgari ucret aldigimiz icin az buz para degil.ben artik bu adama bir durr demeliyim.bu ay 3500 tl almis bide benden 600 tl aldi.2 aydir 1500 tl
lik vakifbank borcu bitmiyor belli oynuyor.bazi kadinlar var kocalarini mum gibi yapiyor lar vallahi ayni oyle olmak istiyorum.baska yolu yok bu isin.bide surekli bana hesap soruyor baskalarinin yaninda beni azarliyor su kadar para harcamissin bu ay nerde vs.gibi.bir o kadarda utanmaZ.oyle uzuluyorumki ama bir caresi olmali

X