İki küçük çocukla kararsız kaldım..

İş

İşte ilgşnç olan şu anda hiçbirşey yapmadan yaptırmadan ağrımın geçmiş olması.tekrar başladım Emziriyorum kızımı çünkü ilaç falan kullanmıyorum. Bir de hiçbirşey denenmeden direk şuanki bulgumla ameliyat demeleri düşündürdü. Hiç ilaç fizik terapi önermek yok
Hekiminizi alkışlıyorum en azından başka yöntemler denemiş ameliyat kararı doğru olmuş sizin fıtık haketmiş ameliyatı körü körüne gel seni de ameliyat edelim dememiş

aynı dert annemde vardı sınır sıkışması ,fıtık ve fıtık patlağı.diz amelıyatı geçirdi bır defa.3 defada bel fıtık.iki amelıyattan sonra anca geçti.üçüncü de hafıf hafıf vuruyor ağrı. muhtemel başlayacak yıne ağrılar.hacamat oldu zorumla o zaman rahatladı.şimdi yıne hacamatta dıretıyorum hacamat için.hacamat vesuluk bır defa yaptırdım geçmedi aa olmuyor.ıkı üç ayda bır yapılması lazım tedavi için.hacamatçı soyluyor zaten

Aynı şeyleri yaşadım ve acil zorunlu ameliyat oldum. Bacak Krampları nerdeyse öldürüyordu beni. uyuşukluk ilerlerse idrar tutamamaya kadar gidiyor. Bendede uyuşukluk ve ve güç kaybı oldu. 2 sene geçmesine rağmen malesef uyuşukluk geçmedi. Doktor zamanla geçecek diyor ama bilmiyorum.2 küçük çocukla oldum ve bakacak hiç kimsem yoktu Eşim uzunca bir süre çok destek oldu şükür geride kaldı o günler.
Güç kaybınızın derecesi neydi mesela ne yapamıyordunuz her iki tarafta mı

Burada bir komşumuz belindeki fıtık için sülük yaptırdı ama ne bileyim bana pek iyi bir yol gibi gelmiyor.Allah şifa versin tez zamanda umarım ameliyatsız düzelirsiniz,çok kötü bir şey fıtık ya.Hapşırırken öksürürken filan çok kötü oluyor.
Aynen öyle ben bu durumu bir iki gün yaşadım ilginçtir uyuşukluk ve hafif güç kaybı devam ediyor hala rahatsız eden tek konu bu ağrısız uyuşukluk yaşamak

Sizin durumunuz zaten ameliyatlık arkadaşım bacağım uyusuk diyorsunuz böyle ağrıyla yaşanmaz,yarım adam olmak ifadesi Kısmen doğru çünkü kendini ameliyat sonrası korumadığın taktirde ikinci ameliyat olman kaçınılmaz oluyo çünkü akrabamız iki kere ameliyat oldu.Ameliyat olduktan sonra kendini iki küçük çocuklar koruyabilir misin bu önemli
Tuhaf olan ağrım yok iki gün ağrı yaşadım. Uyuşukluk var sadece bu konuda her hekim ameliyat düşünmüyor. Ameliyat sonrası nöbetli çalışanım 24 saat süren +iki küçük çocuk

19-20 yaşlarında filanken ranzadan kuyruk sokumumun üstüne düştüm ve sonrasinda belimde ciddi anlamda fıtık oluştu onun etkisiyle. Gittiğim her doktor ameliyat olmalısın kesinlikle dedi. Aynı size söylenen gibi tuvaletini tutamazsin, sinirlerin ölür sakar kalırsın vs diye korkuttu doktorlar. Sonra bari risk almayayım ameliyatı iyi birine olayım diye üniversite hastanesinde bir profesöre gittim. O adam bana sana dürüst konuşacağım bel fıtığı ameliyatı kalıcı bir çözüm değildir, ben bu güne kadar hiç ameliyat sonrası uzun vadede iyi olanı görmedim dedi. Tuvalet tutamama, sakat kalma vs de bin de bir ihtimalle çok ileri vakalarda olan şeyler dedi. Sen henüz gençsin düzenli spor yapar kilona dikkat edersen hiç bir sıkıntı yaşamadan yaşar gidersin dedi.

