İdeal gebelik kilosu

Kilonun iyi Bir şey olduğunu söylemedim kilodan kastım 20 30 kilo değildi tabiki ama nedense yakındığım çaresizliği kimse görmedi
hiç bir anne adayı gerçekten anne olmak isteyen kimse taşıdığı canı riske atmak istemez konu apayrı yerlere geldi bende sağlıksız bir gebelik geçirmek istemem ama zaten gebelikte istemsizce bile kilo alabiliyorsun ve bunun önüne geçebilmek biraz zor bence ben hep bu süreçte hayırlı sağlıklı bir evlat olsun da ben her zorluğuna katlanirim diye düşünüyorum
konuyu açan kişide benim gibi düşünmüyor neden düşünmüyor diye tabiki sitem etmiyorum sadece yaşadığım süreç duygu hissiyat beni hiç bu kadar bu konuları düşündürecek noktalara getirmedi tabi benim gibi olup düşünen de olmuştur yani burası da herkesin gayet eleştiri yapabileceği bir platform kimseyi kinadigim fln yok eleştiriye de açığım ne düşünüyorsam da gayet hür bı şekilde dile de getirebilirim
Kimse de dışardan göründüğü gibi değildir size öyle lanse edilmiştir olabilir
O kadar kötü niyetli değilim bunu bilmeniz yeterli
Konuyu okuyupta direk kötü anne olabileceğim sağlıkla doğuramayacağim lanse eden o noktaya getiren karakterlerledir lafım
Ben size ne kötü anne olursunuz derim, ne de 200 kilo olursunuz derim. Asla öyle birşey söylemem. Herkesin anneligi de, hamileligi de özeldir.
Emin olun sizi en iyi anlayabilecek kisilerden biri de olabilirim, 7 sene sonra tüp bebekle evlat sahibi oldum ben.
Lakin cümleniz çok eleştirel ve isyankardi.
"Ben bebek icin herseyi yaparim, Allahim milletin derdine bak" gibi bir cümle olmuş. Bunu kendinize yapmayın.
"Allahim bana en hayırlı zamanda beden bütünlüğü yerinde, akıl sağlığı yerinde, hayırlı bir evlat nasip et" diye dua ettim ben hep. Siz de canınızı sıkmayın, sevgiler 🌸

Kilonun iyi Bir şey olduğunu söylemedim kilodan kastım 20 30 kilo değildi tabiki ama nedense yakındığım çaresizliği kimse görmedi
hiç bir anne adayı gerçekten anne olmak isteyen kimse taşıdığı canı riske atmak istemez konu apayrı yerlere geldi bende sağlıksız bir gebelik geçirmek istemem ama zaten gebelikte istemsizce bile kilo alabiliyorsun ve bunun önüne geçebilmek biraz zor bence ben hep bu süreçte hayırlı sağlıklı bir evlat olsun da ben her zorluğuna katlanirim diye düşünüyorum konuyu açan kişide benim gibi düşünmüyor neden düşünmüyor diye tabiki sitem etmiyorum sadece yaşadığım süreç duygu hissiyat beni hiç bu kadar bu konuları düşündürecek noktalara getirmedi tabi benim gibi olup düşünen de olmuştur yani burası da herkesin gayet eleştiri yapabileceği bir platform kimseyi kinadigim fln yok eleştiriye de açığım ne düşünüyorsam da gayet hür bı şekilde dile de getirebilirim
Kimse de dışardan göründüğü gibi değildir size öyle lanse edilmiştir olabilir
O kadar kötü niyetli değilim bunu bilmeniz yeterli
Konuyu okuyupta direk kötü anne olabileceğim sağlıkla doğuramayacağim lanse eden o noktaya getiren karakterle
Ben size ne kötü anne olursunuz derim, ne de 200 kilo olursunuz derim. Asla öyle birşey söylemem. Herkesin anneligi de, hamileligi de özeldir.
Emin olun sizi en iyi anlayabilecek kisilerden biri de olabilirim, 7 sene sonra tüp bebekle evlat sahibi oldum ben.
"Ben bebek icin herseyi yaparim, Allahim milletin derdine bak" gibi bir cümle olmuş. Bunu kendinize yapmayın.
"Allahim bana en hayırlı zamanda beden bütünlüğü yerinde, akıl sağlığı yerinde, hayırlı bir evlat nasip et" diye dua ettim ben hep. Siz de canınızı sıkmayın, sevgiler 🌸
Haklısınız öyle olmuş olabilir ama niyetim o denli değildi benim fazla kilodan kastım kiloyu almamak istemeyen kişilerin vücutları daha çok sarkmasin doğumdan sonra göbek çıkmasin diye daha çok istediklerini düşündüm hiç bir anne adayının bebeğinin sağlığını riske atacak bir kiloya gelmek istemeyecek lerini biliyorum hemcinselerimin bu niyeti olmayacağını da art niyetli düşünececeklerini de tahmin etmedim şahsen yani 20 30 kilo almak tabiki de mantıklı değil kilodan kastım bı kaç kiloydu benim için
Yani bı kaç kilo alırım ne olmuş ki yeterki olsun demek anlamında söylemek istedim ama tabi konuyu yanlış anlamış olabilirim kimse kırılsın istemem

