İğneli Epilasyon İğneli epilasyon lekeleri

herkese merhaba,
favori bölgesi için iğneli epilasyona gitmeye karar verdim, yorumlarınızın etkisiyle de zeynep polata gitmeyi düşünüyorum, öncelikli sorum da şu: eğer ilk gidişimde acıya dayanamadığımı görürsem, ya da yazın ara verirsem sirle almaya devam ettiğimde sorun yaşar mıyım? olumsuz, farklı bir etkisi olur mu kıllara? devam edeceğimi farz ederek de şunları sormak istiyorum: randevu almakta çok sorun çıkıyor mu çok yoğun mu acaba? yüzüm en son 1 ay önce alındı ve iğneli için en az 2 aydır kökten alınmamış olması gerekiyor, ama mayısın başı olmuş olucak ve havalar sıcak olur, sizce kışa mı bırakmalıyım? acısını bildiğim için düşüncesi bile sıcak bastırmaya terletmeye yetiyor, bir de hava sıcakken nasıl çekilir bilmiyorum ama bıktım artık kıllılık psikolojisinden.

canim ben zeynep hanima gidiorum.favori bolgesi pek acimior.bence dayanirsin.zeynep hanimin da eli hafif ve hos sohbetiyle unutturuo aciyi da acikcasi:) 2 ay kokten alinmamis olmasi gibi bi durumda yok.ciktikca gidersin yani.igneliyi birakipta tekrar sire donersen eski haline geri doner tuylerin bence.

kızlar gobegime igneli epilasyon yaptırıyorum. son seansımın ustunden 2 bucuk ay gecti ama kucuk kahverengi noktalar duruyor hala. epilasyoncum mutlaka gecer diyor ama endişeleniyorum. bazı yorumlarda 1 yıl olmasına ragmen gecmedigini soyleyenler olmuş. bazıları da gectigini ama gobek bolgesinin biraz daha uzun surede gectigini yazmış. fito krem suruyorum her gun. bu nokta şeklindeki kahve lekeler zamanla gecti diyen var mı? epilasyoncuyla ilgili sorun oldugunu sanmıyorum. yuzume ve gobegimin orta kısmına da yaptırdım. iz yok. sadece gobegimin ust kısımları ve bele yakın olan yan taraflarda kaldı bu lekeler. oradaki deri daha hassas olabilir.
kısacası bu lekeleri bikac ay taşıyan ama sonunda gecti diyen var mı?

kızlar gobegime igneli epilasyon yaptırıyorum. son seansımın ustunden 2 bucuk ay gecti ama kucuk kahverengi noktalar duruyor hala. epilasyoncum mutlaka gecer diyor ama endişeleniyorum. bazı yorumlarda 1 yıl olmasına ragmen gecmedigini soyleyenler olmuş. bazıları da gectigini ama gobek bolgesinin biraz daha uzun surede gectigini yazmış. fito krem suruyorum her gun. bu nokta şeklindeki kahve lekeler zamanla gecti diyen var mı? epilasyoncuyla ilgili sorun oldugunu sanmıyorum. yuzume ve gobegimin orta kısmına da yaptırdım. iz yok. sadece gobegimin ust kısımları ve bele yakın olan yan taraflarda kaldı bu lekeler. oradaki deri daha hassas olabilir.
kısacası bu lekeleri bikac ay taşıyan ama sonunda gecti diyen var mı?
bahsettigim lekeler icin doktora gittim bugun.en fazla 1-1.5 yılda solar lekeler dedi.ama net bişey de soyleyemiyorum cilde gore farklı sonuclar olabilir dedi. moralim bozuldu acıkcası. yani merak etme kesin gecer diyemedi. celeritt spf 25 diye bir krem verdi.bitkisel bir krem. umarım sonuc alırım. 2 ay kullanıp kontrole gidecegim. gelişmeleri yazarım. benim gibi lekeleri gecirmeye calışan varsa onların da yorumlarını bekliyorum. bu arada esmer tenlerde leke riski daha cok oluyormuş.