Gerçekten de ben o zamandan beri düzenli spor yapıyorum ve çok sağlıklıyım. Bir iki ayda bir yatağa düşerdim, bildiğin yatalak gibi olurdum. Ama artık hiç biri kalmadi. Üstüne hamilelik gecirdim, normal doğum bile yaptım. O yıllarda doktorlar hamileligini yatakta geçirirsin , doguramazsin filan diye bile korkuttular. Yani bence hemen güvenme doktora başka doktorları da dene. Çok kötü durumda olsaydı toparlayamazdin. Bence hala ameliyatsiz düzelme ihtimalin var gibi. Fizik tedaviyi dene. Bol bol yürüyüş yap. Ufak ufak pilates-esneme egzersizleri yap. Ama istikrar çok önemli, çok düzenli spor yapman lazım. Kışın filan bir iki hafta ihmal etsem spor yapmayı hemen hissettiriyor kendini benim ki.

Ameliyatla yarım adam olduğunuzu kim söyledi?

İki sene içerisinde 3 kere belimden ameliyat oldum , yarım adam falan da değilim
Ama ameliyat olmasaydım felç geçirip yarım adam olurdum sizin deyiminizle

Son ameliyatından iki sene sonra da hamile kaldım çocuk yaptım , gayet rahat yasantima devam ediyorum , arada ağır kaldırıp çok yorulursun ağrım oluyor o kadar ama fıtık ağrısıyla karşılaştırılamaz bile
Yarım adam tabiri sizin algınızda farklı algılanmış. Evet yarım adam iki yıl içinde üç kere ameliyatla biri hala emen iki küçük çocuğa eşinden başka yardımcısı olmadan bakmak ve aynı zamanda 2 günde bir bazen gün aşırı 24 saat nöbetlere giden bir çalışan anneyse yarım adam tabirim doğrudur arkadaşım.. Bu konunun burası tartışmaya açık değil malesef.

Kulak altimda tumorum vardi uzun sure ameliyata direndim en sonunda neredeyse 4 cm buyuklugune gelince ameliyat oldum iki kucuk cocukla. Yuz felci en iyi ihtimaldi. Hamdilsun sagsakim bitti hatta birkere daha mecbur bir operasyin daha gecirdim ayni yerden keske okadar direnmeseydim.

19-20 yaşlarında filanken ranzadan kuyruk sokumumun üstüne düştüm ve sonrasinda belimde ciddi anlamda fıtık oluştu onun etkisiyle. Gittiğim her doktor ameliyat olmalısın kesinlikle dedi. Aynı size söylenen gibi tuvaletini tutamazsin, sinirlerin ölür sakar kalırsın vs diye korkuttu doktorlar. Sonra bari risk almayayım ameliyatı iyi birine olayım diye üniversite hastanesinde bir profesöre gittim. O adam bana sana dürüst konuşacağım bel fıtığı ameliyatı kalıcı bir çözüm değildir, ben bu güne kadar hiç ameliyat sonrası uzun vadede iyi olanı görmedim dedi. Tuvalet tutamama, sakat kalma vs de bin de bir ihtimalle çok ileri vakalarda olan şeyler dedi. Sen henüz gençsin düzenli spor yapar kilona dikkat edersen hiç bir sıkıntı yaşamadan yaşar gidersin dedi.

Gerçekten de ben o zamandan beri düzenli spor yapıyorum ve çok sağlıklıyım. Bir iki ayda bir yatağa düşerdim, bildiğin yatalak gibi olurdum. Ama artık hiç biri kalmadi. Üstüne hamilelik gecirdim, normal doğum bile yaptım. O yıllarda doktorlar hamileligini yatakta geçirirsin , doguramazsin filan diye bile korkuttular. Yani bence hemen güvenme doktora başka doktorları da dene. Çok kötü durumda olsaydı toparlayamazdin. Bence hala ameliyatsiz düzelme ihtimalin var gibi. Fizik tedaviyi dene. Bol bol yürüyüş yap. Ufak ufak pilates-esneme egzersizleri yap. Ama istikrar çok önemli, çok düzenli spor yapman lazım. Kışın filan bir iki hafta ihmal etsem spor yapmayı hemen hissettiriyor kendini benim ki.
Gerçekten çok iyi yaa böyle bir hekim inşallah bana da rastlar evet haklısın ikinci çocuğumu doğurduktan sonraki kilodayım şuan kilo vermem şart yarı yarıya sorumlusu kilo diye düşünüyorum. spor korktuğym için yapamıyorum tekrar başlar ağrı diye. Bir de hangi egzersizler benim fıtığıma faydalı olur bilinçsizce yapmak istemiyorum. o iki günki ağrı devam etseydi 15 günlük ameliyatlı olacaktım şimdi

