İki küçük çocukla kararsız kaldım..

cerenn85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2012
105
31
Ben 5 sene önce ameliyat oldum yarım adam mıyım yani 2 ufak çocuğum var üçüncü geliyor .fıtığım patlamıştı ağrıdan uyuyamıyordum bile ameliyattan 45 gün sonra akşam aktif nöbetli çalışmaya devam ettim.ama eşim 3 ay önce ameliyat oldu bu ay tekrar olacak sebebimdiğernfıtığının da bu 3 ay içinde patlama noktasına gelmesi
İşte korkular... Herkesin hikayesi aynı değil bana umut oldunuz en azından ameliyat derse diğer hekimler de sonucundan çok korkmadan gidebileceğim. Pozitif katkı için teşekkür ederim. Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi inşallah...

Kirmizi pabuc

Nirvana
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
31 Aralık 2017
12.133
32.193
33
İşte korkular... Herkesin hikayesi aynı değil bana umut oldunuz en azından ameliyat derse diğer hekimler de sonucundan çok korkmadan gidebileceğim. Pozitif katkı için teşekkür ederim. Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi inşallah...
Dr um İstanbul da şu an Prof olmuş önceden Çapa tıp da doçentti neredeyse 1 gün kapısında yattım muayene olabilmek için

Kirmizi pabuc

Nirvana
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
31 Aralık 2017
12.133
32.193
33
Şimdi hangi hastanede ve ismi nedir. Ücretli mi olmuştunuz ameliyatı fikrini almak isterim
Evet ücretli oldum o zaman 5 bin verdim helal olsun özele gelip yaptı ameliyatı. Şimdilerde özel muayenehane açmış nette gördüm bir bakın Altay Sencer

cerenn85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2012
105
31
Şimdi hangi hastanede ve ismi nedir. Ücretli mi olmuştunuz ameliyatı fikrini almak isterim
Bana şöyle bir hekim lazım evet gerçekten ameliyat olunacak vakaya sen ameliat olacaksın diyen her önüne gelene değil. Mesela bazıları bekleyelim diyor

polyanan

3 çocuklu
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2010
4.590
187
Aynı şeyleri yaşadım ve acil zorunlu ameliyat oldum. Bacak Krampları nerdeyse öldürüyordu beni. uyuşukluk ilerlerse idrar tutamamaya kadar gidiyor. Bendede uyuşukluk ve ve güç kaybı oldu. 2 sene geçmesine rağmen malesef uyuşukluk geçmedi. Doktor zamanla geçecek diyor ama bilmiyorum.2 küçük çocukla oldum ve bakacak hiç kimsem yoktu Eşim uzunca bir süre çok destek oldu şükür geride kaldı o günler.

Lavanta82

Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2018
21
11
Ağrım vardı tabi ameliyat öncesi 3-4ay fizik tedavi sürecim de oldu kortizonlu iğneler falanda ama hiç yanıt alamadım ağrım hep vardı ayak ucunda yürüyemiyordum dr idrar kaçırma durumları olabilir diyince çok beklemedim ameliyat olmayı çok şükür atlattık o dönemi darısı size inşallah

cerenn85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2012
105
31
İş
Ağrım vardı tabi ameliyat öncesi 3-4ay fizik tedavi sürecim de oldu kortizonlu iğneler falanda ama hiç yanıt alamadım ağrım hep vardı ayak ucunda yürüyemiyordum dr idrar kaçırma durumları olabilir diyince çok beklemedim ameliyat olmayı çok şükür atlattık o dönemi darısı size inşallah
İşte ilgşnç olan şu anda hiçbirşey yapmadan yaptırmadan ağrımın geçmiş olması.tekrar başladım Emziriyorum kızımı çünkü ilaç falan kullanmıyorum. Bir de hiçbirşey denenmeden direk şuanki bulgumla ameliyat demeleri düşündürdü. Hiç ilaç fizik terapi önermek yok

cerenn85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2012
105
31
İş

İşte ilgşnç olan şu anda hiçbirşey yapmadan yaptırmadan ağrımın geçmiş olması.tekrar başladım Emziriyorum kızımı çünkü ilaç falan kullanmıyorum. Bir de hiçbirşey denenmeden direk şuanki bulgumla ameliyat demeleri düşündürdü. Hiç ilaç fizik terapi önermek yok
Hekiminizi alkışlıyorum en azından başka yöntemler denemiş ameliyat kararı doğru olmuş sizin fıtık haketmiş ameliyatı körü körüne gel seni de ameliyat edelim dememiş

hicmakam

buğday başak verince orak pahaya çıkar..
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2016
3.553
4.511
aynı dert annemde vardı sınır sıkışması ,fıtık ve fıtık patlağı.diz amelıyatı geçirdi bır defa.3 defada bel fıtık.iki amelıyattan sonra anca geçti.üçüncü de hafıf hafıf vuruyor ağrı. muhtemel başlayacak yıne ağrılar.hacamat oldu zorumla o zaman rahatladı.şimdi yıne hacamatta dıretıyorum hacamat için.hacamat vesuluk bır defa yaptırdım geçmedi aa olmuyor.ıkı üç ayda bır yapılması lazım tedavi için.hacamatçı soyluyor zaten

cerenn85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2012
105
31
Aynı şeyleri yaşadım ve acil zorunlu ameliyat oldum. Bacak Krampları nerdeyse öldürüyordu beni. uyuşukluk ilerlerse idrar tutamamaya kadar gidiyor. Bendede uyuşukluk ve ve güç kaybı oldu. 2 sene geçmesine rağmen malesef uyuşukluk geçmedi. Doktor zamanla geçecek diyor ama bilmiyorum.2 küçük çocukla oldum ve bakacak hiç kimsem yoktu Eşim uzunca bir süre çok destek oldu şükür geride kaldı o günler.
Güç kaybınızın derecesi neydi mesela ne yapamıyordunuz her iki tarafta mı

cerenn85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2012
105
31
Burada bir komşumuz belindeki fıtık için sülük yaptırdı ama ne bileyim bana pek iyi bir yol gibi gelmiyor.Allah şifa versin tez zamanda umarım ameliyatsız düzelirsiniz,çok kötü bir şey fıtık ya.Hapşırırken öksürürken filan çok kötü oluyor.
Aynen öyle ben bu durumu bir iki gün yaşadım ilginçtir uyuşukluk ve hafif güç kaybı devam ediyor hala rahatsız eden tek konu bu ağrısız uyuşukluk yaşamak