bahsettigim lekeler icin doktora gittim bugun.en fazla 1-1.5 yılda solar lekeler dedi.ama net bişey de soyleyemiyorum cilde gore farklı sonuclar olabilir dedi. moralim bozuldu acıkcası. yani merak etme kesin gecer diyemedi. celeritt spf 25 diye bir krem verdi.bitkisel bir krem. umarım sonuc alırım. 2 ay kullanıp kontrole gidecegim. gelişmeleri yazarım. benim gibi lekeleri gecirmeye calışan varsa onların da yorumlarını bekliyorum. bu arada esmer tenlerde leke riski daha cok oluyormuş.

canım bend eyüzüme yaptırıyorum evt sanki hafif lekeler oluyo yıllardır uğraşıyorum şu kıllarla hala bitmedi ya sen göbeğine mi yaptırdın nasıl dayandın acısına yaw :KK20:

canım bend eyüzüme yaptırıyorum evt sanki hafif lekeler oluyo yıllardır uğraşıyorum şu kıllarla hala bitmedi ya sen göbeğine mi yaptırdın nasıl dayandın acısına yaw :KK20:
ben yuze de yaptırdım. neyse ki onda leke fln olmadı.sadece bi yanagımda sivilceler oluştu yapılırken.
gobek aslında cok acımıyo ama ben tum karın bolgesini yaptırdm. normalde bşy yoktu kabuklar gecince iz olmuyodu. ama son yaptırdgm yerler 3-4 aydır kahverengi noktalar şeklinde duruyo hala. tam bitmedi gobegim ama izlerin gectigini gormeden devam edemem. ama şu hali tuy bakımından cok cok iyi. lekeler de olmasaydı cok memnun kalıcaktım.

ben yıllar önce yaptırdığımda en son seansta başkası yapmıştı, çok iz kalmıştı, cildiyeye gitmiştim yanmış demişti, çok uzun süre sonra geçti izler tamamen, yıllar sonra tekrar başka yere yaptırdım,onun da en son seansında izler kaldı yanağımda,4-5 ay oldu,hala geçmedi,bir daha da yaptırmadım. gecmesi uzun süre alıyor.

Son düzenleme:
ben yıllar önce yaptırdığımda en son seansta başkası yapmıştı, çok iz kalmıştı, cildiyeye gitmiştim yanmış demişti, çok uzun süre sonra geçti izler tamamen, yıllar sonra tekrar başka yere yaptırdım,onun da en son seansında izler kaldı yanağımda,4-5 ay oldu,hala geçmedi,bir daha da yaptırmadım. gecmesi uzun süre alıyor.

selam. çok uzun süre derken ne kadar bi süre mesela? nasıldı?kahve-kırmızı noktalar şeklinde mi? geç de olsa geçsin de..

selam. çok uzun süre derken ne kadar bi süre mesela? nasıldı?kahve-kırmızı noktalar şeklinde mi? geç de olsa geçsin de..

gıdı altındaydı benim,en başta beyaz beyaz olmuştu,sonra kahverengiye döndü,kabuk bağlamıştı sanırım. tamamen geçmesi 1- 1,5 yılı bulmuştu herhalde.

ankarada iz bırakmayan ve işinde uzman memnun kaldığınız birisi var mı? bir de benim tüylerim çok ince ve sık acısına dayanabilir miyim ya da çok fazla iz kalır mı çok sık çünkü..

gıdı altındaydı benim,en başta beyaz beyaz olmuştu,sonra kahverengiye döndü,kabuk bağlamıştı sanırım. tamamen geçmesi 1- 1,5 yılı bulmuştu herhalde.
geçmesine sevindim. bazıları 3-4 yıl önce yaptırdım hala geçmedi falan diyor çünkü.

