İhraç-Hagb-Avukatlık yapabilmek

Burundi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2015
3.602
4.766
Arkadaşlar bir arkadaşım bana danıştı cevap veremedim. Bilgisi olan varsa diye yazıyorum
Arkadaş fetö dolayısıyla hagb aldı ve hukuk fakültesinde araştırma görevlisiydi ihraç oldu. İhraç almış kisi avukatlık yapabilir mi? Çevrenizde var mı?

Hukukçuyum. Anayasa mahkemesi kararını okumanızı tavsiye ederim. Yapmaları engelleniyordu, ancak bir tutum değişikliği var son zamanlarda bu konuda
Khk ile ihraclar için değil mi bu karar hani disiplin soruşturması yapılmamış ya khk lılara.
Disiplin soruşturması sonucu ihraç olmuş olanları da kapsıyor mu ki acaba

Khk ile ihraclar için değil mi bu karar hani disiplin soruşturması yapılmamış ya khk lılara.
Disiplin soruşturması sonucu ihraç olmuş olanları da kapsıyor mu ki acaba
Kesinleşmiş disiplin kurulu kararıyla ihraç olmuş olmak avukatlık kanununa göre engel zaten. Hagb konusuna bakılmaksızın bu durum engel. Ben khk ile ihraçlardan söz etmiştim

Kesinleşmiş disiplin kurulu kararıyla ihraç olmuş olmak avukatlık kanununa göre engel zaten. Ben khk ile ihraçlardan söz etmiştim
Hmm bh arkadas yeni ihraç oldu ya önce hagb aldi sonra ihraç oldu. Olmuyor yani o zaman. Belki değişmiştir ya da barolar birliği farklı tutum sergiliyordur diye sormuştum. Teşekkür ederim

Hmm bh arkadas yeni ihraç oldu ya önce hagb aldi sonra ihraç oldu. Olmuyor yani o zaman. Belki değişmiştir ya da barolar birliği farklı tutum sergiliyordur diye sormuştum. Teşekkür ederim
Rica ederim. Usulüne uygun şekilde kesinleşmiş disiplin kurulu kararıyla ihraçsa durum böyle, tabi kesinleşme durumu önemli. Ama hagb de bir sıkıntı yok, zaten iş cezai durumun değerlendirmesine kalmıyor bu durumda.

Hukukçuyum. Anayasa mahkemesi kararını okumanızı tavsiye ederim. Yapmaları engelleniyordu, ancak bir tutum değişikliği var son zamanlarda bu konuda
Ben net cevaplar gelsin diye kısa kestim aslında şu an arkadaş cezai kovuşturması devam ediyor ve kuruma henuz bildirilmedi yüksek ihtimal hagb alacak. Ve disiplin soruşturması ile ihraç olacak. Size şunu sormak istiyorum bu arkadaş şu an istifa etse kurum ihraç veremez mi ?

Ben net cevaplar gelsin diye kısa kestim aslında şu an arkadaş cezai kovuşturması devam ediyor ve kuruma henuz bildirilmedi yüksek ihtimal hagb alacak. Ve disiplin soruşturması ile ihraç olacak. Size şunu sormak istiyorum bu arkadaş şu an istifa etse kurum ihraç veremez mi ?
Verebilir, memur iken gerçekleştirilen bir fiil var çünkü. Ancak, Zaten istifa etmiştir diyerek ceza verilmesine yer olmadığına ilişkin karar verilebilir. Yöneticileriyle bi görüşsün bence. Biraz insiyatifli bir durum

Verebilir, memur iken gerçekleştirilen bir fiil var çünkü. Ancak, Zaten istifa etmiştir diyerek ceza verilmesine yer olmadığına ilişkin karar verilebilir. Yöneticileriyle bi görüşsün bence. Biraz insiyatifli bir durum
Anladım teşekkür ederim. İhrac olduktan sonra ha hagb ha ceza verilmediğine dair karar. Ayni kapıya çıkıyor. Neyse vaktinizi aldım sagolun

Anladım teşekkür ederim. İhrac olduktan sonra ha hagb ha ceza verilmediğine dair karar. Ayni kapıya çıkıyor. Neyse vaktinizi aldım sagolun
Hayır yanlış anladınız. Disiplin cezası verilmesine yer olmadığına ilişkin kararı kastediyorum. Ceza mahkemesi kararını değil. Disiplin soruşturması açılacak ya, verilebilecek ceza türleri var. “Disiplin cezası verilmesine yer olmadığına” diye karar verilebilir.
ve bu çok önemli, bu ihtimal olursa avukatlık için hiçbir engelle karşılaşmaz

X