Kulak altimda tumorum vardi uzun sure ameliyata direndim en sonunda neredeyse 4 cm buyuklugune gelince ameliyat oldum iki kucuk cocukla. Yuz felci en iyi ihtimaldi. Hamdilsun sagsakim bitti hatta birkere daha mecbur bir operasyin daha gecirdim ayni yerden keske okadar direnmeseydim.
Çok geçmiş olsun.. Rabbim şifa versin bir daha yaşatmasın... şikayetim çok rahatsız edici değil o yüzden şüpheliyim

Gerçekten çok iyi yaa böyle bir hekim inşallah bana da rastlar evet haklısın ikinci çocuğumu doğurduktan sonraki kilodayım şuan kilo vermem şart yarı yarıya sorumlusu kilo diye düşünüyorum. spor korktuğym için yapamıyorum tekrar başlar ağrı diye. Bir de hangi egzersizler benim fıtığıma faydalı olur bilinçsizce yapmak istemiyorum. o iki günki ağrı devam etseydi 15 günlük ameliyatlı olacaktım şimdi
Önce fizik tedaviyi olup agrilarin geçtikten sonra yürüyüş ve esneme hareketleri ile başla bence. Her gün yavaş yavaş arttirisin. Zaten fizik tedavide evde yapabilecegin bı kaç egzersiz gösterirler. İnternette filan da bel fıtığı için pilates egzersizleri yazarsan çıkar.

geçmiş olsun dediğiniz gibi bu tip hastaliklarda ameliyat olsan bir dert olmasan bir dert . umarım diğer doktorlar olumlu birşeyler söyler.
İnşallah bakalım. Şikayetlerim evet gerçekten ileri boyutta olsa ameliyat fikrini sorgulamayacağım.ama şikayetlerim büyük oranda azaldı ama mr bulgusu kötü diyor dr.

Ameliyatta iyileşme 2 haftanızı alır ama ameliyatsız ha bugün ha bir dahaki ay diyerek hayatınızı ansızın büyük sekteye uğratırsınız.
Anneme de birçok doktor ameliyat dedi, korkudan yaptırmadı.
Bir sürü fizik tedavi hatta başka bir şehre rehabilitasyon hastanesine gitti yattı falan filan.
Şuan haftalık evlerine akşam oturmaya gittiğimizin ikinci saatinde topallamaya başlıyor.
Değer mi?

Önce fizik tedaviyi olup agrilarin geçtikten sonra yürüyüş ve esneme hareketleri ile başla bence. Her gün yavaş yavaş arttirisin. Zaten fizik tedavide evde yapabilecegin bı kaç egzersiz gösterirler. İnternette filan da bel fıtığı için pilates egzersizleri yazarsan çıkar.
Teşekkür ederim 🙏🏻 pozitif bilgi için. Yalnız fizik tedavi uzmanına gittim ameliyatlıksın dedi.Oolmak istemezsen Algolojiye yönlendirdi. Algoloji Belinden iğne yapıp sinir basını azaltabiliriz dedi. Denenebilir dedi

İnşallah bakalım. Şikayetlerim evet gerçekten ileri boyutta olsa ameliyat fikrini sorgulamayacağım.ama şikayetlerim büyük oranda azaldı ama mr bulgusu kötü diyor dr.
benim teyzem de ameliyat oldu. onun fıtık daha patlamamisti sanırım. tek ayağında sorun kaldı. yürümesi iyi değil artık. o yüzden yarım adam lafiniza takilmadim ben. ameliyatın da riskleri var sonuçta. iki çocukla bilinmezdense şu anki halınızı tercih etmenizi anlıyorum.

isyerindeki servis şoförümuz de birden fıtık patlamasıyla ameliyat oldu. o toparladi. herhangi bir hasar kalmadı. iyi bir doktor bulun bol bol danışın sunan yapacaginiz gibi ve bol dua. gerisi takdir artık o noktada teslimiyet gerekiyor sanırım.
hemşire misiniz bu arada onu merak ettim