kızlar merhaba, 2-3 sene evvel çenemdekii birkaç siyah tüy için lazer yaptırdım ve ondan sonra çeneme o kadar yayıldı ve kalınlaştılarki anlatamam. çok korkmama rağmen ben 2 gün önce çeneme iğneli epilasyon yaptrdım.şu anda iki nokta haricinde hiçbir iz/kabarıklık vs yok. bana özel olarak herhangibir krem kullanmamıda söylemedi sadece güneş koruyucusu sürüyorum. 15 eylülde tatile gidicem gitmeden gelirsin 2. seansı yaparız dedi ama ben yazılanları okuyunca treddütte kaldım. yaptırıp tatile çıkarsam sizce lekelenme olur mu

bende yuzume yaptiriorum igneli.tatile cikmadan 1 hafta once yaptirip tatilime gittim ve guneslendim de hic bi iz leke falan kalmadi bende :)) gunes kremini ihmal etmezsen sorun olmaz bence.

kızlar merhaba, 2-3 sene evvel çenemdekii birkaç siyah tüy için lazer yaptırdım ve ondan sonra çeneme o kadar yayıldı ve kalınlaştılarki anlatamam. çok korkmama rağmen ben 2 gün önce çeneme iğneli epilasyon yaptrdım.şu anda iki nokta haricinde hiçbir iz/kabarıklık vs yok. bana özel olarak herhangibir krem kullanmamıda söylemedi sadece güneş koruyucusu sürüyorum. 15 eylülde tatile gidicem gitmeden gelirsin 2. seansı yaparız dedi ama ben yazılanları okuyunca treddütte kaldım. yaptırıp tatile çıkarsam sizce lekelenme olur mu

canım lazer de lekelenme olduğunu biliyorum. ama iğneli başka bir durum. direk köküne işledikleri için lekelenme olur mu bilemedim. ama lazerde oluyor şahit oldum. yüz bölgesi olduğu için de tehlikeye atma istersen . tatilden geldikten bir süre sonra yaptırırsın.

yüzüme iğneli epilasyon yaptırmayı düşünüyorum. daha önce lazer yaptırıp ince tüylerimi arttırmıştım 5 6 aydır saratıp rahatça geziyorum ama sarılardan da kurtulma yolu varsa ve bu iğneliyse denemek istedim. trabzonda bunu yapan en iyi yer neresidir ve iz en büyük sorun sanırım. bepanten krem kullansam iz kalır mı yine de? bazıları pudra sür demiş. ama pudra gözenekleri tıkamaz mı? uff bilen biri aydınlatsın lütmen :):KK9:

agustos ayinda igneli epilasyona basladim biyik bolgem icin,3 aydir her hafta cagirdi gittim.son 2-3 haftadir biyik bolgemde siyahlasma oldu, bi turlude gitmiyr, tuy olmamasina ragmen sanki tuy varmis gibi duruyr ve eskisinden cok daha beter.. tuyler azaldi ama keske hic dokundrtmasaydim diye cok uzuldum, uykularim bile kaciyr uyuyamiyrm..
yokmu boyle birsikintisi olupda kurtulan.. yorumlari okudum ama elle tutulur bisiy bulamadim, yada ben denk gelmedim bilemiyrm
:KK43:
tavsiyelerinizi bekliyrm..
yanik izleri icin yapilan tedavileri bunun icinde uygulayabilirmiyim aceba..
sarikantoron ,yumurta yagi vs ?
:2:

Cevabin icin cok tesekkür ederim canim. Bende lazer denedim ve daha beter oldu tüyler maalesef. Simdi igneliyi yaptirmayi düsünüyorum ve mecburum hatta baska türlü kurtulacagim yok cünkü. Yanlis anlamazsan bikini bölge derken vajinanin tamaminimi kastediyosun (yani önü üstü falan) yoksa neresi tam olarak?

Merhaba . Eu3 nickli kisinin fotolarina nerden Baktiniz acaba .ben de bakmak istyirum bulamiyorum . Teşekkürler

merhaba nereye yaptırdınız acaba hatırlıyor musunuz ismini? yüzünüzde herhangi iz yada leke oldu mu ?

bende yuzume yaptiriorum igneli.tatile cikmadan 1 hafta once yaptirip tatilime gittim ve guneslendim de hic bi iz leke falan kalmadi bende :)) gunes kremini ihmal etmezsen sorun olmaz bence.