Haklısınız öyle olmuş olabilir ama niyetim o denli değildi benim fazla kilodan kastım kiloyu almamak istemeyen kişilerin vücutları daha çok sarkmasin doğumdan sonra göbek çıkmasin diye daha çok istediklerini düşündüm hiç bir anne adayının bebeğinin sağlığını riske atacak bir kiloya gelmek istemeyecek lerini biliyorum hemcinselerimin bu niyeti olmayacağını da art niyetli düşünececeklerini de tahmin etmedim şahsen yani 20 30 kilo almak tabiki de mantıklı değil kilodan kastım bı kaç kiloydu benim için
Yani bı kaç kilo alırım ne olmuş ki yeterki olsun demek anlamında söylemek istedim ama tabi konuyu yanlış anlamış olabilirim kimse kırılsın istemem

Siz de kırılmayın, bir yanlış anlaşılma olmuş diyelim, Allah en hayırlı vakitte sağlıklı bir evlat nasip etsin sizlere de 🙏🌸

Nasıl verdiniz 3 ayda?:)
bende anlamadım ki cok su içiyordum çok aşırı terliyordum emzirmekten heralde .
saçlarım bile canlandı ,gürleşti pasparlak oldu sanki herşey yoluna girdi vucudumda gençleşmiş gibiydim. hiç uyumazdım ama çok dinç hissederdim kendimi allahın lütfu işte
not: 38 yaşımdaydım ilk ve son hamileliğim

Merhabalar herkese :) ben bu sene için allah nasip ederse gebelik istiyorum. yani daha düşünme aşamasındayız ama ben çekingen davranıyorum . sebebi de kilolu olmam . 160 boyundayım ve 71 kiloyum. gebelik süresince de çalışmaya devam edeceğim için sağlıklı bir şekilde hamile kalmak istiyorum. şuan diyet yapıyorum ama pek iradeli olduğum söylenemez. sizce ideal kilo nedir? max kaç kilo olsam sağlıklı bir süreç geçiririm veya başka neler yapmam gerekir. tecrübeli anneler yardımcı olursa sevinirim . siz kaç kilo ile hamile kaldınız ve süreciniz nasıl ilerledi? gebeliğin ilk üç ayında kilo vermem mümkün mü?
Tecrübeli anne olarak değil ama 34+4 haftalık anne adayı olarak yorum yazayım 🙂 kaç kilo ile hamile kalacağınız kısmına yorum yapmamız bizi aşan kısım açıkçası. Ama hamilelik süreciyle ilgili birkaç yorum yapayım. kontrollü kilo almak tamamen size bağlı bir şey. Hamileyim canım istiyor diyerek her aklınıza geleni yemeye kalkarsanız gereksiz kilo almaktan ziyade bebeğinize de hiçbir faydası olmaz bunun. Zaten hamilelik boyunca önemli olan bebeği beslemek. Ben gebeliğimin ilk 6 ayını diyetisyen eşliğinde yürüttüm . 59,6 kilo ile hamile kaldım. Artık 9.aya girmek üzereyim ve şuana kadar toplam 8 kilo aldım . Ve inanın kontrollü kilo alımı hamilelikte yaşanması muhtemel çoğu rahatsızlığın yaşanmasını da önlüyor. Bu arada ilk 3 ay kilo vermek mümkün ama güvendiğiniz bir diyetisyen desteği almanızı öneririm aksi takdirde bebeğinizin gelişimini de etkilemiş olursunuz ve hamilelikte ilk 3ayın çoook büyük önemi olduğunu da düşünürsek bu pek sağlıklı olmaz ☺️ ben ilk 6 ay 3 kilo falan almıştım . 6.aydan sonra ciddi anlamda bir iştah açılması başlıyor , işte o zaman gerçekten kendinizi frenlemeniz çok zorlaşıyor :) o yüzden alacağınız kiloları en azından son 3 aya saklayın derim 😇 sağlıkla, en hayırlı zamanda anne olmanızı diliyorum 🌸

