İhraç-Hagb-Avukatlık yapabilmek

Bir fikrim yok ama arkadaşınız resmi olarak duruşmalara giremese bile hukuki danismanlik vs yapabilir, ümidini kesmesin. Tanıdığım bir şirkette bu olaylar yüzünden devlet hastanesinden atılmış bir doktor iş yeri hekimi olarak çalışıyordu.
:KK43:

Hayır yanlış anladınız. Disiplin cezası verilmesine yer olmadığına ilişkin kararı kastediyorum. Ceza mahkemesi kararını değil. Disiplin soruşturması açılacak ya, verilebilecek ceza türleri var. “Disiplin cezası verilmesine yer olmadığına” diye karar verilebilir.
ve bu çok önemli, bu ihtimal olursa avukatlık için hiçbir engelle karşılaşmaz
Aaa evet ya bu kararı alırsa güzel olur

Hayır yanlış anladınız. Disiplin cezası verilmesine yer olmadığına ilişkin kararı kastediyorum. Ceza mahkemesi kararını değil. Disiplin soruşturması açılacak ya, verilebilecek ceza türleri var. “Disiplin cezası verilmesine yer olmadığına” diye karar verilebilir.
ve bu çok önemli, bu ihtimal olursa avukatlık için hiçbir engelle karşılaşmaz
Kimse kimse için risk almaz ama ya

Doktorlar özel hastanade çalışıyor ihrac olanlar, belki avukatlıkta yapabilir
Avukatlık kamu hizmeti sayılıyor ve yapılamıyor bu yüzden evet serbest avukatlık. Ama bununla ilgili başvurular olmuştu yapılabilir hale gelmiş olabilir cenker göker isimli bir hoca başvurmuştu o da ihraç edilmişti bakmak gerek

Arkadaşlar bir arkadaşım bana danıştı cevap veremedim. Bilgisi olan varsa diye yazıyorum
Arkadaş fetö dolayısıyla hagb aldı ve hukuk fakültesinde araştırma görevlisiydi ihraç oldu. İhraç almış kisi avukatlık yapabilir mi? Çevrenizde var mı?
Hagb etkilemez hocanın ismini de yanlış yazmışım Cenk Yiğiter isimli hocaydı. Şimdi gördüm stajını bitirmiş avukatlığa kabul alıp almadığını bilmiyorum

Eklentiler

• 7220E6B4-1A45-412B-9F73-58894EE5A3CA.jpeg
    7220E6B4-1A45-412B-9F73-58894EE5A3CA.jpeg
    80,9 KB · Görüntüleme: 49
Arkadaşlar bir arkadaşım bana danıştı cevap veremedim. Bilgisi olan varsa diye yazıyorum
Arkadaş fetö dolayısıyla hagb aldı ve hukuk fakültesinde araştırma görevlisiydi ihraç oldu. İhraç almış kisi avukatlık yapabilir mi? Çevrenizde var mı?

Bu soruyu soracak dünya kadar platform var

Hukuk fakültesi araştırma görevlisin emsal araştırması yerine KK ya arkadaşına mı sorduruyor

Bir sürü dava var

Neyse Cenk Yiğiter maceralarını okusun kişiye özel yönetmelik nasıl çıkar görsün

Usulü nasıl bilmiyorum ama baroya başvursun dava dosyası terör örgütü ile olan bağlantısına vs göre ruhsat vermiyorlar yada iptal ediyorlar, bazı durumlara göre ise veriyorlar. O yüzden net bilgi vermemiz buradan mümkün olmaz.

Kimse kimse için risk almaz ama ya
Aslında çok riskli bir durum değil, sonuçta istifa etmiş birisi hakkında artık disiplin cezası vermeye yer olmadığına diye karar verilebilir, yöneticileriyle konuşsun bence, Ne kaybeder ki? Ancak, istifa halinde mesleğe dönüş de mümkün olmaz artık. Hani ihraç olsa idari yargıya taşınacak olur da yargı uygulamarında değişliklik olursa mesleğe dönüş mümkün, ancak istifa ederse artık hayatına avukat olarak devam eder.