Merhabalar ; iz ve leke olmadı demişsiniz nerde yaptırıyorsunuz? isim olarak verebilir misiniz araştırmamız için ?

Arkadaşlar merhaba ;

Ankara da işini gerçekten iyi yapan iz leke gibi bi sorun olmayacak iğneli epilasyon uzmanı iyi bi yer arıyorum yardımcı olabilecek olan var mı? lütfen giden ve memnun kalan yada kalmayan varsa yazabilir mi ? yorumlar kişisel görüşler önemli çünkü memnun kalan oluyo kalmayan gitmeyin diyen oluyo tecrübesi olan varsa yazabilir mi ?

Merhabalar.
Sitenize yeni üye oldum. llk olarak da epilasyon konusundaki sohbetiniz dikkatimi çekti. Ben de sizinle yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Lütfen okuyun.. Öncelikle söyleyeceğim iğneli epilasyon; yapan kişi profesyonelse hiç iz bırakmaz. eğer iz bırakmaya başladıysa oraya bir daha uğramamanızı tavsiye ederim.

Ben 10 sene önce Ankara'da adını şu anda tam hatırlayamıyorum ama Kızılay da Özmen Hanım isimli bir epilasyoncuya gittm. Orada 3 bayan (birisi çok genç ve acemiydi) epilasyon yapıyorlardı ve müşterisi çok fazlaydı. İlk 3 seansta bir yan etki görmedim. Sadece çok acıyordu . Sonradan gelenlerin özellikle yüzlerinde izler farkettim ve Özmen Hanımdan bende de iz kalmaması için dikkat etmesini rica ettim. ve o gün sanırım bana çok sinirlendi. Resmen dudak üstümde ve çenemde derin izler yaptı. ve çok büyük kabuklar oluştu. Kendsi bunların geçecğini söylediği için ben de inandım ve üniversiteye İstanbul'a gittim. Fakat kabuklar dökülmesine rağmen izler hiç geçmedi.aradan 10 sene geçmesine rağmen izler hala duruyor.

Daha sonra İstanbul'da çok araştırdım ve harika bir epilasyoncu buldum. Seansa girdiğimizde yüzümü büyüteçle inceledi ve bana ilk söylediği şey, sizin cildinizi yakmışlar oldu.. Meğer iğneyi kıl köküne sokup ondan sonra elektirği açıp , iğneyi çıkatmadan önce kapatmak gerekiyormuş. Ankaradaki bayan , müşterileri hızlı bir şekilde göndermek için sanırım bu kurallara dikkat etmeden hepimizin cildinde izler bıraktı. Ayrıca yüzümde kullandığı iğneyi gösteriğimde İstanbuldaki epilasyoncum şok oldu.. Meğer Ankarada Özmen Hanımın yüzüme kullandığı iğneler ; uzun zamandır kullanılmayan, eskiden de sadece kol ve bacak tüyleri için kullanılan en kalın iğnelermiş. Ne diyeyim bilemiyorum, Allahından bulsun ..

Neyse ki İstanbuldaki epilasyoncum harika birisi çıktı. Hiç bir iz ve yanık , kabuk oluşturmadı. Ama diğer izler hala duruyor ve naıl gidereceğimi de bilmiyorum.
Benim tavsiyem çok araştırmadan kimseye cildinizi veya sağlığınızı emanet etmeyin

Merhabalar,çok eski bir gönderi bu farkındayım fakat internette araştırma yaparken verdıgınız cevabı okudum. orda acemi birisi vardı demişsiniz. Bende şimdi oraya gidiyorum. Figen hanım çalışıyor orda ve özmen hanımın vefat ettiğini söyledi. 5 kere gittim oraya ve dediğiniz gibi iğnesi diğer gıttıgım yerlerden bıraz daha kalın. Sormak istedıgım kastettıgınız acemi olan Figen isimli biri miydi çünkü öyleyse gitmek istemem ve benimde yüzümde lekeler ve küçük çaplı çukurluklar oluştu? Umarım görüp dinersiniz.

X