Sizin adınıza üzüldüm güzel günler yakındır önemli olan hayırlı sağlıklı bir evlat nasip olması 🤲🏻
Konu sahibi kötü bir şey söylememiş tabiki öyle düşünmesi gayet normal ama benim öyle bı düşüncem olmadı o kadar rahat olmadım bu süreç hep stresli oldu benim için ve öyle de olmaya devam ediyor ve bence benim gibi olan bı çok kişi var bu süreçte hayırlı sağlıklı bir evlat nasip olsun rabbim diyen
Bazı kişilerin sağlıktan kastı oram buram sarkmasın cildim çatlamasın hamilleik sürecinde yıpranmasın kadın olmak zor anne olmak daha zor benim söylemek istediğim ben her koşulda dayanırım yeterki o duyguyu yaşat bana rabbim hayırlı sağlıklı bir evlat nasip et dememdir
Beni gerçekten en derinimden anladığınız için teşekkür ederim 😊
Evet dedigim gibi sizi anladim. Malasef her kes bir şeyle imtihan oluyor. Bizlerin sahip olamadigi seylere hatta can attigimiz seylere baskalarinin. Istememesi ve ya Naz yapmasi bizleri derinden yaraliyor. Bizlerde şansliyiz rahmimiz alinmadi bir şansimiz var. Bazilarinin bu şansida yok. O yuzden demem o ki şükür ve sabir. Bide canim dua ederken gerçekten en hayırlsını ve en hayırlı zamanda diye dua Buna inanarak. Her ne olursa olsun diye degil çünkü agzimizdan çikan şey kabul olur. Benim neredeyse 1 bucuk ayım kaldi ama hala rabbime diyorum. Benim için bebegim için hayırlı degilse bunuda al diye. O hayirli kelimesini demeyi çok aci bir sekilde ogrendim. 😔
Mesela çok güzel bir bebek gordugumde içimden geçiriyorum senin gibi çok guzel bebek banada nasip olsun diye. Yani bizim dilimiz her zaman güzeli istiycek ki guzel olsun.
Benim kv 18 yil sonra esim dogmus 20 yil sonrada kaynim. Birisinin 10 yil sonra bir kiz evladi oldu. Yani umut var imkansiz degil geç olsunda güc olmasin derler ya. Geç olsunda çok guzel zamanda çok guzel ömrü olsun çocuklarimizin. Allah her isteyene nasip etsin 🤲

Bence çok güzel düşünmüşsünüz gebelikten 6 ay öncesinden vücut hazırlanmalı sağlıksız beslenilmemeli
Ve ortalama bir kiloya sahip olunmalı
Neden mi
Çünkü gebeliğin nasıl geçeceği meçhul
Belki çok iştahlanacaksın çok yiyeceksin kilonda çoksa doğumun zorlaşacak
Belkide bulantın çok olacak hiçbirşey yiyemeyeceksin vücudun vitaminsiz kalacak
Önceden fullediğin depolarını kullanacaksın
Kesinlikle sağlıklı beslenme çok önemli hem öncesi hem sonrası

Şöyle söylim ne kadar zayıflarsanız sizin için o kadar iyi..ben hamile kaldığımda 51 kiloydum 1.57 boyum 56 kiloyla doğum yaptım..sadece 5 kilo aldım..hamilelikten önce de hamilelikten sonra da kilo önemli..ideal kilonuza inin ki kilo aldığınızda hamileliğinizde mutsuz olmazsınız(bazı insanlar kilo alınca mutsuz oluyorlar hamileliklerinden ondan diyorum)
evet bende kilo alınca mutsuz oluyorum . çünkü daha çabuk yoruluyorum bel ağrım artıyor ve tabiki görünüş olarakta hoşlanmıyorum. elimden geleni yapacağım zayıflamak için . teşekkür ederim. 💕

