İDDET SÜRESİ DAVASI

yyy_yy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2016
47
10
34
merhabalar eşimle 2016 ekim ayında boşandık. yeniden evlenmek için 300 gün beklemek zorundaymışız. şirket avukatımıza danıştım aile mahkemesine iddet süresi kaldırma davası açabilirsiniz dedi. dilekçe hazırladı bende bugün gidip davayı avukatsız yanı bireysel olarak açtım. merak ettiğim iddet süresi kaldıranlar varmı aramızda ne kadar süre de kalkar aşağı yukarı. ben davayı bugün açtım bana ne zaman dönüş yapılır yada nekadar bir sürede hastaneye yönlendiriler böyle bir durum yaşayanlar var ise yada iddet süresi kaldıranlar var ise beni aydınlatabilirmi.. şimdiden çok teşekkür ederim.

Gondergelsin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2014
1.311
2.057
37
Evet ben aynı kişiyle tekrar evlenmek için iddetin kaldırılması için dilekçe verdim. Direkt hakime çıktım odasına gittim. Hakim aynı kişiyle mi evleneceksin dedi evet dedim bir yazı verdi o yazıyla nikah dairesine gittim. Hakimle görüşmem yarım saat surdu

yyy_yy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2016
47
10
34
eski eşimle değil başka biriyle evlilik yapacağım. yani sürekli aramak mı gerekiyor hızlandırmak için ..

yyy_yy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2016
47
10
34
Evet ben aynı kişiyle tekrar evlenmek için iddetin kaldırılması için dilekçe verdim. Direkt hakime çıktım odasına gittim. Hakim aynı kişiyle mi evleneceksin dedi evet dedim bir yazı verdi o yazıyla nikah dairesine gittim. Hakimle görüşmem yarım saat surdu

ama ben eski eşimle değil başka bir kişiyle evlilik yapacağım.

Gondergelsin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2014
1.311
2.057
37
Yukarıda arkadaşın dediği gibi her kalemin uygulaması farklı arayıp sormanızı tavsiye ederim zaten ben aynı kişiyle evlendiğim için hastaneye falan gitmedim o süreçleri bilmiyorum

yyy_yy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2016
47
10
34
Yukarıda arkadaşın dediği gibi her kalemine uygulaması farklı arayıp sormanızı tavsiye ederim zaten ben aynı kişiyle evlendiğim için hastaneye falan gitmedim o süreçleri bilmiyorum

ozaman davayı bugün açtım. 2 yada 3 sonra arayım akıbeti ne durumda diye..

yyy_yy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2016
47
10
34
bu süreci geçirmiş olan arkadaşlar da var ise aramıza bana yardımcı olabilirlermi lütfen.

parkbyull

Başlangıç:104 Güncel :65
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2012
21.417
32.007
34
bu süreci geçirmiş olan arkadaşlar da var ise aramıza bana yardımcı olabilirlermi lütfen.
süreçle ilgili fikrim yokta 2016 ekimde boşanmış biri olarak erken değil mi evlenmeniz için emin misiniz?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2049 gün geçti.