İDDET SÜRESİ DAVASI

yyy_yy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2016
47
10
37
merhabalar eşimle 2016 ekim ayında boşandık. yeniden evlenmek için 300 gün beklemek zorundaymışız. şirket avukatımıza danıştım aile mahkemesine iddet süresi kaldırma davası açabilirsiniz dedi. dilekçe hazırladı bende bugün gidip davayı avukatsız yanı bireysel olarak açtım. merak ettiğim iddet süresi kaldıranlar varmı aramızda ne kadar süre de kalkar aşağı yukarı. ben davayı bugün açtım bana ne zaman dönüş yapılır yada nekadar bir sürede hastaneye yönlendiriler böyle bir durum yaşayanlar var ise yada iddet süresi kaldıranlar var ise beni aydınlatabilirmi.. şimdiden çok teşekkür ederim.

Evet ben aynı kişiyle tekrar evlenmek için iddetin kaldırılması için dilekçe verdim. Direkt hakime çıktım odasına gittim. Hakim aynı kişiyle mi evleneceksin dedi evet dedim bir yazı verdi o yazıyla nikah dairesine gittim. Hakimle görüşmem yarım saat surdu

eski eşimle değil başka biriyle evlilik yapacağım. yani sürekli aramak mı gerekiyor hızlandırmak için ..

Evet ben aynı kişiyle tekrar evlenmek için iddetin kaldırılması için dilekçe verdim. Direkt hakime çıktım odasına gittim. Hakim aynı kişiyle mi evleneceksin dedi evet dedim bir yazı verdi o yazıyla nikah dairesine gittim. Hakimle görüşmem yarım saat surdu

ama ben eski eşimle değil başka bir kişiyle evlilik yapacağım.

Yukarıda arkadaşın dediği gibi her kalemin uygulaması farklı arayıp sormanızı tavsiye ederim zaten ben aynı kişiyle evlendiğim için hastaneye falan gitmedim o süreçleri bilmiyorum

Yukarıda arkadaşın dediği gibi her kalemine uygulaması farklı arayıp sormanızı tavsiye ederim zaten ben aynı kişiyle evlendiğim için hastaneye falan gitmedim o süreçleri bilmiyorum

ozaman davayı bugün açtım. 2 yada 3 sonra arayım akıbeti ne durumda diye..

bu süreci geçirmiş olan arkadaşlar da var ise aramıza bana yardımcı olabilirlermi lütfen.

Hastaneyte gonderecekler gebe olmadiginiza dair test yapilacak test sonucuna gore iddet sureniz kalkacak

resmi olarak 2016 tarihinde bitti evliliğim. oyüzden 2016 ekim yazdım
bu kadar kısa zamanda evlenmeye yeniden karar vermeniz beni şaşırrtı. çünkü bir yanlıştan cıkıp diger yanlışa atlıyor gibi duruyorsunuz.
lütfen bu yazıdıgımı bir düşünün!

Basvurdugunuz adliyenin is yogunluguna bagli. Sizi hastaneye gondericekler, hastane muayene edip gebe olmadiginiza dair rapor hazirlayip mahkemeye gondericek. Boylelikle iddet muddetinin kaldirilmasina karar werilicek. Bizim burada 1 fln sürüyor.

bu süreci geçirmiş olan arkadaşlar da var ise aramıza bana yardımcı olabilirlermi lütfen.
Ben bu süreci gecirmedim ama bu işi yapiyorum. Dedim ya kalemin yogunluguna baglı. Bizde bazen 1 ay bazen 1 hafta sürüyor. Tanidik warsa yardimci olsunlar. Ayni gün tensip yapilir, hastaneye müzekkere yazilir, size elden werilir ve ayni gün hastaneye rapor almak icin gidersin. 1 haftaya rapor mahkemeye gelir, ayni gun celse acilir ve karar yazilir, yine ayni gun kesinlesir ve size elden teblig edilir. Sonra ewlenirsiniz hemen :)

X