Merhaba canım ben 55 kg boyum 1.69 suan gebelıkte 9. Haftam bıtıyor 10. Haftaya gırıcem ve gebeglıgımın 6. Haftasından berıdır yeme,içme kesildi bu aylarda kılo verıyor cogu kısı buyuk ıhtımal sende gebe kaldıgında ılk aylarda otomatık olarak emın ol kılo verıceksın ve cocuk denedıgın aylar dıyet ve spor bence yapma belkı gebe kalmıs olcaksın ve bebege zarar vermıs olursun. En dogrusu spor ve dıyetle 60 kg felan dusmeye calıs sonra cocuk dene ya da hemen ıstıyoruz dıyorsan bı dıyetısyen doktorla gorus cocuk denedıgınıde sole ona gore dıyet verır.Gebelıkte hafıf kıloda hamıle kalmak ısını kolaylastırır eger veremezsende uzulme ılla ki ılk aylarda o kılolar azalcak sen ıstemesende.bırde onemlı olan ınankı kılo degıl bebegın saglıklı olması ve rahat dogum tabıkı cok kılo ıle gebe kalmak ıyı degıl yeme ıcmeyı cok abartmamak lazım ama ınsanda kendını tutamıyorsa napsın yuruyus bol su ıle bı sekılde halolcak.
dediğiniz doğru ağır diyet yaparken çocuk denemiyoruz. şuan henüz başlamadık. ama olursa bilgim dışında, ona yapacak bir şey yok hayırlısı olsun inşallah :) önerilerinizi dikkate alacağım

Keşke herkes sizin gibi bilinçli ve düşünceli anne adayları olsa🥹çocuk düşünmeye başladığımızda eşimle beraber ilk işimiz doktora gitmek oldu. Biz bebek düşünüyoruz fakat şuan bizde gebeliğe engel bir durum ya da gebelik esnasında problem olacak bir durum var mıdır ya da sağlıklı bir gebelik sağlıklı bir bebiş için neler yapmamız diye. Çok şükür ikimizdede bir problem yok tüm değerlerimiz genlerimiz oldukça iyi fakat 2buçuk yıldır bebişimiz olmuyor nasip işte🥹allah isteyen herkese hayırlısıyla sağlıkla sıhhatle versin inşallah
rabbim gönlünüze göre versin inşallah. güzel dilekleriniz, cümleleriniz için teşekkür ederim. doğru zaman denilen bir kavram var . bize ağır geliyor bazen ama rabbim en iyisini biliyor. en kısa zamanda hayırlısı ile kucağınızı doldursun inşallah . 💕

Öncelikle merhaba şimdi ideal kilo senin vücut indeksine bağlı ki şuan 10 kilo fazlan var bence verebilirsin de hamilede kalabilirsin ki ilk üç ayda mide bulantısından iştahsızlık Tan kilo da veriliyor zaten ama oda herkes için geçerli değil birkaç cevaplarını okudum şeker filan çıksın istemiyotmuşsun o bence kiloyla alakalı değil mesela ben son hamileliğimde 55 ile hamile kaldım 12 haftamda 50 düşmüştüm tam 55 58 kilo bazına grldim ki gebelik şekerim oldugunu öğrendim ve 30 haftalık hamileyken ve sıkı bir diyet ile 39 haftalık dogum yaptım ve dogumdan sonra tartıldığımda 56 kiloya yakındım deemem o ki ne yaşayacağını şimdiden bilemezsin ve planlı gebelik düşünüyorsan eğer önce diyetisyene ve sonra kadın doguma git muane ol gereken kan testlerini yaptır kansızlık filan varsa ilaç alır depoların dolu bir şekilde hamile kalman daha iyi ve 3 ay önceden folik asite başla ki bu süre zarfında baya kiloda verip herşey yolunda güzel bir yolculuğa çıkarsın Allah'ın izniyle uzun oldu kusura bakma ☺️
öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim . aslında ideal kiloma inip bu seviyeyi sağlıklı beslenerek korumam gerekiyor. dengesiz beslenirsem zayıfta olsam şekerim çıkacaktır biliyorum . folik asite başladım bir ay oldu yaklaşık. şimdi birazcık kilo verip allah nasip ederse de hamile kalırsam diyetisyenle devam edeceğim 💕