Ameliyatta iyileşme 2 haftanızı alır ama ameliyatsız ha bugün ha bir dahaki ay diyerek hayatınızı ansızın büyük sekteye uğratırsınız.
Anneme de birçok doktor ameliyat dedi, korkudan yaptırmadı.
Bir sürü fizik tedavi hatta başka bir şehre rehabilitasyon hastanesine gitti yattı falan filan.
Şuan haftalık evlerine akşam oturmaya gittiğimizin ikinci saatinde topallamaya başlıyor.
Değer mi?
Bendeki korku amwliyat korkusu değil ki konu hakkındaki diğer yorumlarımı okumaya vaktiniz varsa bi okuyun uyuşma ve parmakta hafif güç kaybı dışında şikayetim yok şimdi ağrı yok yürüyememe yok. Parmak ucumda dahi yürüyebiliyorum. Ameliyat sonrası ağır yük ve sorumlulyklarımdan dolayı iyileşememekten ve tekrarlamasından korkuyorum.tekrar tekrar ameliyat olacaksam ne anladım şimdi ameliyat çözümünden. En azından ameliyat endikasyonu olursa gidip olayım diyw düşündüm.

Çok geçmiş olsun.. Rabbim şifa versin bir daha yaşatmasın... şikayetim çok rahatsız edici değil o yüzden şüpheliyim
Benimki de degildi. Agri vs hicbisey yoktu. Tip ilmini sizden biseyler koparmak olarak goren cemiyetten olmayin derim sadece. Gorusun arastirin. Alternatif tip diye diye kisileri olume sakatliga surukleyenlere lutfen inanmayin. En yakinim suluk tedavisi nedeniyle kalici bir zarara ugradi. Suluk hacamat vs gecici bir moda. Sunnet vs diye dini kullaniyorlar. Peygamber efendimiz suan hayatta olsaydi ilmin fennin pesinden gitmemizi isterdi. Gecmisteki buyuk ilim adamlarinin musluman olmasindan pay bicin. İki cocugunuz var. Yarim adamlik tabiri hic hos degil birine kizmissiniz ama kimse yarim adam degildir bu dusuncenizden de vazgecin bence. Eger drlar ameliyat diyorsa lutfen 2 cocugunuzun gelecegi icin bunu yapin. Benim de esimden baska hic yardimcim yok. Ameliyat suresince sadece birkac gun bir akrabanizdan veya bakiciniz vs varsa fazla para vererek ondan destek isteyebilirsiniz. Saglik cok muhim. Gecmis olsun.

Bendeki korku amwliyat korkusu değil ki konu hakkındaki diğer yorumlarımı okumaya vaktiniz varsa bi okuyun uyuşma ve parmakta hafif güç kaybı dışında şikayetim yok şimdi ağrı yok yürüyememe yok. Parmak ucumda dahi yürüyebiliyorum. Ameliyat sonrası ağır yük ve sorumlulyklarımdan dolayı iyileşememekten ve tekrarlamasından korkuyorum.tekrar tekrar ameliyat olacaksam ne anladım şimdi ameliyat çözümünden. En azından ameliyat endikasyonu olursa gidip olayım diyw düşündüm.
Anladım.
Ama şöyle bir durum var, yakınen tanık olduğum annemin 20 senedir benim çocukluğumdan beri fıtığı var.
Ben annemi hep öyle hatırlatım mesela.
Zaten ne zaman ağır iş yapsa yazık kadın kitlenir kalırdı 1 hafta, sonra tam gaz devam.
Süreyi erteledikçe öyle bir boyuta geliyor ki, misafirinize kapı açmaya kalktığınızda kitlenip kalabiliyorsunuz.
Acısını siz benden iyi bilirsiniz, benim fıtığım yok.
Birkaç ay önce eşim lavaboda elini yıkarken kitlendi mesela, 10 gün süründü adam.
Ama ona kimse ameliyat demedi.

Eğer hekimler size ameliyat diyorsa, özellikle beyin cerrahları, mutlaka olun derim.
Şuanda da kaldırmamanız, hareketlerinize dikkat etmeniz lazım zaten.

X