İğneli Epilasyon İğneli Epilasyon Günlüğüm 19.09.2017

Yeni bir yere başladım öncekini saymıyorum bile hep 15dk. çalışıp bırakıyordu. Yeni yere 2 defa gittim 1 hafta aralıklar. Her seferinde 1 saat çalıştı ama bıyıklarda hiç bitme olmadı. Aynada sanki hiç ellememiş gibiydi. Zaten toplasak 10 tüy falan aldı bıyıklardan. 3 hafta oldu perşembe yine gidicem bu sefer sadece bıyıklara gir diyeceğim. Ama benim anlamadığım benim gördüğüm kılları yapan uzman görmüyor. İki saat bakıyor inceliyor. Yakını görememe sorunu mu var acaba? Zaten ortamda da ışık yeterli değil. Yakın lamba kullanıyor ama o da güneş kadar etkili göstermiyor.

Yeni bir yere başladım öncekini saymıyorum bile hep 15dk. çalışıp bırakıyordu. Yeni yere 2 defa gittim 1 hafta aralıklar. Her seferinde 1 saat çalıştı ama bıyıklarda hiç bitme olmadı. Aynada sanki hiç ellememiş gibiydi. Zaten toplasak 10 tüy falan aldı bıyıklardan. 3 hafta oldu perşembe yine gidicem bu sefer sadece bıyıklara gir diyeceğim. Ama benim anlamadığım benim gördüğüm kılları yapan uzman görmüyor. İki saat bakıyor inceliyor. Yakını görememe sorunu mu var acaba? Zaten ortamda da ışık yeterli değil. Yakın lamba kullanıyor ama o da güneş kadar etkili göstermiyor.

Aynı sorun bende de var biraz farkla :) Alllah var 1 sa çalıştıktan sonra baya bi kabuklanma oluyo ki buda boşa vakit geçirmediğini gösterir ama çıkıp eve gelince aynaya baktığımda hiç ellenmemiş gibi zibilyon tane kil olduğu gibi duruyor gibi geliyor geçen hafta 45 dk sadece çene çalıştı ve çenede bariz azalma var 2_3 seans daha böyle yoğun çalışsa sıfırlanacak gibime geliyor

Benim boyun ve çene de kırmızı noktacıklar oluyor iğnenin girdiği yerlerde benim gibi iğneli yaptırıp bu durumla karşılaşan var mı? Yüz olarak kırmızı yüzlü biriyim ve sürekli makyajla kapatıyorum bunları.Faul kısımlarında olmuyor ama.

Haziranda tekrar işlem yaptırdım ve şuan 3 haftayı geçti.Özellikle çene bölgemde yaz gelmesiyle ve sık tüylerim olduğundan yapılan işlemden iğne izleri olduğunu gördüm.Uzmanım bu izlerin tüm işlemler bitince en erken 6 ayda geçeceğini söyledi.Şuan tabii ki bu iğne izleri beni üzüyor bunları yaza doğru işlem yaptırdıkça farkettim ama inşallah cildim kendini toparlar.Böyle bir durumla karşılaşan var mı benim gibi? :KK43:

Haziranda tekrar işlem yaptırdım ve şuan 3 haftayı geçti.Özellikle çene bölgemde yaz gelmesiyle ve sık tüylerim olduğundan yapılan işlemden iğne izleri olduğunu gördüm.Uzmanım bu izlerin tüm işlemler bitince en erken 6 ayda geçeceğini söyledi.Şuan tabii ki bu iğne izleri beni üzüyor bunları yaza doğru işlem yaptırdıkça farkettim ama inşallah cildim kendini toparlar.Böyle bir durumla karşılaşan var mı benim gibi? :KK43:
Sudocrem surun geceleri. Faydasi cok.

Belki de deri altindakini cikarmistir. Cildi kusturmustur yani. Keske 1 hafta devam etseydiniz. Bende de aksine sivilceleri sondurdu. Kizarikligi yok etti.
Cesaret edemiyorum artık.Sürdüğüm süre zarfınca sivilce çıktı ki benim yüzümde sivilce olmazdı zaten iğneliye başlayalı sivilce çıkmaya başladı.

Cesaret edemiyorum artık.Sürdüğüm süre zarfınca sivilce çıktı ki benim yüzümde sivilce olmazdı zaten iğneliye başlayalı sivilce çıkmaya başladı.
Igneliden sonra ertesi gun yani bende minik iltihapli sivilceler cikiyor. Bu iyi bir sey. Cildin altindaki yagi kusturuyor. Sudocremde kizarikligi aliyor sonduruyor. Igneli seanslari tamamen bitip 6 ay gectikten sonrada cilt harika oluyor diyorlar dermoler yaptirmis gibi oluyormus.

Iğne izleri zamanla gerçekten geciyo bunu ben kendimde gördüm ama işlemin tamamen bitmedi gerek.. kasım-2017 ayında biyik bölgesine biraz işlem yaptirmistim sonrasında çok komik oluyo diye biyik bölgesine bi daha işlem yaptırmadım ve şu an itibariyle bütün izler geçmiş durumda.