Tecrübeli anne olarak değil ama 34+4 haftalık anne adayı olarak yorum yazayım 🙂 kaç kilo ile hamile kalacağınız kısmına yorum yapmamız bizi aşan kısım açıkçası. Ama hamilelik süreciyle ilgili birkaç yorum yapayım. kontrollü kilo almak tamamen size bağlı bir şey. Hamileyim canım istiyor diyerek her aklınıza geleni yemeye kalkarsanız gereksiz kilo almaktan ziyade bebeğinize de hiçbir faydası olmaz bunun. Zaten hamilelik boyunca önemli olan bebeği beslemek. Ben gebeliğimin ilk 6 ayını diyetisyen eşliğinde yürüttüm . 59,6 kilo ile hamile kaldım. Artık 9.aya girmek üzereyim ve şuana kadar toplam 8 kilo aldım . Ve inanın kontrollü kilo alımı hamilelikte yaşanması muhtemel çoğu rahatsızlığın yaşanmasını da önlüyor. Bu arada ilk 3 ay kilo vermek mümkün ama güvendiğiniz bir diyetisyen desteği almanızı öneririm aksi takdirde bebeğinizin gelişimini de etkilemiş olursunuz ve hamilelikte ilk 3ayın çoook büyük önemi olduğunu da düşünürsek bu pek sağlıklı olmaz ☺️ ben ilk 6 ay 3 kilo falan almıştım . 6.aydan sonra ciddi anlamda bir iştah açılması başlıyor , işte o zaman gerçekten kendinizi frenlemeniz çok zorlaşıyor :) o yüzden alacağınız kiloları en azından son 3 aya saklayın derim sağlıkla, en hayırlı zamanda anne olmanızı diliyorum
yazdıklarınız çok kıymetli teşekkür ederim. sağlıkla gelsin yavrunuz inşallah 🌸 önerilerinizi dikkate alacağım 😇

Merhabalar herkese :) ben bu sene için allah nasip ederse gebelik istiyorum. yani daha düşünme aşamasındayız ama ben çekingen davranıyorum . sebebi de kilolu olmam . 160 boyundayım ve 71 kiloyum. gebelik süresince de çalışmaya devam edeceğim için sağlıklı bir şekilde hamile kalmak istiyorum. şuan diyet yapıyorum ama pek iradeli olduğum söylenemez. sizce ideal kilo nedir? max kaç kilo olsam sağlıklı bir süreç geçiririm veya başka neler yapmam gerekir. tecrübeli anneler yardımcı olursa sevinirim . siz kaç kilo ile hamile kaldınız ve süreciniz nasıl ilerledi? gebeliğin ilk üç ayında kilo vermem mümkün mü?
1.60 boyundaysanız ideal olanı boyunuzun 5 altı yani 55 kilo sizin için ideal. Kendi başınıza diyet ben çok sağlıklı bulmuyorum o yüzden diyetisyen desteği mutlaka alınmalı. Ben diyetisyen desteği ile 24 kilo verdim 6 ayda

dediğiniz doğru ağır diyet yaparken çocuk denemiyoruz. şuan henüz başlamadık. ama olursa bilgim dışında, ona yapacak bir şey yok hayırlısı olsun inşallah :) önerilerinizi dikkate alacağım
Canım sen denedıgın andan ıtıbaren sankı hep hamıleymıs gıbı yasa benm ıkı kaybım oldu 1 yılda 3. Kez gebe kaldım ve yıllardır sporla ugrasıyorum sporu bıraktım korkudan bı sey olur dıye 1 yıldırda yapmıyorum agır tasımıyorum cogu zamanı yatarak gecırıyorum.Belkı bazı ınsalara abartı gelıcek ama bnm bu sekılde ılerlemem gerekıyormus zaten ılaclar felanda kullanıyorum.Yanı anlıcagın bebegın ıcın hangı hazırlıgı yaparsan dönüşü sana artı olarak gelıcek.Insallah Rabbım gonlune gore verır.

X