Son düzenleme:
Aslında çok riskli bir durum değil, sonuçta istifa etmiş birisi hakkında artık disiplin cezası vermeye yer olmadığına diye karar verilebilir, yöneticileriyle konuşsun bence, Ne kaybeder ki? Ancak, istifa halinde mesleğe dönüş de mümkün olmaz artık. Hani ihraç olsa idari yargıya taşınacak olur da yargı uygulamarında değişliklik olursa mesleğe dönüş mümkün, ancak istifa ederse artık hayatına avukat olarak devam eder.
Bu arada mevzuata baktım da evet disiplin cezası verilebilir diyor. Ancak önemli bir konu detaylıca bakmak gerek

Son düzenleme:
Hagb etkilemez hocanın ismini de yanlış yazmışım Cenk Yiğiter isimli hocaydı. Şimdi gördüm stajını bitirmiş avukatlığa kabul alıp almadığını bilmiyorum
Bu hoca khk ile ki ihraç oldu acaba? Kendisine de sorabilirim aslında teşekkür ederim

Bu soruyu soracak dünya kadar platform var

Hukuk fakültesi araştırma görevlisin emsal araştırması yerine KK ya arkadaşına mı sorduruyor

Bir sürü dava var

Neyse Cenk Yiğiter maceralarını okusun kişiye özel yönetmelik nasıl çıkar görsün
Cok emsal yok çoğu kişi cenk de dahil khk lı çünkü. Ve diğer platformlar aktif değil çok. Sordu elbette

Benim anlamadığım arkadaşınız hukuk fakültesi mezunu değil mi zaten. Bunu burada sorana kadar, avukatlık yapmak istediği ilin barosu ile görüşse daha mantıklı değil mi? Başvurusu reddedilirse baro kararına karşı idare mahkemesine dava açacak, duyduğum kadarı ile disiplin soruşturması olmadan bir günde ihraç edilen hakim savcılardan beraat edenlere avukatılık ruhsatı verilemye başlandı ve avukatlık yapabiliyor, zaten eğer red alırsa yapacak birşey yok, idare mahkemesine dava açıp şansını deneyecek, burada bu kadar teknik bir alanda sorulan soruya doğru bir cevap alamazsınız.

Benim anlamadığım arkadaşınız hukuk fakültesi mezunu değil mi zaten. Bunu burada sorana kadar, avukatlık yapmak istediği ilin barosu ile görüşse daha mantıklı değil mi? Başvurusu reddedilirse baro kararına karşı idare mahkemesine dava açacak, duyduğum kadarı ile disiplin soruşturması olmadan bir günde ihraç edilen hakim savcılardan beraat edenlere avukatılık ruhsatı verilemye başlandı ve avukatlık yapabiliyor, zaten eğer red alırsa yapacak birşey yok, idare mahkemesine dava açıp şansını deneyecek, burada bu kadar teknik bir alanda sorulan soruya doğru bir cevap alamazsınız.
Cok teknik cevaplar geldi inanın. Kk Cok güçlü bir platform. Bircok hukuk sitesinden daha güzel ve hızlı aldık cevabı. Araştırdık biraz olmuyormuş zaten. Khk lilar yapabiliyor su an sadexe

Cok emsal yok çoğu kişi cenk de dahil khk lı çünkü. Ve diğer platformlar aktif değil çok. Sordu elbette

Konunuzun başında ben onu da khklı sanmıştım

Zira soruşturmadan söz etmemiştiniz

Siz de hukukçu imişsiniz bunu da sonradan öğrendik ama yine de benzer konularda TBB ve mahkeme kararları var

Zira bir kısmı da zaten Adalet Bakanlığı na takılıyor

İrtibat ve iltisak ibaresini her alana dahil ediyor uzlaştırmacı arabulucu vs olmak için dahi irtibatlı iltisaklı olmama şartı var ama henüz güvenlik soruşturması yapılmıyor

HAGB de olması gereken, verilen hükmü yok saymaktır ama annesi babası kardeşi nedeni ile verilmiş dahi bir çok karar var

Lakin yanlış anlamadı isem soruşturma bitmemiş atılacağını nereden biliyor atılırsa da ona karşı yargı yolu açık en azından

X