Kasımda n beri bu işin içinde olarak yazıyorum yüz bölgesine iğneli epilasyon yaptırmak gerçekten sabır işi... insallah sonuç umut ettiğimiz gibi olur da çektiğimiz "rezillige" değer...gercekten rezillik cunku bu süre zarfında tüyleri hiç bi şekilde almamanız gerekiyor ve bu yuzden de aynaya bakmak istemiyosunuz ..ve aynalara küsüyoruz:KK43:((

Kasımda n beri bu işin içinde olarak yazıyorum yüz bölgesine iğneli epilasyon yaptırmak gerçekten sabır işi... insallah sonuç umut ettiğimiz gibi olur da çektiğimiz "rezillige" değer...gercekten rezillik cunku bu süre zarfında tüyleri hiç bi şekilde almamanız gerekiyor ve bu yuzden de aynaya bakmak istemiyosunuz ..ve aynalara küsüyoruz:KK43:((
Sadece bıyık bölgesine mi yaptırdınız? Bende gözenek gözenek oldu hep yüzüm yanak çene bölgem.Uzmaım da öyle dedi geçecek dedi işlemler bitip üzerinden 6 ay geçince ama hala tüylerimde çıkıyor 9 ay her ay düzenli de gittim daha ne kadar sabredenilirim bilmiyorum :KK43: Tamamen geçti mi sizin krem bir şey kullandınız mı

Sadece bıyık bölgesine mi yaptırdınız? Bende gözenek gönek oldu hep yüzüm yanak çene bölgem.Uzmaım da öyle dedi geçecek dedi işlemler bitip üzerinden 6 ay geçince ama hala tüylerimde çıkıyor 9 ay her ay düzenli de gittim daha ne kadar sabredenilirim bilmiyorum :KK43: Tamamen geçti mi sizin krem bir şey kullandınız mı

Kasim ayinda tum yuz basladim biyik dahil.. ama biyik bolgesi işlem gordugu zaman cok komik durdu o yüzden bi daha yaptırmadım.. ve biyik bölgesi kasımdan bu yana başka hiç bi işlem görmediği için şu an iğne izi kalmadi .

Herkesin mi böyle bilmiyorum ama aynaya bakınca yüzümde kum gibi tüyler görüyorum ve bu durum beni çok rahatsız ediyor, kasımdan bu yana ağda vb ile hiç alamadığım için bütün tüyler artık deri üstüne attı sanırım kendini; ışığı gören geldi derler ya tam da oyle:))))tüylerde azalma var mi derseniz ben çene bölgesini kobay olarak kullanıyorum, tüm yüz ayda bi gidiyorum ,tüm yüzden ayrı bide özel olarak 15 gün sonra sadece çene için gidiyorum.. yanı çene 15 günde bir işlem görüyor ve gönül rahatlığıyla çene bi kaç seansa "sifirlanacak"insallah diyebilirim.. bitecek degil bakin tek tuy bile kalmayacak sekilde sifirlanacak insallah

Son düzenleme:
Cinnetin eşiğine cok geldim;gideyim kuafore bi guzel agda yaptirayim mis gibi parlak cikayim diye.. ama sabirrrrr diyorum.. insallah gececek simdi yuzune noldu diye garipseyerek bakanlar, cildine naptin cok guzel olmus diyecekler

Son düzenleme:
Yüzünüz
Herkesin mi böyle bilmiyorum ama aynaya bakınca yüzümde kum gibi tüyler görüyorum ve bu durum beni çok rahatsız ediyor, kasımdan bu yana ağda vb ile hiç alamadığım için bütün tüyler artık deri üstüne attı sanırım kendini; ışığı gören geldi derler ya tam da oyle:))))tüylerde azalma var mi derseniz ben çene bölgesini kobay olarak kullanıyorum, tüm yüz ayda bi gidiyorum ,tüm yüzden ayrı bide özel olarak 15 gün sonra sadece çene için gidiyorum.. yanı çene 15 günde bir işlem görüyor ve gönül rahatlığıyla çene bi kaç seansa "sifirlanacak"insallah diyebilirim.. bitecek degil bakin tek tuy bile kalmayacak sekilde sifirlanacak insallah
de gözeneklenöe var mı peki benimki gibi? Bir de siz kime gidiyorsunuz ne kadar süre oldu sizin

Sizinle aynı zamanda başlamışız ama benim çok yoğun ve sarı tüyüm olduğu için daha uzun maceram maalesef.Ben şimdiye bitmeye yakın olur diyordum ama bir bu kadar daha gitsem anca gibi duruyor yüzüm. :KK43:

Çene hariç yuzumdeki diğer bölgeler benimde maalesef seneye bu zamanlar anca biter diyorum;(((( ince ince ve sık tüyler var yuzumde :KK43: bende başlarken yaza biter sabret diye motive ediyordum hep kendimi ama maalesef bu yaza mümkün değil sıfırlamaz yüzüm artık insallah en geç seneye yaza kalmaz diye dua ediyorum:KK43: ama dediğim gibi bana devam gücü ve umudu veren çene bölgemdeki bariz azalma

X